Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Ας μιλήσουμε για τη περιδεση!


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , rainbow είπε:

Το μηκος του τραχηλου κανονικα το κοιτανε καθε φορα και κοιλιακα απλα επειδη εχει μια μικρη αποκλιση οταν δουνε οτι υπαρχει καποιο προβλημα το κοιτανε κολπικα για μεγαλυτερη σιγουρια.δεν χεειαζεται να σας πιανει πανικος

 

Δεν διαφωνω οτι τον μετραει απλα δεν μ ειπε τπτ ουτε ποσο ειναι ουτε τπτ επρεπε να τον παρω τηλ να τον ρωτησω για να μ πει;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΒαλεντιναΧρηστος:καλα σιγουρα καλυτερα να εχουμε και εμεις το νου μας γιατι κ αυτοι πολλες φορες ξεχνανε πραγματα..πχ εγω θεωρω τεραστιο λαθος να μην κανουν κ/α κολπικουσ την αρχη μια εγκυμοσυνης αλλα δεν την κανει σχεδον κανενας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , rainbow είπε:

ΒαλεντιναΧρηστος:καλα σιγουρα καλυτερα να εχουμε και εμεις το νου μας γιατι κ αυτοι πολλες φορες ξεχνανε πραγματα..πχ εγω θεωρω τεραστιο λαθος να μην κανουν κ/α κολπικουσ την αρχη μια εγκυμοσυνης αλλα δεν την κανει σχεδον κανενας..

Γιαυτο το λεω οχι οτι το κανει επιτηδες απλα ανθρωποι ειμαστε ξεχναμε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται δε χρειάζεται πανικός... Απλώς να υπάρχει μια σφαιρική γνώση για όλα τα θέματα κορίτσια γτ κι εμείς παθαίνουμε κ μαθαίνουμε! 

Καλό υπόλοιπο στις εγκυμοσύνες μας κ εδώ είμαστε να τα συζητάμε κ να αλλάζουμε γνώμες κ απόψεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρουλακι είπε:

Καλά εννοείται δε χρειάζεται πανικός... Απλώς να υπάρχει μια σφαιρική γνώση για όλα τα θέματα κορίτσια γτ κι εμείς παθαίνουμε κ μαθαίνουμε! 

Καλό υπόλοιπο στις εγκυμοσύνες μας κ εδώ είμαστε να τα συζητάμε κ να αλλάζουμε γνώμες κ απόψεις! 

Σαας ευχαριστω πολλη κοριτσια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κραταμε τα μπεμπακια μας στην αγγαλια μας σε λιγο καιρο!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/27/2018 at 11:18 PM, λιλιτο said:

Είμαι ξάπλα 5 εβδομάδες και δεν κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός.και γω μέσα στο άγχος ήμουν τώρα άρχισα να χαλαρώνω σιγά σιγά.αλλα θα δεις η μέρα περνάει αργά αλλά η εβδομάδα γρήγορα.

Λιλιτο μου να κάνω μια έξτρα ερώτηση παρακαλώ.. Από συσπασουλες πως πας; 

Εγώ γύρω στις 5 6 φορές τη μέρα νιώθω μικρά πεττωματακια3κατω απ τον αφαλό χωρίς πόνο ωστόσο. 

Ξέρεις κάτι σχετικό; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Λιλιτο μου να κάνω μια έξτρα ερώτηση παρακαλώ.. Από συσπασουλες πως πας; 

Εγώ γύρω στις 5 6 φορές τη μέρα νιώθω μικρά πεττωματακια3κατω απ τον αφαλό χωρίς πόνο ωστόσο. 

Ξέρεις κάτι σχετικό; 

Εγώ δεν έχω νιώσει συσπάσεις να σου πω, αλλά παίρνω χάπια glopir για συσπάσεις 3 φορές τη μέρα, αλλά και όταν τα άρχισα δεν είχα νιώσει κάτι. Απλα ακολούθησα τις συμβουλές του γιατρού ο οποίος έπειτα μου είπε ότι αυτά βοήθησαν να κρατήσουμε σταθερό τον τράχηλο,γτ αν είχα και συσπάσεις θα είχα γεννήσει.ποσο μηνών είσαι ? Στο γιατρό το είπες? Όταν το πιάνεις είναι μαλακό η σκληρό.γτ αν είναι μαλακό μπορεί να είναι το μωρό που κουνιέται.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, λιλιτο said:

Εγώ δεν έχω νιώσει συσπάσεις να σου πω, αλλά παίρνω χάπια glopir για συσπάσεις 3 φορές τη μέρα, αλλά και όταν τα άρχισα δεν είχα νιώσει κάτι. Απλα ακολούθησα τις συμβουλές του γιατρού ο οποίος έπειτα μου είπε ότι αυτά βοήθησαν να κρατήσουμε σταθερό τον τράχηλο,γτ αν είχα και συσπάσεις θα είχα γεννήσει.ποσο μηνών είσαι ? Στο γιατρό το είπες? Όταν το πιάνεις είναι μαλακό η σκληρό.γτ αν είναι μαλακό μπορεί να είναι το μωρό που κουνιέται.

Ναι φυσικά του το είπα 

Παίρνω adalat για τις συσπάσεις απ τη μέρα της περιδεσης ωστόσο εξακολουθούν τα πετρώματα 

Αύριο στο ραντεβού μας θα το συζητήσουμε εκ νεου

Είμαι μόλις 20 εβδομαδες οπότε αντιλαμβάνεται αντιλαμβάνεσαι πόσο φόβο έχω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Ναι φυσικά του το είπα 

Παίρνω adalat για τις συσπάσεις απ τη μέρα της περιδεσης ωστόσο εξακολουθούν τα πετρώματα 

Αύριο στο ραντεβού μας θα το συζητήσουμε εκ νεου

Είμαι μόλις 20 εβδομαδες οπότε αντιλαμβάνεται αντιλαμβάνεσαι πόσο φόβο έχω 

Βασικα το καταλαβαίνω απόλυτα, τις πρώτες  βδομάδες  είχα εφιάλτες από  το  άγχος και διάβαζα  σαν τρελή στο  ίντερνετ παρόμοιες περιπτώσεις και οι περισσότερες περιπτώσεις ακομα και σε ξένα σάιτ αλλά  και σε έρευνες με περίδεση έφτασαν το μήνα τους οπότε παίρνεις κουράγιο . Ο καιρός τελικά περνά γρήγορα. Εγώ είμαι ήδη 6εβδομαδες στο κρεββάτι και δεν κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..

Όλα.καλα θα πάνε .πόσο είναι ο τράχηλος σου.εγω είμαι ξάπλα από 24 και τώρα μπήκα 31.με τράχηλο κάτω από 1 εκ. Θετική σκέψη ,βλέπε ταινίες , διάβαζε βιβλία.οτι σε κάνει να ξεχνιεσαι.και αν θες διάβασε σε ξένα σάιτ για στην περίδεση. Και την ανεπάρκεια τραχήλου για να ηρεμήσεις. Τοεγαλυτερο ποσοστά είχες πολύ καλές εκβασεις και πολλές πήραν και όλο τον 9ο.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bella32 said:

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..

Εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε μην ανησυχείς. Η επέμβαση δεν είναι τίποτα ούτε η αποθεραπεία. Με προσοχή κ ξαπλα θα φτάσουμε παρέα στο τέλος. Εγώ έκανα πριν. Δύο εβδομάδες κ εκ τότε είμαι στο κρεβάτι αλλά στριφογυρναω κ μες στο σπίτι. 

Πόσο ήταν ο τράχηλος σου; καλή επιτυχία περιμένω νέα σου! 

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2018 at 2:42 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Όλα.καλα θα πάνε .πόσο είναι ο τράχηλος σου.εγω είμαι ξάπλα από 24 και τώρα μπήκα 31.με τράχηλο κάτω από 1 εκ. Θετική σκέψη ,βλέπε ταινίες , διάβαζε βιβλία.οτι σε κάνει να ξεχνιεσαι.και αν θες διάβασε σε ξένα σάιτ για στην περίδεση. Και την ανεπάρκεια τραχήλου για να ηρεμήσεις. Τοεγαλυτερο ποσοστά είχες πολύ καλές εκβασεις και πολλές πήραν και όλο τον 9ο.

ο τραχηλος μουυ ήταν στο 22, αλλά λόγω ιστορικού δεν θα την αποφύγω την επέμβαση...περιμένω να βγουν οι καλλιέργειες και μετά να προχωρήσουμε. προς τι παρόν είμαι ταβλα στο κρεβάτι με ταινίες και βιβλία και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. λιλιτο έκανες κ συ περιδεση ; η είσαι μόνο με ξεκούραση; εμένα μου αύξησε και τη δόση του ουτροτζεσταν. συγγνώμη που άργησα να απαντήσω, έτρεχα στους γιατρούς..

On 9/7/2018 at 2:42 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Όλα.καλα θα πάνε .πόσο είναι ο τράχηλος σου.εγω είμαι ξάπλα από 24 και τώρα μπήκα 31.με τράχηλο κάτω από 1 εκ. Θετική σκέψη ,βλέπε ταινίες , διάβαζε βιβλία.οτι σε κάνει να ξεχνιεσαι.και αν θες διάβασε σε ξένα σάιτ για στην περίδεση. Και την ανεπάρκεια τραχήλου για να ηρεμήσεις. Τοεγαλυτερο ποσοστά είχες πολύ καλές εκβασεις και πολλές πήραν και όλο τον 9ο.

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..

On 9/7/2018 at 7:00 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

Εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε μην ανησυχείς. Η επέμβαση δεν είναι τίποτα ούτε η αποθεραπεία. Με προσοχή κ ξαπλα θα φτάσουμε παρέα στο τέλος. Εγώ έκανα πριν. Δύο εβδομάδες κ εκ τότε είμαι στο κρεβάτι αλλά στριφογυρναω κ μες στο σπίτι. 

Πόσο ήταν ο τράχηλος σου; καλή επιτυχία περιμένω νέα σου! 

καλησπέρα Μαρουλακι, ο τράχηλος μετά τη Β επιπέδου άρχισε να μειώνεται και ο γιατρός φοβάται για την εξέλιξη χωρίς την περιδεση..ελπίζω να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για να μου φύγει ένα βάρος. έμεινες πολύ στο νοσοκομείο μετά την επέμβαση; εγώ λογικά θα μπω από βδομάδα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ο τραχηλος μουυ ήταν στο 22, αλλά λόγω ιστορικού δεν θα την αποφύγω την επέμβαση...περιμένω να βγουν οι καλλιέργειες και μετά να προχωρήσουμε. προς τι παρόν είμαι ταβλα στο κρεβάτι με ταινίες και βιβλία και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. λιλιτο έκανες κ συ περιδεση ; η είσαι μόνο με ξεκούραση; εμένα μου αύξησε και τη δόση του ουτροτζεσταν. συγγνώμη που άργησα να απαντήσω, έτρεχα στους γιατρούς..

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..

καλησπέρα Μαρουλακι, ο τράχηλος μετά τη Β επιπέδου άρχισε να μειώνεται και ο γιατρός φοβάται για την εξέλιξη χωρίς την περιδεση..ελπίζω να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για να μου φύγει ένα βάρος. έμεινες πολύ στο νοσοκομείο μετά την επέμβαση; εγώ λογικά θα μπω από βδομάδα..

Εμένα φοβήθηκε τη περίδεση γτ ήταν πολύ μικρός ο τράχηλος και μπορεί καταλάθος να σου σπάσουν τα νερά και μου έβαλε πεσσο-δαχτυλιδι που συγκρατεί τον τράχηλο. Και utrogestan μαγνήσιο χάπια glopir για συσπάσεις συν σίδηρο και φυλλικό. Και μου έκανε μέχρι στιγμής 3 κολπικές καλλιέργειες για τυχόν μικρόβιο. Και έκανα και τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού την 24η βδομάδα και εμένα τώρα ηρέμησε ο γιατρός ,φοβομασταν για πρόωρο από τότε ευτυχώς σταματήσε να μειώνεται ο τράχηλος και σε 4 μερες μπαίνω 32 η βδομάδα που είναι το πρώτο σημαντικό μαξιλάρι


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bella32 said:

ο τραχηλος μουυ ήταν στο 22, αλλά λόγω ιστορικού δεν θα την αποφύγω την επέμβαση...περιμένω να βγουν οι καλλιέργειες και μετά να προχωρήσουμε. προς τι παρόν είμαι ταβλα στο κρεβάτι με ταινίες και βιβλία και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. λιλιτο έκανες κ συ περιδεση ; η είσαι μόνο με ξεκούραση; εμένα μου αύξησε και τη δόση του ουτροτζεσταν. συγγνώμη που άργησα να απαντήσω, έτρεχα στους γιατρούς..

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι μέσα στο άγχος..23+1 και μου είπε θα μπω για περιδεση καθώς ο τράχηλος μειώθηκε ξαφνικά και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος προωροτητας.. με έχει πάρει από κάτω..φοβάμαι πάρα πολύ και την διαδικασία και το μετά.. αύριο θα με βάλει για εξετάσεις καλλιέργειας να δει ότι όλα είναι καλά πριν προχωρήσουμε στην επέμβαση..

καλησπέρα Μαρουλακι, ο τράχηλος μετά τη Β επιπέδου άρχισε να μειώνεται και ο γιατρός φοβάται για την εξέλιξη χωρίς την περιδεση..ελπίζω να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για να μου φύγει ένα βάρος. έμεινες πολύ στο νοσοκομείο μετά την επέμβαση; εγώ λογικά θα μπω από βδομάδα..

Μία μέρα νοσηλείας κ έπειτα στο σπίτι χαλαρά ξαπλα αλλά όχι κλινιρης. Για μένα ήταν ανακούφιση ότι το προλάβαμε κ ότι έγινε η επέμβαση. Να δεις που κ συ θα ηρεμισεις. Κι όσο για τους μήνες που θα μάστε ξαπλα.. Να εδώ θα λέμε τα νέα μας να παίρνουμε κουράγιο. Είμαι 21 εβδομάδων οπότε έχω κ γ. Πολύ δρόμο. Πολλές φορές φοβάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...