Elma86

Ελπίζουμε να γίνουμε γονείς το 2019...

Recommended Posts

Just now, Zouzounel91 είπε:

Ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια, πολυ σημαντικα οσα γραψατε! Linaa εχεις δικιο για τις επαφες, θα επρεπε και μετα αλλα ο συντροφος μου λειπει συχνα λογω δουλειας σε αλλες πολεις και ετσι ειναι δυσκολο καποιες φορες. Πιστευεις οτι δν θα ελεγε κανενας γυναικολογος τιποτα τοσα χρονια αν ειχε γινει ζημια λογω της εκτρωσης? Βασικα, θα μπορουσε να διαπιστωθει κατι τετοιο? Εχω κανει ορμονολογικες εξαιτασεις 6 μηνες πριν κ ηταν ολα καλα. Το μονο που ειχε βρει ο ενδοκρινολογος ηταν οζους στο θυρεοειδη αλλα δν ειναι ανυσυχητικο οπως ειπε απλα χρειαζεται συχνη παρακολουθηση. 

Το ιστορικο το εχω φυσικα συζητησει και δν μ ειπε τιποτα αρνητικο, ειμαι μικρη κ θα ερθει λεει αλλα κοριτσια, εχω τρομερο αγχος. Επισης μου ειπε να αφησω κ τα τεστ ωο και απλα να εχω επαφες. Εδω με τα τεστ δν το πετυχαινω λετε να το πετυχω στη τυχη? Χαχα 

Moomin νομιζω εδω στη γερμανια δν κανουν χοριακη κανονικα τεστ συστηνουν οι γιατροι δν μ εχουν αναφερει ποτε κατι γιαυτη την εξαιταση εδω.

Δεν μπορω να κανω κατι παρα να περιμενω να ερθει κ να συνεχισω τις προσπαθειες. Αλλωστε δν μου μενει κατι αλλο μιας και η γυναικολογος θελει να με δει οπως προειπα σε 6 μηνες για να ξαναμιλησουμε.  :(((

Φιλια :*

Δεν κανουν χοριακη; ειναι πιο χαλαροι μου φαινεται στο εξωτερικο. Κανε τεστακια να εισαι σιγουρη για γονιμες. Θετικη σκεψη κοριτσι μου κ αν μπορεις κανονισε να σε δει κ δω καποιος γιατρος. Θεμα τυχης και σωστης στιγμης ειναι η εγκυμοσυνη.

Καλημέρα κοριτσια!πως είστε σήμερα?  

@Cupcake όλα θα πάνε καλυτερα από εδώ και πέρα! 

@Mummyofanangel Καλή επιτυχία σήμερα! Περιμένουμε νέαααα ευχαριστα!

@Ioanna87 πρέπει όντως να ηρεμησεις! Όσο το έχεις τόσο έντονα στο μυαλό σου θα αγχώνεσαι ακόμα περισσότερο  ...κοίτα να χαρείς τίσως στιγμές με τον αντρουλη σου και θα δεις που θα έρθει και το σποράκι!

@Pagor πως είσαι? Πότε ΔΕΝ περιμένεις? Μακάρι αυτό τον μήνα που δεν είχες τεστάκια να έχει γίνει το θαυματακι! 

@ΚατεριναΣκ πως πάνε οι επαφές? Δυναμικά?  :)

Και σε όλα τα κορίτσια πολλά φιλιααα

• Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqro

Ο ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Διαφημίσεις

Γεια σου καλη μου! 

Ναι, το clear blue! Και εγω νομιζω οτι στις οδηγιες λεει μολις δεις φατσουλα οι επομενες 48 ωρες ειναι γονιμες. 

Δεν κανουν χοριακη απο οτι ξερω. ημουν χρονια σε γερμανιδα γιατρο και οταν τις εξηγησα το προβλημα το μονο που μου ειπε υπομονη. Αλλα γιατι να κανω υπομονη αφου μπορουν να μου δωσουν παραπεμπτικο να κανω εξετασεις? Γιαυτο την αλλαξα πηγα σε ελληνιδα  για δευτερη γνωμη παλι τα ιδια. Στην ελλαδα η γιατρος (η ιδια που μου κανε την εκτρωση) μ ειπε αν ησουν εδω θα σε ειχα στειλει ηδη για εξετασεις και απορουσε γιατι στη γερμανια το καθυστερουν (μαλλον επειδη μαζευτηκαν πολλοι μεταναστες χαχα). Τωρα τι να πω. Δυσκολα να ερθω ελλαδα συντομα :(

1000 ευχαριστω για τις απαντησεις γλυκιες μου :)

Just now, kerasaki10 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!πως είστε σήμερα?  

@Cupcake όλα θα πάνε καλυτερα από εδώ και πέρα! 

@Mummyofanangel Καλή επιτυχία σήμερα! Περιμένουμε νέαααα ευχαριστα!

@Ioanna87 πρέπει όντως να ηρεμησεις! Όσο το έχεις τόσο έντονα στο μυαλό σου θα αγχώνεσαι ακόμα περισσότερο  ...κοίτα να χαρείς τίσως στιγμές με τον αντρουλη σου και θα δεις που θα έρθει και το σποράκι!

@Pagor πως είσαι? Πότε ΔΕΝ περιμένεις? Μακάρι αυτό τον μήνα που δεν είχες τεστάκια να έχει γίνει το θαυματακι! 

@ΚατεριναΣκ πως πάνε οι επαφές? Δυναμικά?  :)

Και σε όλα τα κορίτσια πολλά φιλιααα

Καλημέρα κερασάκι μου!!!!!!! Τι κάνεις;;;;;

Διαφημίσεις

Just now, Sofaki_88 είπε:

@kerasaki10 @Eva_Lou  κορίτσια μου τι κάνετε;;; :)  περιμένουμε απο σας τώρα κανένα ευχαριστο!!!!

Γεια σου Σοφάκι όμορφο!!!! Από μένα ξεχάστε το... μάλλον δεν θα έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα... δεν έχω σύμπτωμα το στήθος που το έχω πάντα... εγώ απλά περιμένω Σάββατο με Δευτέρα να έρει η βλαμμένη κ να φύγει μετά..... να αρχίσω τα τεστάκια!!!! :)

Αχχχ η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... :) δεν πειράζει ειπαμε θα πάμε όλες μαζί Απρίλιο με κίντερ εκπληξη στις κοιλιές! θα τα παραγγείλω και εγω λεω τώρα, αλλά δεν ξερω και να τα χειρίζομαι. εμένα ο κυκλος μου ειναι 25-26 ημερών. το τεστ θα το κάνω την 13η ημέρα;;

• Μου αρέσει 1

12 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Pagor μου ειμαι Καλά! Ευχαριστω! Εκανα την απόξεση την προηγούμενη Τρίτη. Τώρα ξανά προσπάθειες σε 3 μήνες. Πήγα κι ένα ταξιδάκι να ανασυγκροτηθω λιγο. 

Εσύ καλά;

Μπραβο κοριτσακι μου καλα εκανες κ εφυγες λιγο....τα δυσκολα περεσαν κ ολα τα ωραια ειναι μπροστα μας...

Αχχχ η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... :) δεν πειράζει ειπαμε θα πάμε όλες μαζί Απρίλιο με κίντερ εκπληξη στις κοιλιές! θα τα παραγγείλω και εγω λεω τώρα, αλλά δεν ξερω και να τα χειρίζομαι. εμένα ο κυκλος μου ειναι 25-26 ημερών. το τεστ θα το κάνω την 13η ημέρα;;

Νωριτερα πρεπει εκει στη 10η μερα . Γιατι αμα παρεις τις ταινιες και δειξουν θετικο η ωορρηξια θα γινει τις επομενες 24-48 ωρες . 

• Μου αρέσει 1

Just now, Eva_Lou είπε:

Καλημέρα κερασάκι μου!!!!!!! Τι κάνεις;;;;;

Εύα μου καλά είμαι! Έτρεχα πάλι με τον γατουλη μου ...αντιβιωσεις και κακό. .Εσύ πως είσαι? Επέστρεψες στην καθημερινότητα? 

@kerasaki10 @Eva_Lou  κορίτσια μου τι κάνετε;;; :)  περιμένουμε απο σας τώρα κανένα ευχαριστο!!!!

Σοφακι μου! Εγώ συνεχίζω τις επαφές είμαι στην 13η μέρα αλλά με τόση σωματική κούραση που τρώω δεν ελπίζω. .Ίσως είναι λάθος αυτό που σκέφτομαι βέβαια ..

sQxAp2.png?acNuzqro

Διαφημίσεις

Just now, Zouzounel91 είπε:

Ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια, πολυ σημαντικα οσα γραψατε! Linaa εχεις δικιο για τις επαφες, θα επρεπε και μετα αλλα ο συντροφος μου λειπει συχνα λογω δουλειας σε αλλες πολεις και ετσι ειναι δυσκολο καποιες φορες. Πιστευεις οτι δν θα ελεγε κανενας γυναικολογος τιποτα τοσα χρονια αν ειχε γινει ζημια λογω της εκτρωσης? Βασικα, θα μπορουσε να διαπιστωθει κατι τετοιο? Εχω κανει ορμονολογικες εξαιτασεις 6 μηνες πριν κ ηταν ολα καλα. Το μονο που ειχε βρει ο ενδοκρινολογος ηταν οζους στο θυρεοειδη αλλα δν ειναι ανυσυχητικο οπως ειπε απλα χρειαζεται συχνη παρακολουθηση. 

Το ιστορικο το εχω φυσικα συζητησει και δν μ ειπε τιποτα αρνητικο, ειμαι μικρη κ θα ερθει λεει αλλα κοριτσια, εχω τρομερο αγχος. Επισης μου ειπε να αφησω κ τα τεστ ωο και απλα να εχω επαφες. Εδω με τα τεστ δν το πετυχαινω λετε να το πετυχω στη τυχη? Χαχα 

Moomin νομιζω εδω στη γερμανια δν κανουν χοριακη κανονικα τεστ συστηνουν οι γιατροι δν μ εχουν αναφερει ποτε κατι γιαυτη την εξαιταση εδω.

Δεν μπορω να κανω κατι παρα να περιμενω να ερθει κ να συνεχισω τις προσπαθειες. Αλλωστε δν μου μενει κατι αλλο μιας και η γυναικολογος θελει να με δει οπως προειπα σε 6 μηνες για να ξαναμιλησουμε.  :(((

Φιλια :*

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Αν θες να γίνεις μανούλα, για ποιο λογο να αφήσεις έτσι ένα 6μηνο; μπορείς να ζητήσεις ή και να "απαιτήσεις" να σου δώσει να κάνεις εξετάσεις. Έτσι είχα ζητήσει κι εγώ στις αρχές των προσπαθειών μου να κάνω προγεννητικο έλεγχο και μου είχε πει η μαία ότι δεν ει αι ανάγκη διότι αν μείνω έγκυος σε ενα-δυο μήνες θα τις κάνω. Και είπα όχι, θέλω να τις κάνω τώρα για να ξέρω που βρίσκομαι... Δεν ξέρω πώς λειτουργούν στο εξωτερικό αλλά Μήπως πρέπει να πιέσεις λίγο τη γιατρό σου; Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Και να αργήσεις να δεις περίοδο!!!!! :wink:

• Ευχαριστώ 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Κοριτσακι μου καλο ...καλως ηρθες καταρχας στην παρεα μας...εγω θα σου πω οτι εδω ειμαστε απλα μια παρεα που οτι λεμε δεν συμαινει οτι υσχιει απλα η καθε μια απο την εμπειρια της...η αληθεια ειναι οτι εισαι μικρουλα....αν ειχε γινει λαθος στην εκτρωση θα το ειχαν βρει τοσα χρονια αρα αυτο το ξεχνας....η επαφες σου ηταν τελειες απλα θα μπορουσες να εχεις μια - δυο μερουλες ακομα αλλα οχι απαραιτητα ..εξαλου το σπερμα ζει αρκετες ωρες κ μερες...οι 10 μηνες ειναι ενα καλο ποσο για να αρχισεις να αναρωτιεσαι...αλλα...εισαι υγιης οπως λενε οι γιατροι σου..εισαι μικρουλα και δεν υπαρχει κανεεεεεεεεενας λογος για ανχος....σου ευχομαι γρηγορα με μια γεματη κοιλιτσα κ οσο αφορα τα παλια ξεχνατα..παρε αγκαλια τον αντρα σου κ περνα μαζι του τελεια γιατι συντομα θα εχεις αγκαλια ενα αλλο μικρουλη που θα σου τρωει οοοοολο τον χρονο κ πανε οι αγκαλιες οι αλλες...τα φιλια μου κ αισιοδοξια!!!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Ioanna87 said:

Νωριτερα πρεπει εκει στη 10η μερα . Γιατι αμα παρεις τις ταινιες και δειξουν θετικο η ωορρηξια θα γινει τις επομενες 24-48 ωρες . 

αα ωραία, ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Just now, kerasaki10 said:

Σοφακι μου! Εγώ συνεχίζω τις επαφές είμαι στην 13η μέρα αλλά με τόση σωματική κούραση που τρώω δεν ελπίζω. .Ίσως είναι λάθος αυτό που σκέφτομαι βέβαια ..

πολύ καλά κάνεις γιατί είπαμε τίποτα δεν παίζει ρόλο πέρα απο την σωστή στιγμή.. όλες πιστεύω εχουμε γνωστές που απο εκει που δεν το περίμεναν είδαν εγκυμοσύνη! ευχομαι σύντομα να ακούσουμε και για σενα πολυ καλα νεα!!! αλλιώς ολες μαζί συνεχίζουμε σε κοινό στόχο κοριτσάκια!!!

@Sofaki_88 εγω θα αργησω ...δεν εχω κανενα συμπτωμα απολυτος ουτε καν πονο στο στηθος..τιποτα...και επειδη μου ειχε ξανατυχη παλιοτερα ξερω οτι μαλλον δεν εκανα ωορρηξια αυτο το μηνα...ετσι ειμαι σε αναμονη να μου ερθει (καπιιααααα στιγμη απροιδοποιητα)για να κανω και εγω τις προσπαιθειες μου.....αρα εχω μερες ακομα....κανονικα θα ηταν αυριο στις ειδανικες συνθηκες λεμε...βεβαια λογο που δεν νοιωθω τιποτα μπορει ξαφνικα να μου ερθει κ τωρα...χαχαχχαα...

αα ωραία, ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

πολύ καλά κάνεις γιατί είπαμε τίποτα δεν παίζει ρόλο πέρα απο την σωστή στιγμή.. όλες πιστεύω εχουμε γνωστές που απο εκει που δεν το περίμεναν είδαν εγκυμοσύνη! ευχομαι σύντομα να ακούσουμε και για σενα πολυ καλα νεα!!! αλλιώς ολες μαζί συνεχίζουμε σε κοινό στόχο κοριτσάκια!!!

Εννοείται δεν τα παρατάμε!όλες μαζί! Εσύ σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? 

sQxAp2.png?acNuzqro

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα