Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Υπάρχει ελπίδα;


Recommended Posts

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική απλά τα έχω παίξει από την Τετάρτη που έμαθα πως μάλλον είμαι έγκυος.εχω και ένα ιστορικό άσχημο οπότε καταλαβαίνεις

μην ανχωνεσε για ολα υπαρχουν λυσεις ευτυχως αρκει να εχεις το νου σου κ να εισαι ενημερωμενη κ εσυ!!! ολα να πανε κατευχην 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

να πας αυριο οπωσδηποτε ωστε να επαναλαβεις την παρασκευη. ελπιζω κ εγω οτι κατι λαθος εχει γινει απο εκει. στο φορουμ πατας εκει που γραφει παραθεση κ απαντας κατω απτο κειμενο. 

Ναι θα πάω αύριο..μακάρι να πάνε όλα καλά

Σας ευχαριστώ και πάλι που μου απαντήσατε σας εύχομαι τα καλύτερα και σε σας!!

 

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

μην ανχωνεσε για ολα υπαρχουν λυσεις ευτυχως αρκει να εχεις το νου σου κ να εισαι ενημερωμενη κ εσυ!!! ολα να πανε κατευχην 

Να είσαι καλά σε ευχαριστώ πολύ! Σ εύχομαι τα καλύτερα!


 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..ναι αυτό θα κάνω κοντευω να τρελαθώ. Αλλά ο γιατρός με βγάζει 3 εβδομάδων γίνεται να φαίνεται από τόσο νωρίς ο σάκος;

Η κύηση ξεκινάει να μετράει από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου...οπότε 3 εβδομάδων δύσκολο να σε βγάζει.

Ηρέμισε λίγο και πήγαινε και σε άλλο εργαστήριο για να ξανακάνεις την χοριακή.

εύχομαι να πάνε όλα καλά.


 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Γεια σας πήρα το θάρρος και έκανα εγγραφή να σας πω και εγώ το θέμα μου που με καίει..λοιπόν είχα τελευταία περίοδο 6/6 με κύκλο συνήθως 29-32 μερες και ήρθα σε όλες τις γόνιμες σε επαφή αφού προσπαθούμε με τον σύντροφό για μπεμπέ. Στις 2/7 κάνω β χοριακη και βγαίνει 1.4 δλδ αρνητική επειδή όμως είχα ένα προαίσθημα δύο μέρες μετά δλδ 4/7 ξανά κάνω χοριακη και βγαίνει 14.7 ξανά επανάληψη στις 6/7 και βγαίνει 24.50 να τονίσω ότι στις 4/7 την χοριακη την έκανα μεσημέρι ενώ στις 6/7 στις 8 το πρωί οπότε δεν έκλεισα το 48ωρο π λένε για διπλασιασμό...εσείς τι λέτε; ευχαριστωω εκ των προτέρων

Καλημερα βαση προηγουμενης περιοδου σου ετσι μετραμε την εγκυμοσυνη εισαι 4 εβδομαδων και 6 ημερων. Κανονικα ο σακος φαινεται απο την 4-5 εβδομαδα. Δεν γινεται να ειδε σακο. Εκτος και αν ειχες καθυστερημενη συλληψη πχ αλλα και παλι να ηταν αντε 3-5 μερες δεν εχω ξανακουσει για σχεδον 2 εβδομαδες διαφορα. Εννοειται να πας για χπριαλη να βλεπεις καθε 48 ωρες αν διπλασιαζεται. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οτι καλυτερο να πανε ολα τελεια και το μπεμπακι σου να κανει απλα ναζακια!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όμως να έχω τοοοοσο χαμηλή χοριακη και να πάνε όλα καλά; Τώρα θα πάω για την χοριακη και στις πέντε θα έχω τα αποτελέσματα..θα σας ενημερώσω.

12 ώρες πρίν, linaa είπε:

να πας αυριο οπωσδηποτε ωστε να επαναλαβεις την παρασκευη. ελπιζω κ εγω οτι κατι λαθος εχει γινει απο εκει. στο φορουμ πατας εκει που γραφει παραθεση κ απαντας κατω απτο κειμενο. 

Ναι θα πάω αύριο..μακάρι να πάνε όλα καλά

Σας ευχαριστώ και πάλι που μου απαντήσατε σας εύχομαι τα καλύτερα και σε σας!!

 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Τελικά έπεσε στο 17 από το 21.50 που ήταν εχθές

Είναι η δεύτερη παλινδρόμη λέτε να κάνω εξετάσεις;

Να κάνεις κορίτσι μου. Ψαξτο.... Καλή δύναμη....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ..απλά απογοητευτικα πάλι για μια ακόμα φορά ένιωσα να μου στερούν τα πάντα!

Κορίτσι μου και εγώ έχω πάθει το ίδιο μια φορά και καταλαβαίνω τον πόνο σου... Κουράγιο κάνε! Θα σου πω κάτι πω έλεγα στον εαυτό μου... Καλύτερα να σου συμβεί στην φάση που είσαι παρά σε προχωρημένη κατασταση... Να έχεις ακούσει την καρδιά η να είσαι σε προχωρημένο μήνα... Η ακόμα χειρότερα να γεννηθεί ένα παιδί με κάποιο πρόβλημα υγείας... Κάνε κουράγιο και μην σε παίρνει από κάτω! Όταν είναι να έρθει θα έρθει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.το ξέρω όταν είναι να έρθει θα έρθει και θα μείνει αλλά πού τέτοια δύναμη τώρα;

Θα μου περάσει το ξέρω απλά πονάει..πονάει πολύ! 

Εσύ είσαι μανούλα; Αν όχι τότε σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις πολύ σύντομα το νινακι σου στην αγκαλιά σου!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ..απλά απογοητευτικα πάλι για μια ακόμα φορά ένιωσα να μου στερούν τα πάντα!

Εγώ έχω 2 αγγελακια στον ουρανό. Σε προχωρημένες κυήσεις. Το ένα μάλιστα γέννησα φυσιολογικά , το ένιωθα για καιρό μέσα μου να με κλωτσαει και το χαιδευα μέχρι τελευταία στιγμή . Το άλλο μόλις είχα αρχίσει να το νιώθω . Όμως έτσι έπρεπε να γίνει..... Είσαι τυχερή μέσα στην ατυχία σου που ήταν τόσο νωρίς. Μάζεψε κουράγιο και κάνε τις εξετάσεις που πρέπει. Εμάς ήταν τυχαία γεγονότα π.χ. 

Μην απελπίζεσαι. Είμαστε και εμείς εδώ αν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι. Οπλισμού με δύναμη και θα τα καταφέρεις!

  • Λυπημένη/-ος 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.το ξέρω όταν είναι να έρθει θα έρθει και θα μείνει αλλά πού τέτοια δύναμη τώρα;

Θα μου περάσει το ξέρω απλά πονάει..πονάει πολύ! 

Εσύ είσαι μανούλα; Αν όχι τότε σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις πολύ σύντομα το νινακι σου στην αγκαλιά σου!!

Καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλά μόνο κακό σε σένα κάνεις! Όσο πιο σύντομα επανέλθεις τόσο πιο σύντομα θα κρατήσεις το μωράκι σου! Εγώ όχι στην προσπάθεια είμαι είχα και εγώ μια παλιδρομη κύηση και τώρα προσπαθούμε ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για τα μωράκια σου..θα κάνω εξετάσεις δεν θα το αφήσω 

Θέλω πολύ ένα μωράκι και ξέρω πως την σωστή στιγμή θα έρθει..

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια

@mariatr σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα τούρλα κοιλίτσα! Φιλάκια πολλά!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Λυπάμαι πολύ για τα μωράκια σου..θα κάνω εξετάσεις δεν θα το αφήσω 

Θέλω πολύ ένα μωράκι και ξέρω πως την σωστή στιγμή θα έρθει..

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια

@mariatr σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα τούρλα κοιλίτσα! Φιλάκια πολλά!!

Μαζί θα περιμένουμε τα νινακια μας... Μην μου αγχώνεσαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...