Elma86

Ελπίζουμε να γίνουμε γονείς το 2019...

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , chris@ki είπε:

Εδώ που είμαι εγώ, Σκωτία, βλέπω γυναίκες μικρές και μεγάλες όταν παω να πάρω τον μικρό από το σχολείο με 2-3 παιδιά και έγκυες στο επόμενο δεν μπορώ να καταλάβω με αέρα μένουν;; Γιατί μερικές πρέπει να παιδευτουν απίστευτα για ένα μωρό;;; Άδικο αλλά αφού έτσι θέλησε ο θεός τι να κάνουμε θα παιδευτουμε..

Χαχαχαχα..ποσο απολυτο δικιο εχεις!! Ετσι ειναι, δυστηχως.. Για να μην αναφερω κ ποσες αλλες που ειχαν ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες, αν τα γεννησαν κ ποσα αλλα που κατεληξαν σε ιδρυματα.. 

πρίν από 18 λεπτά , tina79 είπε:

Χαχαχαχα..ποσο απολυτο δικιο εχεις!! Ετσι ειναι, δυστηχως.. Για να μην αναφερω κ ποσες αλλες που ειχαν ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες, αν τα γεννησαν κ ποσα αλλα που κατεληξαν σε ιδρυματα.. 

Αχκοριτσι μου ελπίζω τώρα τα Χριστούγεννα να έχουμε ένα όμορφο δώρο όλες μας.. όλα για κάποιο λόγο θα γίνονται αργά η γρήγορα θα έρθει..

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , chris@ki είπε:

Εδώ που είμαι εγώ, Σκωτία, βλέπω γυναίκες μικρές και μεγάλες όταν παω να πάρω τον μικρό από το σχολείο με 2-3 παιδιά και έγκυες στο επόμενο δεν μπορώ να καταλάβω με αέρα μένουν;; Γιατί μερικές πρέπει να παιδευτουν απίστευτα για ένα μωρό;;; Άδικο αλλά αφού έτσι θέλησε ο θεός τι να κάνουμε θα παιδευτουμε..

Και γω αυτο σκεφτομαι..καποιες με τοση ευκολια, χωρις να μπαινουν στο αγχος των εξετασεων κλπ..ειναι αδικο αλλα δε μπορουμε να κανουμε κατι εκτος απο το να προσπαθουμε με καθε τροπο.

• Μου αρέσει 2

πρίν από 9 λεπτά , Jennak83 είπε:

Και γω αυτο σκεφτομαι..καποιες με τοση ευκολια, χωρις να μπαινουν στο αγχος των εξετασεων κλπ..ειναι αδικο αλλα δε μπορουμε να κανουμε κατι εκτος απο το να προσπαθουμε με καθε τροπο.

Ακριβώς.. και όταν θα έρθει θα έχουμε τη μεγαλύτερη χαρά στον κόσμο, γιατί αποκτούμε κάτι που χρειάστηκε κόπο, κλάμα, άγχος εξετάσεις και αλλά πολλά!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 43 λεπτά , chris@ki είπε:

Ακριβώς.. και όταν θα έρθει θα έχουμε τη μεγαλύτερη χαρά στον κόσμο, γιατί αποκτούμε κάτι που χρειάστηκε κόπο, κλάμα, άγχος εξετάσεις και αλλά πολλά!

Οπως τα λες..επι 2 η χαρα! Μακαρι να ερθει συντομα αυτη ωρα για ολες μας..

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Πικρη ιστορια ιδιως με τα παιδια που τα αφηνουν... ισχυει οτι σε αλλους ερχεται πιο ευκολα και καποια ζευγαρια παιδευονται λιγο παραπανω. Δεν υπαρχει γιατι και νομιζω οτι η συγκριση ειναι ψυχοφθορα. Το φιλοσοφησα αρκετα αυτο γιατι με ετρωγε ενα γιατι το δικο μου μωρο να μην ειναι καλα και ολες οι φιλες μου να γεννησαν μια χαρα μωρα. Γιατι σε εμενα; χωρις ομως να εχω προθεση να θελω να συμβει κατι τετοιο στις φιλες μου ή γενικα σε αλλες κοπελες. Μην σκεφτεστε το γιατι, δεν υπαρχει, γιατι απλα τυχαινει και ολοι σηκωνουμε καποιον σταυρο. Σε καποιες κοπελες ο σταυρος ειναι να ερχονται δυσκολα τα παιδια, σε αλλες να ειναι αρρωστα(ουτε να το φανταστω δεν θελω) και σε αλλες να μην εχουν καλες σχεσεις με τους συζυγους. Σε κλεισμενες πορτες ποτε δεν ξερουμε τι συμβαινει απο πισω. Να λεμε δοξα τον θεο ειμαστε καλα και θα ερθει το παιδι, θα ερθει η εγκυμοσυνη, και τοτε θα ειμαστε πιο ευτυχισμενες απο ποτε! Να κοιτατε μπροστα κοριτσια μου, και οχι γυρω σας τι κανουν αλλοι, ολα θα γινουν με πιστη!!! 

Ασχετο αλλα επιτελους Παρασκευη!!!! Ποσο χαιρομαι! Φιλια σε ολες!

• Μου αρέσει 5

Καλημέρα κορίτσια.. πως είστε;; εγώ έχω πονάκια ωορρηξίας αρκετές μέρες πριν την ωορρηξία και αρκετά υγρά, χτες έφαγα φλασια και έκανα το τελευταίο τεστ ωορρηξίας που είχα στο ντουλάπι και βγήκε θετικό! 5 μέρες νωρίτερα αυτό το μήνα.. την εκμεταλλευτήκαμε τη χθεσινή μέρα και θα προσπαθήσω και σήμερα.. για να δούμε θα μας θυμηθεί ο Άγιος Βασίλης;; Φιλακια σε όλες!

• Μου αρέσει 6

πρίν από 26 λεπτά , chris@ki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. πως είστε;; εγώ έχω πονάκια ωορρηξίας αρκετές μέρες πριν την ωορρηξία και αρκετά υγρά, χτες έφαγα φλασια και έκανα το τελευταίο τεστ ωορρηξίας που είχα στο ντουλάπι και βγήκε θετικό! 5 μέρες νωρίτερα αυτό το μήνα.. την εκμεταλλευτήκαμε τη χθεσινή μέρα και θα προσπαθήσω και σήμερα.. για να δούμε θα μας θυμηθεί ο Άγιος Βασίλης;; Φιλακια σε όλες!

Καλημερα κοριτσακι μου.. Αντε αντε με το καλοοοοο!!!!! Τωρα που το λες κ γω ειχα ωορηξια 4 μερες νωριτερα απ οτι περιμενα..αρα θα ερθει περιοδος νωριτερα απο οτι περιμενα? ειναι φυσιολογικο αυτο να συμβαινει απο τη στιγμη που ο κυκλος ειναι σταθερος?

On 13/12/2018 at 11:37 ΠΜ, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πως είστε; Δύσκολα με τα ωράρια σας ρε κορίτσια, αν είσαι πτώμα και δεν έχεις ξεκουραστεί έστω και λίγο πως θα γίνει; Πάντως σκέφτομαι τι τραβάμε και εμείς με όλες αυτές τις εξετάσεις. Δεν λέω οι άντρες συμπαραστέκονται αλλά στην ουσία τις περισότερες εξετάσεις εμείς τις κάνουμε. Πάντως έχω ακούσει ότι η σαλπιγγογραφία δεν πονάει. Επίσης μερικές φορές τυχαίνει όταν το αποκλείεις τότε να συμβαίνει το ευχάριστο. Στο εύχομαι ολόψυχα! 

και μία φίλη μου έπαιρνε προληπτικά σαλοσπιρ μετά από παλίνδρομη αν και οι εξετάσεις της ηταν καλές. Μήπως είναι θέμα γιατρού και ίσως δεν σου δώσει τίποτα αν οι εξετάσεις βγουν καλές; Πάντως σε κάθε περίπτωση, ασχέτως αν σου δώσει ενέσεις ή όχι, νομίζω ότι θα ήθελα να ξέρω προσωπικά αν έχω θρομβοφιλία. Δηλαδή το δικό μου σκεπτικό είναι μια εξέταση παραπάνω δεν πειράζει, αρκεί να αποκλείσεις κάθε ενδεχόμενο να πάει κάτι στραβά σε επόμενη κύηση.

Κορίτσια όσες κάνατε αποβολή ή διακοπή κύησης για πόσες ημέρες είχατε αίμα, θυμάστε;;; Έκανα την διακοπη στις 30/11, μου τελείωσε το αίμα στις 05/12 και σήμερα έχω ξανά αίμα... Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό, καθαρίζει η μήτρα και δεν είναι περίοδος. Βέβαια χθες κουράστηκα γιατι σήκωσα κάτι κασάκια με ποτά και σήκωσα και την μικρή στη σκάλα. Μήπως δεν πρέπει να σηκώνω βάρη και για πόσο καιρό αυτό;;; Φοβάμαι ότι στις 26/12 που είναι να πάμε ταξίδι μήπως μου πει ο γιατρός ξεκούραση και δεν με αφήσει να πάω...

Καλησπέρα..Στην πρώτη απόξεση κατά την διάρκεια του χειρουργείου επαθα επιπλοκη αιμορραγία ζω επειδή είχα καλό αιματοκρίτη από 38 πήγε 22..Αλλά μόλις τελείωσε δεν είχα αιμα Αλλά αδιαθετησα μετά από 64ημερες..Τώρα που ξανά έκανα απόξεση είχα αιμα για 7-10 ημέρες Κ αδιαθετησα μετά από 30ημερες από την ημέρα της απόξεσης..θέλει ξεκούραση να επανέλθει η μήτρα όταν κουράζομουν είχα ενόχληση έντονη ..ξεκούραση είναι νωρίς. 

19 ώρες πρίν, chris@ki είπε:

Καλησπέρα...Εγώ την κόρη μου την έπιασα τον 4ο μήνα Κ όλα καλά..ύστερα έμεινα άλλες 2 φορές εγκυος στον αερα που λένε δεν είχαμε ποτέ μιλήσει για 2ο ..Κ όμως δεν εξελίχθηκαν καλα τα πράγματα που θέλω να καταλήξω δεν έχει σημασία ο χρόνος αλλα η διαδρομή Κ η καλή κατάληξη..Τώρα θέλουμε να κάνουμε 2ο Αλλά δεν θέλει προγραμματισμενα να κοιτάω μέρες κλπ Αλλά κάνουμε ελεύθερα εγω πήρα τεστ ωορρηξίας να παρακολουθώ χωρίς να ξέρει χιχι..αλλα αν δεν κάτσει επαφή τότε δε θα το επιδιώξω θέλει φλου Αλλά θέλουμε πρώτη φορά που μιλαμε για 2ο εννοω θα είχα 3 παιδιά. 

πρίν από 51 λεπτά , chris@ki είπε:

Μην γελάσεις..πάρε σύριγγα 10αρα Κ Κάνε κολπική πλύση με σόδα Κ χαμομηλι βοηθά λένε...

1 hour ago, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα..Στην πρώτη απόξεση κατά την διάρκεια του χειρουργείου επαθα επιπλοκη αιμορραγία ζω επειδή είχα καλό αιματοκρίτη από 38 πήγε 22..Αλλά μόλις τελείωσε δεν είχα αιμα Αλλά αδιαθετησα μετά από 64ημερες..Τώρα που ξανά έκανα απόξεση είχα αιμα για 7-10 ημέρες Κ αδιαθετησα μετά από 30ημερες από την ημέρα της απόξεσης..θέλει ξεκούραση να επανέλθει η μήτρα όταν κουράζομουν είχα ενόχληση έντονη ..ξεκούραση είναι νωρίς. 

Καλησπέρα...Εγώ την κόρη μου την έπιασα τον 4ο μήνα Κ όλα καλά..ύστερα έμεινα άλλες 2 φορές εγκυος στον αερα που λένε δεν είχαμε ποτέ μιλήσει για 2ο ..Κ όμως δεν εξελίχθηκαν καλα τα πράγματα που θέλω να καταλήξω δεν έχει σημασία ο χρόνος αλλα η διαδρομή Κ η καλή κατάληξη..Τώρα θέλουμε να κάνουμε 2ο Αλλά δεν θέλει προγραμματισμενα να κοιτάω μέρες κλπ Αλλά κάνουμε ελεύθερα εγω πήρα τεστ ωορρηξίας να παρακολουθώ χωρίς να ξέρει χιχι..αλλα αν δεν κάτσει επαφή τότε δε θα το επιδιώξω θέλει φλου Αλλά θέλουμε πρώτη φορά που μιλαμε για 2ο εννοω θα είχα 3 παιδιά. 

Μην γελάσεις..πάρε σύριγγα 10αρα Κ Κάνε κολπική πλύση με σόδα Κ χαμομηλι βοηθά λένε...

Καλημέρα κορίτσι μου, βοηθά στη σύλληψη δηλαδή;; Πιστεύω στα παλιά γιατροσόφια οι παλιές έκαναν πάνω από 5 παιδιά αλίμονο σε μας

@tina79 η ωορρηξία είναι φυσιολογικό να έχει κάποιες απόκλισεις μια στο τόσο το σημαντικό είναι να έρθει η περίοδος στην ώρα της μετά την ωορρηξία, λογικά θα έρθει νωρίτερα αυτό το μήνα!

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, chris@ki είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου.. Αντε αντε με το καλοοοοο!!!!! Τωρα που το λες κ γω ειχα ωορηξια 4 μερες νωριτερα απ οτι περιμενα..αρα θα ερθει περιοδος νωριτερα απο οτι περιμενα? ειναι φυσιολογικο αυτο να συμβαινει απο τη στιγμη που ο κυκλος ειναι σταθερος?

πρίν από 51 λεπτά , tina79 είπε:

Η ωορρηξία δεν είναι πάντα σταθερή, το σημαντικό είναι να σου έρθει η περίοδος περίπου 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Η δεύτερη αυτή φάση του κύκλου είναι πάντα σταθερή. Η πρώτη μέχρι την ωορρηξία έχει αποκλίσεις από μήνα σε μήνα. Καλή επιτυχία και σε σένα!

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Κι εμένα το μεγάλο μου σαράκι είναι αυτό το ΓΙΑΤΙ, όχι ότι σκέφτομαι αρνητικά για τις άλλες κοπέλα γύρω μου, αλλά πάντα με τρώει αυτό το γιατί σε εμένα που το θέλω τόσο πολύ δεν έρχεται ένα παιδί, τι πάει στραβά αλλά δεν βρίσκω καμία απάντηση. Πάντα καταλήγω στο ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει κ προσπαθώ να ξεχνιέμαι να μην με παίρνει από κάτω.

Εμένα το μεγαλύτερο μου παράπονο είναι ότι οι γυναίκες που έχουν παιδί και τους ήρθε με πολύ εύκολο τρόπο δεν μπορούν να καταλάβουν πως είναι να μην σου έρχεται ή το τι παίρναμε εμείς που προσπαθουμε περισσότερο, πάντα σε κοιτάνε κάπως. Η "καλυτερη" ατάκα που έχω ακούσει από τέτοιου είδους κοπέλα είναι ότι "κάτι δεν κάνετε καλα"!!! Προφανως κι δεν συνέχισα την συζήτηση. 

Κι εγω αυτόν τον μήνα μετα που θα αδιαθετησω λεω να βαλουμε μπροστά από νωρίς και να είναι πιο συχνές και τακτικές οι επαφές μας, να μην το αφήσω τόσο στην τύχη του όπως μέχρι σήμερα!! 

7 ώρες πρίν, chris@ki είπε:

Με το καλό να πάνε όλα καλά κ να είναι ο τυχερός σας μηνας!!! Μπορεί βέβαια το μωρό να πιαστεί στην Ελλάδα και να περιμένει να έρθετε τις γιορτές... κράτα δυνάμεις και για τότε! Φιλιά πολλά.. 

Φιλιά πολλά σε ολες!Καλό Σαββατοκύριακο!!!

• Μου αρέσει 1

@chris@kiμα και σε αυτό να μοιάζουμε αυτό μήνα; Κι εμένα κοκκινησε νωριτερα αυτό το μήνα! Χαχαχαχα πλάκα έχουμε... εμείς βέβαια δεν την εκμεταλλευτηκαμε τη μερα....σνιφ σνιφ... μόνο την επόμενη του αυγουλάκιου...οπότε μιλάμε για ελαααααχιστες πιθανότητες!!!!

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

@chris@kiμα και σε αυτό να μοιάζουμε αυτό μήνα; Κι εμένα κοκκινησε νωριτερα αυτό το μήνα! Χαχαχαχα πλάκα έχουμε... εμείς βέβαια δεν την εκμεταλλευτηκαμε τη μερα....σνιφ σνιφ... μόνο την επόμενη του αυγουλάκιου...οπότε μιλάμε για ελαααααχιστες πιθανότητες!!!!

Όχι και ελάχιστες, το αυγουλακι ζει περίπου 24 ώρες άρα μέσα έπεσες! Καλή επιτυχία !!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα