Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Αποξεση και περίοδος στις 20 μέρες???


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Στις 16 Ιουνίου εκανα αποξεση λογω παλινδρομης κύησης την 9η εβδομάδα..Τις 2-3 πρώτες μέρες ειχα λιγο ροζ κ.καφε υγρά μέχρι κ την 15η μερα.Να σημειώσω πως ο γιατρός μου εδωσε τα cyclacur να πάρω ολο το κουτί.καθαριζω λοιπόν κ δε περνάνε 3 μέρες αρχισα να εχω καφε υγρα έντονα οπως πριν την περίοδο κ σημερα 21 μερα μετα την αποξεση εχω και λιγο αίμα..Τωρα δε μπορώ να καταλάβω αυτό είναι περίοδος;;τοσο γρήγορα; Εχθές μολις τελειωσα τα cyclacur..μου ειχε πει ο γιατρός 30-40 μέρες μετα θα μου έρθει περίοδος τι να συμβαίνει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Mariangela33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Στις 16 Ιουνίου εκανα αποξεση λογω παλινδρομης κύησης την 9η εβδομάδα..Τις 2-3 πρώτες μέρες ειχα λιγο ροζ κ.καφε υγρά μέχρι κ την 15η μερα.Να σημειώσω πως ο γιατρός μου εδωσε τα cyclacur να πάρω ολο το κουτί.καθαριζω λοιπόν κ δε περνάνε 3 μέρες αρχισα να εχω καφε υγρα έντονα οπως πριν την περίοδο κ σημερα 21 μερα μετα την αποξεση εχω και λιγο αίμα..Τωρα δε μπορώ να καταλάβω αυτό είναι περίοδος;;τοσο γρήγορα; Εχθές μολις τελειωσα τα cyclacur..μου ειχε πει ο γιατρός 30-40 μέρες μετα θα μου έρθει περίοδος τι να συμβαίνει??

Καλησπέρα!!!!!Εγώ  είχα κάνει πέρυσι απόξεση στην 8η βδομάδα.ο γιατρός και μένα μου είπε σε 30 με 40 μέρες να υπολογίζω και αν έχω κατά τη διάρκεια αίμα μην αγχωθω γιατί είναι ο οργανισμός που καθαρίζει.τωρα για τα cyclacur τα έπαιρνα τώρα στην εγκυμοσύνη μ αλλά μόνο τα λευκά χάπια.τα αλλα μου είπε προκαλούν αιμορραγία.ισως είναι από το χάπι.κατσε ηρεμήσω και μίλησε με το γιατρό σου,  αλλά περίοδος από τώρα δε νομίζω να είναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , loyloy είπε:

Καλησπέρα!!!!!Εγώ  είχα κάνει πέρυσι απόξεση στην 8η βδομάδα.ο γιατρός και μένα μου είπε σε 30 με 40 μέρες να υπολογίζω και αν έχω κατά τη διάρκεια αίμα μην αγχωθω γιατί είναι ο οργανισμός που καθαρίζει.τωρα για τα cyclacur τα έπαιρνα τώρα στην εγκυμοσύνη μ αλλά μόνο τα λευκά χάπια.τα αλλα μου είπε προκαλούν αιμορραγία.ισως είναι από το χάπι.κατσε ηρεμήσω και μίλησε με το γιατρό σου,  αλλά περίοδος από τώρα δε νομίζω να είναι.

 

πρίν από 30 λεπτά , loyloy είπε:

Καλησπέρα!!!!!Εγώ  είχα κάνει πέρυσι απόξεση στην 8η βδομάδα.ο γιατρός και μένα μου είπε σε 30 με 40 μέρες να υπολογίζω και αν έχω κατά τη διάρκεια αίμα μην αγχωθω γιατί είναι ο οργανισμός που καθαρίζει.τωρα για τα cyclacur τα έπαιρνα τώρα στην εγκυμοσύνη μ αλλά μόνο τα λευκά χάπια.τα αλλα μου είπε προκαλούν αιμορραγία.ισως είναι από το χάπι.κατσε ηρεμήσω και μίλησε με το γιατρό σου,  αλλά περίοδος από τώρα δε νομίζω να είναι.

 

Αααα μάλλον τοτε είναι απο τα καφε χαπια του κουτιού η αιμορραγία...εσενα μετα απο ποσες μέρες σου ειχε έρθει η περίοδος μετα την αποξεση;απ οτι κατάλαβα τα χάπια μου τα εδωσε για να μου ρυθμίσει τον.κύκλο.σε λιγες μέρες δλδ θα μου έρθει η κανονική περίοδος;θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο μου απλα δε θελω να τον ενοχλησω σ/κ.θα τον παρω Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα κ εγ  παλινδρομη στην 9η εβδομαδα πέρσι μόνο που δεν έκανα αποξεση, έγινε με χάπια στο νοσοκομείο. Περίοδος μου ήρθε στις 30 μέρες αλλά νομίζω τις πρώτες 15 έβλεπα αιμα κ υπολυματα ,  τις τελευταίες μέρες πιο λιγο σαν ιχνη. Εκείνο το μήνα πάντως ήταν λίγο ακανόνιστο να το πω?

Συμφωνώ με τη  loyloy Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι. Για τα χάπια εγω δε ξέρω τα έφαγα μαζεμένα στο νοσοκομείο!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Mariangela33 είπε:

 

 

Αααα μάλλον τοτε είναι απο τα καφε χαπια του κουτιού η αιμορραγία...εσενα μετα απο ποσες μέρες σου ειχε έρθει η περίοδος μετα την αποξεση;απ οτι κατάλαβα τα χάπια μου τα εδωσε για να μου ρυθμίσει τον.κύκλο.σε λιγες μέρες δλδ θα μου έρθει η κανονική περίοδος;θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο μου απλα δε θελω να τον ενοχλησω σ/κ.θα τον παρω Δευτέρα

Στις 34 μέρες.παντβς Μην αγχώνεσαι και μη ξεχνάς οτι το σώμα σου έχει υποστεί σοκ αυτή τη στιγμή.ολα Καλά είναι.Σου εύχομαι σύντομα μια νέα και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!Αν νιώσεις ότι θες να μιλήσεις να μας στελνεις είτε εδ ω είτε σε άλλες ομάδες.εγω είμαι και "το 2018 θα γίνουμε μάνες " .Μετά τη παλινδρόμηση δεν ήμουν καλά και τα κορίτσια με βοήθησαν πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Elfs είπε:

Καλησπέρα, είχα κ εγ  παλινδρομη στην 9η εβδομαδα πέρσι μόνο που δεν έκανα αποξεση, έγινε με χάπια στο νοσοκομείο. Περίοδος μου ήρθε στις 30 μέρες αλλά νομίζω τις πρώτες 15 έβλεπα αιμα κ υπολυματα ,  τις τελευταίες μέρες πιο λιγο σαν ιχνη. Εκείνο το μήνα πάντως ήταν λίγο ακανόνιστο να το πω?

Συμφωνώ με τη  loyloy Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι. Για τα χάπια εγω δε ξέρω τα έφαγα μαζεμένα στο νοσοκομείο!

Απ οτι καταλαβαίνω τους 2 πρώτους μήνες θα υπάρχει μπέρδεμα με το θέμα περίοδος..σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariangela33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Στις 16 Ιουνίου εκανα αποξεση λογω παλινδρομης κύησης την 9η εβδομάδα..Τις 2-3 πρώτες μέρες ειχα λιγο ροζ κ.καφε υγρά μέχρι κ την 15η μερα.Να σημειώσω πως ο γιατρός μου εδωσε τα cyclacur να πάρω ολο το κουτί.καθαριζω λοιπόν κ δε περνάνε 3 μέρες αρχισα να εχω καφε υγρα έντονα οπως πριν την περίοδο κ σημερα 21 μερα μετα την αποξεση εχω και λιγο αίμα..Τωρα δε μπορώ να καταλάβω αυτό είναι περίοδος;;τοσο γρήγορα; Εχθές μολις τελειωσα τα cyclacur..μου ειχε πει ο γιατρός 30-40 μέρες μετα θα μου έρθει περίοδος τι να συμβαίνει??

Καλησπερα!! Καταρχας λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου... 

Κατα δευτερον και εμενα στις 23 μερες μετα την αποξεση ειχα καφε και κομμάτια, τα οποία ο γιατρος μου ειχε πει να υπολογισω ψς περίοδο.. Και οντως μετα απο κανα μηνα περίπου ειχα ξανα περίοδο κανονικά.. Μιλα και με το γιατρο σου, αλλα μην αγχωνεσαι! Ολα καλα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα αποξεση την προηγουμένη εβδομάδα(στις 8 εβδομάδες κυησης, το εμβρυακι ειχε σταματήσει να αναπτύσσεται απο τις 6).Τωρα βγάζω εδω κ 5 μερες αιμα, στην αρχή καθόλου, μετα πολυ, τωρα λιγότερο, αλλά σήμερα έβγαλα και κομματι αίματος και γενικά πονάω αρκετά...Είναι φυσιολογικό κατι τετοιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γεια σου.ειχαμε μιλήσει την προηγουμενη εβδομάδα.πως είσαι ψυχη μου;και εγω ειχα αιμα μετα τις αποξεσεις εως και δεκα μερες μετα....οπως ακριβως το περιγράφεις  στην αρχη τπτ και μετα απο τρεις μερες πονο και αιμα....και αλλωτε πονουσα πολυ αλλωτε οχι.....δεν είναι κατι ανησυχητικό. Και εγω ελεγα δεν θα σταματήσει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ρούλα Γ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα αποξεση την προηγουμένη εβδομάδα(στις 8 εβδομάδες κυησης, το εμβρυακι ειχε σταματήσει να αναπτύσσεται απο τις 6).Τωρα βγάζω εδω κ 5 μερες αιμα, στην αρχή καθόλου, μετα πολυ, τωρα λιγότερο, αλλά σήμερα έβγαλα και κομματι αίματος και γενικά πονάω αρκετά...Είναι φυσιολογικό κατι τετοιο;;;

Ειναι απολυτως φυσιολογικο.Εγω ειχα κανει στις 9 βδομαδες αποξεση πριν 3 χρονια και ειχα συνολικα 20 μερες αιμα.Δεν πηρα χαπια.Την πρωτη μερα ειχα πολυ και πονους περιοδου και πηρα παυσιπονο,μετα ηταν οτι να ναι δηλ.2 μερες ειχα ροζ,μετα 2-3 δεν ειχα και μετα ξαναρχισε κοκκινο αλλα κανονικη ροη.Η κανονικη περιοδος ηρθε στις 36 μερες .

Λυπαμαι γι αυτο που σου συνεβει.Ευχομαι συντομα ξανα εγκυος και μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Ειναι απολυτως φυσιολογικο.Εγω ειχα κανει στις 9 βδομαδες αποξεση πριν 3 χρονια και ειχα συνολικα 20 μερες αιμα.Δεν πηρα χαπια.Την πρωτη μερα ειχα πολυ και πονους περιοδου και πηρα παυσιπονο,μετα ηταν οτι να ναι δηλ.2 μερες ειχα ροζ,μετα 2-3 δεν ειχα και μετα ξαναρχισε κοκκινο αλλα κανονικη ροη.Η κανονικη περιοδος ηρθε στις 36 μερες .

Λυπαμαι γι αυτο που σου συνεβει.Ευχομαι συντομα ξανα εγκυος και μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και τις ευχές σου  κορίτσι μου! Να είσαι πάντα καλά με μια μεγάλη και ευτυχισμένη οικογένεια ...!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ειμαι εδω για να πω τη νεα μου ιστορία...Έκανα αποξεση, λοιπόν, την προηγούμενη Τετάρτη και όλες αυτές τις ημέρες βγαίνει το...τρελό το αίμα...Μου έδωσε χθες ο γιατρός  mitrotan κ μειώθηκε λίγο κ μου είπε να πάω να με δει γιατί μπορει να έχει μαλακώσει η μητρα γι' αυτό και το αίμα... Αυτό τι σημαίνει παλι;;; Και αλλα βασανα; Τα φώτα σας γιατί ο γιατρός μου έχει σπάσει τα νευρα με τη χαλαρότητά του...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρούλα Γ. said:

Και πάλι ειμαι εδω για να πω τη νεα μου ιστορία...Έκανα αποξεση, λοιπόν, την προηγούμενη Τετάρτη και όλες αυτές τις ημέρες βγαίνει το...τρελό το αίμα...Μου έδωσε χθες ο γιατρός  mitrotan κ μειώθηκε λίγο κ μου είπε να πάω να με δει γιατί μπορει να έχει μαλακώσει η μητρα γι' αυτό και το αίμα... Αυτό τι σημαίνει παλι;;; Και αλλα βασανα; Τα φώτα σας γιατί ο γιατρός μου έχει σπάσει τα νευρα με τη χαλαρότητά του...

Ρούλα μου λυπάμαι πολύ γι' αυτό που πέρασες. Εγώ έχω βιώσει 2 παλίνδρομες και 2 αποξέσεις. Είχα κάτι σταγόνες αίμα για 4-5 μέρες και μετά όντως γύρω στις 20 μέρες είχα λίγο αίμα. Επειδή δεν ζω Ελλάδα με εκπλήσσει λίγο αυτό που γράφεις. Όταν έκανα την απόξεση βγήκα την ίδια μέρα αλλά η μαία μου τόνισε ότι αν έχω πολύ αίμα που δεν σταματά να πάω οπωσδήποτε στα επείγοντα και να ειδοποιήσω και το γιατρό μου. Επίσης είχα ραντεβού με το γιατρό να δει ότι όλα είναι οκ στις 7 μέρες. Και αυστηρά. Ούτε μέρα παραπάνω. Εσύ δεν έχεις ραντεβού για έλεγχο;; Εμένα ο γιατρός δεν μου είχε δώσει τίποτα απολύτως σε χάπι μετά την απόξεση. Μου είχε πει να μην έχω επαφές για 10 μέρες και να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετά ότι μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι για παιδί. Εγώ θα πήγαινα οπωσδήποτε στο γιατρό. Δεν θέλω να σε αγχώσω! Απλά πραγματικά θεωρώ ότι πρέπει να το δεις γιατί κανονικά αν η απόξεση έχει γίνει σωστά και σε έχει καθαρίσει δεν έχεις αίμα. Και στο λέω όχι μόνο από τις 2 δικές μου εμπειρίες αλλά γιατί την ίδια περίοδο έτυχε και σε 2 φίλες μου εδώ και είχαν την ίδια εμπειρία. 

Την πρώτη φορά η περίοδος μου ήρθε στο μήνα ακριβώς και τη δεύτερη στις 40 μέρες.

Σου εύχομαι να ήταν η πρώτη και τελευταία ατυχία και σύντομα να μείνεις έγκυος και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό παιδάκι!

  • Λυπημένη/-ος 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ρούλα Γ. είπε:

Και πάλι ειμαι εδω για να πω τη νεα μου ιστορία...Έκανα αποξεση, λοιπόν, την προηγούμενη Τετάρτη και όλες αυτές τις ημέρες βγαίνει το...τρελό το αίμα...Μου έδωσε χθες ο γιατρός  mitrotan κ μειώθηκε λίγο κ μου είπε να πάω να με δει γιατί μπορει να έχει μαλακώσει η μητρα γι' αυτό και το αίμα... Αυτό τι σημαίνει παλι;;; Και αλλα βασανα; Τα φώτα σας γιατί ο γιατρός μου έχει σπάσει τα νευρα με τη χαλαρότητά του...

το μιτροταν είναι για να κάνει συσπάσεις η μήτρα σ κ να καθαρίζεις από αίμα...μη φοβάσαι το πέρασα κ εγώ κ όλα πήγαν καλά...

με το καλο να ξεκινήσεις πάλι για το θαύμα σ.

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 8:39 PM, Ρούλα Γ. said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα αποξεση την προηγουμένη εβδομάδα(στις 8 εβδομάδες κυησης, το εμβρυακι ειχε σταματήσει να αναπτύσσεται απο τις 6).Τωρα βγάζω εδω κ 5 μερες αιμα, στην αρχή καθόλου, μετα πολυ, τωρα λιγότερο, αλλά σήμερα έβγαλα και κομματι αίματος και γενικά πονάω αρκετά...Είναι φυσιολογικό κατι τετοιο;;;

Κορίτσι Μ λυπάμαι πολύ για την απωλεια σου! Ειλικρινά! Εγώ έκανα αποξεση τη 12η βδομάδα στις 5/11 μου εδοσε 3 μέρες αντιβίωση μόνο! Τις πρώτες 2-3 μέρες είχε κάμποσο αίμα αλλά καμία.σχεση με τη ποσότητα που βγάζω σε περιοδο...μετά άρχισε να μειώνεται κ λέω ωραία καθαρίζω σιγά σιγά (μιας κ στην επεμβατική υστεροσκοπηση που είχα κάνει το Μάρτιο είχα αίμα 5 μέρες) όμως τσάμπα χαρά αρχισε πάλι κάθε μέρα να βγάζω αίμα σταθερό σε.ποσοτητα κάθε μέρα κ.οχι τρομερά πολύ μια σερβιετα δε γέμιζε. Της 12η μέρα μετά την αποξεση άρχισαν τα καφετιά τη 15η είχα καθαρίσει(δε τη πάλευα άλλο.με.σερβετια ευτυχώς) με είδε κ ο γιατρος Μ είπε είσαι μια χαρά μ.εγταψε εξετάσεις κ μ.ειπε.αφου σ έρθει περίοδος.

Συμπέρασμα οπλισου με.υπομονη γιατί μάλλον έχεις μέλλον μιας κ.καθε γυναίκα.ειναι διαφορετική σίγουρα αλλά είναι κ.ορμονικο το θεμα πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...