Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Δεύτερο παιδί πάλι με εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλησπέρα ανοίγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω εάν είναι μανούλες που μετά την απόκτηση του πρώτου τους παιδιού από εξωσωματική κάναν ή είναι στην προσπάθεια για δεύτερο μέσω της ίδιας διαδικαδιας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19 Ιουλίου 2018 at 4:49 ΜΜ, diste79 είπε:

Απέκτησα ενα αγοράκι μετα απο 6 εξωσωματικές και το κοριτσάκι μου με την έβδομη με κατεψυγμένο εμβρυακι 

Στις προηγουμενες 5 προσπαθειες πετυχαίνετε εμφυτευση; Εχω 6 αποτυχημένες έμβρυομεταφορες και μια μεγαλη απορία  για το αν θα δω ποτε θετικο. Υπάρχει κατι που θεωρείς οτι έπαιξε ρόλο στην επιτυχία;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα χοριακες γύρω στο 10. Δε το λες και εμφύτευση αυτο. Κάναμε και προεμφυτευτικο που επίσης δε βοήθησε. επειδή όμως κάνανε μια εξέταση στο σπερμα fish λέγεται, είδαμε ότι έχουμε χρωμοσωμικο θέμα και προχώρησαμε τελικα με δότη όπου επιτύχαμε αμέσως εγκυμοσύνη και τις δυο φορές. Και έχουμε και 2 βλαστοκύστες ακομα. Πολύτεκνους μας βλεπω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, diste79 είπε:

Πάντα είχα χοριακες γύρω στο 10. Δε το λες και εμφύτευση αυτο. Κάναμε και προεμφυτευτικο που επίσης δε βοήθησε. επειδή όμως κάνανε μια εξέταση στο σπερμα fish λέγεται, είδαμε ότι έχουμε χρωμοσωμικο θέμα και προχώρησαμε τελικα με δότη όπου επιτύχαμε αμέσως εγκυμοσύνη και τις δυο φορές. Και έχουμε και 2 βλαστοκύστες ακομα. Πολύτεκνους μας βλεπω

Ο καρυοτυπος του συζύγου σου ηταν φυσιολογικός; to fish διαφέρει απο τον κατακερματισμό;

 Σε ευχαριστω για την απάντηση και με το καλο η πολυτεκνία!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ο καρυοτυπος του συζύγου σου ηταν φυσιολογικός; to fish διαφέρει απο τον κατακερματισμό;

 Σε ευχαριστω για την απάντηση και με το καλο η πολυτεκνία!!!

Καντι δεν θυμαμαι λεπτομερειες αλλα ειναι διαφορετικες εξετασεις αυτες οι δυο. 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο καρυοτυπος ήταν φυσιολογικός. Το fish δειχνει χρωμοσωμικες ανωμαλίες στα σπερματοζωάρια. Εμάς το πρόβλημα φάνηκε και στον προεμφυτευτικο. Απο 9 βλαστοκυστες μόνο 2 ήταν οκ και δε δώσανε πάλι εγκυμοσύνη. 

Και ο κατακερματισμός ήταν τέλειος και το σπερμοδιαγραμμα στα όρια του φυσιολογικόυ. Τωρα να σου πω, αν συνεχίζαμε τις εξωσωματικές μπορεί κάποια στιγμή να μας κάθονταν και με δικό μας γενετικό υλικό αλλά σαν ζευγάρι δε θέλαμε να το τραβήξουμε παραπάνω. Είμαστε πολυ ευτυχισμένοι με το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει πρώτη μηδέν 

Δεύτερη θετική παλλινδρομη

Τρίτη θετική δίδυμα παλλινδρομη

Τετάρτη ήρθε η κόρη μας

Πέμπτη...θα σου πω τη Δευτέρα χαχα μακάρι να σταθούμε τυχεροι..κι εμείς αλλά δύο έχουμε μετα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Παλιό το θέμα αλλά είπα να γράψω κι εγώ! Κι εμείς έχουμε κάνει τα διδυμακια μας με εξωσωματική κ τώρα αρχίσαμε να σκεφτόμαστε μήπως στο προσεχές μέλλον βάλουμε ένα κατεψυγμένο εμβρυακι που μας είχε μείνει.απλα μερικές φορές φοβάμαι πως θα γίνει.πχ στα δίδυμα μετά την έμβρυο μεταφορά ήμουνα ξάπλα τουλάχιστον 5 μέρες.τωρα αυτό δεν παίζει...ούτε θέλω γενικά να ζητήσω βοήθεια από γιαγιάδες γιατί διαφωνούν με την απόκτηση τρίτου παιδιού.....έχει κάποια μανούλα εμπειρία που να πέτυχε χωρίς πολύ ξάπλα??

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/1/2020 at 2:09 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Παλιό το θέμα αλλά είπα να γράψω κι εγώ! Κι εμείς έχουμε κάνει τα διδυμακια μας με εξωσωματική κ τώρα αρχίσαμε να σκεφτόμαστε μήπως στο προσεχές μέλλον βάλουμε ένα κατεψυγμένο εμβρυακι που μας είχε μείνει.απλα μερικές φορές φοβάμαι πως θα γίνει.πχ στα δίδυμα μετά την έμβρυο μεταφορά ήμουνα ξάπλα τουλάχιστον 5 μέρες.τωρα αυτό δεν παίζει...ούτε θέλω γενικά να ζητήσω βοήθεια από γιαγιάδες γιατί διαφωνούν με την απόκτηση τρίτου παιδιού.....έχει κάποια μανούλα εμπειρία που να πέτυχε χωρίς πολύ ξάπλα??

Σε καμία δεν έμεινα ξάπλα...για την ιστορία πέτυχαν κ οι δύο ετ μου από όταν άνοιξα το θέμα κ παλλινδρομησαν για λίγους που δε φταίει η ξάπλα σε μεγαλύτερη βδομάδα.Οι δικοί μου γιατροί ήταν της λογικής να προσωμοιωσουμς τη δύση..εγώ είχα 1 ετών παιδί ..πως να εμένα ξάπλα χωρίς βοήθεια .ποιος θα το άλλαζε..ήθελε συνεχώς αγκαλιά παρότι περπατούσε.καλη επιτυχία από καρδιας

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Σε καμία δεν έμεινα ξάπλα...για την ιστορία πέτυχαν κ οι δύο ετ μου από όταν άνοιξα το θέμα κ παλλινδρομησαν για λίγους που δε φταίει η ξάπλα σε μεγαλύτερη βδομάδα.Οι δικοί μου γιατροί ήταν της λογικής να προσωμοιωσουμς τη δύση..εγώ είχα 1 ετών παιδί ..πως να εμένα ξάπλα χωρίς βοήθεια .ποιος θα το άλλαζε..ήθελε συνεχώς αγκαλιά παρότι περπατούσε.καλη επιτυχία από καρδιας

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!Μου έδωσες πολύ θάρρος!όσο κ να προσέχω με δύο μικρά παιδιά είναι αδύνατο να είμαι ξάπλα.Λυπαμαι για τις απώλειες σου κ  σου εύχομαι να έχεις καλη τύχη σε ότι κάνεις κ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!Μου έδωσες πολύ θάρρος!όσο κ να προσέχω με δύο μικρά παιδιά είναι αδύνατο να είμαι ξάπλα.Λυπαμαι για τις απώλειες σου κ  σου εύχομαι να έχεις καλη τύχη σε ότι κάνεις κ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Κανε δουλειες πριν, να μην εχεις πολλα πολλα, μαγειρεψε και κανα δυο φαγητα. Κ τα τελειως απαραιτητα, πολλα παιχνιδια στο κρεβατι  η στον καναπε, ωστε  να τα απασχολεις εκει, κ να ξεκουραζεσαι συγχρονως!! 

Κ δεν πειραζει αν μεινει κ το σπιτι λιγο πισω, δε χαλασε ο κοσμος, λιγες μερες ειναι θα περασουν!! 

Κ οικονομικα  αν εχετε τη δυνατοτητα, παρε μια κοπελα , να σε βοηθησει στο ενδιαμεσο. 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2020 at 2:09 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Παλιό το θέμα αλλά είπα να γράψω κι εγώ! Κι εμείς έχουμε κάνει τα διδυμακια μας με εξωσωματική κ τώρα αρχίσαμε να σκεφτόμαστε μήπως στο προσεχές μέλλον βάλουμε ένα κατεψυγμένο εμβρυακι που μας είχε μείνει.απλα μερικές φορές φοβάμαι πως θα γίνει.πχ στα δίδυμα μετά την έμβρυο μεταφορά ήμουνα ξάπλα τουλάχιστον 5 μέρες.τωρα αυτό δεν παίζει...ούτε θέλω γενικά να ζητήσω βοήθεια από γιαγιάδες γιατί διαφωνούν με την απόκτηση τρίτου παιδιού.....έχει κάποια μανούλα εμπειρία που να πέτυχε χωρίς πολύ ξάπλα??

Τι κανεις κοριτσάκι;

 Θεωρω οτι οφείλεις στο εμβρυακι σου να το βάλεις,  θα κανεις οτι καλύτερο μπορείς απο ξεκούραση και αν ειναι να πιασει, θα πιασει!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...