Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά από εξωσωματική αιμορραγία


Recommended Posts

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική μετά από πολλά χρόνια προσπάθειας με δύο βλαστοκυστες ΑΑ στις 21 Ιουνίου . πρώτη χοριακη στις 1 Ιουλίου 115 κ στις 3 Ιουλίου 285.Είμαι ή τουλάχιστον ήμουν η δεν ξέρω στην 6η εβδομάδα κ ξαφνικά ενώ πέρα από το πρησμένο στήθος δεν είχα καθόλου συμπτώματα, βλέπω αίμα μπόλικο κ κόκκινο. Τηλεφωνώ στη γυναικολόγο μου λέει όσο πιο γρήγορα μπορείς κατάκλιση. Χωρίς πόνους μόνο αίμα κ σκουπιζεσαι ένα πηγμα αίματος σάκος ούτε ξέρω τι ήταν . Μετά από λίγο νιώθω συσπάσεις κ η αιμορραγία συνεχίζεται μέχρι κ τώρα. Δεν ξέρω να σας πω αν είναι περισσότερο ή λιγότερο το αίμα εχω στεναχωρεθει πάρα πολύ. Έχω καθόλου ελπίδες έστω για το ένα έμβρυο ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω να σου πω...δεν έχω εμπειρία ανάλογη...

προσπαθησε όσο γίνεται να είσαι ψύχραιμη και να ακολουθείς τις οδηγίες της γιατρού σου.

μην προδικάζεις τίποτα. Έχω καταλαβει οτι τπτ δεν είναι στάνταρ

μεσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι οτι είναι για καλό...

αν νομίζεις οτι σε βοηθάει, μοιράσου εδώ το τι νοιωθεις και τα κορίτσια που έχουν εμπειρία απο το τοπικ ¨εξωσωματική¨ θα σε βοηθήσουν με τις εμπειρίες τους.

εισαι καλύτερα σήμερα?


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΜαΣτ είπε:

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική μετά από πολλά χρόνια προσπάθειας με δύο βλαστοκυστες ΑΑ στις 21 Ιουνίου . πρώτη χοριακη στις 1 Ιουλίου 115 κ στις 3 Ιουλίου 285.Είμαι ή τουλάχιστον ήμουν η δεν ξέρω στην 6η εβδομάδα κ ξαφνικά ενώ πέρα από το πρησμένο στήθος δεν είχα καθόλου συμπτώματα, βλέπω αίμα μπόλικο κ κόκκινο. Τηλεφωνώ στη γυναικολόγο μου λέει όσο πιο γρήγορα μπορείς κατάκλιση. Χωρίς πόνους μόνο αίμα κ σκουπιζεσαι ένα πηγμα αίματος σάκος ούτε ξέρω τι ήταν . Μετά από λίγο νιώθω συσπάσεις κ η αιμορραγία συνεχίζεται μέχρι κ τώρα. Δεν ξέρω να σας πω αν είναι περισσότερο ή λιγότερο το αίμα εχω στεναχωρεθει πάρα πολύ. Έχω καθόλου ελπίδες έστω για το ένα έμβρυο ? 

Καλημερα πως εισαι? Εχω ακριβως το ιδιο κ εγω στην 6 εβδομαδα ειδα πρωτη φορα αιμα μονο που δεν ειχα πονους εκανα μια ενεση κ σταματησε με ειδε ο γιατρος μου κ ολα καλα ακουσαμε κ τις καρδουλες απλα εχω αποκοληση το ξαναεπαθα μετα απο μια εβομαδα κ τωρα ειχα τρεις μερες συνεχομενα αιμα αλλα χωρις πονους γενικα μην ανχωνεσαι προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα εγω συνεχιζω τις ενεσεις κ θα παω να με δει την πεμπτη αν εχει σταματησει τελειως το αιμα με την αγωνια ειμαστε καθε φορα που το παθαινω αλλα προσπαθω να ειμαι ηρεμη για τα εμβρυα. αυτο το πηχτο που βλεπεις ισως να ειναι κ απο τη κρεμα που βαζεις κολπικα.ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνετε..ειμαι καλύτερα σήμερα δεν έχω πόνους κ σταμάτησε το πολύ αίμα. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γτ δε θέλω να απογοητευτώ μετά. Προς το παρόν ξάπλα.. Vasoth ελπίζω να πας ακόμα καλύτερα για να μη ζεις με το άγχος. Τι πράγμα κ αυτό? Κ να δυσκολεύεσαι να μείνεις κ να μένεις κ μετά να έχεις τέτοια.. Όλη η ταλαιπωρία πάνω μας θα έρθει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΜαΣτ είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνετε..ειμαι καλύτερα σήμερα δεν έχω πόνους κ σταμάτησε το πολύ αίμα. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γτ δε θέλω να απογοητευτώ μετά. Προς το παρόν ξάπλα.. Vasoth ελπίζω να πας ακόμα καλύτερα για να μη ζεις με το άγχος. Τι πράγμα κ αυτό? Κ να δυσκολεύεσαι να μείνεις κ να μένεις κ μετά να έχεις τέτοια.. Όλη η ταλαιπωρία πάνω μας θα έρθει? 

Καλημέρα!

Κι εγω ειμαι παρόμοια περιπτωση με τη δική σου.Απο την πρωτη χοριακή ειχα αιμα και κομμάτια , εκανα εναν υπερηχο είδα και σάκο κι μια κκουκκίδα που λεει παει να σχηματιστει εμβρυο.....μετα  η χοριακή μου τη Παρασκευη ητανε 4000 και μετα παλι κομματια κι αιμορραγια αλλα ειχα και εντονο πονο.Ο γιατρος συστηνει ξεκουραση , φυσικα παιρνω utrogestan !Θα παω στο γιατρο για υπερηχο το μεσημερι!

Οπως καταλαβαινεις εχω διαβασει πολλών εμπειριες παρομοιες που δε σημαινε τιποτε κακο για το εμβρυο! Στη πλεοψηφια κιολας των περιπτωσεων προχωραει κανονικα η εγκυμοσυνη !

Ευχομαι να πανε ολα καλά  και για εσενα. Φυσικα και ειναι πολύ δυσκολο ολο αυτο.Ειναι ενας αγωνας διαρκειας!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ΜαΣτ είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνετε..ειμαι καλύτερα σήμερα δεν έχω πόνους κ σταμάτησε το πολύ αίμα. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γτ δε θέλω να απογοητευτώ μετά. Προς το παρόν ξάπλα.. Vasoth ελπίζω να πας ακόμα καλύτερα για να μη ζεις με το άγχος. Τι πράγμα κ αυτό? Κ να δυσκολεύεσαι να μείνεις κ να μένεις κ μετά να έχεις τέτοια.. Όλη η ταλαιπωρία πάνω μας θα έρθει? 

ΜαΣτ καλημέρα. Προσπάθησε να γεμίζεις το μυαλουδάκι σου με θετικές σκέψεις. Τα πιο όμορφα πράγματα στην ζωή τα αποκτάμε άλλοι με πολύ κόπο και άλλοι τόσο εύκολα .Όμως και αν στο δρόμο μας σταθούν εμπόδια με δύναμη και θέληση πρέπει να τα ξεπερνάμε γιατί για κάτι τόσο ανεκτίμητο αξίζει να οπλιζεσαι με υπομνη και θάρρος και τότε σίγουρα τα καταφέρνει κανείς.Ολοι αξίζουμε την χαρά και την ευτυχία στην ζωή μας για αυτό άνοιξε την αγκαλιά σου να χωρέσει και εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , MHTSH είπε:

Καλημέρα!

Κι εγω ειμαι παρόμοια περιπτωση με τη δική σου.Απο την πρωτη χοριακή ειχα αιμα και κομμάτια , εκανα εναν υπερηχο είδα και σάκο κι μια κκουκκίδα που λεει παει να σχηματιστει εμβρυο.....μετα  η χοριακή μου τη Παρασκευη ητανε 4000 και μετα παλι κομματια κι αιμορραγια αλλα ειχα και εντονο πονο.Ο γιατρος συστηνει ξεκουραση , φυσικα παιρνω utrogestan !Θα παω στο γιατρο για υπερηχο το μεσημερι!

Οπως καταλαβαινεις εχω διαβασει πολλών εμπειριες παρομοιες που δε σημαινε τιποτε κακο για το εμβρυο! Στη πλεοψηφια κιολας των περιπτωσεων προχωραει κανονικα η εγκυμοσυνη !

Ευχομαι να πανε ολα καλά  και για εσενα. Φυσικα και ειναι πολύ δυσκολο ολο αυτο.Ειναι ενας αγωνας διαρκειας!

 

 

 

 

Καλημέρα κ εγώ διάβαζα χθες για αιμορραγία κ πόνο κ τελικά όλα πήγαν καλά αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι το στήθος μου έχει ηρεμήσει οπότε κάτι δεν πάει σωστά.. Παρακαλάω κλαίγοντας να έχει συμβεί ένα μικρό θαύμα. Δε μπορώ ξανά τόσο μακριά από το όνειρο κουράστηκα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ΜαΣτ είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνετε..ειμαι καλύτερα σήμερα δεν έχω πόνους κ σταμάτησε το πολύ αίμα. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γτ δε θέλω να απογοητευτώ μετά. Προς το παρόν ξάπλα.. Vasoth ελπίζω να πας ακόμα καλύτερα για να μη ζεις με το άγχος. Τι πράγμα κ αυτό? Κ να δυσκολεύεσαι να μείνεις κ να μένεις κ μετά να έχεις τέτοια.. Όλη η ταλαιπωρία πάνω μας θα έρθει? 

Ετσι δυστυχως δε θα ηρεμισουμε μεχρι να γεννηθουν δε πειραζει αξιζουν οι θυσιες πιστευω αρκει να ειναι ολα καλα.κ εγω ξαπλα ειμαι εδω κ δυο βδομαδες υπομονη καθε φορα που παω στο γιατρο κ τα βλεπω παιρνω δυναμη κ ας μου λεει πως θα παραμεινω κατω τι να κανουμε υπομονη...


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΜαΣτ είπε:

Καλημέρα κ εγώ διάβαζα χθες για αιμορραγία κ πόνο κ τελικά όλα πήγαν καλά αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι το στήθος μου έχει ηρεμήσει οπότε κάτι δεν πάει σωστά.. Παρακαλάω κλαίγοντας να έχει συμβεί ένα μικρό θαύμα. Δε μπορώ ξανά τόσο μακριά από το όνειρο κουράστηκα!

καλημέρα κορίτσι μου επειδή το έχω πάθει 2 φορές μια με φυσιολογική κυηση και μια με εξωσωματική (ήμουν άτυχη και τις 2 φορές)

θα σε συμβούλευα να μην αγχώνεσαι μπορεί το ένα εμβρυακι να έχει γαντζωθεί καλά, και όλα να πάνε καλά ως το τέλος, κάνε ότι σου λεει ο γιατρός σου και οπλίσου με υπομονή,

μη μπαίνεις εδώ, διάβασε ενα βιβλίο να ξεφύγεις και μη το σκέφτεσαι 

σου εύχομαι όλα να σου έρθουν θετικά


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσι μου επειδή το έχω πάθει 2 φορές μια με φυσιολογική κυηση και μια με εξωσωματική (ήμουν άτυχη και τις 2 φορές)

θα σε συμβούλευα να μην αγχώνεσαι μπορεί το ένα εμβρυακι να έχει γαντζωθεί καλά, και όλα να πάνε καλά ως το τέλος, κάνε ότι σου λεει ο γιατρός σου και οπλίσου με υπομονή,

μη μπαίνεις εδώ, διάβασε ενα βιβλίο να ξεφύγεις και μη το σκέφτεσαι 

σου εύχομαι όλα να σου έρθουν θετικά

πρίν από 24 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ετσι δυστυχως δε θα ηρεμισουμε μεχρι να γεννηθουν δε πειραζει αξιζουν οι θυσιες πιστευω αρκει να ειναι ολα καλα.κ εγω ξαπλα ειμαι εδω κ δυο βδομαδες υπομονη καθε φορα που παω στο γιατρο κ τα βλεπω παιρνω δυναμη κ ας μου λεει πως θα παραμεινω κατω τι να κανουμε υπομονη...

Ευχαριστώ παπάκι μου προς στιγμήν νιώθω ότι τζάμπα κάθομαι ξάπλα αλλά κάθομαι.. Δε με νοιάζει για μένα αυτά τα αντέχω ακόμα κ πόνο κ όλα είμαι σκληροπυρηνικη, έχω περάσει πολύ πόνο, αλλά κοίτα που έχω κολλήσει να μη μπορώ να κάνω παιδί, χωρίς κάποιο πρόβλημα, ανεξήγητη υπογονιμοτητα. Εκεί είναι που τρελαίνομαι.. 

Συγγνώμη που γράφω όπου να ναι αλλά δεν ξέρω καθόλου να χρησιμοποιώ το σαιτ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/7/2018 at 2:17 ΠΜ, ΜαΣτ είπε:

Καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική μετά από πολλά χρόνια προσπάθειας με δύο βλαστοκυστες ΑΑ στις 21 Ιουνίου . πρώτη χοριακη στις 1 Ιουλίου 115 κ στις 3 Ιουλίου 285.Είμαι ή τουλάχιστον ήμουν η δεν ξέρω στην 6η εβδομάδα κ ξαφνικά ενώ πέρα από το πρησμένο στήθος δεν είχα καθόλου συμπτώματα, βλέπω αίμα μπόλικο κ κόκκινο. Τηλεφωνώ στη γυναικολόγο μου λέει όσο πιο γρήγορα μπορείς κατάκλιση. Χωρίς πόνους μόνο αίμα κ σκουπιζεσαι ένα πηγμα αίματος σάκος ούτε ξέρω τι ήταν . Μετά από λίγο νιώθω συσπάσεις κ η αιμορραγία συνεχίζεται μέχρι κ τώρα. Δεν ξέρω να σας πω αν είναι περισσότερο ή λιγότερο το αίμα εχω στεναχωρεθει πάρα πολύ. Έχω καθόλου ελπίδες έστω για το ένα έμβρυο ? 

Όχι μία ελπίδα αλλά πολλές..η κόρη μου κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο..από 4 εξωσωματική..αιμορραγίες από την 6 έως τη 14 βδομάδα που έπιασε όλο το μέγεθος της μήτρας... :) Πηγαινα στο Έλενα κ σφουγγάρια το αίμα..

Μου γυρνούσε τα παπούτσια κ έτρεχε αίμα για αιμορραγίες τρελές μιλάμε..

Ο γιατρός ατάραχος..όσο δεν έχεις πόνο μη φοβάσαι έλεγε..κ είχε δίκαιο

Υγ το στήθος μου δεν πρήστηκε παρά μόνο την 3 μέρα μετά τη γέννα:)

Όλες στην εγκυμοσύνη είχαν βυζιά εκτός από μένα χαχα

Καλή κύηση κορίτσι μου με το καλό να ρθει η να ρθουν τα μωρα

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, island1 είπε:

Όχι μία ελπίδα αλλά πολλές..η κόρη μου κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο..από 4 εξωσωματική..αιμορραγίες από την 6 έως τη 14 βδομάδα που έπιασε όλο το μέγεθος της μήτρας... :) Πηγαινα στο Έλενα κ σφουγγάρια το αίμα..

Μου γυρνούσε τα παπούτσια κ έτρεχε αίμα για αιμορραγίες τρελές μιλάμε..

Ο γιατρός ατάραχος..όσο δεν έχεις πόνο μη φοβάσαι έλεγε..κ είχε δίκαιο

Υγ το στήθος μου δεν πρήστηκε παρά μόνο την 3 μέρα μετά τη γέννα:)

Όλες στην εγκυμοσύνη είχαν βυζιά εκτός από μένα χαχα

Καλή κύηση κορίτσι μου με το καλό να ρθει η να ρθουν τα μωρα

 

Κ μενα δε λεει να σταματησει εκει που σταματαει κ ηρεμω να σου παλι πολυ κ δε γινεται να μην ανχωθεις καθε φορα.οτι ειναι να γινει θα γινει δε μπορουμε να κανουμε κατι.ησουν κ κρεβατωμενη μεχρι την 14η?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Κ μενα δε λεει να σταματησει εκει που σταματαει κ ηρεμω να σου παλι πολυ κ δε γινεται να μην ανχωθεις καθε φορα.οτι ειναι να γινει θα γινει δε μπορουμε να κανουμε κατι.ησουν κ κρεβατωμενη μεχρι την 14η?

Ναι αν κ ο δικός μου γιατρός γενικά δεν ήταν της υπερβολής μέσα στο σπίτι είχα κίνηση μπάνιο τουαλέτα κτλ..έξω δεν έβγαινα παρά μόνο για γιατρους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , island1 είπε:

Ναι αν κ ο δικός μου γιατρός γενικά δεν ήταν της υπερβολής μέσα στο σπίτι είχα κίνηση μπάνιο τουαλέτα κτλ..έξω δεν έβγαινα παρά μόνο για γιατρους

Μια απτα ιδια δε με πειραζει κανω υπομονη αρκει να ειναι καλα τα μικρα μονο γιαυτο ανχωνομαι


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...