Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Σακουλάκια για τη φύλαξη των ρούχων για το μαιευτήριο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια

 

Θέλω να βάλω τα ρούχα του μωρού και τα δικά μου σε σακουλάκια πριν τα βάλω στη βαλίτσα και μέχρι να γεννήσω να τα έχω εκεί, απλά ήθελα κάποιες πληροφορίες.... μου είπαν οτι έχει ο Σκλαβενίτης σακουλάκια που κλείνουν και πήγα αλλα οι κοπέλες εκεί μου είπαν οτι έχουν μόνο με ζιπ που είναι των τροφίμων, πειράζει να τα βάλω εκεί; Έχει τις διαστάσεις που θέλω 30χ30 αλλα επειδή είναι για τρόφιμα ξέρω έγω......; Μήπως δεν κάνει;

 

Ευχαριστώ και θα περιμένω τις συμβουλές σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φυσικα κ μππρεις να τα παρεις,δ εχει σημασια που ειναι για τροφιμα,αχρησιμοποιητα θα ειναι

γενικα που μπορεις να βρεις δ ξερω,δ το εχω ψαξει,ισως τζαμπο

ειχα παρει καινουρια βαλιτσα κ την καθαρισα οποτε τα εβαλα ετσι,κ τα επιπλα ηταν καινουρια οποτε δ ειχα θεμα,αν θελω να προφυλαξω κτ το βαζω σε μαξιλαροθηκες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Με το καλό να έρθει η ώρα! !  Τα σακουλάκια τροφίμων είναι τα ιδανικότερα.  Αυτά με το ζιπ κυρίως.  Μην τρελαίνεσαι κιόλας.  Κι εγώ μικροβιοφοβικη είμαι αλλά αν φοβάσαι τα σακουλάκια τροφίμων τότε δεν θα μπορείς να βρεις πουθενά αλλού τη λύση. ♡♡♡ Πω πω τι μου θυμίζεις. ..κι εγώ τα είχα πλύνειόλα και το σακ βουαγιαζ και μετά όλα ένα ένα σε καθαρά σακουλάκια. ..τι ωραία  προετοιμασία ! !! ♡♡♡


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ!!! Εχω πάρει κι εγω αυτά με τα ζιπ, να σε ρωτήσω τα είχες κλείσει τελείως; Μήπως να τα αφήσω λιγο ανοιχτα γ το επόμενο διάστημα να αερίζονται ή οχι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Papaki6 είπε:

Ωραία ευχαριστώ!!! Εχω πάρει κι εγω αυτά με τα ζιπ, να σε ρωτήσω τα είχες κλείσει τελείως; Μήπως να τα αφήσω λιγο ανοιχτα γ το επόμενο διάστημα να αερίζονται ή οχι; 

Αν τα ρούχα είναι ολοστεγνα και έχουν κρυώσει εντελώς από το σιδέρωμα δεν χρειάζεται να τα αφήσεις ανοιχτά.  Ποτε με το καλό έχεις ΠΗΤ? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι χθες τα σιδερώσαμε.... οπότε έχουν κρυώσει απο το σίδερο και έχει φύγει η υγρασία του ατμού.... Το πότε γεννάω είναι μεγάάάλη ιστορία......... ΠΗΤ έχω 9/9 αλλα λόγο σακχάρου (ρυθμισμένου μόνο με διατροφή και άσκηση για την ώρα), τσιμπημένης πίεσης (μέσα αστα όρια αλλα κάπως ψηλά παρόλο που δε καταναλώνω σταγόνα αλάτι κλπ) και λόγω του οτι δεν έχουμε μονάδα νεογνών εδώ αν πρόκύψει κάτι μου είπε ο γιατρός μου και απο την επόμενη φορά θα κάνουμε κορτιζόνη για να αναπτυχθεί νωρίτερα το αναπνευστικό του και κατα 95% θα πάμε καισαρική στις 38 εβδομάδες κάπου 20 Αυγούστου δηλαδή για να μην ριψοκινδυνεύσουμε το οτιδήποτε και τρέχουμε και δε φτάνουμε τελευταία στιγμή.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Papaki6 είπε:

Ναι χθες τα σιδερώσαμε.... οπότε έχουν κρυώσει απο το σίδερο και έχει φύγει η υγρασία του ατμού.... Το πότε γεννάω είναι μεγάάάλη ιστορία......... ΠΗΤ έχω 9/9 αλλα λόγο σακχάρου (ρυθμισμένου μόνο με διατροφή και άσκηση για την ώρα), τσιμπημένης πίεσης (μέσα αστα όρια αλλα κάπως ψηλά παρόλο που δε καταναλώνω σταγόνα αλάτι κλπ) και λόγω του οτι δεν έχουμε μονάδα νεογνών εδώ αν πρόκύψει κάτι μου είπε ο γιατρός μου και απο την επόμενη φορά θα κάνουμε κορτιζόνη για να αναπτυχθεί νωρίτερα το αναπνευστικό του και κατα 95% θα πάμε καισαρική στις 38 εβδομάδες κάπου 20 Αυγούστου δηλαδή για να μην ριψοκινδυνεύσουμε το οτιδήποτε και τρέχουμε και δε φτάνουμε τελευταία στιγμή.....

Κατάλαβα. .. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.  Μην ανησυχείς.  Μόλις πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά θα τα ξεχάσεις όλα.  Κι εγώ με ραντεβού πήγα όπως και παααααρααα πολλές κοπέλες πλέον.  Εμένα η μικρή δεν γύρναγε με τίποτα και πήγα 2 μέρες πριν την ΠΗΤ.  Είχα πρηστεί σαν αερόστατο μέσα στο κατακαλοκαιρο. .άστα. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...