Elma86

Ελπίζουμε να γίνουμε γονείς το 2019...

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα πάει το ΣΚ στον αδερφό μου και δεν είχα χρόνο να μπω καθόλου! Ξεχάστηκα είναι η αλήθεια και πέρασα καλά. Επειδή αδυνατώ να διαβάσω όλα τα post, είχαμε κανένα ευχάριστο νέο από κάποια κοπέλα;;;;
Εγώ κορίτσια τα ίδια. Περίοδος πουθενά και περιμένω να κάνω τεστ αύριο πάλι για να μιλήσω με το γιατρό. Μου είχε πει να περιμένουμε μια εβδομάδα. Δεν υπάρχει περίπτωση για θετικό αλλά για να σιγουρευτούμε πριν πάρω κάποιο φάρμακο.

Be realistic: Plan for a miracle. ― Osho

πρίν από 6 λεπτά , Nansy29 είπε:

Όταν κλεισεις τις 12 εβδομάδες αλλά τα συμπτώματα μπορεί να κρατήσουν λίγο παραπάνω.

Δύσκολο μου είπαν να το δεχτούν..μόνο από τη σαλπιγγογραφια που έδειξε μερική αποφραξη της μιας σάλπιγγας απλά στην περιοχή που περνάω εγώ είναι πολύ αυστηρά..και λόγω ηλικίας δικής μου που είμαι μικρή δύσκολο..

Τέλος πάντων θα βρούμε την ακρη..

Αχ θα σε μαλώσω κι εγώ..Μην σηκώνεις βαρη.ξεκουρασου τώρα.αν νιώθεις ενοχληση να το πεις στον γιατρό. Παρόλα αυτά μην ανησυχείς.δεν έγινε κάτι για μια φορά απλά μην το ξανακάνεις.

Εγω δε σηκωνω τπτ απο βαρος..ενταξει στην.δουλεια σηκωνω μερικές φρατζολες... ωχ οποτε εχω ακομα 3 βδομαδες μεχρι να περασουν τα συμπτώματα και να ειμαι στα καλα μου

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Go.m είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εύχομαι να περάσατε όλες όμορφα εχθές!! 

@Beboula25 είσαι καλύτερα? Εκανα δουλειά καθόλου τα βραχιολάκια σου? 

@Luckystars ευχομαι να σου εφυγε το κρύωμα και να είσαι καλύτερα!!!

@vikaki82 περιμένουμε νέα σου!! 

@[email protected] κι σήμερα εχεις ανακατωσούρες? Πήγες δουλειά? Δοκίμασε και εσυ τα βραχιολάκια της Μπεμπούλας μπορεί να σου κάνουν δουλειά! 

@giotitsa σου στέλνω πολλά φιλιά!! Εισαι απο τις τυχερές που έχεις καλή πεθερά!! Είμαι σίγουρη οτι απόλαυσες τα παϊδάκια και ελπίζω να έφαγες ενα, δυο, τρια και για μας. 

@Nansy29 μην μας ξεχάσεις μετα τον γιατρό, θα περιμένουμε νέα σου. 

@playbunny που είσαι εσυ κορίτσι? Την πάλεψες στον γάμο. Σε χάσαμε!! 

@[email protected] μακάρι να κάνεις λάθος και να μην την νιώθεις την ακατανόμαστη!! 

Σίγουρα έχω ξεχάσεις κορίτσια αλλα στέλνω σε όλες πολλά φιλιά και σας ευχομαι να είστε καλά και γεμάτες υγεία!! 

Κι εγώ περίπου σε 10 μερούλες περιμένω αλλα ήδη νιώθω κατι ποναλάκια κατω χαμηλά και ίσως έχω επισκέψεις νωρίτερα!! Τι να πω, θα δείξει! Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Κι η ψυχολογία μου δυστυχώς δεν με βοηθάει και πολύ μιας και η κατάσταση της μαμά μου πάει απο το κακό στο χειρότερο και εγω μια ειμαι στα πάνω μου κ μια στα κάτω μου, δεν ήμαστε και κοντά και με τρώει το άγχος κάθε μέρα (αυτή ειναι στην Αθήνα για θεραπεία και εγω στην Κρήτη). Να σας πω κ την αλήθεια μου μέσα μου νιώθω λίγες τύψεις που η μαμά μου περνάει το μαρτύριο της και εγώ είμαι σε ενα "άλλο κόσμο" που προσπαθώ να αποκτήσω παιδί.  Συγγνώμη αν σας ψιχοπλάκωσα!! Καλό μεσημέρι σε όλες!!! 

Έγραψα πιο πάνω αλλά μάλλον μέχρι να μας κάνεις όλες tag δεν το είδες.σε ευχαριστώ.

Περαστικά στη μαμα σου αγάπη μου.αλλο το ένα άλλο το άλλο.εσυ προσπάθεις για μια νέα ζωή.καταλαβαινω πως το λες βέβαια.

Just now, [email protected] είπε:

Εγω δε σηκωνω τπτ απο βαρος..ενταξει στην.δουλεια σηκωνω μερικές φρατζολες... ωχ οποτε εχω ακομα 3 βδομαδες μεχρι να περασουν τα συμπτώματα και να ειμαι στα καλα μου

Περιμένε βρε δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλες αυτό.σε άλλες σταματάνε και νωρίτερα.αλλα σίγουρα το πρώτο τρίμηνο μια δυσκολία την έχει.λιγη υπομονή.. για το μπεμπε σου.

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 10 λεπτά , Nansy29 είπε:

Όταν κλεισεις τις 12 εβδομάδες αλλά τα συμπτώματα μπορεί να κρατήσουν λίγο παραπάνω.

Δύσκολο μου είπαν να το δεχτούν..μόνο από τη σαλπιγγογραφια που έδειξε μερική αποφραξη της μιας σάλπιγγας απλά στην περιοχή που περνάω εγώ είναι πολύ αυστηρά..και λόγω ηλικίας δικής μου που είμαι μικρή δύσκολο..

Τέλος πάντων θα βρούμε την ακρη..

Αχ θα σε μαλώσω κι εγώ..Μην σηκώνεις βαρη.ξεκουρασου τώρα.αν νιώθεις ενοχληση να το πεις στον γιατρό. Παρόλα αυτά μην ανησυχείς.δεν έγινε κάτι για μια φορά απλά μην το ξανακάνεις.

Το ξέρω δεν πρέπει να φοβάμαι έτσι εύκολα για αυτό κάθομαι και ηρεμώ μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα την βρείτε την άκρη υπομονή γλυκεια μου και θα γίνουν όλα με το καλό! Αγκαλίτσα σου στελνω! 

πρίν από 50 λεπτά , giotitsa είπε:

βρε @Beboula25 συγνωμη αλλα μπηκα να σε μαλωσω μπορεις να μου πεις γιατι σηκωσες βαρος ;;; σε παρακαλω ;;;

Νανσακι μου ειναι πολυ ακριβα αν τα αγορασετε αυτα τα φαρμακα εχετε τι να εχετε και εσεις ηδη εχετε δωσει ενα σωρο λεφτα δεν υπαρχει καποιος αλλο τροπος αχ μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω

τι να πω κοριτσακι μου περαστικα πολλα στην μανουλα σου ευχομαι να μπορεσει να το ξεπερασει εφαγα ναι μην ανησυχειτε εφαγα για ολες σας

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.γενικα είναι ακριβή η εξωσωματική Δυστυχώς δεν τη λες φθηνή διαδικασια ένα σωρό χρήματα θέλει συν τον προεμφυτευτικο που ανεβάζει το κόστος..αλλά οκδουλευουμε και οι 2 έχουμε και κάτι οικονομίες.θα τα καταφέρουμε.

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Το ξέρω δεν πρέπει να φοβάμαι έτσι εύκολα για αυτό κάθομαι και ηρεμώ μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα την βρείτε την άκρη υπομονή γλυκεια μου και θα γίνουν όλα με το καλό! Αγκαλίτσα σου στελνω! 

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου!μια αγκαλίτσα και από μένα!!:x

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , [email protected] είπε:

Το πρώτο τρίμηνο τελειώνει όταν κλείσεις τις 13 εβδομαδες. Κάποιοι μηνες έχουν μια εβδομάδα παραπάνω δεν μετράμε σε όλη την κυηση τον μήνα Επι 4 εβδομαδες δλδ.

Just now, Nansy29 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.γενικα είναι ακριβή η εξωσωματική Δυστυχώς δεν τη λες φθηνή διαδικασια ένα σωρό χρήματα θέλει συν τον προεμφυτευτικο που ανεβάζει το κόστος..αλλά οκδουλευουμε και οι 2 έχουμε και κάτι οικονομίες.θα τα καταφέρουμε.

αααα μωρε κοριτσακι μου δεν ξερω λες και εμεις εχουμε δωσει ως τωρα τοσα λεφτα δεν πειραζει αγαπη δεν αφηνει κανεναν ο Θεος θα σας βοηθησει δεν σου λεω οτι θα σου στειλει λεφτα αλλα να θα δεις θα ερθουν ολα μια χαρα αυτος που δνε τα παραταει μετα ανταμειβεται αργα η γρηγορα

• Μου αρέσει 1

g7mup2.png

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Πήγαμε.δυστυχώς ο ΕΟΠΠΥ δεν δικαιολογει τα φάρμακα λόγω προεμφυτευτικου οπότε πάμε με αιτία υπογονιμότητας και ανν το δεχτούν.διαφορετικα τα αγοράζουμε ιδιωτικά.

Ρωτήσα αν υπάρχουν πιθανότητες να έχουν όλα τα έμβρυα αυτή τη μικροελλειψη και μου είπε δυστυχώς ότι υπάρχει και αυτή η πιθανότητα αλλά αν έχουμε πολλά έμβρυα να ελέγξουμε λογικά έχουμε περισσότερες πιθανότητες για κάποιο υγιές.

Έχω απογοητευτεί λίγο γιατί μιλάμε για μήνες καθυστέρησης και αναμονής(να κάνουμε τις εξετάσεις να περάσουμε επιτροπή μετα να κάνουμε υστεροσκοπηση και αν φανει φλεγμονή αντιβίωση.πω πω μπλέξαμε!

πρίν από 9 λεπτά , Nansy29 είπε:

Έγραψα πιο πάνω αλλά μάλλον μέχρι να μας κάνεις όλες tag δεν το είδες.σε ευχαριστώ.

Περαστικά στη μαμα σου αγάπη μου.αλλο το ένα άλλο το άλλο.εσυ προσπάθεις για μια νέα ζωή.καταλαβαινω πως το λες βέβαια.

@Nansy29 μολις διάβασα τι μας έγραψες, ταυτοχρονα γράφαμε!! Μην απογοητεύεσαι γλυκιά μου, έχετε περάσει πολλά αλλά φτάνετε στο τέλος!! Ετσι να το βλέπεις. Ευχομαι πραγματικά να βρεθεί μια λύση και να μην πληρώσετε τα φάρμακα. Δεν ξέρω γενικά πόσο κοστίζει μια διαδικασία εξωσωματικής και όλων των παρεμφερή αλλά με τόσα που πληρώνουμε σε φόρους θα έπρεπε όλες οι γυναίκες να τα παίρνουν δωρεάν αλλα στο Ελλαδισταν τα πράγματα δεν ειναι ρόδινα!!

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Δεν μας ψυχοπλακώσει για την μαμα σου πρόκειται ειναι πολύ σοβαρό αυτό. Μην νιώθεις τύψεις αν μπορείς προσπαθεις κ εσυ για την ζωή σου για ένα παιδάκι. Για την μαμα σου εύχομαι το καλύτερο κορίτσι μου. Και για εσένα ότι καλύτερο να τα καταφερεις να το αποκτησεις μην αγχώνεσαι θα έρθει σίγουρα.

εγω δεν μπορώ να σου πω ότι είμαι τέλεια από αναγουλες κ το βράδυ έκανα εμετο. Τώρα θα κάτσω στα αυγά μου γιατί είμαι λίγο χάλια έκανα μαλακια σήκωσα αρκετό βάρος κ δεν αισθάνομαι πολύ άνετα αλλα μπορεί να είναι ιδέα μου. 

@Beboula25 γιατι δεν άφησες μερικά να κανεις 2 δρόμους καλή μου;; Πέσε να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις και οταν νιώσεις καλύτερα μπες να μας γράψεις να μην έχουμε το άγχος σου!! 

Εγω προσπαθώ για κατι νέο αλλα με τρώνε οι τύψεις οταν σκέφτομαι τι κατάσταση υπάρχει γύρω μου, δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω για να μην ακουστεί λάθος. Είμαι σίγουρη οτι πάνω κατω με καταλαβαίνεται τι εννοώ!! Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για τις ευχές σας για την μαμά μου!! 

• Μου αρέσει 1

4A0zp3.png

πρίν από 5 λεπτά , Go.m είπε:

@Nansy29 μολις διάβασα τι μας έγραψες, ταυτοχρονα γράφαμε!! Μην απογοητεύεσαι γλυκιά μου, έχετε περάσει πολλά αλλά φτάνετε στο τέλος!! Ετσι να το βλέπεις. Ευχομαι πραγματικά να βρεθεί μια λύση και να μην πληρώσετε τα φάρμακα. Δεν ξέρω γενικά πόσο κοστίζει μια διαδικασία εξωσωματικής και όλων των παρεμφερή αλλά με τόσα που πληρώνουμε σε φόρους θα έπρεπε όλες οι γυναίκες να τα παίρνουν δωρεάν αλλα στο Ελλαδισταν τα πράγματα δεν ειναι ρόδινα!!

@Beboula25 γιατι δεν άφησες μερικά να κανεις 2 δρόμους καλή μου;; Πέσε να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις και οταν νιώσεις καλύτερα μπες να μας γράψεις να μην έχουμε το άγχος σου!! 

Εγω προσπαθώ για κατι νέο αλλα με τρώνε οι τύψεις οταν σκέφτομαι τι κατάσταση υπάρχει γύρω μου, δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω για να μην ακουστεί λάθος. Είμαι σίγουρη οτι πάνω κατω με καταλαβαίνεται τι εννοώ!! Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για τις ευχές σας για την μαμά μου!! 

Λογικά τα συναισθήματα σου. Δεν σημαίνει πως είσαι αδιάφορη και στον κόσμο σου που συγχρονως κοιτάζεις και την ζωή σου. Είναι στην φύση του ανθρώπου να προχωρα. Είναι το αίσθημα της επιβιωσης.Από εκεί κ έπειτα είναι καθαρα προσωπικό το πως λειτουργει ο καθένας. Είναι λεπτό το θεμα. Σιγουρα της δειχνεις πως την αγαπάς αυτό ειναι το σημαντικότερο και να προσεύχεσαι για το καλύτερο. 

Διαφημίσεις

1 hour ago, Mariazz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα πάει το ΣΚ στον αδερφό μου και δεν είχα χρόνο να μπω καθόλου! Ξεχάστηκα είναι η αλήθεια και πέρασα καλά. Επειδή αδυνατώ να διαβάσω όλα τα post, είχαμε κανένα ευχάριστο νέο από κάποια κοπέλα;;;;
Εγώ κορίτσια τα ίδια. Περίοδος πουθενά και περιμένω να κάνω τεστ αύριο πάλι για να μιλήσω με το γιατρό. Μου είχε πει να περιμένουμε μια εβδομάδα. Δεν υπάρχει περίπτωση για θετικό αλλά για να σιγουρευτούμε πριν πάρω κάποιο φάρμακο.

@Mariazz ειναι πολύ καλό που ξεχάστηκες και πέρασες καλά!! Να το κάνεις συχνά, θα σε βοηθήσει στην ψυχολογία σου. Ενημέρωσε μας μετά που θα μιλήσεις με τον γιατρό. 

πρίν από 47 λεπτά , Beboula25 είπε:

Λογικά τα συναισθήματα σου. Δεν σημαίνει πως είσαι αδιάφορη και στον κόσμο σου που συγχρονως κοιτάζεις και την ζωή σου. Είναι στην φύση του ανθρώπου να προχωρα. Είναι το αίσθημα της επιβιωσης.Από εκεί κ έπειτα είναι καθαρα προσωπικό το πως λειτουργει ο καθένας. Είναι λεπτό το θεμα. Σιγουρα της δειχνεις πως την αγαπάς αυτό ειναι το σημαντικότερο και να προσεύχεσαι για το καλύτερο. 

@Beboula25 σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Με βοήθαει πολύ να μιλάω μαζί σας. Εισαι καλύτερα? Εχεις καμία ενόχληση? 

4A0zp3.png

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου!μια αγκαλίτσα και από μένα!!:x

Νανσυ μου σου εύχομαι καλή επιτυχία να έρθουν όλα όπως τα θες, όταν τα καταφέρεις όλα όσα πέρασες θα μοιάζουν ένα όνειρο μακρινό.. αξίζει τον κόπο, εύχομαι οι προσπάθειες σου να ανταμειφθουν 

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 29 λεπτά , Go.m είπε:

@Mariazz ειναι πολύ καλό που ξεχάστηκες και πέρασες καλά!! Να το κάνεις συχνά, θα σε βοηθήσει στην ψυχολογία σου. Ενημέρωσε μας μετά που θα μιλήσεις με τον γιατρό. 

@Beboula25 σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Με βοήθαει πολύ να μιλάω μαζί σας. Εισαι καλύτερα? Εχεις καμία ενόχληση? 

Να είσαι καλα χαίρομαι αν σε βοηθάμε. 

Καλυτερα είμαι δεν έχω κάτι ευτυχώς σε ευχαριστώ πολυυ 

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, Go.m είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εύχομαι να περάσατε όλες όμορφα εχθές!! 

@Beboula25 είσαι καλύτερα? Εκανα δουλειά καθόλου τα βραχιολάκια σου? 

@Luckystars ευχομαι να σου εφυγε το κρύωμα και να είσαι καλύτερα!!!

@vikaki82 περιμένουμε νέα σου!! 

@[email protected] κι σήμερα εχεις ανακατωσούρες? Πήγες δουλειά? Δοκίμασε και εσυ τα βραχιολάκια της Μπεμπούλας μπορεί να σου κάνουν δουλειά! 

@giotitsa σου στέλνω πολλά φιλιά!! Εισαι απο τις τυχερές που έχεις καλή πεθερά!! Είμαι σίγουρη οτι απόλαυσες τα παϊδάκια και ελπίζω να έφαγες ενα, δυο, τρια και για μας. 

@Nansy29 μην μας ξεχάσεις μετα τον γιατρό, θα περιμένουμε νέα σου. 

@playbunny που είσαι εσυ κορίτσι? Την πάλεψες στον γάμο. Σε χάσαμε!! 

@[email protected] μακάρι να κάνεις λάθος και να μην την νιώθεις την ακατανόμαστη!! 

Σίγουρα έχω ξεχάσεις κορίτσια αλλα στέλνω σε όλες πολλά φιλιά και σας ευχομαι να είστε καλά και γεμάτες υγεία!! 

Κι εγώ περίπου σε 10 μερούλες περιμένω αλλα ήδη νιώθω κατι ποναλάκια κατω χαμηλά και ίσως έχω επισκέψεις νωρίτερα!! Τι να πω, θα δείξει! Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Κι η ψυχολογία μου δυστυχώς δεν με βοηθάει και πολύ μιας και η κατάσταση της μαμά μου πάει απο το κακό στο χειρότερο και εγω μια ειμαι στα πάνω μου κ μια στα κάτω μου, δεν ήμαστε και κοντά και με τρώει το άγχος κάθε μέρα (αυτή ειναι στην Αθήνα για θεραπεία και εγω στην Κρήτη). Να σας πω κ την αλήθεια μου μέσα μου νιώθω λίγες τύψεις που η μαμά μου περνάει το μαρτύριο της και εγώ είμαι σε ενα "άλλο κόσμο" που προσπαθώ να αποκτήσω παιδί.  Συγγνώμη αν σας ψιχοπλάκωσα!! Καλό μεσημέρι σε όλες!!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου γλυκό,σε ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς,καλύτερα δόξα Σοι!

Ωχου δεν ήξερα για τη μανούλα σου γλυκιά μου.....Εύχομαι ολόψυχα περαστικά και ότι το καλύτερο!Και όχι δεν Είσαι σε άλλο κόσμο,κάθε κομμάτι σου έχει το δικό του νοιαξιμο, για τη μανούλα σου και για το μωράκι σου.....

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Να είσαι καλα χαίρομαι αν σε βοηθάμε. 

Καλυτερα είμαι δεν έχω κάτι ευτυχώς σε ευχαριστώ πολυυ 

Χαίρομαι πραγματικά που είσαι καλά!! :wub:

πρίν από 3 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου γλυκό,σε ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς,καλύτερα δόξα Σοι!

Ωχου δεν ήξερα για τη μανούλα σου γλυκιά μου.....Εύχομαι ολόψυχα περαστικά και ότι το καλύτερο!Και όχι δεν Είσαι σε άλλο κόσμο,κάθε κομμάτι σου έχει το δικό του νοιαξιμο, για τη μανούλα σου και για το μωράκι σου.....

Αντε να φύγει το κρύωμα να γίνεις περδίκι. Ξεκίνησες πιλάτες??  Παλεύω μέσα μου δυστυχώς με διάφορα πρωτόγνωρα συναισθήματα. Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Βρήκα τυχαία το φόρουμ κ απο όταν εχω έρθει στην παρέα σας νιώθω πιο ήρεμη στο θέμα μωρού, πιο σίγουρη και πιο αισιόδοξη αλλά επίσης ξέρω και οτι μπορείτε να με βοηθήσετε και με συμβουλέψετε με όλη την καλη σας την καρδιά. Σας ευχαριστώ πολύ όλες!! 

4A0zp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα