Elma86

Ελπίζουμε να γίνουμε γονείς το 2019...

Recommended Posts

Λοιπόν, αρχές Ιουνίου , αφού έχοντας κάνει ακόμα μια σπερματέγχυση και περιμένοντας το αποτελέσμα , είδε ο σύντροφος μου ένα όνειρο να κρατάει την εικόνα της Αγίας Μαρίνας και να μην την αφήνει...  εγώ παράλληλα έψαχνα για εξωσωματικό ,ώστε αν δεν πετύχαινε η σπερματέγχυση , να προχωρήσουμε με εξωσωματική.... αφού ήρθε η περίοδος, ξεκινήσαμε άμεσα την διαδικασία για εξωσωματική, κάναμε ωοληψία 4/7  ,εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες στις 9/7 και την χοριακή θα την κάνω στις 17/7 ανήμερα της γιορτής της Αγίας Μαρίνας... μου έχει δώσει ,και αυτό το γεγονός, πολύ δύναμη πάντως!!! 

• Μου αρέσει 11

πρίν από 19 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Λοιπόν, αρχές Ιουνίου , αφού έχοντας κάνει ακόμα μια σπερματέγχυση και περιμένοντας το αποτελέσμα , είδε ο σύντροφος μου ένα όνειρο να κρατάει την εικόνα της Αγίας Μαρίνας και να μην την αφήνει...  εγώ παράλληλα έψαχνα για εξωσωματικό ,ώστε αν δεν πετύχαινε η σπερματέγχυση , να προχωρήσουμε με εξωσωματική.... αφού ήρθε η περίοδος, ξεκινήσαμε άμεσα την διαδικασία για εξωσωματική, κάναμε ωοληψία 4/7  ,εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες στις 9/7 και την χοριακή θα την κάνω στις 17/7 ανήμερα της γιορτής της Αγίας Μαρίνας... μου έχει δώσει ,και αυτό το γεγονός, πολύ δύναμη πάντως!!! 

Να προσευχηθείς στην χαρη της!! 

nlmNp2.png

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vikaki82 είπε:

Κοριτσακι μου ολα καλα να σου πανε.την εχω κανει και εγω αυτη την εξεταση.μην εχεις αγχος.και εγω με τον αντρα μου περιπου ενα χρονο προσπαθουμε αλλα σοβαρα κοιτωντας γονιμες κανα 6μηνο

Και πως ηταν αποτελεσματα σου; Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα..και μεις σπαστα γιατι μας ετυχαν διαφορα, ενα χρονο αλλα χωρις τεστ οωρρυξιας, μονο 1 φορα ειχα παρει. 

Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Jennak83 είπε:

Και πως ηταν αποτελεσματα σου; Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα..και μεις σπαστα γιατι μας ετυχαν διαφορα, ενα χρονο αλλα χωρις τεστ οωρρυξιας, μονο 1 φορα ειχα παρει. 

Τα αποτελεσματα ηταν μια χαρα ευτυχώς. Ολες θετικά προσπαθουμε να σκεφτόμαστε. Τεστακια δεν εχω παρει ποτε να δω απλα εχουμε συχνες επαφες και εχω δει και τον γυναικολογο για να τσεκαρω τις γονιμες. Μακαρι να πετυχουμε ολες.και εγω εχθες τελείωσε η περιοδος και θα ξεκινησουμε παλι μπας και μας ερθει αυτο το μπεμπε επιτελους

πρίν από 8 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εγώ πάντως που την έκανα την σαλπιγγογραφια ,πόνεσα αρκετά αλλά ήταν στιγμιαίο .και να φανταστείς ότι είμαι φυγοπονη ...εμένα είναι και οι 2 σάλπιγγες ,διαβατές. 

πρίν από 1 λεπτό , ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ πάντως που την έκανα την σαλπιγγογραφια ,πόνεσα αρκετά αλλά ήταν στιγμιαίο .και να φανταστείς ότι είμαι φυγοπονη ...εμένα την και οι 2 σάλπιγγες ,διαβατές. 

Καλα ενταξει εγω κοντεψα να λιποθυμησω πριν μπουμε στο νοσοκομειο.ο πονος ειναι σαν να εχεις πονους περιοδου απλα σε καποιες είναι  πιο εντονος σε καποιες οχι.αναλογα τον οργανισμο

1 ώρα πρίν, vikaki82 είπε:

Καλα ενταξει εγω κοντεψα να λιποθυμησω πριν μπουμε στο νοσοκομειο.ο πονος ειναι σαν να εχεις πονους περιοδου απλα σε καποιες είναι  πιο εντονος σε καποιες οχι.αναλογα τον οργανισμο

Και εγω αυτο νομιζω οτι θα παθω, οτι θα λιποθυμησω...εχω πονους περιοδου κ γω υποφερτους μεν με ενα ντεπον ηρεμω. Θα ειναι δυσκολη η σημερινη νυχτα! Τι τραβαμε εμεις οι γυναικες πια..

1 ώρα πρίν, vikaki82 είπε:

Δηλ ο πονος ειναι εντονος αλλα για λιγα δευτερολεπτα, ολα θα με πονεσουν αυριο πιστευω! Απο το πολυ σφιξιμο.

Just now, Jennak83 είπε:

Και εγω αυτο νομιζω οτι θα παθω, οτι θα λιποθυμησω...εχω πονους περιοδου κ γω υποφερτους μεν με ενα ντεπον ηρεμω. Θα ειναι δυσκολη η σημερινη νυχτα! Τι τραβαμε εμεις οι γυναικες πια..

μην φοβασαι ειναι τρια λεπτα υποθεση κ πραγματικα δε θα πονεσεις. σου εχει πει να παρεις buscopan plus πριν? γενικα κ εγω ειχα πεθανει απτο ανχος αλλα οταν μου την καναν κ μου ειπαν τελος δεν καταλαβα τιποτα. 

για το θυροειδη ελενχε το συχνα κ εμενα μου λεγαν οτι δε εχω θεμα κ τελικα μετα απο επανελενχους στο εξαμηνο χρειαστηκα χαπι. ορμονικες κανε οπωσδηποτε κ για τα υπολοιπα. για τα αντισωματα δινουν κ σελινιο βιταμινη. 

Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Jennak83 είπε:

Δηλ ο πονος ειναι εντονος αλλα για λιγα δευτερολεπτα, ολα θα με πονεσουν αυριο πιστευω! Απο το πολυ σφιξιμο.

Καλα κοιτα εγω γενικά φοβαμαι αφου φαντασου και για να δωσω αιμα βλεπω τη βελονα και αλλαζω χρωματα χαχαχα.οπως το ειπες για λιγα δευτερολεπτα ειναι ολο το θέμα δεν απλα πρεπει να κουνηθεις καθολου γιατι θα τραβηξει περισσότερη ωρα.θα περασει κ αυτο θα δεις . σίγουρα τραβαμε πολλα αλλα αξίζει για ενα μωράκι δεν νομιζεις;

πρίν από 11 λεπτά , vikaki82 είπε:

Καλα κοιτα εγω γενικά φοβαμαι αφου φαντασου και για να δωσω αιμα βλεπω τη βελονα και αλλαζω χρωματα χαχαχα.οπως το ειπες για λιγα δευτερολεπτα ειναι ολο το θέμα δεν απλα πρεπει να κουνηθεις καθολου γιατι θα τραβηξει περισσότερη ωρα.θα περασει κ αυτο θα δεις . σίγουρα τραβαμε πολλα αλλα αξίζει για ενα μωράκι δεν νομιζεις;

Σιγουρα αξιζει! Γι αυτο και προσπαθουμε ολες μας εδω! Ας πονεσω πολυ κ ας ειναι καλα τα αποτελεσματα αυτο λεω!

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

μην φοβασαι ειναι τρια λεπτα υποθεση κ πραγματικα δε θα πονεσεις. σου εχει πει να παρεις buscopan plus πριν? γενικα κ εγω ειχα πεθανει απτο ανχος αλλα οταν μου την καναν κ μου ειπαν τελος δεν καταλαβα τιποτα. 

για το θυροειδη ελενχε το συχνα κ εμενα μου λεγαν οτι δε εχω θεμα κ τελικα μετα απο επανελενχους στο εξαμηνο χρειαστηκα χαπι. ορμονικες κανε οπωσδηποτε κ για τα υπολοιπα. για τα αντισωματα δινουν κ σελινιο βιταμινη. 

Μου ειπε να παρω 2 βιμπρασιμιν σημερα και ενα αυριο..θα παρω 1 σημερα γιατι το πρωι που μιλησαμε ημουν στη δουλεια, θα παρω ομως κ buscopan γιατι διαβασα οτι πολλες κοπελες πηραν πριν.

2 ώρες πρίν, vikaki82 είπε:

Τα αποτελεσματα ηταν μια χαρα ευτυχώς. Ολες θετικά προσπαθουμε να σκεφτόμαστε. Τεστακια δεν εχω παρει ποτε να δω απλα εχουμε συχνες επαφες και εχω δει και τον γυναικολογο για να τσεκαρω τις γονιμες. Μακαρι να πετυχουμε ολες.και εγω εχθες τελείωσε η περιοδος και θα ξεκινησουμε παλι μπας και μας ερθει αυτο το μπεμπε επιτελους

Καλη επιτυχια, ευχομαι να ειναι ο τυχερος σας μηνας!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 42 λεπτά , vikaki82 είπε:

Βικακι η αντιβίωση είναι για προληπτικούς λόγους. Εμένα μου είχαν πει μια ώρα πριν να πάρω ένα μεσουλιντ και ένα μπουσκοπαν. Μη φοβάσαι. Εγώ πόνεσα πολύ, όμως είχα μια υδροσαλπιγγα και μια μη διαβάτη -τις αφαίρεσα για να καταλάβεις και τις δύο πριν λίγο καιρό. Παρόλα αυτά πραγματικά δεν είναι κάτι τραγικό. Το πιθανότερο είναι να είναι διαβάτες και να μην καταλάβεις τίποτα απολύτως . Καλή επιτυχία! 

Κορίτσια και εγώ στο 19 έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου! Ήρθα λοιπόν και εγώ .

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Καλησπέρα κοριτσάκια...βλέπω όλες οι γνωριμες είμαστε εδώ, να είμαστε καλά κι ας είμαστε τελικα το 2019 εγκυμονούσες. Τι να κάνουμε! @Jennak83 καλή επιτυχία αύριο!! Να πάνε όλα καλά και να σκέφτεσαι ότι ανοίγεις το δρόμο για το μωράκι σου... κι εγώ θα την κάνω σύντομα αυτή την εξέταση όποτε περιμένω αύριο να μου πεις την εμπειρία σου!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα