Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κ κάτι άσχετο ακόμα κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που στην αυχενική να ήταν χαμηλά ο πλακούντας κ μετά να ανέβηκε??? Κ αν παρέμεινε έτσι υπήρχε θέμα?

Εγωωωωωωωωω.ειχα και λίγο καφέ μια μέρα πριν από την Αυχενική.αλλα μετά πήρε τη σωστή θέση.

Βλέπω πολλές σελίδες χτες.Να καλωσορίσω και εγώ τις φρεσκοεγκυουλες μας!!!!!!!!με το καλό κορίτσια!!!!!!να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες Και εμείς εδώ όσο μπορούμε να σας λύνουμε τυχόν απορίες.ετσι ήμασταν όλες στην αρχή.

Τα δικά μου νέα. Πήγα στο γιατρό.Εχει ξεκινήσει διαστολή.το αργότερο μέχρι Τετάρτη ειπε θα γεννησουμε!!!!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, mama16 είπε:

Άντε με το καλό να υποδεχτεις το πιο υπέροχο χριστουγεννιάτικο δώρο!!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση... Ναι κ σε μας αυτές τις συμβουλές έδωσε.. βέβαια από βάρη έχω κ ένα μικρό στο σπίτι που δύσκολα να μην παίρνω αγκαλιά αλλά ευτυχώς είναι πολύ αδύνατη!!!

Κι εγω σηκωνω το μικρο.Τωρα ειναι 8,5 κιλα.Δεν γινεται αλλιως.Ο γιατρος ειπε ενταξει.Τι να κανουμε αν εχεις κι αλλο παιδακι δεν μπορεις να προσεχεις οπως στο πρωτο.Και με τους εμμετους στο μικρι ολη μερα ξαπλωνα .Τωρα ασχολουμαι με το μικρο και στο ενδιαμεσο τρεχω και στην τουαλετα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι πολύ στεναχωρημένη από χθες. Ο άντρας μου έπαθε οξεία εκκολπωματιτιδα στο έντερο και έτρεχε χθες στο νοσοκομείο. Του είπαν να μείνει μέσα και υπέγραψε και έφυγε για να μην είμαι μόνη μου. Παίρνει 2 αντιβιοσεις και από φαΐ μόνο φιδέ και λίγο κοτοπουλο. Το χειρότερο είναι ότι πονάει πολύ. Εχθες ήταν μόνος του στο νοσοκομείο γιατί δεν με άφηνε με τίποτε να πάω. Συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά είμαι να σκάσω. Προσπαθώ να μην με παίρνει από κάτω για να μην κάνω κακό στο μωρό αλλά γίνεται να μη στεναχωριέμαι? Νιώθω ότι έχω τεραστια ευθύνη απέναντι και σε εκείνον που με χρειάζεται τώρα αλλά και στο μωρό μας. Το κακό είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνει και μάλλον δεν θα γλιτώσουμε το χειρουργείο. Την πρώτη φορά μόλις χάσαμε το μωρό. Νιώθω ότι μας έχουν μουτζώσει κοριτσια μου. Μόλις κάπως πάμε να χαρούμε κάτι πάντα γίνεται. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@loyloy εεερχεται εεερχεται!!!

Just now, palmoira είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι πολύ στεναχωρημένη από χθες. Ο άντρας μου έπαθε οξεία εκκολπωματιτιδα στο έντερο και έτρεχε χθες στο νοσοκομείο. Του είπαν να μείνει μέσα και υπέγραψε και έφυγε για να μην είμαι μόνη μου. Παίρνει 2 αντιβιοσεις και από φαΐ μόνο φιδέ και λίγο κοτοπουλο. Το χειρότερο είναι ότι πονάει πολύ. Εχθες ήταν μόνος του στο νοσοκομείο γιατί δεν με άφηνε με τίποτε να πάω. Συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά είμαι να σκάσω. Προσπαθώ να μην με παίρνει από κάτω για να μην κάνω κακό στο μωρό αλλά γίνεται να μη στεναχωριέμαι? Νιώθω ότι έχω τεραστια ευθύνη απέναντι και σε εκείνον που με χρειάζεται τώρα αλλά και στο μωρό μας. Το κακό είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνει και μάλλον δεν θα γλιτώσουμε το χειρουργείο. Την πρώτη φορά μόλις χάσαμε το μωρό. Νιώθω ότι μας έχουν μουτζώσει κοριτσια μου. Μόλις κάπως πάμε να χαρούμε κάτι πάντα γίνεται. 

Καταρχήν περαστικά εύχομαι στον σύζυγό σου. Μάτια μου είναι λογικό να στεναχωριέσαι βλέπεις τον άνθρωπο σου να ταλαιπωρείται και δεν μπορείς να κάνεις κάτι όπως επίσης είναι λογικό να μην σε αφήνει ο σύζυγος να κάνεις κάτι. Δεν ξέρει τι σημαίνει αυτό που έπαθε αλλά αν χρήζει χειρουργείου τότε αφού γεννήσεις με το καλό θα το προγραμματίσετε. Ευθύνη αποκλειστικά έχετε και οι δύο για αρχή στο παιδί και μετά ο ένας στον άλλο. Ξέρει πόσο τον αγαπάς αλλά ξέρει και ότι πρέπει να προστατέψεις πρώτα το νινακι σάς. Ενθαρρύνε τον πες του πώς όλα θα πάνε καλά, αν σε βλέπει καλά θα είναι κι εκείνος. Όσο αφορά το μωράκι σάς δεν θα πάθει τίποτα επειδή έχεις στεναχωρεθει. Μην ανησυχείς. Άνθρωποι είμαστε έχουμε συναισθήματα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Είμαι στην 29 εβδομαδα κυησης και εχθές είχα αίμα στο εσώρουχο το οποίο δεν ήταν αρκετό και έγινε καφέ. Πήγα στον γιατρό μου το μωρακι μου είναι καλά απλώς πονάω ακόμη και βρίσκομαι ξαπλωμένη έχω στεναχωρηθει πάρα πολύ με αυτήν την κατάσταση και νιώθω ότι φταίω εγώ που κουράστηκα και ότι έπρεπε να προσέχω παραπάνω. Θέλω να βάλω τα κλάματα δεν θέλω να πάθει τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , MBelicov είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Είμαι στην 29 εβδομαδα κυησης και εχθές είχα αίμα στο εσώρουχο το οποίο δεν ήταν αρκετό και έγινε καφέ. Πήγα στον γιατρό μου το μωρακι μου είναι καλά απλώς πονάω ακόμη και βρίσκομαι ξαπλωμένη έχω στεναχωρηθει πάρα πολύ με αυτήν την κατάσταση και νιώθω ότι φταίω εγώ που κουράστηκα και ότι έπρεπε να προσέχω παραπάνω. Θέλω να βάλω τα κλάματα δεν θέλω να πάθει τίποτα. 

Κοριτσακι μου γλυκο με το καλο το μωρακι σου.Αφου ειναι καλα μη στεναχωριεσαι και μη νιωθεις τυψεις.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη γιατι το μωρακι σου το καταλαβαινει.Ολες σκεφτομαστε μηπως δεν προσεχουμε αρκετα και μην γινει κατι αλλα εκτος αν εχεις λεφτα και κοσμο να κανει τα παντα για σενα κι εσυ να μην κουνιεσαι καθολου δεν γινεται.Και παλι μπορει να συμβει κατι.Χαλαρωσε ,ξεκουρασου ολα θα πανε καλα κι εδω ειμαστε να τα λεμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι πολύ στεναχωρημένη από χθες. Ο άντρας μου έπαθε οξεία εκκολπωματιτιδα στο έντερο και έτρεχε χθες στο νοσοκομείο. Του είπαν να μείνει μέσα και υπέγραψε και έφυγε για να μην είμαι μόνη μου. Παίρνει 2 αντιβιοσεις και από φαΐ μόνο φιδέ και λίγο κοτοπουλο. Το χειρότερο είναι ότι πονάει πολύ. Εχθες ήταν μόνος του στο νοσοκομείο γιατί δεν με άφηνε με τίποτε να πάω. Συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά είμαι να σκάσω. Προσπαθώ να μην με παίρνει από κάτω για να μην κάνω κακό στο μωρό αλλά γίνεται να μη στεναχωριέμαι? Νιώθω ότι έχω τεραστια ευθύνη απέναντι και σε εκείνον που με χρειάζεται τώρα αλλά και στο μωρό μας. Το κακό είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνει και μάλλον δεν θα γλιτώσουμε το χειρουργείο. Την πρώτη φορά μόλις χάσαμε το μωρό. Νιώθω ότι μας έχουν μουτζώσει κοριτσια μου. Μόλις κάπως πάμε να χαρούμε κάτι πάντα γίνεται. 

Palmoira μου ευχομαι περαστικά στον αντρα σου και να το ξεπεράσετε γρήγορα. Ειναι απολυτα λογικο να στεναχωριέσαι κοριτσι μου. Υπαρχει κάποιος συγγενής να σας βοηθήσει λιγο? Μαμα πεθερα? Επισης μην απελπίζεσαι μπορει να την αντιβίωση να υποχωρήσει κ να μη χρειαστεί τωρα το χειρουργείο.  Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη και αν ποναει να συμβουλευτείτε το γιατρό σας για παυσιπονα. Ισως καποια ενεση για να ηρεμήσει. Κουραγιο.και ψυχραιμια μονο οσο μπορεις θα περάσει. Ειναι μια ατυχία δυστυχώς αλλα θα την ξεπερασετε ❤❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MBelicov είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Είμαι στην 29 εβδομαδα κυησης και εχθές είχα αίμα στο εσώρουχο το οποίο δεν ήταν αρκετό και έγινε καφέ. Πήγα στον γιατρό μου το μωρακι μου είναι καλά απλώς πονάω ακόμη και βρίσκομαι ξαπλωμένη έχω στεναχωρηθει πάρα πολύ με αυτήν την κατάσταση και νιώθω ότι φταίω εγώ που κουράστηκα και ότι έπρεπε να προσέχω παραπάνω. Θέλω να βάλω τα κλάματα δεν θέλω να πάθει τίποτα. 

Καλημέρα! Το αίμα από πού προήλθε? Γιατί συνέβη?

Όλα θα πάνε καλά!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι πολύ στεναχωρημένη από χθες. Ο άντρας μου έπαθε οξεία εκκολπωματιτιδα στο έντερο και έτρεχε χθες στο νοσοκομείο. Του είπαν να μείνει μέσα και υπέγραψε και έφυγε για να μην είμαι μόνη μου. Παίρνει 2 αντιβιοσεις και από φαΐ μόνο φιδέ και λίγο κοτοπουλο. Το χειρότερο είναι ότι πονάει πολύ. Εχθες ήταν μόνος του στο νοσοκομείο γιατί δεν με άφηνε με τίποτε να πάω. Συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά είμαι να σκάσω. Προσπαθώ να μην με παίρνει από κάτω για να μην κάνω κακό στο μωρό αλλά γίνεται να μη στεναχωριέμαι? Νιώθω ότι έχω τεραστια ευθύνη απέναντι και σε εκείνον που με χρειάζεται τώρα αλλά και στο μωρό μας. Το κακό είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνει και μάλλον δεν θα γλιτώσουμε το χειρουργείο. Την πρώτη φορά μόλις χάσαμε το μωρό. Νιώθω ότι μας έχουν μουτζώσει κοριτσια μου. Μόλις κάπως πάμε να χαρούμε κάτι πάντα γίνεται. 

Κορίτσι μου γεια σου,Είμαι καινούργια εδώ δεν τα έχουμε ξαναπεί.

Διάβασα το μήνυμά σου και στενοχωρήθηκα με όσα γράφεις.Περαστικά στον σύζυγο.Απόλυτα φυσιολογικό να νιώθεις έτσι,ο άνθρωπός σου είναι.Καλά κάνεις και τα λες να βγουν από μέσα σου,όσο τα κρατάς τόσο πληγωνεσαι.Τι ακριβώς είναι αυτό που έχει ο σύζυγος;συγγνώμη δεν το γνωρίζω,ρωτάω μήπως μπορεί να πάρει μια συντηρητική έστω αγωγή έως ότου με το καλό γεννήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι πολύ στεναχωρημένη από χθες. Ο άντρας μου έπαθε οξεία εκκολπωματιτιδα στο έντερο και έτρεχε χθες στο νοσοκομείο. Του είπαν να μείνει μέσα και υπέγραψε και έφυγε για να μην είμαι μόνη μου. Παίρνει 2 αντιβιοσεις και από φαΐ μόνο φιδέ και λίγο κοτοπουλο. Το χειρότερο είναι ότι πονάει πολύ. Εχθες ήταν μόνος του στο νοσοκομείο γιατί δεν με άφηνε με τίποτε να πάω. Συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά είμαι να σκάσω. Προσπαθώ να μην με παίρνει από κάτω για να μην κάνω κακό στο μωρό αλλά γίνεται να μη στεναχωριέμαι? Νιώθω ότι έχω τεραστια ευθύνη απέναντι και σε εκείνον που με χρειάζεται τώρα αλλά και στο μωρό μας. Το κακό είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνει και μάλλον δεν θα γλιτώσουμε το χειρουργείο. Την πρώτη φορά μόλις χάσαμε το μωρό. Νιώθω ότι μας έχουν μουτζώσει κοριτσια μου. Μόλις κάπως πάμε να χαρούμε κάτι πάντα γίνεται. 

Τι λες Τώρα?μπορείς έστω από κάπου να χεις βοηθεια?γονείς δικούς σου δικους του?Πρέπει να προσέχεις πολύ. Έχεις κάνει μεγάλο αγώνα γι αυτήν την εγκυμοσύνη.Ελπιζω να είναι κάτι περαστικό και να γλιτώσει το χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

@loyloy εεερχεται εεερχεται!!!

Καταρχήν περαστικά εύχομαι στον σύζυγό σου. Μάτια μου είναι λογικό να στεναχωριέσαι βλέπεις τον άνθρωπο σου να ταλαιπωρείται και δεν μπορείς να κάνεις κάτι όπως επίσης είναι λογικό να μην σε αφήνει ο σύζυγος να κάνεις κάτι. Δεν ξέρει τι σημαίνει αυτό που έπαθε αλλά αν χρήζει χειρουργείου τότε αφού γεννήσεις με το καλό θα το προγραμματίσετε. Ευθύνη αποκλειστικά έχετε και οι δύο για αρχή στο παιδί και μετά ο ένας στον άλλο. Ξέρει πόσο τον αγαπάς αλλά ξέρει και ότι πρέπει να προστατέψεις πρώτα το νινακι σάς. Ενθαρρύνε τον πες του πώς όλα θα πάνε καλά, αν σε βλέπει καλά θα είναι κι εκείνος. Όσο αφορά το μωράκι σάς δεν θα πάθει τίποτα επειδή έχεις στεναχωρεθει. Μην ανησυχείς. Άνθρωποι είμαστε έχουμε συναισθήματα.

 

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Palmoira μου ευχομαι περαστικά στον αντρα σου και να το ξεπεράσετε γρήγορα. Ειναι απολυτα λογικο να στεναχωριέσαι κοριτσι μου. Υπαρχει κάποιος συγγενής να σας βοηθήσει λιγο? Μαμα πεθερα? Επισης μην απελπίζεσαι μπορει να την αντιβίωση να υποχωρήσει κ να μη χρειαστεί τωρα το χειρουργείο.  Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη και αν ποναει να συμβουλευτείτε το γιατρό σας για παυσιπονα. Ισως καποια ενεση για να ηρεμήσει. Κουραγιο.και ψυχραιμια μονο οσο μπορεις θα περάσει. Ειναι μια ατυχία δυστυχώς αλλα θα την ξεπερασετε ❤❤❤

 

πρίν από 2 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσι μου γεια σου,Είμαι καινούργια εδώ δεν τα έχουμε ξαναπεί.

Διάβασα το μήνυμά σου και στενοχωρήθηκα με όσα γράφεις.Περαστικά στον σύζυγο.Απόλυτα φυσιολογικό να νιώθεις έτσι,ο άνθρωπός σου είναι.Καλά κάνεις και τα λες να βγουν από μέσα σου,όσο τα κρατάς τόσο πληγωνεσαι.Τι ακριβώς είναι αυτό που έχει ο σύζυγος;συγγνώμη δεν το γνωρίζω,ρωτάω μήπως μπορεί να πάρει μια συντηρητική έστω αγωγή έως ότου με το καλό γεννήσεις ;

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια. Το χειρουργείο δεν μπορεί να το κάνει τώρα ούτως ή άλλως, θα πρέπει να ηρεμήσει η φλεγμονή στο έντερο. Ουσιαστικά το έντερο του έχει δημιουργήσει σε ένα σημείο στην εξωτερική πλευρά κάτι σαν μικρά σακουλάκια που εάν παραμείνει τροφή προκαλείται φλεγμονή. Η θεραπεία γίνεται και στο σπίτι απλά στο νοσοκομείο θα έπαιρνε ενδοφλέβια την αντιβίωση και παυσίπονα για τον πόνο και θα είχε πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Δεν καθόταν όμως με τίποτε. Τον χιλιοπαρακαλεσα αλλά τίποτε. Συγγενείς υπάρχουν που μας βοηθούν ευτυχως στα πρακτικά. Με έπιασε το παράπονο πριν που σας έγραψα, φταίνε και οι ορμόνες! Απλά εχθες το βράδυ που τον άκουγα να βογκάει από τους πόνους και δεν μπορούσα να κάνω κάτι στεναχωρήθηκα παρα πολύ. Τέλος πάντων νομίζω ότι εάν κλείσει το πρώτο 24ωρο με την αντιβίωση θα είναι λίγο καλύτερα. 

Just now, loyloy είπε:

Τι λες Τώρα?μπορείς έστω από κάπου να χεις βοηθεια?γονείς δικούς σου δικους του?Πρέπει να προσέχεις πολύ. Έχεις κάνει μεγάλο αγώνα γι αυτήν την εγκυμοσύνη.Ελπιζω να είναι κάτι περαστικό και να γλιτώσει το χειρουργείο.

Σ ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι το δεύτερο επεισόδιο, εάν πάθει ακόμη ένα σε διάστημα ενός χρόνου μάλλον θα πρέπει να το κάνει δυστυχώς. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια. Το χειρουργείο δεν μπορεί να το κάνει τώρα ούτως ή άλλως, θα πρέπει να ηρεμήσει η φλεγμονή στο έντερο. Ουσιαστικά το έντερο του έχει δημιουργήσει σε ένα σημείο στην εξωτερική πλευρά κάτι σαν μικρά σακουλάκια που εάν παραμείνει τροφή προκαλείται φλεγμονή. Η θεραπεία γίνεται και στο σπίτι απλά στο νοσοκομείο θα έπαιρνε ενδοφλέβια την αντιβίωση και παυσίπονα για τον πόνο και θα είχε πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Δεν καθόταν όμως με τίποτε. Τον χιλιοπαρακαλεσα αλλά τίποτε. Συγγενείς υπάρχουν που μας βοηθούν ευτυχως στα πρακτικά. Με έπιασε το παράπονο πριν που σας έγραψα, φταίνε και οι ορμόνες! Απλά εχθες το βράδυ που τον άκουγα να βογκάει από τους πόνους και δεν μπορούσα να κάνω κάτι στεναχωρήθηκα παρα πολύ. Τέλος πάντων νομίζω ότι εάν κλείσει το πρώτο 24ωρο με την αντιβίωση θα είναι λίγο καλύτερα. 

Ηρέμησε όσο μπορείς.ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια. Το χειρουργείο δεν μπορεί να το κάνει τώρα ούτως ή άλλως, θα πρέπει να ηρεμήσει η φλεγμονή στο έντερο. Ουσιαστικά το έντερο του έχει δημιουργήσει σε ένα σημείο στην εξωτερική πλευρά κάτι σαν μικρά σακουλάκια που εάν παραμείνει τροφή προκαλείται φλεγμονή. Η θεραπεία γίνεται και στο σπίτι απλά στο νοσοκομείο θα έπαιρνε ενδοφλέβια την αντιβίωση και παυσίπονα για τον πόνο και θα είχε πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Δεν καθόταν όμως με τίποτε. Τον χιλιοπαρακαλεσα αλλά τίποτε. Συγγενείς υπάρχουν που μας βοηθούν ευτυχως στα πρακτικά. Με έπιασε το παράπονο πριν που σας έγραψα, φταίνε και οι ορμόνες! Απλά εχθες το βράδυ που τον άκουγα να βογκάει από τους πόνους και δεν μπορούσα να κάνω κάτι στεναχωρήθηκα παρα πολύ. Τέλος πάντων νομίζω ότι εάν κλείσει το πρώτο 24ωρο με την αντιβίωση θα είναι λίγο καλύτερα. 

Σ ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι το δεύτερο επεισόδιο, εάν πάθει ακόμη ένα σε διάστημα ενός χρόνου μάλλον θα πρέπει να το κάνει δυστυχώς. 

Εννοείται στεναχωριέσαι πολυ να βλέπεις τον ανθρωπο σου να ποναει. Δεν το συζηταμε καθολου palmoira μου ειναι δυσκολο. Παρτε όμως το γιατρο και με ενα ισχύρο παυσιπονο θα ηρεμήσει. Σκεψου οτι ειναι απλα ο πονος μεγαλος αλλα δεν ειναι κατι επικίνδυνο θελει το χρονο του απλα να υποχωρήσει. Σκεψου ποσους πονους περασες και εσυ με το εντερο και.οτι έχουμε τη δύναμη να το αντεξουμε. Θα περάσει. Ειστε εκει ο ενας για τον αλλο και αυτο εχει σημασια,θα περάσει συντομα πίστεψε με.Λιγο υπομονη κοριτσι μου❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , loyloy είπε:

Εγωωωωωωωωω.ειχα και λίγο καφέ μια μέρα πριν από την Αυχενική.αλλα μετά πήρε τη σωστή θέση.

Βλέπω πολλές σελίδες χτες.Να καλωσορίσω και εγώ τις φρεσκοεγκυουλες μας!!!!!!!!με το καλό κορίτσια!!!!!!να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες Και εμείς εδώ όσο μπορούμε να σας λύνουμε τυχόν απορίες.ετσι ήμασταν όλες στην αρχή.

Τα δικά μου νέα. Πήγα στο γιατρό.Εχει ξεκινήσει διαστολή.το αργότερο μέχρι Τετάρτη ειπε θα γεννησουμε!!!!!!

Μπράβο Λουλού, λίγες μέρες ακόμα μέχρι το ραντεβού τής ζωής σου! Πώς πέρασε ο καιρός, ε; :wub:


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , palmoira είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια. Το χειρουργείο δεν μπορεί να το κάνει τώρα ούτως ή άλλως, θα πρέπει να ηρεμήσει η φλεγμονή στο έντερο. Ουσιαστικά το έντερο του έχει δημιουργήσει σε ένα σημείο στην εξωτερική πλευρά κάτι σαν μικρά σακουλάκια που εάν παραμείνει τροφή προκαλείται φλεγμονή. Η θεραπεία γίνεται και στο σπίτι απλά στο νοσοκομείο θα έπαιρνε ενδοφλέβια την αντιβίωση και παυσίπονα για τον πόνο και θα είχε πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Δεν καθόταν όμως με τίποτε. Τον χιλιοπαρακαλεσα αλλά τίποτε. Συγγενείς υπάρχουν που μας βοηθούν ευτυχως στα πρακτικά. Με έπιασε το παράπονο πριν που σας έγραψα, φταίνε και οι ορμόνες! Απλά εχθες το βράδυ που τον άκουγα να βογκάει από τους πόνους και δεν μπορούσα να κάνω κάτι στεναχωρήθηκα παρα πολύ. Τέλος πάντων νομίζω ότι εάν κλείσει το πρώτο 24ωρο με την αντιβίωση θα είναι λίγο καλύτερα. 

Σ ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι το δεύτερο επεισόδιο, εάν πάθει ακόμη ένα σε διάστημα ενός χρόνου μάλλον θα πρέπει να το κάνει δυστυχώς. 

Περαστικα σας κοριτσι μου! Μην πεφτεις, οχι γιατι θα κανεις κακο στο μωρο, αυτο δεν ισχυει, δεν επηρεαζονται απο τη ψυχολογια μας, αλλα για σενα! Ειχε μια κριση με το εντερο του, θα νιωσει καλυτερα με την αντιβιωση και με το καλο οταν γεννησετε θα το λυσετε. Συμβαινουν αυτα αγαπη μου, το θεμα ειναι οτι ειναι που αντιμετωπιζεται. Αυτο εχει σημασια. Σιγουρα δεν σ αρεσει να τον βλεπεις να ποναει, αλλα ειναι παροδικο. Θα περασει κοριτσι μου. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...