Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

Να μας γράφεις νέα του μωρου σου και ο,τι άλλο θέλεις. Ανυπομονώ να έρθει η μέρα που θα μας γράψεις ότι πήρες το μωρό σου σπίτι και ότι όλα ειναι καλά! Υπομονή,κουράγιο,δύναμη! Κάθε μέρα θα σκέφτεσαι ότι κερδίσατε μια μάχη και σιγά σιγά θα κερδίσετε και τον πόλεμο!Έχεις τη θετική σκέψη όλων μας!!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , palmoira είπε:

Να μας γράφεις νέα του μωρου σου και ο,τι άλλο θέλεις. Ανυπομονώ να έρθει η μέρα που θα μας γράψεις ότι πήρες το μωρό σου σπίτι και ότι όλα ειναι καλά! Υπομονή,κουράγιο,δύναμη! Κάθε μέρα θα σκέφτεσαι ότι κερδίσατε μια μάχη και σιγά σιγά θα κερδίσετε και τον πόλεμο!Έχεις τη θετική σκέψη όλων μας!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου μακάρι να βγούμε νικητές θα σας γράφω εδώ στα σχόλια γιατί δεν ξέρω και πολύ πως λειτουργεί το site ....Ζητάω μόνο μια προσευχή και από σας τοσες πολλές γίνονται μια θα εισακουστεί στην Παναγίτσα μας και σε όλους τους Αγίους και στον Χριστουλη....Ας γίνει ότι γίνει για καλό μόνο ....Σας ευχαριστώ παρα πολύ!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Όλες μαζί οι προσευχές θα ακουστούν. Κουράγιο κορίτσι μου. Πάρε το παληκάρι σου αγκαλιά , χαμογέλασε του και να του ζητάς να συνεχίσει έτσι! Είμαστε δίπλα σου....

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Ήταν τόσο πρόωρα και τα δικά σου ?εμας μας τρομάζει η προωροτητα και η ανωριμότητα.εγω είμαι απαισιόδοξη πολύ δεν ξέρω γιατί...Μου φαίνεται πολύ μακρύς ο δρόμος...Αλλιώς είναι 28-29 εβδομαδων και αλλιώς 25....ακόμα δεν έχω καταλάβει τι έχει συμβεί και τι θα συμβεί από δω και πέρα.

Τα δικα μου γεννηθηκαν 30 εβδομαδων κ ειχα προλαβει κ ειχα κανει κ 2 δοσεις κορτιζονης, αλλα ηταν 3 κ μονο οι μπομπιρες ηταν 1,100 kg ο καθενας, η μικρη ηταν λιγοτερο απο 900gr. Και τα 3 εχασαν βαρος μετα τη γεννηση. Κυριολεκτικα μας προλαβαν σε κλασματα δευτερολεπτου. Μου εδειξαν μονο τα αγορια οταν γεννηθηκαν κ τα εξαφανισαν αμεσως στη θερμοκοιτιδα. Τη μικρη δεν μου την εδειξαν καν. Απλα την πηραν τρεχοντας. Υπηρχε ολοκληρη ομαδα απο νεογνολογους ακριβως διπλα κ τρεις θερμοκοιτιδες ετοιμες κ ολοι απλα ετρεχαν!  Εγω με προεκλαμψια κ θρομβοφιλια που σημαινει οτι ειχα κανει το πρωι αντιπηκτικη, γιατι δεν περιμεναμε να γεννησω εκεινη τη μερα. 5 πλασματα αιματος μου εβαλαν κ εκανα 5 μερες διασωλημενη στην εντατικη με τοξιναιμια, νεφρα κ τα οργανα να καταρρεουν. Τα ειδα μετα απο 5 μερες διασωληνωμενα στην εντατικη-εντατικη της ΜΕΝΝ οπου με πηγαν με καροτσακι και με επιασαν τα ζουμια! Ρινογαστρικα, λοιμωξεις, αιματουριες, ανοικτοι βοταλιοι, οξυγονο, χειρουργεια, παιδονευρολογοι, τσιμπηματα, παιδοκαρδιολογοι, ακτινογραφιες ειναι μονο μερικα απο ο,τι περιελαμβανε το μενου. Ακομα κ οταν βγηκαμε πια η περιπετεια συνεχιστηκε, μπορω να γραφω ολοκληρα κατεβατα. Αλλα τελος καλο ολα καλα κ τωρα πια ειναι σαν να γραφω την περιπετεια καποιας αλλης κ οχι τη δικη μας. Ξερουν οτι ειναι τα θαυματα μας κ ο μεγαλυτερος θησαυρος μας κ οτι ειμαι ο πιο πλουσιος ανθρωπος στον κοσμο γιατι εχω 3 γερα παιδια. 

Μαζι μας ηταν 2 κοριτσακια που γεννηθηκαν 25 κ 26 εβδομαδων αντιστοιχα. Αλλα, αν κι εμειναν ενα μηνα παραπανω απο εμας,τα καταφεραν κ βγηκαν νικητριες! Η επιστημη εχει προχωρησει πολυ κ τα προωρα βαζουν τα γυαλια κ στον σουπερμαν! Ειναι γεννημενα μαχητες!

Οπως σου ειπα κ στο προηγουμενο μηνυμα, εχε πιστη στον μικρο μαχητη σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mamaofthree είπε:

Τα δικα μου γεννηθηκαν 30 εβδομαδων κ ειχα προλαβει κ ειχα κανει κ 2 δοσεις κορτιζονης, αλλα ηταν 3 κ μονο οι μπομπιρες ηταν 1,100 kg ο καθενας, η μικρη ηταν λιγοτερο απο 900gr. Και τα 3 εχασαν βαρος μετα τη γεννηση. Κυριολεκτικα μας προλαβαν σε κλασματα δευτερολεπτου. Μου εδειξαν μονο τα αγορια οταν γεννηθηκαν κ τα εξαφανισαν αμεσως στη θερμοκοιτιδα. Τη μικρη δεν μου την εδειξαν καν. Απλα την πηραν τρεχοντας. Υπηρχε ολοκληρη ομαδα απο νεογνολογους ακριβως διπλα κ τρεις θερμοκοιτιδες ετοιμες κ ολοι απλα ετρεχαν!  Εγω με προεκλαμψια κ θρομβοφιλια που σημαινει οτι ειχα κανει το πρωι αντιπηκτικη, γιατι δεν περιμεναμε να γεννησω εκεινη τη μερα. 5 πλασματα αιματος μου εβαλαν κ εκανα 5 μερες διασωλημενη στην εντατικη με τοξιναιμια, νεφρα κ τα οργανα να καταρρεουν. Τα ειδα μετα απο 5 μερες διασωληνωμενα στην εντατικη-εντατικη της ΜΕΝΝ οπου με πηγαν με καροτσακι και με επιασαν τα ζουμια! Ρινογαστρικα, λοιμωξεις, αιματουριες, ανοικτοι βοταλιοι, οξυγονο, χειρουργεια, παιδονευρολογοι, τσιμπηματα, παιδοκαρδιολογοι, ακτινογραφιες ειναι μονο μερικα απο ο,τι περιελαμβανε το μενου. Ακομα κ οταν βγηκαμε πια η περιπετεια συνεχιστηκε, μπορω να γραφω ολοκληρα κατεβατα. Αλλα τελος καλο ολα καλα κ τωρα πια ειναι σαν να γραφω την περιπετεια καποιας αλλης κ οχι τη δικη μας. Ξερουν οτι ειναι τα θαυματα μας κ ο μεγαλυτερος θησαυρος μας κ οτι ειμαι ο πιο πλουσιος ανθρωπος στον κοσμο γιατι εχω 3 γερα παιδια. 

Μαζι μας ηταν 2 κοριτσακια που γεννηθηκαν 25 κ 26 εβδομαδων αντιστοιχα. Αλλα, αν κι εμειναν ενα μηνα παραπανω απο εμας,τα καταφεραν κ βγηκαν νικητριες! Η επιστημη εχει προχωρησει πολυ κ τα προωρα βαζουν τα γυαλια κ στον σουπερμαν! Ειναι γεννημενα μαχητες!

Οπως σου ειπα κ στο προηγουμενο μηνυμα, εχε πιστη στον μικρο μαχητη σου!

Κοπέλα μου τι πέρασες....Μακάρι να τα ξεπεράσουμε κι εμείς όλα αυτά και να βγούμε νικητές με τον μικρούλη μου....Είμαι παγωμένη δεν έχω καταλάβει τι γίνεται μόνο όταν τον βλέπω με πιάνει πανικός ας μείνουμε και 4 και 5 μήνες μέσα μόνο να πάνε όλα καλά....Ας γίνει το θέλημα του θεού κι ας είναι για καλό !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@thalia sim εγώ δεν μπορώ να σου πω πολλα, μονο να είσαι δυνατή για το μωρακι σου κι όταν πηγαινεις να του χαμόγελας κι όταν κλαις να είναι δακρυα Χαρας. Να σου ζήσει το θαυματακι σου. Κούκλα μου θέλει να ζήσει κοίτα ποσο προωρο ειναι και το παλεύει. Είναι μαχητής κι αυτό κ ολα τα Παιδακια που γεννήθηκαν τοσο νωρίς, έχουν δίκιο τα κορίτσια. Εγώ προσωπικη εμπειρία δεν έχω Παρολαυτα έχω μέσα στην οικογένεια. Ξαδερφος μου γεννήθηκε προωρο όπως το παιδακι σου τοσο μικρουλι. Εγχειρήσεις και οχι πολλες ελπίδες, σήμερα ομως ειναι είκοσι ετών κούκλος πανέξυπνος κ εχει έφεση στα καλλιτεχνικα πέρα απο τις σπουδές του τραγούδα και ζωγραφίζει θα προσευχηθω κι εγώ για το μωρακι σου και εύχομαι σύντομα να μας γραψεις καλα νεα. Φιλακια. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Smile89 είπε:

@thalia sim εγώ δεν μπορώ να σου πω πολλα, μονο να είσαι δυνατή για το μωρακι σου κι όταν πηγαινεις να του χαμόγελας κι όταν κλαις να είναι δακρυα Χαρας. Να σου ζήσει το θαυματακι σου. Κούκλα μου θέλει να ζήσει κοίτα ποσο προωρο ειναι και το παλεύει. Είναι μαχητής κι αυτό κ ολα τα Παιδακια που γεννήθηκαν τοσο νωρίς, έχουν δίκιο τα κορίτσια. Εγώ προσωπικη εμπειρία δεν έχω Παρολαυτα έχω μέσα στην οικογένεια. Ξαδερφος μου γεννήθηκε προωρο όπως το παιδακι σου τοσο μικρουλι. Εγχειρήσεις και οχι πολλες ελπίδες, σήμερα ομως ειναι είκοσι ετών κούκλος πανέξυπνος κ εχει έφεση στα καλλιτεχνικα πέρα απο τις σπουδές του τραγούδα και ζωγραφίζει θα προσευχηθω κι εγώ για το μωρακι σου και εύχομαι σύντομα να μας γραψεις καλα νεα. Φιλακια. 

Ποσο δύναμη μου δείχνουν τα παραδείγματα αυτά ....Σε ευχαριστώ πολύ θα σας γράφω συνέχεια σε κάθε νέο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , giotitsa είπε:

@thalia sim καλημερα γλυκια μου τι νεα εχεις ;;; πως ειναι το μωρο σου ;;

Καλημέρα κοριτσάκι μου το Σάββατο το πρωί κάναμε χειρουργείο έχουμε νεκρωτική εντεροκολίτιδα του έκαναν μια τομή στο έντερο για να φύγει ο αέρας από το στομάχι....Η γιατρός μου είπε τα επόμενα 24ωρα είναι κρίσιμα μέχρι τώρα είναι βαριά αλλά σταθερά το μωράκι μου ....αύριο θα του έδιναν γάλα από μένα αλλά λόγο του χειρουργείου αν πάνε όλα καλά μου είπαν και ζει μέχρι τότε θα του δώσουν σε 2 εβδομάδες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, thalia sim είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου το Σάββατο το πρωί κάναμε χειρουργείο έχουμε νεκρωτική εντεροκολίτιδα του έκαναν μια τομή στο έντερο για να φύγει ο αέρας από το στομάχι....Η γιατρός μου είπε τα επόμενα 24ωρα είναι κρίσιμα μέχρι τώρα είναι βαριά αλλά σταθερά το μωράκι μου ....αύριο θα του έδιναν γάλα από μένα αλλά λόγο του χειρουργείου αν πάνε όλα καλά μου είπαν και ζει μέχρι τότε θα του δώσουν σε 2 εβδομάδες 

@thalia sim θα ζησει κοριτσι μου θα ζησει !!!!!!!!!! θα δεις θα τους βγαλει ολους ψευτες το μωρακι σου σημερα ειναι του Αγιου Σωτηρος προσευχομαστε ολες 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Διαβασα τα οσα περνας και ενα εχω να σ πω! Εισαι ηρωιδα και ο μικρος σου ενας αληθινος μαχητης!!! Θα προσευχηθω για το μωρακι σου να γινει καλα και να το παρεις συντομσ σπιτι σου! Να προσευχεσαι και ο θεος θα σ ακουσει. Προσευχησου κ στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να θεραπευσει το παιδακι σου...

Μην χανεις το κουραγιο σου... και να γραφεις εδω να φευγουν απο μεσα σου! Ο Θεος μαζι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2018 at 7:01 ΜΜ, 2angels είπε:

Κορίτσι μου γλυκό.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Όλες μαζί οι προσευχές θα ακουστούν. Κουράγιο κορίτσι μου. Πάρε το παληκάρι σου αγκαλιά , χαμογέλασε του και να του ζητάς να συνεχίσει έτσι! Είμαστε δίπλα σου....

Σας ευχαριστώ πολύ όλα καλά να πάνε και σε 4 μήνες να σας λέω κορίτσια είμαστε γεροι και φεύγουμε σπίτι μας !!!!Μακαρι ο θεουλης να με ακούσει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την ιστορία σου κ θα προσευχηθώ κ εγώ για τον μικρό σ μαχητή, εύχομαι όλα να πάνε καλά! Η κόρη μου κ εμένα γεννήθηκε πρόωρα, όχι τόσο πολύ αλλά πέρασα την καθημερινή αγωνία να πάνε όλα καλά κ μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα! Όπως είπε μια άλλη κοπέλα η ιατρική έχει εξελιχθεί κ τα περισσότερα μωράκια πηγαίνουν στο σπίτι τους! Πάντως ξέρω κ μια κοπέλα που γέννησε γύρω στην 26 εβδομάδα περίπου 600γρ κ τώρα το παιδάκι της πηγαίνει στο δημοτικό κ δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα υγείας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η Μεγαλόχαρη Παναγία να σας βοηθήσει κοριτσι να πάνε όλα καλά. Μην χάνεις το κουράγιο σου και την πίστη σου.Ειστε και δύο σας δυνατοί και θα τα καταφέρει.Καθε πρόβλημα που έρχεται στην ζωή μας έχει και την λύση του. Φιλιά και πολλές πολλές ευχές. Να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...