Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μετά από εξωσωματική αιμορραγία


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μια απτα ιδια δε με πειραζει κανω υπομονη αρκει να ειναι καλα τα μικρα μονο γιαυτο ανχωνομαι

Είδες σάκους;πως ξέρεις ότι είναι 2

Ψύχραιμη να Σάι..εμένα μου λέγε να ανησυχίες μόνο αν πονάω στη μέση αφόρητα όχι σαν περιοδο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , island1 είπε:

Είδες σάκους;πως ξέρεις ότι είναι 2

Ψύχραιμη να Σάι..εμένα μου λέγε να ανησυχίες μόνο αν πονάω στη μέση αφόρητα όχι σαν περιοδο

Εγω ειμαι στην 8η τωρα εχουμε δει σακους κ εχουμε ακουσει κ καρδουλες.προσπαθω να σκεφτομαι θετικα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Εγω ειμαι στην 8η τωρα εχουμε δει σακους κ εχουμε ακουσει κ καρδουλες.προσπαθω να σκεφτομαι θετικα 

Aσχετο τι νούμερο είχε η πρώτη χοριακη σας κ ποια μέρα την κάνατε;πόσες μετά την ετ;

Με το καλό κορίτσι μου καλή λευτεριά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , island1 είπε:

Aσχετο τι νούμερο είχε η πρώτη χοριακη σας κ ποια μέρα την κάνατε;πόσες μετά την ετ;

Με το καλό κορίτσι μου καλή λευτεριά!

Την πρωτη την εκανα 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα κ ηταν 130 κ μετα απο δυο μερες εκανα τη δευτερη κ ηταν 380 μετα δεν εκανα αλλη κ σε μια εβδομαδα ειδαμε σακους σευχαριστω μακαρι να πανε ολα καλα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Την πρωτη την εκανα 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα κ ηταν 130 κ μετα απο δυο μερες εκανα τη δευτερη κ ηταν 380 μετα δεν εκανα αλλη κ σε μια εβδομαδα ειδαμε σακους σευχαριστω μακαρι να πανε ολα καλα

Εγώ πάω για αδερφάκι ή αδερφάκια..την άλλη Πέμπτη θα κάνω εμβριομεταφορα κ έχω αγωνία..με αγχωνει λίγο κ το θέμα διδύμων μιας κ έχω ήδη την μικρή 1 έτους αλλά έχει ο θεός μακάρι να μείνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , island1 είπε:

Εγώ πάω για αδερφάκι ή αδερφάκια..την άλλη Πέμπτη θα κάνω εμβριομεταφορα κ έχω αγωνία..με αγχωνει λίγο κ το θέμα διδύμων μιας κ έχω ήδη την μικρή 1 έτους αλλά έχει ο θεός μακάρι να μείνω 

Με το καλο καλα αποτελεσματα να εχεις. Μακαρι να μεινεις κ αςειναι κ δυο δε πειραζει ολα θα γινουν αχ αυτη η αναμονη ειναι οτι χειροτερο.σου ευχομαι τα καλυτερα κ μετα να τα λεμε στο θεμα " μπεμπακια 2019" θα περιμενω νεα σου

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σε παρομοια θεση ειμαι κ εγω. καθομαι τωρα 4 εβδομάδες σπίτι με αιμορραγίες. μπαίνω τώρα 10η εβδομάδα. είχα σκούρο αίμα κ τώρα πιο κόκκινο αλλά όχι πολύ.πόνους δεν έχω. αναρωτιέμαι πότε θα περάσει αυτό.ας κάνουμε κουράγιο.άλλωστε δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνουμε. μόνο ελπίδα κ υπομονή.εμένα μου έδωσε κ αντιβίωση 4 ημέρες για αποφυγή μικροβίων που με την αιμορραγία αυξάνεται.για ρωτήστε το γιατρό σας.τωρα σπίτι τηλεόραση βιβλίο κτλπ.έχω κάψει εγκέφαλο κ στη δουλειά ακόμη περιμένουν.χιχι αντε υπομονή να κάνουμε, θα έχουμε να λέμε μετά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EVI18 είπε:

κοριτσια σε παρομοια θεση ειμαι κ εγω. καθομαι τωρα 4 εβδομάδες σπίτι με αιμορραγίες. μπαίνω τώρα 10η εβδομάδα. είχα σκούρο αίμα κ τώρα πιο κόκκινο αλλά όχι πολύ.πόνους δεν έχω. αναρωτιέμαι πότε θα περάσει αυτό.ας κάνουμε κουράγιο.άλλωστε δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνουμε. μόνο ελπίδα κ υπομονή.εμένα μου έδωσε κ αντιβίωση 4 ημέρες για αποφυγή μικροβίων που με την αιμορραγία αυξάνεται.για ρωτήστε το γιατρό σας.τωρα σπίτι τηλεόραση βιβλίο κτλπ.έχω κάψει εγκέφαλο κ στη δουλειά ακόμη περιμένουν.χιχι αντε υπομονή να κάνουμε, θα έχουμε να λέμε μετά.

εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να σταματήσουν οι αιμορραγίες 

  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2018 at 2:18 ΜΜ, island1 είπε:

Εγώ πάω για αδερφάκι ή αδερφάκια..την άλλη Πέμπτη θα κάνω εμβριομεταφορα κ έχω αγωνία..με αγχωνει λίγο κ το θέμα διδύμων μιας κ έχω ήδη την μικρή 1 έτους αλλά έχει ο θεός μακάρι να μείνω 

Έλα βρε νησάκι!!Πολύ χάρηκα με αυτό που διάβασα!!να πάνε όλα καλά και εύχομαι Τριτεκνη του χρόνου τέτοιο καιρο!!☺☺

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, izambella είπε:

Έλα βρε νησάκι!!Πολύ χάρηκα με αυτό που διάβασα!!να πάνε όλα καλά και εύχομαι Τριτεκνη του χρόνου τέτοιο καιρο!!☺

Ένας θεός ξέρει :) ευχαριστω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Αν και άργησα λίγο να σας απαντήσω... είχα ανάλογα εμπειρία.  Πέρυσι το καλοκαίρι μετα απο εξωσωματικη μένω έγκυος με χοριακη 68  δυο εβδομάδες μετα την ετ. Στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι έπρεπε να ειναι παραπάνω και αμέσως με απογοήτευσαν. Αλλα ο γιατρό μου τηλεφωνικά μου στστησε ξεκουραση και επανάληψη μετα απο δυο μέρες. Επανάληψη λοιπόν και χοριακη 100. Ανέβαινε μεν αλλα με ρυθμούς χελώνας. Ανα δυο μέρες μετα 300 και 1000 και μετα άρχισε η διαδικασία των επισκέψεων για να δούμε σάκο, καρδούλα κλπ. Ολα μια χαρα μέχρι που μια μερα είδα λίγο αιμα γύρω στην 7η εβδομαδα. Κάποιες μέρες ηταν λίγο άλλες πιο πολυ άλλες καθαρή τελειως άλλες έβγαιναν κομμάτια. Κάθε φορά το αγχος μεγάλο, ξάπλωσα μέχρι να περάσει. Αυτο συνεχίστηκε μέχρι τον 4ο μηνα. Μην σας τα πολυλογώ, αυτή τη στιγμή κρατάω στην αγκαλιά μου τον 5 μηνων γιο μου και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.... σας εύχομαι σύντομα να νιώσετε αυτο το συναίσθημα και μην το βάζετε κάτω, άλλες ειναι πιο τυχερές άλλες πιο ατυχές αλλα η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο που όλες οι γυναίκες κάποια στιγμή θα βιώσουν τη μητρότητα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Σας χαιρετώ κοπέλες και σας στέλνω τις ευχές μου .... 

Καλά Χριστούγεννα και ότι και να κάνετε ναντο πετύχετε όσες δεν το πετύχατε ιδι....

Το τελευταίο διάστημα είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μετά από εξωσωματική με δωρεά ωαριων είχα θετική χοριακη η οποια αυξήθηκε .....

Αλλά μετά από 5 ημέρες είδα σταγόνες αίμα με βλέπει ο γιατρός και μου είπε όλα καλά και να σταματήσω την ασπιρίνη και τις ενεσεις αντιπικτικες  ...μετά απο 4 ημέρες αίμα γέμισε το εσώρουχο μου και λίγο στο παντελόνι τρεχω στο γιατρό όλα καλά μικρή αποκόλιση ξάπλα για 1 βδομάδα ....

Έχω τρελαθη ...... Τι λέτε είναι προμηνύματα αποβολής.....?????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , kallaki είπε:

Σας χαιρετώ κοπέλες και σας στέλνω τις ευχές μου .... 

Καλά Χριστούγεννα και ότι και να κάνετε ναντο πετύχετε όσες δεν το πετύχατε ιδι....

Το τελευταίο διάστημα είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μετά από εξωσωματική με δωρεά ωαριων είχα θετική χοριακη η οποια αυξήθηκε .....

Αλλά μετά από 5 ημέρες είδα σταγόνες αίμα με βλέπει ο γιατρός και μου είπε όλα καλά και να σταματήσω την ασπιρίνη και τις ενεσεις αντιπικτικες  ...μετά απο 4 ημέρες αίμα γέμισε το εσώρουχο μου και λίγο στο παντελόνι τρεχω στο γιατρό όλα καλά μικρή αποκόλιση ξάπλα για 1 βδομάδα ....

Έχω τρελαθη ...... Τι λέτε είναι προμηνύματα αποβολής.....?????

Μην ανησυχείς κοπέλα μου.  Πολλές κοπέλες είχαν αποκόλληση και τα κατάφεραν μια χαρά και κράτησαν στο τέλος τα μωράκια τους αγκαλιά.  Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου,  θέλει ξάπλα αυτό και ξεκούραση. Σου αύξησε ίσως  την προγεστερόνη;; Τώρα είδα σταμάτησες ασπιρίνη και αντιπηκτικες.  Όλα καλά θα πάνε,  κάτσε ξάπλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ladybag20 said:

Μην ανησυχείς κοπέλα μου.  Πολλές κοπέλες είχαν αποκόλληση και τα κατάφεραν μια χαρά και κράτησαν στο τέλος τα μωράκια τους αγκαλιά.  Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου,  θέλει ξάπλα αυτό και ξεκούραση. Σου αύξησε ίσως  την προγεστερόνη;; Τώρα είδα σταμάτησες ασπιρίνη και αντιπηκτικες.  Όλα καλά θα πάνε,  κάτσε ξάπλα. 

Καλά Χριστούγεννα..... Σε ευχαριστώ που μου απάντησες και τα ενθαρρυντικά λόγια ......αυτό κάνω...ξάπλα και σικονομαι μόνο για τα βασικά.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Καλά Χριστούγεννα..... Σε ευχαριστώ που μου απάντησες και τα ενθαρρυντικά λόγια ......αυτό κάνω...ξάπλα και σικονομαι μόνο για τα βασικά.....

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα. Συνέχισε έτσι και όλα καλά θα πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...