Elma86

Ελπίζουμε να γίνουμε γονείς το 2019...

Recommended Posts

Να μπω κ εγώ κοριτσάρες στην παρέα σας....

Εγώ σας εύχομαι να κάνετε νωριτερα απο το 2019 προλαβαίνουμε χιχι.

Εξοπλιστειτε νε δύναμη υπομονή και θέληση και οοοοολαααα θα γίνουν .

Θα το πετύχουμε!!!

LolXp3.png

πρίν από 8 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Σκορπίνα μου εσυυυ!!επικοινωνουμε παιδι μου εμεις!τελος!!και θα μεινουμε και μαζι εγκυουλες!θα το δεις!!!!

Έρχεται ο πελαργός 

• Μου αρέσει 1

eaepp3.pngUFlDp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

We can do it girls!!!!!! Είμαι κι εγώ στην προσπαθεία αν και ηδηγνωριζόμαστε από τα αλλά θέματα!

Καλώς στη Κική μας! We will do it!!  

• Μου αρέσει 1

eaepp3.pngUFlDp2.png

Διαφημίσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω μην έχει τύχει σε κάποια από εσάς...

Κάνω τα τεστ ωορρηξίας Clear Blue από την 14η ημέρα ως σήμερα που είναι η 6η ημέρα (19η ημέρα) και το χαμογελάκι αναβοσβήνει ακόμα, αλλά δεν έχει υπάρξει σταθερό - που σημαίνει ότι είναι το peak της LH και επομένως έχω ωορρηξία...

Πήρα τηλ τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβού. Οι κοπέλες στην υποδοχή (που είναι αρκετά έμπειρες αφού είναι και κέντρο υποβοηθούμενης) μου είπαν δεν το έχουν ξανακούσει και την ενδοκρινολόγο μου δεν την έχω βρει ακόμα..

Έχει τρελαθεί η LH μου ή το kit είναι χαλασμένο?

την 13η ημέρα που το είχα κάνει δεν έδειξε χαμογελάκι και δείχνει γενικά να δουλεύει οκ...

Συγγνώμη βρε κορίτσια για το μεγάλο κείμενο... αλλά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει...

πρίν από 19 λεπτά , Andriani76 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω μην έχει τύχει σε κάποια από εσάς...

Κάνω τα τεστ ωορρηξίας Clear Blue από την 14η ημέρα ως σήμερα που είναι η 6η ημέρα (19η ημέρα) και το χαμογελάκι αναβοσβήνει ακόμα, αλλά δεν έχει υπάρξει σταθερό - που σημαίνει ότι είναι το peak της LH και επομένως έχω ωορρηξία...

Πήρα τηλ τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβού. Οι κοπέλες στην υποδοχή (που είναι αρκετά έμπειρες αφού είναι και κέντρο υποβοηθούμενης) μου είπαν δεν το έχουν ξανακούσει και την ενδοκρινολόγο μου δεν την έχω βρει ακόμα..

Έχει τρελαθεί η LH μου ή το kit είναι χαλασμένο?

την 13η ημέρα που το είχα κάνει δεν έδειξε χαμογελάκι και δείχνει γενικά να δουλεύει οκ...

Συγγνώμη βρε κορίτσια για το μεγάλο κείμενο... αλλά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει...

απλα ειναι πολυ ευαισθητο το συγκεκριμενο τεστ κ με το παραμικρο δειχνει ωορηξια κ εμενα μου εδειχνε 10 μερες ωορηξια απλα τα εχουν κανει τοσο ευαισθητα που με το παραμικρο δειχνει αλλα νταλον μην τρελενεσε. .  παρε αλλα τεστ ειναι πανακριβα αυτα. τα hometest απο το ιντερνετ ειναι πιο αξιοπιστα κ πιο οικονομικα. 

• Μου αρέσει 1

1 minute ago, linaa said:

απλα ειναι πολυ ευαισθητο το συγκεκριμενο τεστ κ με το παραμικρο δειχνει ωορηξια κ εμενα μου εδειχνε 10 μερες ωορηξια απλα τα εχουν κανει τοσο ευαισθητα που με το παραμικρο δειχνει αλλα νταλον μην τρελενεσε. .  παρε αλλα τεστ ειναι πανακριβα αυτα. τα hometest απο το ιντερνετ ειναι πιο αξιοπιστα κ πιο οικονομικα. 

Άρα λες να συνεχίσω μέχρι να παραμείνει σταθερό το χαμογελάκι και επομένως ωορρηξία?

πρίν από 5 λεπτά , Andriani76 είπε:

Άρα λες να συνεχίσω μέχρι να παραμείνει σταθερό το χαμογελάκι και επομένως ωορρηξία?

κοιτα αν τα κανεις για πρωτη φορα πολυ πιθανο να την εχεις χασει την ωορηξια να εχεις κανει λαθος δηλαδη . τα τεστ πολλες φορες θελουν κ δυο φορες την μερα κ τρεις μεχρι να βρεις ποτε κανεις ωορηξια συνεχισε τα αλλα δεν ξερω αν θα βγαλεις ακρη. γιαυτο σου λεω τα συγκεκριμενα ειναι πανακριβα κ δουλεια δεν κανουν με τα ιδια λεφτα θα ειχες 50 τεστακια κ θα τα ηξερες τι γινετε. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

οκ.. κατάλαβα... τον άλλο μήνα μάλλον...

Ευχαριστώ Λίνα μου για την βοήθεια, με το καλό το μωράκι σου!!

πρίν από 12 λεπτά , Andriani76 είπε:

Μια φορά μόνο το είχα χρησιμοποιήσει αλλά δεν θυμάμαι να αναβοσβήνει κάτι. Πάντως ισως θα έπρεπε να τα ξεκινάς νωρίτερα πχ 11η μέρα για να είσαι σίγουρη

CpFNp3.png

πρίν από 1 λεπτό , Andriani76 είπε:

οκ.. κατάλαβα... τον άλλο μήνα μάλλον...

Ευχαριστώ Λίνα μου για την βοήθεια, με το καλό το μωράκι σου!!

να εισαι καλα!!! μην ανχωνεσε ετσι ειναι τα τεστακια στην αρχη μπερδευεσε ολες την πατησαν παντως συνεχισε επαφες κ τεστ για να τα μαθεις μην το παρατας! 

20 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Κορίτσια επειδή δόξα τω Θεό οι εγκυμοσύνες έχουν πέσει βροχή,(σε άλλες κοπέλες,) ας μαζευτούμε εδώ όσες προσευχομαστε να κάνουμε μωράκι το 2019 γιατί το 2018 έκλεισε! Μπας και μας φέρει και μας γούρι! 

έλα δεν έκλεισε,αν εννοείς για γέννα Ναι αλλά για μείνεις έγκυος το 2018 έχουμε ακόμα μήνες..κ εγώ για το 2019 με βλέπω..για 3ο προσπαθώ χαλαρά κ ταν θέλει ας έρθει..

• Μου αρέσει 1

oB7mp3.png%20    fCRHp3.png%20

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα