Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Ας μιλήσουμε για τη περιδεση!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Μαρουλακι είπε:

Μία μέρα νοσηλείας κ έπειτα στο σπίτι χαλαρά ξαπλα αλλά όχι κλινιρης. Για μένα ήταν ανακούφιση ότι το προλάβαμε κ ότι έγινε η επέμβαση. Να δεις που κ συ θα ηρεμισεις. Κι όσο για τους μήνες που θα μάστε ξαπλα.. Να εδώ θα λέμε τα νέα μας να παίρνουμε κουράγιο. Είμαι 21 εβδομάδων οπότε έχω κ γ. Πολύ δρόμο. Πολλές φορές φοβάμαι.. 

μακάρι να το προλάβω κγω! κ μένα μου είπε ξάπλα αλλά μη τρελαθώ κιόλας, λιγακι περπάτημα στο σπίτι, λίγο στη βεράντα για ήλιο..οχι τπτ αλλο αλλα με το να ξαπλωνω συνεχεια μετα θα χω θεμα δυσκοιλιότητας!

κγω έτσι φοβάμαι και άλλες στιγμές πεισμωνω και σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά.  δε με ενοχλεί που δε θα πάω πουθενά το καλοκαίρι, περνάει ο καιρός , αρκεί να έχουμε καλά νέα, μόνο αυτο με νοιάζει!

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εμένα φοβήθηκε τη περίδεση γτ ήταν πολύ μικρός ο τράχηλος και μπορεί καταλάθος να σου σπάσουν τα νερά και μου έβαλε πεσσο-δαχτυλιδι που συγκρατεί τον τράχηλο. Και utrogestan μαγνήσιο χάπια glopir για συσπάσεις συν σίδηρο και φυλλικό. Και μου έκανε μέχρι στιγμής 3 κολπικές καλλιέργειες για τυχόν μικρόβιο. Και έκανα και τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού την 24η βδομάδα και εμένα τώρα ηρέμησε ο γιατρός ,φοβομασταν για πρόωρο από τότε ευτυχώς σταματήσε να μειώνεται ο τράχηλος και σε 4 μερες μπαίνω 32 η βδομάδα που είναι το πρώτο σημαντικό μαξιλάρι

δεν ήξερα ότι υπάρχει και αυτή η επιλογή. θα τον ρωτήσω όταν τον δω. λογικά θα μου δώσει κ μένα κάτι για συσπάσεις αν και μέχρι στιγμής δεν έχω τέτοιο θέμα. ενέσεις από την 24η ε; πρέπει κγω να τα δω όλα..ένα ένα τα βήματα! πρώτα οι καλλιέργειες! αχ με το καλό να μπεις στην 32η! θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@bella32 εμένα είχε αρχίσει να δημιουργείται χοάνη δλδ να ανοίγει ο τραχηλος οπότε ίσως να ταν κ να τσακ 0ιο δύσκολο κ επείγον. Παίρνω ενδοκολπικη προγεστερονη μαγνήσιο κ adalat χάπι για συσπάσεις...

Έχω αρχίσει να νιώθω λίγο το μωράκι μου κ μου δίνει απίστευτη ενέργεια κ κουράγιο όλο αυτό 

Στις εβδομάδες που είσαι το νιώθεις πλέον καθημερινά κ συστηματικά; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

μακάρι να το προλάβω κγω! κ μένα μου είπε ξάπλα αλλά μη τρελαθώ κιόλας, λιγακι περπάτημα στο σπίτι, λίγο στη βεράντα για ήλιο..οχι τπτ αλλο αλλα με το να ξαπλωνω συνεχεια μετα θα χω θεμα δυσκοιλιότητας!

κγω έτσι φοβάμαι και άλλες στιγμές πεισμωνω και σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά.  δε με ενοχλεί που δε θα πάω πουθενά το καλοκαίρι, περνάει ο καιρός , αρκεί να έχουμε καλά νέα, μόνο αυτο με νοιάζει!

δεν ήξερα ότι υπάρχει και αυτή η επιλογή. θα τον ρωτήσω όταν τον δω. λογικά θα μου δώσει κ μένα κάτι για συσπάσεις αν και μέχρι στιγμής δεν έχω τέτοιο θέμα. ενέσεις από την 24η ε; πρέπει κγω να τα δω όλα..ένα ένα τα βήματα! πρώτα οι καλλιέργειες! αχ με το καλό να μπεις στην 32η! θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση!

Ναι έκανα γτ φοβήθηκε πολύ ο Γιατρός μην γεννήσω εκείνη τη βδομάδα από την απότομη μείωση. Ρώτα τον για πεσσο. Θα κρίνει ανάλογα την περίπτωση το είναι καλύτερο.ε ναι σιγά σιγά τα βήματα.. ε τώρα κοντεύω σε  4 μερες .:shock:


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2018 at 7:20 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

@bella32 εμένα είχε αρχίσει να δημιουργείται χοάνη δλδ να ανοίγει ο τραχηλος οπότε ίσως να ταν κ να τσακ 0ιο δύσκολο κ επείγον. Παίρνω ενδοκολπικη προγεστερονη μαγνήσιο κ adalat χάπι για συσπάσεις...

Έχω αρχίσει να νιώθω λίγο το μωράκι μου κ μου δίνει απίστευτη ενέργεια κ κουράγιο όλο αυτό 

Στις εβδομάδες που είσαι το νιώθεις πλέον καθημερινά κ συστηματικά; 

@Μαρουλακι είναι απίστευτη η αίσθηση να νιώθεις το μωρό! κ μένα μου δίνει δύναμη να συνεχίσω. όσο μεγαλώνεις σε εβδομάδες θα χει δικό του πρόγραμμα και θα το καταλαβαίνεις κάθε μέρα και μάλιστα έντονα! εμένα φαίνεται και πάνω από τα ρούχα!

βγήκαν χτες οι εξετάσεις μου, σε γενικές γραμμές είναι όλα καλά, μια μικρή κολπιτιδα και μου δίνει αντιβίωση και αύριο πρωί κάνω εισαγωγή μου είπε και ίσως γίνει η περιδεση αύριο η την επόμενη μέρα.  φυσικά αγχώθηκα αλλά από την άλλη ανακουφιστηκα κιολας..μακάρι να πάνε όλα καλά..

@λιλιτο εύχομαι κγω να φτάσω τις 32 εβδομάδες! Όπως και να χει θα μάθω μέσα στις επόμενες μέρες τι απόφαση θα πάρει ο γιατρός για την περίπτωση μου 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Μαρουλακι είναι απίστευτη η αίσθηση να νιώθεις το μωρό! κ μένα μου δίνει δύναμη να συνεχίσω. όσο μεγαλώνεις σε εβδομάδες θα χει δικό του πρόγραμμα και θα το καταλαβαίνεις κάθε μέρα και μάλιστα έντονα! εμένα φαίνεται και πάνω από τα ρούχα!

βγήκαν χτες οι εξετάσεις μου, σε γενικές γραμμές είναι όλα καλά, μια μικρή κολπιτιδα και μου δίνει αντιβίωση και αύριο πρωί κάνω εισαγωγή μου είπε και ίσως γίνει η περιδεση αύριο η την επόμενη μέρα.  φυσικά αγχώθηκα αλλά από την άλλη ανακουφιστηκα κιολας..μακάρι να πάνε όλα καλά..

@λιλιτο εύχομαι κγω να φτάσω τις 32 εβδομάδες! Όπως και να χει θα μάθω μέσα στις επόμενες μέρες τι απόφαση θα πάρει ο γιατρός για την περίπτωση μου 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και θετική σκέψη , θα έχεις και τις μαύρες ημέρες σου αλλά περνάει γρήγορα ο καιρός ,κάλεσε κόσμο να έχεις παρέα να ξεχνιέσαι. Και όσο περνάει ο καιρός θα νιώθεις πιο δυνατα το μωράκι σου. Εμένα με έχει ταράξει στις κλωτσιές  και γενικά είναι πολύ υπερκινητική , ιδιαίτερα στις 2 το πρωί:) κάτι έχει καταλάβει λαθος μάλλον.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@bella32 καλησπερα!! Ειδα το θεμα,κ εμφανιστηκα!! Εδω μανουλα Αυγουστου,διανυω την 34η βδομαδα κ ελπιζω να φτασω κ αλλο μακρυα 

Λοιπον χωρις ιστορικο ή κατι αλλο,εκανα εκτακτη περιδεση στις 22+5. Τραχηλος 11-13 χλ. και μεγαλο ρισκο. Ο γιατρος μου ηταν κατα τις περιδεσης γενικα ,αλλα στην περιπτωση μου το θεωρησε αναγκαιο.

Μη σε τρομαζει η επεμβαση,θελει προσοχη σε μολυνσεις.θα κανεις συχνα κολπικες καλλιεργειες. Ο τρομος ειναι η ψυχολογια.Φτανεις σε σημειο να πεφτεις σε καταθλιψη. Ειμαι ξαπλα απο 16 Απριλη κ τωρα εχω αρχισει να φρικαρω. Κανω το σταυρο μου που εφτασα ως εδω κ εσυ να βρεις την πιστη να συνεχισεις κ θα γινει. Ευχομαι ολα να πανε καλα κ σε 3 μηνες απο τωρα να χαμογελας!

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, samiam said:

@bella32 καλησπερα!! Ειδα το θεμα,κ εμφανιστηκα!! Εδω μανουλα Αυγουστου,διανυω την 34η βδομαδα κ ελπιζω να φτασω κ αλλο μακρυα 

Λοιπον χωρις ιστορικο ή κατι αλλο,εκανα εκτακτη περιδεση στις 22+5. Τραχηλος 11-13 χλ. και μεγαλο ρισκο. Ο γιατρος μου ηταν κατα τις περιδεσης γενικα ,αλλα στην περιπτωση μου το θεωρησε αναγκαιο.

Μη σε τρομαζει η επεμβαση,θελει προσοχη σε μολυνσεις.θα κανεις συχνα κολπικες καλλιεργειες. Ο τρομος ειναι η ψυχολογια.Φτανεις σε σημειο να πεφτεις σε καταθλιψη. Ειμαι ξαπλα απο 16 Απριλη κ τωρα εχω αρχισει να φρικαρω. Κανω το σταυρο μου που εφτασα ως εδω κ εσυ να βρεις την πιστη να συνεχισεις κ θα γινει. Ευχομαι ολα να πανε καλα κ σε 3 μηνες απο τωρα να χαμογελας!

Αυτό με τη ψυχολογία είναι τόσο σημαντικό.. Υπάρχουν μέρες που κλαίω κ σκάω κ άλλες που λέω θα πανε όλα καλά. Κλείνω σχεδόν μήνα ξαπλωμένη ωστόσο μια βολτίτσα με το αμάξι κάθε 3 μέρες με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα. Εσύ ολημερίς μέσα; φαντάζομαι ειναι κ ανάλογα τη περίσταση φυσικά 

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο κοριτσια...6μηνες εμεινα στο κρεβατι...κλαμα αγχος λυπη ελπιδα διασκεδαση υπνος  σερφαρισμα κ στο τελος ολων αυτων με περιμενε εκεινη........τωρα διπλα μου στριφογυρναει ο θησαυρος μου...χωρις περιδεση μονο προγεστερονη..κουραγιο οποια θελει ειμαι εδω για εκεινη ...σας καταλαβαινω....μερα με τη μερα κοντευετε..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Αυτό με τη ψυχολογία είναι τόσο σημαντικό.. Υπάρχουν μέρες που κλαίω κ σκάω κ άλλες που λέω θα πανε όλα καλά. Κλείνω σχεδόν μήνα ξαπλωμένη ωστόσο μια βολτίτσα με το αμάξι κάθε 3 μέρες με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα. Εσύ ολημερίς μέσα; φαντάζομαι ειναι κ ανάλογα τη περίσταση φυσικά 

Κ μερα κ νυχτα! Μονο για μπανιο κ τουαλετα σηκωνομουν,κ μπανιο παντα καθιστη.Μεγαλες στιγμες...τωρα βγαινω μεχρι το μπαλκονι,εχω αρχισει ν απενοχοποιουμαι,οτι ειναι να γινει ας γινει,το διωχνω λιγο απο πανω μου γιατι θελω οσο μπορω να μηδενισω οταν ερθει το μωρο.θελω να το χαρω οσο γινεται αφου η εγκυμοσυνη μου εξελιχθηκε ασχημα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, samiam είπε:

θελω να το χαρω οσο γινεται αφου η εγκυμοσυνη μου εξελιχθηκε ασχημα.

Όχι, μην μεταφέρεις αυτό το μνμ στον εαυτό σου! Δεν χάρηκες την εγκυμοσύνη σου, ναι! Αλλά μια εγκυμοσύνη που φτάνει στη βδομάδα που είσαι , η οποία θα σου δώσει το παιδάκι σου μόνο άσχημα δεν έχει εξελιχθεί. Πέρασες άσχημα, ναι! Αλλά η εγκυμοσύνη σου , για τα δεδομένα της εξελίχθηκε περίφημα! Μπράβο σου! Μπράβο για την υπομονή σου!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας κοριτσια! Εγω ειμαι 16+4, βλέπω όλες σας είστε σε πολύ μεγαλύτερη βδομάδα από μένα... Χθές πηγα στη γιατρό μου γιατί τις τελευταίες 3 μερες έχω πονάκια και σφιξίματα χαμηλά στη κοιλιά καθώς και τσιμπήματα στον κόλπο... Ειδαμε στον υπέρηχο μια συσπαση σαν βουναλάκι ήταν... Μου σύστησε ξεκούραση, 3 trofocard και 3 utrogestan των 100 ημερησιως. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, εργάζομαι κιόλας και δεν ξέρω αν θα πρέπει να σταματήσω, αν κάνει κακό που κάθομαι σε μια καρέκλα 8 ώρες, αν μπορώ να περπατάω ( γυρνάω σπίτ με τα πόδια 2 χλμ περιπου)... 

διαβασα πως αν δεν κανω συχνες συσπάσεις δεν ειναι επικίνδυνο... Τον τράχηλο δεν μου τον είδε αλλά στην αυχενική τη 12η βδομάδα ήταν 50mm και κλειστός... στη 15η που ειχα παει παλι στη γιατρο δε μου ειπε ποσο ειναι σχολιασε μονο οτι ο τραχηλος μας ειναι καλος και κλειστος. Ελπίζω να πάνε όλα καλά όπως διαβάζω κ για τις δικές σας εγκυμοσύνες και παίρνω θάρρος!

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2018 at 11:04 ΜΜ, samiam είπε:

@bella32 καλησπερα!! Ειδα το θεμα,κ εμφανιστηκα!! Εδω μανουλα Αυγουστου,διανυω την 34η βδομαδα κ ελπιζω να φτασω κ αλλο μακρυα 

Λοιπον χωρις ιστορικο ή κατι αλλο,εκανα εκτακτη περιδεση στις 22+5. Τραχηλος 11-13 χλ. και μεγαλο ρισκο. Ο γιατρος μου ηταν κατα τις περιδεσης γενικα ,αλλα στην περιπτωση μου το θεωρησε αναγκαιο.

Μη σε τρομαζει η επεμβαση,θελει προσοχη σε μολυνσεις.θα κανεις συχνα κολπικες καλλιεργειες. Ο τρομος ειναι η ψυχολογια.Φτανεις σε σημειο να πεφτεις σε καταθλιψη. Ειμαι ξαπλα απο 16 Απριλη κ τωρα εχω αρχισει να φρικαρω. Κανω το σταυρο μου που εφτασα ως εδω κ εσυ να βρεις την πιστη να συνεχισεις κ θα γινει. Ευχομαι ολα να πανε καλα κ σε 3 μηνες απο τωρα να χαμογελας!

@samiam ευχαριστώ για τις ευχές! εγώ τελικά είχα ανατροπή..μετά από παρακολούθηση ο τράχηλος ανέβηκε στο 28. βοήθησε πολύ η προγεστερόνη και η ξάπλα. οπότε ο γιατρός θέλει να τελειώσω την αντιβίωση γτ είναι μεγάλο το Ρίσκο να μπει ραμμα με μικρόβιο..εφόσον μας έκανε τη χάρη και μεγάλωσε τράχηλος.  βέβαια δεν μου την έβγαλε ως πιθανότητα σε περίπτωση που μικραίνει πάλι..συχνή παρακολουθηση και τρομερή ξεκούραση μου είπε. 

@λιλιτο συνεχίζω όπως θα διάβασες με κρεβατωμαα. ούτε να σκύψω δε με αφήνει πλέον. ευτυχώς ήρθε η μητέρα μου και με βοηθάει αλλιώς θα είχα πρόβλημα 

10 ώρες πρίν, noni90 είπε:

καλημερα σας κοριτσια! Εγω ειμαι 16+4, βλέπω όλες σας είστε σε πολύ μεγαλύτερη βδομάδα από μένα... Χθές πηγα στη γιατρό μου γιατί τις τελευταίες 3 μερες έχω πονάκια και σφιξίματα χαμηλά στη κοιλιά καθώς και τσιμπήματα στον κόλπο... Ειδαμε στον υπέρηχο μια συσπαση σαν βουναλάκι ήταν... Μου σύστησε ξεκούραση, 3 trofocard και 3 utrogestan των 100 ημερησιως. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, εργάζομαι κιόλας και δεν ξέρω αν θα πρέπει να σταματήσω, αν κάνει κακό που κάθομαι σε μια καρέκλα 8 ώρες, αν μπορώ να περπατάω ( γυρνάω σπίτ με τα πόδια 2 χλμ περιπου)... 

διαβασα πως αν δεν κανω συχνες συσπάσεις δεν ειναι επικίνδυνο... Τον τράχηλο δεν μου τον είδε αλλά στην αυχενική τη 12η βδομάδα ήταν 50mm και κλειστός... στη 15η που ειχα παει παλι στη γιατρο δε μου ειπε ποσο ειναι σχολιασε μονο οτι ο τραχηλος μας ειναι καλος και κλειστος. Ελπίζω να πάνε όλα καλά όπως διαβάζω κ για τις δικές σας εγκυμοσύνες και παίρνω θάρρος!

@noni90 όντως κουράζεσαι πάρα πολύ, και 8ωρο και περπάτημα μέσα στον καύσωνα...να πίνεις πάαααρα πολύ νερό..στο νοσοκομείο άκουγα τις μαιες και έλεγαν ότι η ενυδάτωση είναι φάρμακο για τις συσπάσεις. 2, 5 λίτρα νερό τη μέρα τουλάχιστον. να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη!όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@bella32 άψογα! Υπάρχει μια σχετική ασφαλεία πλέον. Να ξεκουράζεσαι πολύ. Το ίδιο κάνω κ γω. Μέχρι κ το νερο στο χέρι μου το φέρνουν! Λίγο μπαλκόνι λίγη αυλή για να μη λαλησω κ που θα πάει θα βγουν τελειομηνα τα μικρά μας

@samiam είσαι αξια πραγματικά! Όλα να ρθουν στην ώρα τους με το καλό να πάρουμε κ μεις θάρρος απ την ιστορία σου! 

@noni90κάποιες μικρές κ ανώδυνες συσπάσεις είναι φυσιολογικες. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου. Εγώ βέβαια λόγω περιδεσης παίρνω προληπτικά χαπάκι για την αποφυγή συσπασεων κ ξεκούραση.. Νομίζω είναι απ τα πιο βασικα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, bella32 είπε:

 @noni90 όντως κουράζεσαι πάρα πολύ, και 8ωρο και περπάτημα μέσα στον καύσωνα...να πίνεις πάαααρα πολύ νερό..στο νοσοκομείο άκουγα τις μαιες και έλεγαν ότι η ενυδάτωση είναι φάρμακο για τις συσπάσεις. 2, 5 λίτρα νερό τη μέρα τουλάχιστον. να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη!όλα καλά θα πάνε 

πινω πολυ νερο ευτυχως αλλα δυστυχως νομιζω πως ουτε το 8 ωρο βγαζω πλεον.... κατα τις 5 ωρες απ το καθισιο στη καρεκλα νιωθω να πιεζεται η κοιλια μου χαμηλα κ ποναω.... η γιατρος παντως δεν ανησυχει λεει πως ενταξει φυσιολογικο ειναι παιρνω μαγνησιο κ τελος..... 

10 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

@noni90κάποιες μικρές κ ανώδυνες συσπάσεις είναι φυσιολογικες. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου. Εγώ βέβαια λόγω περιδεσης παίρνω προληπτικά χαπάκι για την αποφυγή συσπασεων κ ξεκούραση.. Νομίζω είναι απ τα πιο βασικα 

εγω ποναω βασικα..... σαν κραμπα... παιρνεις κατι αλλο εκτος απο μαγνησιο? αυτα τα τοκολυτικα που λενε?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, bella32 είπε:

 @noni90 όντως κουράζεσαι πάρα πολύ, και 8ωρο και περπάτημα μέσα στον καύσωνα...να πίνεις πάαααρα πολύ νερό..στο νοσοκομείο άκουγα τις μαιες και έλεγαν ότι η ενυδάτωση είναι φάρμακο για τις συσπάσεις. 2, 5 λίτρα νερό τη μέρα τουλάχιστον. να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη!όλα καλά θα πάνε 

πινω πολυ νερο ευτυχως αλλα δυστυχως νομιζω πως ουτε το 8 ωρο βγαζω πλεον.... κατα τις 5 ωρες απ το καθισιο στη καρεκλα νιωθω να πιεζεται η κοιλια μου χαμηλα κ ποναω.... η γιατρος παντως δεν ανησυχει λεει πως ενταξει φυσιολογικο ειναι παιρνω μαγνησιο κ τελος..... 

13 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

@noni90κάποιες μικρές κ ανώδυνες συσπάσεις είναι φυσιολογικες. Έτσι μου είπε ο γιατρός μου. Εγώ βέβαια λόγω περιδεσης παίρνω προληπτικά χαπάκι για την αποφυγή συσπασεων κ ξεκούραση.. Νομίζω είναι απ τα πιο βασικα 

εγω ποναω βασικα..... σαν κραμπα... παιρνεις κατι αλλο εκτος απο μαγνησιο? αυτα τα τοκολυτικα που λενε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...