Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Υπάρχει ελπίδα;


Recommended Posts

Γεια σας πήρα το θάρρος και έκανα εγγραφή να σας πω και εγώ το θέμα μου που με καίει..λοιπόν είχα τελευταία περίοδο 6/6 με κύκλο συνήθως 29-32 μερες και ήρθα σε όλες τις γόνιμες σε επαφή αφού προσπαθούμε με τον σύντροφό για μπεμπέ. Στις 2/7 κάνω β χοριακη και βγαίνει 1.4 δλδ αρνητική επειδή όμως είχα ένα προαίσθημα δύο μέρες μετά δλδ 4/7 ξανά κάνω χοριακη και βγαίνει 14.7 ξανά επανάληψη στις 6/7 και βγαίνει 24.50 να τονίσω ότι στις 4/7 την χοριακη την έκανα μεσημέρι ενώ στις 6/7 στις 8 το πρωί οπότε δεν έκλεισα το 48ωρο π λένε για διπλασιασμό...εσείς τι λέτε; ευχαριστωω εκ των προτέρων


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Γεια σας πήρα το θάρρος και έκανα εγγραφή να σας πω και εγώ το θέμα μου που με καίει..λοιπόν είχα τελευταία περίοδο 6/6 με κύκλο συνήθως 29-32 μερες και ήρθα σε όλες τις γόνιμες σε επαφή αφού προσπαθούμε με τον σύντροφό για μπεμπέ. Στις 2/7 κάνω β χοριακη και βγαίνει 1.4 δλδ αρνητική επειδή όμως είχα ένα προαίσθημα δύο μέρες μετά δλδ 4/7 ξανά κάνω χοριακη και βγαίνει 14.7 ξανά επανάληψη στις 6/7 και βγαίνει 24.50 να τονίσω ότι στις 4/7 την χοριακη την έκανα μεσημέρι ενώ στις 6/7 στις 8 το πρωί οπότε δεν έκλεισα το 48ωρο π λένε για διπλασιασμό...εσείς τι λέτε; ευχαριστωω εκ των προτέρων

ειναι πολυ νωρις ακομα για να ξερεις κανεις υπομονη κ επαναλαμβανεις το οτι ανεβαινει σχεδον διπλασιασμενα ειναι καλο αλλα τοσο νωρις ειναι δυσκολο να ξερεις. καλητερα να περιμενεις να ξανακανεις προς το τελος της εβδομαδας θα ειναι πιο ξεκαθαρο!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Γεια σας πήρα το θάρρος και έκανα εγγραφή να σας πω και εγώ το θέμα μου που με καίει..λοιπόν είχα τελευταία περίοδο 6/6 με κύκλο συνήθως 29-32 μερες και ήρθα σε όλες τις γόνιμες σε επαφή αφού προσπαθούμε με τον σύντροφό για μπεμπέ. Στις 2/7 κάνω β χοριακη και βγαίνει 1.4 δλδ αρνητική επειδή όμως είχα ένα προαίσθημα δύο μέρες μετά δλδ 4/7 ξανά κάνω χοριακη και βγαίνει 14.7 ξανά επανάληψη στις 6/7 και βγαίνει 24.50 να τονίσω ότι στις 4/7 την χοριακη την έκανα μεσημέρι ενώ στις 6/7 στις 8 το πρωί οπότε δεν έκλεισα το 48ωρο π λένε για διπλασιασμό...εσείς τι λέτε; ευχαριστωω εκ των προτέρων

Κωνσταντίνα είμαι κ εγώ νέα στο φόρουμ κ επειδή μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου κ πόσο απογοητευτικό είναι να μη λαμβάνεις γνώμες και απαντήσεις,θα σου πω ότι κ εγώ δεν είμαι μαμά,θα ήθελα πολύ να γίνω.Μόνο που διάβασα αυτά που έγραψες χάρηκα κ πήρα θάρρος.Όταν βλέπεις το <1 ...οτι παραπάνω κ να είναι,είναι κάτι!!!Έυχομαι να συνεχίσει ν ανεβαίνει,μέχρι να είσαι με κοιλίτσα τούρλα!Μη χάνεις τις ελπίδες σου,θα πάνε όλα κατ´ευχήν!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μ απαντήσεις και σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις σύντομα εγκυουλα!  Η αλήθεια είναι πως σήμερα έκανα πάλι χοριακη η οποία έπεσε κατά τρεις μονάδες δλδ 21.50 όμως ο γυναικολόγος μου μου είπε είτε ήταν δίδυμα και το ένα απορροφήθηκε είτε ότι θα παλινδρομησει είτε το μικροβιολογικό έκανε λάθος στις τιμές.μ έκανε διακολπικο υπέρηχο και είδε ένα σάκο μικρουυυυλι..τώρα στην αναμονή μέχρι την Τετάρτη που θα ξανά κάνω χοριακη σε άλλο μικροβιολογικό όμως..


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ..ναι αυτό θα κάνω κοντευω να τρελαθώ. Αλλά ο γιατρός με βγάζει 3 εβδομάδων γίνεται να φαίνεται από τόσο νωρίς ο σάκος;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μ απαντήσεις και σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις σύντομα εγκυουλα!  Η αλήθεια είναι πως σήμερα έκανα πάλι χοριακη η οποία έπεσε κατά τρεις μονάδες δλδ 21.50 όμως ο γυναικολόγος μου μου είπε είτε ήταν δίδυμα και το ένα απορροφήθηκε είτε ότι θα παλινδρομησει είτε το μικροβιολογικό έκανε λάθος στις τιμές.μ έκανε διακολπικο υπέρηχο και είδε ένα σάκο μικρουυυυλι..τώρα στην αναμονή μέχρι την Τετάρτη που θα ξανά κάνω χοριακη σε άλλο μικροβιολογικό όμως..

με 21 χοριακη δεν βλεπεις σακο. για να δεις σακο πρεπει η χοριακη σου να ειναι απο 1500 κ πανω. η λαθος εχει κανει το εργαστηριο αλλα δυο φορες??? διδιμμα με τοσο μικρες χοριακες κ τοσο μικρη καθηστερηση παλι δυσκολο το βλεπω οποτε καποιος σου τα λεει λαθος η κατι αλλο συμβαινει

επανελαβε χοριακη κ πηγαινε κ σε αλλο γιατρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ λέτε να έχει γίνει λάθος στο εργαστήριο; Την χοριακη την μέτρανε σε IU/L ενώ σε άλλα με ml αααχ τι θα κάνω;είχα και μια παλινδρόμη πέρυσι και δεν αντέχω να το ξανά περάσω

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..ναι αυτό θα κάνω κοντευω να τρελαθώ. Αλλά ο γιατρός με βγάζει 3 εβδομάδων γίνεται να φαίνεται από τόσο νωρίς ο σάκος;

3 εβδομαδων μονο παχυ ενδομητριο βλεπεις. ο σακος φενετε απο 5 εβδομαδα

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Δλδ λέτε να έχει γίνει λάθος στο εργαστήριο; Την χοριακη την μέτρανε σε IU/L ενώ σε άλλα με ml αααχ τι θα κάνω;είχα και μια παλινδρόμη πέρυσι και δεν αντέχω να το ξανά περάσω

 

 

η χοριακη εχει μια μοναδα μετρησης δεν αλλαζει ο αριθμος δηλαδη δεν λες εχω χοριακη 5 κ εννοεις 5000. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απο οτι καταλαβα σχεδον εχεις 3-4 μερες καθυστερηση αρα δεν μπορεις να δεις τιποτα στον υπερηχο ακομα. 

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Τι λέτε να έχει γίνει τότε; Έχω μπερδευτεί παρά πολυ

καποιος εχει κανει λαθος η δεν καταλαβες τι ακριβως εννοουσε ο γιατρος. πηγαινε αυριο σε αλλο εργαστηριο κ κανε μια χοριακη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι μου είπε ο γιατρός απλά ίσως κάναν λάθος στο μικροβιολογικό (που το εύχομαι κιόλας) αύριο η την Τετάρτη να πάω;

Και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως λειτουργεί το φόρουμ πως μπορώ να απαντάω στα μνμ σας από κάτω όπως κάνετε εσείς και όχι σαν να μιλάω μόνη; Σας ευχαριστώ και παλι

Επίσης να σας πω επειδή έχω μεγάλο κύκλο σήμερα είναι η δευτερη μέρα καθυστερήσεις


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κατάλαβα τι μου είπε ο γιατρός απλά ίσως κάναν λάθος στο μικροβιολογικό (που το εύχομαι κιόλας) αύριο η την Τετάρτη να πάω;

Και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως λειτουργεί το φόρουμ πως μπορώ να απαντάω στα μνμ σας από κάτω όπως κάνετε εσείς και όχι σαν να μιλάω μόνη; Σας ευχαριστώ και παλι

Επίσης να σας πω επειδή έχω μεγάλο κύκλο σήμερα είναι η δευτερη μέρα καθυστερήσεις

να πας αυριο οπωσδηποτε ωστε να επαναλαβεις την παρασκευη. ελπιζω κ εγω οτι κατι λαθος εχει γινει απο εκει. στο φορουμ πατας εκει που γραφει παραθεση κ απαντας κατω απτο κειμενο. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική απλά τα έχω παίξει από την Τετάρτη που έμαθα πως μάλλον είμαι έγκυος.εχω και ένα ιστορικό άσχημο οπότε καταλαβαίνεις


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...