Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ακόμα να δω τη ροζ αυτη γραμουλα στο τεστ εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,ειμαι 39 χρονων,παντρεμενη εδω και 3 χρονια,με το που παντρευτηκα εμεινα αμεσως εγκυος,η χαρα μου δε περιγραφεται,δυστυχως ομως στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε τα μαντατα,οι τιμες πολυ υψηλες και μεγαλη πιθανοτητα το μωρο μυο να γεννιοταν με καποιο προβλημα,για να μη τα πολυλογω βιωσα ενδομητριο θανατο στον 8ο μηνα...εκανα καισαρικη,ρακος και σωματικα αλλα πιο πολυ ψυχικα...εκτοτε ακομα δεν εχω μεινει εγκυος,εχουν περασει 2 χρονια απο την απωλεια μου,το θελω τοσο πολυ ενα μωρακι,θελω να δωσω ολη μου την αγαπη.ολες οι εξετασεις μας και μενα και του αντρα μου ειναι καλες,το μονο οτι δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι ναι το παραδεχομαι φοβαμαι,ομως μαλλον θα πρεπει να την κανω ε;αν και μεσα μου βαθια πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους. ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου εδω,σας ευχαριστω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , florans00 είπε:

Καλησπερα σε ολους,ειμαι 39 χρονων,παντρεμενη εδω και 3 χρονια,με το που παντρευτηκα εμεινα αμεσως εγκυος,η χαρα μου δε περιγραφεται,δυστυχως ομως στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε τα μαντατα,οι τιμες πολυ υψηλες και μεγαλη πιθανοτητα το μωρο μυο να γεννιοταν με καποιο προβλημα,για να μη τα πολυλογω βιωσα ενδομητριο θανατο στον 8ο μηνα...εκανα καισαρικη,ρακος και σωματικα αλλα πιο πολυ ψυχικα...εκτοτε ακομα δεν εχω μεινει εγκυος,εχουν περασει 2 χρονια απο την απωλεια μου,το θελω τοσο πολυ ενα μωρακι,θελω να δωσω ολη μου την αγαπη.ολες οι εξετασεις μας και μενα και του αντρα μου ειναι καλες,το μονο οτι δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι ναι το παραδεχομαι φοβαμαι,ομως μαλλον θα πρεπει να την κανω ε;αν και μεσα μου βαθια πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους. ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου εδω,σας ευχαριστω.

κοριτσι μου λυπαμαι ειναι κριμα να συμβαινουν τετοια γεγονοτα. δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια δυο χρονια ειναι παρα πολλα για να παιζει ρολο το ανχος... η ηλικια παιζει τον σημαντικοτερο ρολο δυστηχως. ισως αν το πηγαινατε λιγο πιο επιθετικα το θεμα παιδιου να σε γλιτωνε απο πολλες αγωνιες κ στεναχωριες. η σαλπιγγογραφια δεν ποναει καθολου στο λεω εγω που ποναω με το παραμικρο. ευχομαι συντομα να ξεπερασεις οτι φοβιες εχεις κ να προχωρησεις στο ονειρο σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , florans00 είπε:

Καλησπερα σε ολους,ειμαι 39 χρονων,παντρεμενη εδω και 3 χρονια,με το που παντρευτηκα εμεινα αμεσως εγκυος,η χαρα μου δε περιγραφεται,δυστυχως ομως στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε τα μαντατα,οι τιμες πολυ υψηλες και μεγαλη πιθανοτητα το μωρο μυο να γεννιοταν με καποιο προβλημα,για να μη τα πολυλογω βιωσα ενδομητριο θανατο στον 8ο μηνα...εκανα καισαρικη,ρακος και σωματικα αλλα πιο πολυ ψυχικα...εκτοτε ακομα δεν εχω μεινει εγκυος,εχουν περασει 2 χρονια απο την απωλεια μου,το θελω τοσο πολυ ενα μωρακι,θελω να δωσω ολη μου την αγαπη.ολες οι εξετασεις μας και μενα και του αντρα μου ειναι καλες,το μονο οτι δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι ναι το παραδεχομαι φοβαμαι,ομως μαλλον θα πρεπει να την κανω ε;αν και μεσα μου βαθια πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους. ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου εδω,σας ευχαριστω.

Γειά σου. Κι εγω φόβο έχω για αυτή την εξέταση αλλα κακώς. Σεπτέμβριο θα την κάνω το αποφασισα. Πάνω από χρόνο προσπάθεια πότέ όμως έγκυος. Σε νιώθω! Μην τα παρατάς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

linaa σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,ειμαι αρκετα δυνατη και θα το καταφερω,θα τη δω αυτη τη γραμμουλα που θα μου παει, και ναι το κοιταμε πιο ζεστα τωρα το θεμα με τον αντρα μου

kido καλησπερα και εγω απο σεπτεμβρη αν δεν εχω μεινει παω για σαλπιγγογραφια,εχω διαβασει και για την υπερηχο σαλπιγγογραφια,δε ξερω αν ειναι παρομοια,αλλα θα το συζητησω με το γιατρο μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, florans00 είπε:

Καλησπερα σε ολους,ειμαι 39 χρονων,παντρεμενη εδω και 3 χρονια,με το που παντρευτηκα εμεινα αμεσως εγκυος,η χαρα μου δε περιγραφεται,δυστυχως ομως στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε τα μαντατα,οι τιμες πολυ υψηλες και μεγαλη πιθανοτητα το μωρο μυο να γεννιοταν με καποιο προβλημα,για να μη τα πολυλογω βιωσα ενδομητριο θανατο στον 8ο μηνα...εκανα καισαρικη,ρακος και σωματικα αλλα πιο πολυ ψυχικα...εκτοτε ακομα δεν εχω μεινει εγκυος,εχουν περασει 2 χρονια απο την απωλεια μου,το θελω τοσο πολυ ενα μωρακι,θελω να δωσω ολη μου την αγαπη.ολες οι εξετασεις μας και μενα και του αντρα μου ειναι καλες,το μονο οτι δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι ναι το παραδεχομαι φοβαμαι,ομως μαλλον θα πρεπει να την κανω ε;αν και μεσα μου βαθια πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους. ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου εδω,σας ευχαριστω.

Καλησπερα λυπαμαι γι αυτο που βιωσες αλλα μη το βάζεις κατω.ολα θα πανε καλα και ολες αυτη τη γραμμουλα περιμουνε.την εξεταση να πας να την κανεις δεν ειναι τιποτα και εγω την έχω κανει :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @florans00 μου,εύχομαι το φόρουμ και τα κορίτσια εδω να σου φέρουν γούρι και σύντομα να τα λέμε ως μανούλες❤

Λοιπόν όταν διάβασα τον τίτλο του θέματός σου θα στο ομολογήσω είναι το μικρό μου παράπονο.Να δω αυτή τη μαγική γραμμουλα σε ένα τεστ εγκυμοσύνης.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη από φυσ.σύλληψη δεν το κατάλαβα νωρίς,δεν έκανα ποτέ τεστ.Οι άλλες δύο ήταν από εξωσωματική έκανα χοριακή.Νιώθω τον τρόπο που το λες και να ξέρεις είναι πολύ γλυκό και τρυφερό παραπονακι:wub:

Έχω ξαναπεί εδώ σε όλα τα κορίτσια σε κάποιες οικογένειες έρχεται εύκολα-ευτυχώς- το θέμα του παιδιού.Σε κάποιες άλλες είναι μια δοκιμασία,οι καταστάσεις μας δυναμώνουν,μας πεισμωνουν και θεριευουν την θέληση για το μωρό μας.Σου μιλάει μια γυναίκα που πριν αυτή την δοκιμασία λιποθυμουσε στην λέξη ένεση.Ηδη και εσυ έχεις δυστυχώς βιώσει πολύ σκληρές καταστάσεις....Θα στο πω πολύ λαϊκά αλλά και με πολύ αγάπη,μη μασάς ψυχή μου,είμαστε πολύ δυνατές,έτσι είναι η φύση μας,κρύβουμε δυνάμεις που ούτε καν φανταζομαστε!Στο τέλος όμως μένει ένα πλάσμα στις αγκαλιές μας,αυτό να ονειρεύεσαι και θα δεις όλα θα γίνουν στην ώρα τους.Ναι το βουνό είναι πολύ ψηλό,αλλά η θέα ,το ξέρεις ,μοναδική! ❤

Σε φιλώ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πραγματικά με συγκινειτε όλες με τα καλά σας λόγια και ναι luckystars όλα γίνονται στην ώρα τους όπως το λες αρκεί να έχουμε πίστη. Vikaki82 είμαι πολύ δυνατή, μετά την απώλεια νομίζω έχω γίνει ακόμα περισσότερο, δε το βάζω κάτω, δε πρέπει να το βάζουμε κάτω:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16/7/2018 at 5:40 ΜΜ, florans00 είπε:

Καλησπερα σε ολους,ειμαι 39 χρονων,παντρεμενη εδω και 3 χρονια,με το που παντρευτηκα εμεινα αμεσως εγκυος,η χαρα μου δε περιγραφεται,δυστυχως ομως στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε τα μαντατα,οι τιμες πολυ υψηλες και μεγαλη πιθανοτητα το μωρο μυο να γεννιοταν με καποιο προβλημα,για να μη τα πολυλογω βιωσα ενδομητριο θανατο στον 8ο μηνα...εκανα καισαρικη,ρακος και σωματικα αλλα πιο πολυ ψυχικα...εκτοτε ακομα δεν εχω μεινει εγκυος,εχουν περασει 2 χρονια απο την απωλεια μου,το θελω τοσο πολυ ενα μωρακι,θελω να δωσω ολη μου την αγαπη.ολες οι εξετασεις μας και μενα και του αντρα μου ειναι καλες,το μονο οτι δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι ναι το παραδεχομαι φοβαμαι,ομως μαλλον θα πρεπει να την κανω ε;αν και μεσα μου βαθια πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους. ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου εδω,σας ευχαριστω.

Αν και λίγο αργά θα ήθελα να σου πω πόσο πολύ σε νιώθω δεν έχω αυτό το διάστημα πολύ χρόνο και έτσι κάποιες φορές ή απαντάω αργά ή δεν απαντάω καθόλου όχι από έλλειψη σεβασμού ή κατανόησης αλλά από έλλειψη χρόνου. Αυτό το Φ ορουμ είναι αξιεπαινο μοιάζει σαν ζεστή αγκαλιά πάντα ανοιχτή για όλες μας. Θα ήθελα τα λόγια μου να σε τυλίξουν σαν ζεστή αγκαλιά και να σου δωσουν κουράγιο.Εγω είχα ένα αγοράκι το οποίο χωρίς ποτέ να μάθουμε το γιατί αφού όλες οι εξετάσεις ήταν τέλειες το χάσαμε στον 9 μήνα κύησης. Το μωράκι μας το οποίο και θαψαμε ήταν υγιέστατο από εξετάσεις που έκανα εγω μετέπειτα ήταν τέλειες οπως και οι εξετάσεις στην διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.Αυτό το γιατί το αναπάντητο είναι σαν να ξύνει την πληγή ξανά και ξανά.Την απώλεια του πότε δεν την ξεπεράσαμε.Για να ξαναμεινω πέρασαν 2 χρόνια περίπου ήταν καθαρά θέμα ψυχολογίας στην δικιά μου περίπτωση τουλάχιστον. Τώρα έχω 3 κορουλες.Θελω απλά να σου πω πως ναι η ωρίμανση στην ζωη μαςκαι η επανεκτίμηση των αξιών της τις αποκτάμε μεσα απο δύσκολες τις περισσότερες φορές καταστάσεις δυστυχώς. Ομως ευτυχώς η ζωή δεν είναι μόνο δάκρυα είναι και δάκρυα χαράς και αυτά τα δάκρυα εύχομαι ολόψυχα να τρέξουν από τα μάτια σου καθώς θα αντικρίζουν το υπέροχο μωράκι σας που ολόψυχα σας εύχομαι να αποκτήσετε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε ξέρω τι να πω, σε νιώθω τόσο πολύ, τα λόγια σου είναι βάλσαμο.. να σου ζήσουν τα παιδάκια σου.... έιναι πολύ σημαντικός παράγοντας ο ψυχολογικος... εσύ έμεινες έγκυος χωρίς κάποια βοήθεια; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, florans00 είπε:

Πραγματικά δε ξέρω τι να πω, σε νιώθω τόσο πολύ, τα λόγια σου είναι βάλσαμο.. να σου ζήσουν τα παιδάκια σου.... έιναι πολύ σημαντικός παράγοντας ο ψυχολογικος... εσύ έμεινες έγκυος χωρίς κάποια βοήθεια; 

Δούλεψα πολύ με τον εαυτό μου όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι κατά τα άλλα δεν υπήρχε κάποιο θέμα. Απλά μόλις έμενα έγκυος πάλευα με τις αναμνήσεις και τους φόβους μήπως γίνει το ίδιο όμως άφησα τις θετικές σκέψεις να υπερισχύουν και ευτυχώς δόξα τον Θεό όλα πήγαν καλά. Το ίδιο εύχομαι και σε σενα.Η αγάπη που τόσο έχεις να βρει ανταπόκριση σε δύο ομορφα ματάκια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...