Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και χρόνια πολλά!

Εγώ δεν είμαι και τόσο καλά σηκώθηκα το πρωί να πάω τουαλέτα και στο σκούπισμα ήταν λες και είχα περίοδο..πήρα αμέσως την γιατρό και Μ είπε πως αν πονάει η κοιλιά η μέση η έχω συσπάσεις είναι σημάδι τοκετού συν ότι βγάζω και γάλα που σε συνδιασμό με τα υπόλοιπα δεν είναι καλό..έχω απογοητευτεί πάρα πολύ κάτι καλό δεν πάει σε αυτή την εγκυμοσύνη...έχω κουραστεί .

Κωνσταντίνα μου δεν πας στο νοσοκομειο?μη κατσεις αλλο σπιτι.σηκω φυγε.Σου ευχομαι να μην ειναξ κατι σοβαρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλησπερα και καλη χρονια! Ειμαι σχεδον 11η εβδομαδα και 2 μερες τωρα εχω τραβηγματακια χαμηλα στη κοιλια και δε μπορω να καταλαβω αν ειναι εντερο ή το μπεμπακι που μεγαλωνει. Αυριο θα παρω τηλ τον γιατρο να τον ρωτησω αλλα θελω και απο εσας μια γνωμη.


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eleni2512 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα και καλη χρονια! Ειμαι σχεδον 11η εβδομαδα και 2 μερες τωρα εχω τραβηγματακια χαμηλα στη κοιλια και δε μπορω να καταλαβω αν ειναι εντερο ή το μπεμπακι που μεγαλωνει. Αυριο θα παρω τηλ τον γιατρο να τον ρωτησω αλλα θελω και απο εσας μια γνωμη.

Καλησπερα Ελενη! Με το καλο το μωράκι σου :)

Συνήθως εχουμε τετοια τραβήγματα καθως μεγαλώνει η μητρα. Μην ανησυχείς 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Eleni2512 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα και καλη χρονια! Ειμαι σχεδον 11η εβδομαδα και 2 μερες τωρα εχω τραβηγματακια χαμηλα στη κοιλια και δε μπορω να καταλαβω αν ειναι εντερο ή το μπεμπακι που μεγαλωνει. Αυριο θα παρω τηλ τον γιατρο να τον ρωτησω αλλα θελω και απο εσας μια γνωμη.

Καλησπερα.με το καλο το μωρακι σου!!!!μην ανησυχεις.ειναι φυσιολογικο να εχουμε πονακια.αλλαζει το σωμα μας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κωνσταντινα μου ειχες δηλ.αιμα? Συσπασεις εχεις ακομα? Τι σου ειπε να κανεις?Εγω ευχομαι να πανε ολα καλα και να το ξεπερασεις.Μην απογοητευεσαι ξερω πεσαν πολλα αλλα θα το αντιμετωπισετε

Είχα αίμα σαν περιόδου και τώρα πάλι που πήγα τουαλέτα ήταν ροζ..και που κ που λίγα πονακια περιόδου απειροελάχιστα όμως..άμα συνεχίσει ο πόνος ή το αίμα θα πάω να με δει..μέχρι στιγμής χάπια και ξαπλα

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Υπομονη τα εχεις ολα αυτα η θεωρητικα μιλαμε? Τι σου ειπε να κανεις θα πας να σε δει?

Είχα κανονικά αίμα...όχι άμα συνεχιστεί το αίμα ή άμα έχω πόνο Μ είπε να την πάρω τηλ ότι ώρα κ να ειναι

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κωνσταντίνα μου δεν πας στο νοσοκομειο?μη κατσεις αλλο σπιτι.σηκω φυγε.Σου ευχομαι να μην ειναξ κατι σοβαρό. 

Είχα ροζ μετά Λούλου Μ οπότε η γιατρός Μ είπε άμα αυξηθεί το αίμα να πάω..δεν θέλει να με μετακινεί


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα αίμα σαν περιόδου και τώρα πάλι που πήγα τουαλέτα ήταν ροζ..και που κ που λίγα πονακια περιόδου απειροελάχιστα όμως..άμα συνεχίσει ο πόνος ή το αίμα θα πάω να με δει..μέχρι στιγμής χάπια και ξαπλα

Είχα κανονικά αίμα...όχι άμα συνεχιστεί το αίμα ή άμα έχω πόνο Μ είπε να την πάρω τηλ ότι ώρα κ να ειναι

Είχα ροζ μετά Λούλου Μ οπότε η γιατρός Μ είπε άμα αυξηθεί το αίμα να πάω..δεν θέλει να με μετακινεί

Ευχομαι γρηγορα περαστικά Κωνσταντινα μου! Ολα να πανε καλα ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα αίμα σαν περιόδου και τώρα πάλι που πήγα τουαλέτα ήταν ροζ..και που κ που λίγα πονακια περιόδου απειροελάχιστα όμως..άμα συνεχίσει ο πόνος ή το αίμα θα πάω να με δει..μέχρι στιγμής χάπια και ξαπλα

Είχα κανονικά αίμα...όχι άμα συνεχιστεί το αίμα ή άμα έχω πόνο Μ είπε να την πάρω τηλ ότι ώρα κ να ειναι

Είχα ροζ μετά Λούλου Μ οπότε η γιατρός Μ είπε άμα αυξηθεί το αίμα να πάω..δεν θέλει να με μετακινεί

Κανε οτι σου πε ο γιατρός και προσπαθησε να εισαι ήρεμη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα αίμα σαν περιόδου και τώρα πάλι που πήγα τουαλέτα ήταν ροζ..και που κ που λίγα πονακια περιόδου απειροελάχιστα όμως..άμα συνεχίσει ο πόνος ή το αίμα θα πάω να με δει..μέχρι στιγμής χάπια και ξαπλα

Είχα κανονικά αίμα...όχι άμα συνεχιστεί το αίμα ή άμα έχω πόνο Μ είπε να την πάρω τηλ ότι ώρα κ να ειναι

Είχα ροζ μετά Λούλου Μ οπότε η γιατρός Μ είπε άμα αυξηθεί το αίμα να πάω..δεν θέλει να με μετακινεί

Τι μπορεί να σημαίνει το αίμα σου είπε? Από τη στιγμή που μειώθηκε και είναι ροζ.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nicol_ είπε:

Ευχομαι γρηγορα περαστικά Κωνσταντινα μου! Ολα να πανε καλα ❤

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι δεν αντέχω άλλο με έχει πάρει πολύ από κάτω❤️

1 hour ago, loyloy είπε:

Κανε οτι σου πε ο γιατρός και προσπαθησε να εισαι ήρεμη 

Προσπαθώ αλλά εντάξει δλδ κάτι καλό δεν γίνεται λες και με έχουν μουντζωσει

πρίν από 59 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι μπορεί να σημαίνει το αίμα σου είπε? Από τη στιγμή που μειώθηκε και είναι ροζ.

Μπορεί να είναι κάποια αποκόλληση μπορεί να ανοίγει ο τράχηλος μπορεί πολλά..προχθές ήταν κλειστός αλλά επειδή έχω συσπάσεις μπορεί να ανοίξει Μ είπαν..η αλήθεια είναι ότι πέρα για το μωρό φοβάμαι και για εμένα μην πάθω κάτι..ο μπέμπης Μ είναι 770 γρ είναι μικρούλης ακόμα και περνάνε όλα από το μυαλό Μ και φοβάμαι


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι δεν αντέχω άλλο με έχει πάρει πολύ από κάτω❤️

Προσπαθώ αλλά εντάξει δλδ κάτι καλό δεν γίνεται λες και με έχουν μουντζωσει

Μπορεί να είναι κάποια αποκόλληση μπορεί να ανοίγει ο τράχηλος μπορεί πολλά..προχθές ήταν κλειστός αλλά επειδή έχω συσπάσεις μπορεί να ανοίξει Μ είπαν..η αλήθεια είναι ότι πέρα για το μωρό φοβάμαι και για εμένα μην πάθω κάτι..ο μπέμπης Μ είναι 770 γρ είναι μικρούλης ακόμα και περνάνε όλα από το μυαλό Μ και φοβάμαι

Κωνσταντίνα μου δεν θα πάθεις τιποτα,μη σκέφτεσαι τετοια σεναρια γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει τετοια περίπτωση. Εδω στο φόρουμ υπάρχουν κοπελες που περασαν φοβερές αιμορραγίες στην εγκυμοσυνη τους και ομως τελικα με θετικη εκβαση για το μωράκι τους. Ειναι δυσκολο φυσικα,θελει ψυχραιμια κ να ακολουθείς τις οδηγιες του γιατρού.Ολα αντιμετωπίζονται. Αν ειναι αποκόλληση θα μεινεις ξαπλωμένη κ θα παίρνεις τα φαρμακα σου και αν εχεις συσπάσεις παλι με την καταλληλη αγωγή θα μειωθουν και.ολα θα πανε καλα. Επίσης υπάρχουν κοπελες που μειωθηκε ο τράχηλος τους αλλα με προσοχη εφτασαν μεχρι το τελος. Μη σκέφτεσαι αρνητικά γιατι η μια σκεψη φερνει την αλλη και αυτο γίνεται χιονοστιβαδα και σε παίρνει απο κατω. Δεν εχει εξαλλου νοημα να σκέφτεσαι το χειρότερο σεναριο ουτε βοηθάει καπου. Ολα αντιμετωπίζονται και ενα βημα τη φορα.Ουτε πρόκειται να σου συμβει κατι.  Ξεκουράσου δες καμια σειρα διαβασε,γενικα κανε πράγματα να ξεχαστείς. Να εισαι ηρεμη ολα θα πανε καλα ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι δεν αντέχω άλλο με έχει πάρει πολύ από κάτω❤️

Προσπαθώ αλλά εντάξει δλδ κάτι καλό δεν γίνεται λες και με έχουν μουντζωσει

Μπορεί να είναι κάποια αποκόλληση μπορεί να ανοίγει ο τράχηλος μπορεί πολλά..προχθές ήταν κλειστός αλλά επειδή έχω συσπάσεις μπορεί να ανοίξει Μ είπαν..η αλήθεια είναι ότι πέρα για το μωρό φοβάμαι και για εμένα μην πάθω κάτι..ο μπέμπης Μ είναι 770 γρ είναι μικρούλης ακόμα και περνάνε όλα από το μυαλό Μ και φοβάμαι

Μπορώ να σου δώσω μια συμβουλή? Η ταπεινή μου άποψη θα είναι αυτή.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κωνσταντίνα μου δεν θα πάθεις τιποτα,μη σκέφτεσαι τετοια σεναρια γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει τετοια περίπτωση. Εδω στο φόρουμ υπάρχουν κοπελες που περασαν φοβερές αιμορραγίες στην εγκυμοσυνη τους και ομως τελικα με θετικη εκβαση για το μωράκι τους. Ειναι δυσκολο φυσικα,θελει ψυχραιμια κ να ακολουθείς τις οδηγιες του γιατρού.Ολα αντιμετωπίζονται. Αν ειναι αποκόλληση θα μεινεις ξαπλωμένη κ θα παίρνεις τα φαρμακα σου και αν εχεις συσπάσεις παλι με την καταλληλη αγωγή θα μειωθουν και.ολα θα πανε καλα. Επίσης υπάρχουν κοπελες που μειωθηκε ο τράχηλος τους αλλα με προσοχη εφτασαν μεχρι το τελος. Μη σκέφτεσαι αρνητικά γιατι η μια σκεψη φερνει την αλλη και αυτο γίνεται χιονοστιβαδα και σε παίρνει απο κατω. Δεν εχει εξαλλου νοημα να σκέφτεσαι το χειρότερο σεναριο ουτε βοηθάει καπου. Ολα αντιμετωπίζονται και ενα βημα τη φορα.Ουτε πρόκειται να σου συμβει κατι.  Ξεκουράσου δες καμια σειρα διαβασε,γενικα κανε πράγματα να ξεχαστείς. Να εισαι ηρεμη ολα θα πανε καλα ❤

Το ξέρω Νικόλ μου αλλά άνθρωπος είμαι και εγώ και λυγίζω μερικές φορές..βιάζεται ο μικρός τι να κάνω; Εύχομαι πάντως να πάνε όλα καλά!! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!  ❤️ ❤️

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

Μπορώ να σου δώσω μια συμβουλή? Η ταπεινή μου άποψη θα είναι αυτή.

Εννοείται πως μπορείς να Μ πεις


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ξέρω Νικόλ μου αλλά άνθρωπος είμαι και εγώ και λυγίζω μερικές φορές..βιάζεται ο μικρός τι να κάνω; Εύχομαι πάντως να πάνε όλα καλά!! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!  ❤️ ❤️

Εννοείται πως μπορείς να Μ πεις

Καταρχήν εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλα, να γίνει ότι είναι καλύτερο και η Παναγία να είναι κοντά σας. 

Αγάπη μου γενικά οι δυο μας έχουμε μιλήσει αρκετά και γενικά είσαι αγχωδης άνθρωπος όπως εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψε με.κι εγώ σήμερα πάλι νοσοκομείο ήμουν. Αλλά ας μην πιάσουμε τα δικά μου. Γενικά εξ αρχής είχες αναφέρει πως η γιατρός σου είναι αγχωτική, αυτο σίγουρα δεν βοηθά ειδικά έναν άνθρωπο που είναι έτσι εκ φύσεως. Ναι συμφωνώ πως καλό είναι να μην πολύ μετακίνησε όμως αρχικά σου λέει μάλλον γέννας, μετά ίσως αποκόλληση η άνοιγμα τραχήλου η η η.....πόσο σε βοηθά εσένα αυτό;; Καθόλου. Κάθεσαι τώρα στο κρεβάτι κι αναρρωτιεσαι κι ανησυχείς κι όλα τα δίκια με το μέρος σου έχεις. Θα πρότεινα αύριο να μιλήσεις μαζί της κι αν δε κάνει κατοικον επίσκεψη με υπέρηχο κλπ να την ρωτήσεις αν θα μπορούσες να πας έστω και με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο όπου ξεγεννα. Να μάθετε τι γίνεται και να μην είσαι με τις αμφιβολίες. Σαν Κωνσταντίνα Νοιωθω δεν σε βοηθά καθόλου, δεν βρίσκεις ηρεμία ειναι λογικό. Αν δείς κι επιμείνει να μην μετακινήθεις εννοείται δεν θα το κάνεις και θα την ακούσεις. Εξήγησε τής τι νοιώθεις όμως. Εμένα ο γιατρός μου που ξέρει πόσο φοβιτσιαρο και αγχωδης είμαι με αντιμετωπίζει διαφορετικά από την κουμπάρα μου που έχουμε τον ίδιο κι εκείνη είναι Ζαμάνφου. Η καθεμία μας θέλει τον τρόπο τής. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...