Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ας μιλήσουμε για τη περιδεση!


Recommended Posts

1 hour ago, 2angels said:

Σε λίγο θα κάνω κατάκλιση, Χαχαχα. 

Αριστερό πλαι , άντε και λίγο δεξί για αλλαγή. Χθες και σήμερα που ένιωσα και γω λίγο καλύτερα ,σηκώθηκα για τουαλέτα και είπα να περπατήσω λίγο στο σαλόνι, έσφιξα όμως γρήγορα και ξαναξαπλωσα γρήγορα. Δεν θέλει πολλά πολλά. 

Είναι καλό που χαλαρώσεις αλλά να μην ξεχνιεσαι πολύ,ε;;;

Αχ κοίτα που φτάσαμε να θεωρούμε το μπαλκόνι κ το σαλόνι ξεμυτισμα!!! 

Κ γω κατά βάση σ ένα κρεβάτι τη βγάζω όλη μέρα απλά στροφογυρναω κ μες στο σπίτι όταν πιανομαι.. Το ξες το συναίσθημα του πιάσιματος καλύτερα! 

Για τις συσπάσεις ο γιατρός σου συνέστησε κατάκλιση αυστηρή; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Για τις συσπάσεις ο γιατρός σου συνέστησε κατάκλιση αυστηρή; 

Αν σκεφτείς ότι δεν παίρνω θεραπεία, (εκτός από μαγνήσιο και προγεστερόνη) ότι ανάσκελα δεν μπορώ να γυρίσω γιατί κάνω αμέσως σύσπαση, με το που περπατήσω λιιιγο παραπάνω πάλι σφιγγομαι.  Ναι, η μόνη "θεραπεια" είναι η κατάκλιση. Δεν έχουμε άλλη λύση. Και πάλι θα κάνω συσπάσεις όπως σου είπα αλλά λιγότερες...ευτυχως!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια..κγω ξάπλα, ξάπλα,ξάπλα..  με έχει θερίσει η αντιβίωση και όσο πλησιάζει η ημέρα για την επόμενη μέτρηση με πιάνει άγχος..σηκώνομαι μόνο για τουαλετα και για μπάνιο..έχω πιαστεί κγω αλλά αγόρασα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης και με βοηθάει πολύ στη στάση σώματος.. καλη δύναμη σε όλες


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλο κουραγιο στο εξης και ολα θα πανε καλα!!!

Εγω μπηκα στην τελικη ευθεια,εχω συσπασεις ακανονιστες κ προετοιμαζομαστε! Ισως θεμα ημερων πια ή κ ωρων...

Ειμαι πολυ συγκινημενη που εφτασα ως εδω κ το ιδιο θα νιωσετε κ σεις. Το μονο αγχος ειναι να βγει υγιες το μωρο. Εφτασα τελος με τραχηλο 11,12 χιλιοστα την 21η βδομαδα! Μπαινω αισιως στην 36η κ ανυπομονω να ζησω το θαυμα!

Μη λυγιζετε μονο εσεις ξερετε τι περνατε.Καμια φιλη καμια γνωστη κανενας. Σφιξτε δοντια κ πειτε θα τα καταφερω!! Αποχωρω κ σας στελνω θετικη ενεργεια!! Με το καλο τα αγγελουδακια σας!!

  • Μου αρέσει 9

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/24/2018 at 12:50 PM, samiam said:

Κοριτσακια καλο κουραγιο στο εξης και ολα θα πανε καλα!!!

Εγω μπηκα στην τελικη ευθεια,εχω συσπασεις ακανονιστες κ προετοιμαζομαστε! Ισως θεμα ημερων πια ή κ ωρων...

Ειμαι πολυ συγκινημενη που εφτασα ως εδω κ το ιδιο θα νιωσετε κ σεις. Το μονο αγχος ειναι να βγει υγιες το μωρο. Εφτασα τελος με τραχηλο 11,12 χιλιοστα την 21η βδομαδα! Μπαινω αισιως στην 36η κ ανυπομονω να ζησω το θαυμα!

Μη λυγιζετε μονο εσεις ξερετε τι περνατε.Καμια φιλη καμια γνωστη κανενας. Σφιξτε δοντια κ πειτε θα τα καταφερω!! Αποχωρω κ σας στελνω θετικη ενεργεια!! Με το καλο τα αγγελουδακια σας!!

Όλα να πάνε κατ ευχή... Είσαι η αισιοδοξία που ψάχνουμε κι εμείς... Με το καλό και κ ένα υγιές μωρό που θα σε κάνει να ξεχάσεις όλη τη ταλαιπωρία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. τι κάνετε; είστε καλά; εγώ πάλι σε αναμονή εξετάσεων για τη δεύτερη καλλιέργεια.. ο γιατρός μου μίλησε για δαχτυλίδι πεσσο. ουφφ..άντε να δούμε..αυτή η αναμονή με έχει τρελάνει!

έκανα και καμπύλη σακχάρου και η τιμή της δεύτερης ώρας δεν βγήκε καλη μ με έχει πάρει απο κάτω.. ένας διαβήτης κυησης θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα νομίζω.. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2018 at 5:26 PM, bella32 said:

καλησπέρα κορίτσια. τι κάνετε; είστε καλά; εγώ πάλι σε αναμονή εξετάσεων για τη δεύτερη καλλιέργεια.. ο γιατρός μου μίλησε για δαχτυλίδι πεσσο. ουφφ..άντε να δούμε..αυτή η αναμονή με έχει τρελάνει!

έκανα και καμπύλη σακχάρου και η τιμή της δεύτερης ώρας δεν βγήκε καλη μ με έχει πάρει απο κάτω.. ένας διαβήτης κυησης θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα νομίζω.. 

Κοπέλα μου υπομονή.. Εχεις βαρεθεί να τ ακούς το ξέρω αλλά δε γίνεται αλλιώς.. Ίσως βάζοντας τον πεσσο να ηρεμήσεις κ συ. Πόσο είναι ο τραχηλοσ; εδώ τα ίδια.. Ξαπλα ξαπλα κ λίγο καθιστή μία ώρα το απόγευμα 

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2018 at 5:26 ΜΜ, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια. τι κάνετε; είστε καλά; εγώ πάλι σε αναμονή εξετάσεων για τη δεύτερη καλλιέργεια.. ο γιατρός μου μίλησε για δαχτυλίδι πεσσο. ουφφ..άντε να δούμε..αυτή η αναμονή με έχει τρελάνει!

έκανα και καμπύλη σακχάρου και η τιμή της δεύτερης ώρας δεν βγήκε καλη μ με έχει πάρει απο κάτω.. ένας διαβήτης κυησης θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα νομίζω.. 

Κι εγω έβαλα πεσσο.μην σε ανησυχεί.το έβαλα 26 η βδομάδα και.μεχρι 33-ήμουν ξάπλα. Τώρα είμαι 35 η πάνε μια χαρά ,έχω σηκωθεί αλλαμ συντηρητικά ακόμα για να συνηθίσει το σώμα μου.και σε δύο εβδομάδες πάω να βγάλω τον πεσσο και λογικά θα γεννήσω εκείνη την μέρα στην τελευταία μέτρηση του πέσσου στην 32η ήταν 0.4-0.7 ο τράχηλος. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, λιλιτο said:

Κι εγω έβαλα πεσσο.μην σε ανησυχεί.το έβαλα 26 η βδομάδα και.μεχρι 33-ήμουν ξάπλα. Τώρα είμαι 35 η πάνε μια χαρά ,έχω σηκωθεί αλλαμ συντηρητικά ακόμα για να συνηθίσει το σώμα μου.και σε δύο εβδομάδες πάω να βγάλω τον πεσσο και λογικά θα γεννήσω εκείνη την μέρα στην τελευταία μέτρηση του πέσσου στην 32η ήταν 0.4-0.7 ο τράχηλος. 

Αντεξε πολύ ο τράχηλος σου...! Τελειομηνο μωράκι σου εύχομαι. 

Όταν λες ξαπλα υποθέτω εννοούσες πλήρη κατάκλιση ή κ λίγο καναπέ καρέκλα; 

Θύμησε μου όταν έκανες τη τοποθέτηση πεσσου πόσο ήταν ο τραχηλοσ σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Αντεξε πολύ ο τράχηλος σου...! Τελειομηνο μωράκι σου εύχομαι. 

Όταν λες ξαπλα υποθέτω εννοούσες πλήρη κατάκλιση ή κ λίγο καναπέ καρέκλα; 

Θύμησε μου όταν έκανες τη τοποθέτηση πεσσου πόσο ήταν ο τραχηλοσ σου; 

Ευχαριστω πολυ.Όχι σε καρέκλα έκατσα 32 εβδομάδων πρώτη φορά. Ε δεν κοιτούσα και το ταβάνι ήταν ανασηκωμένη η πλάτη μου.αλλα δεν ήμουν καθιστή. Από ότι θυμάμαι ήταν γύρω στα 1 με 1,2 εκ.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2018 at 6:06 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

Κοπέλα μου υπομονή.. Εχεις βαρεθεί να τ ακούς το ξέρω αλλά δε γίνεται αλλιώς.. Ίσως βάζοντας τον πεσσο να ηρεμήσεις κ συ. Πόσο είναι ο τραχηλοσ; εδώ τα ίδια.. Ξαπλα ξαπλα κ λίγο καθιστή μία ώρα το απόγευμα 

τελευταία φορά ήταν στο 22. από βδομάδα μου είπε ότι πρέπει να ξανακάνω καλλιέργεια.  ανα 2 βδομάδες θέλει καλλιέργειες!!! κάνεις κ συ τόσο συχνά; φοβάται ότι αν έχει μικρόβιο ότι θα προκαλέσει πρόωρο και θέλει να το ελέγχει συνέχεια.  λογικά θα μου κάνει και μετρήσεις ξανα που θα πάω για την εξέταση.  εγώ φοβάμαι να καθίσω..κατι λεπτάκια ίσα ίσα την ημέρα.  μου είπαν 2 γιατροί να περάσει η 15/8 για να νιώσουν κ αυτοί κάποια ασφάλεια...

On 7/8/2018 at 9:41 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Κι εγω έβαλα πεσσο.μην σε ανησυχεί.το έβαλα 26 η βδομάδα και.μεχρι 33-ήμουν ξάπλα. Τώρα είμαι 35 η πάνε μια χαρά ,έχω σηκωθεί αλλαμ συντηρητικά ακόμα για να συνηθίσει το σώμα μου.και σε δύο εβδομάδες πάω να βγάλω τον πεσσο και λογικά θα γεννήσω εκείνη την μέρα στην τελευταία μέτρηση του πέσσου στην 32η ήταν 0.4-0.7 ο τράχηλος. 

μπράβο! χαίρομαι πολύ! με το καλό να πάνε όλα! κγω ξάπλα, μόνο για τις καλλιέργειες με βγάζει από το σπίτι..εσυ έκανες την εξέταση dopler? (αν το γράφω και σωστά!!!) γιατί σκέφτομαι πως αφού δε θέλει να με μετακινεί και πολύ μήπως χάνω εξετάσεις που πρέπει να γίνουν;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα, νέο μέλος εδώ. 

32+4 σήμερα φοράω πεσσο κι ο τραχηλος είναι 1εκ εδώ και δύο εβδομάδες, τι λέτε θα τα καταφέρω?

Θέλω απλά να περάσει ο Αύγουστος να μπω στον μήνα μου,όπως όλες αυτό θέλετε φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MarinaKS είπε:

Γειά σας κι από εμένα, νέο μέλος εδώ. 

32+4 σήμερα φοράω πεσσο κι ο τραχηλος είναι 1εκ εδώ και δύο εβδομάδες, τι λέτε θα τα καταφέρω?

Θέλω απλά να περάσει ο Αύγουστος να μπω στον μήνα μου,όπως όλες αυτό θέλετε φαντάζομαι.

εύχομαι να πάνε όλα καλά! αισιοδοξία και θετικές σκέψεις! με αυτά κρατιόμαστε όλες! και φυσικά ξάπλα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...