Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

1 hour ago, Angelmummy είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Σας έχω νέα ,χθες τάισα για πρώτη φορά τον μικρό μου....πρώτο γεύμα από την μαμά και ήπιαμε 55 ml δεύτερο γεύμα και ήπιαμε 70!!!θέλαμε κι άλλο αλλά η Μαία δεν μας άφησε για να μη του κάτσει βαρύ....

Το μωρό είναι καλά αλλά η οφθαλμίατρος είπε ότι πρέπει να μείνει για παρακολούθηση....η αιμορραγία έχει αρχίσει να φεύγει ,Δεν έχει φύγει ακόμα απλά μου είπε ότι πηγαίνει καλύτερα....Όμως θέλει χρόνο και θέλει πολύ πολύ παρακολούθηση..Επίσης είπε ότι 6 μήνες μετά το χειρουργείο το μωρό πρέπει να ξανακάνει επέμβαση για να βγάλουν το μόσχευμα αλλά....και το τελευταίο που μου είπε είναι ότι δεν γνωρίζουν αν βλέπει, δυστυχώς υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο γιατί είχε γίνει αποκόλληση θα φανεί μετά τον τρίτο μήνα....

Το καλύτερο??? Ενώ το μωρό είναι έτοιμο να βγει η οφθαλμίατρος θα τον κρατήσει δύο μήνες είπε.... Στεναχωρέθηκα....Αλλά μπορώ να κάνω κι αλλιώς ???είπε ότι αν ειχα σπίτι στη Λάρισα θα μου τον έδιναν και θα πήγαινε ανά 15 μέρες για παρακολούθηση αλλά επειδή είμαστε μακριά δεν το συζητάνε καν για να φύγει....

Η παιδίατρος μετά μου είπε ότι πρέπει να πάω να μένω εκεί για να ξεκινήσουμε τις πιο συχνές επαφές με το μωρό γιατί αν μείνει έτσι κι άλλο το παιδί η υπερτονια δεν θα του φύγει...Μου τόνισαν ότι το παιδί πρέπει να αλλάξει τόνο !!! Πρέπει να φύγει από το κλίμα νοσηλείας....οπότε θα πρέπει να πάω εκεί σε ξενοδοχείο και να πηγαίνω κάθε μέρα στο μωρό για να του κάνω τα γεύματα και να περνάμε περισσότερο χρόνο....Κατά τα άλλα ειμασταν σχεδόν έτοιμη για έξοδο....είμαστε σε κουνακι και βγάλαμε το διάχυτο απλά κάπου κάπου βάζουμε λίγο οξυγόνο έτσι για κάνα μισάωρο...

Σκέφτηκα να πάω για δύο τρεις μέρες μέσα στην εβδομάδα μετά να ξαναγυρίσω και μετά να ξαναπάω .....είναι πολλά τα έξοδα κορίτσια και δεν τα έχω ....σκέφτομαι πως να το οργανώσω τι να κάνω ,ξέρετε πως ένιωσα χθες ???ήταν η δεύτερη αγκαλιά που κάναμε μέσα σε όλον αυτόν το καιρό!!!Μόλις τον τάισα κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου,ήθελα να κλάψω δεν το πίστευα!!!Ήθελα πως και πως να τον αρπάξω να φύγουμε από κει και να πάμε σπίτι μας...Μετά λέω αν δεν βλέπει το μωρό μου τι θα γίνει??? Αγχώνομαι για όλα... Πότε θα τελειώσουν ολα?μετά λέω ας αργήσουν να τελειώσουν κι ας είναι τουλάχιστον όλα καλά!!!!Μόνο αυτό ,ας περάσει κι αυτό με τα μάτια ....Λέτε να μη βλέπει το μωρό μου ?

Τι ωραία που τον πήρες στην αγκαλιά σου και τον ταισες κοριτσάκι μου! Πόση χαρά θα ένιωσες, είμαι σίγουρη! Σχετικά με τα ματάκια του να σου πω κάτι; Πιστεύω ότι βλέπει και θα είναι μια χαρά! Γιατί ξεπέρασε τόσα και διέψευσε όλα τα προγνωστικά! Πέρασε τόσα και βγήκε νικητής! Έτσι θα γίνει και με τα ματάκια του, θα το δεις!!! Ο μικρούλης είναι από μόνος του ένα μικρό θαύμα! Όσο για το σπίτι λυπάμαι πολύ που δεν είμαι κοντά, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να σε φιλοξενήσω... Ίσως αν έβρισκες κάποιο σπιτάκι για 2 μήνες; Σίγουρα πιο οικονομικό θα ήταν από το ξενοδοχείο νομίζω... Να μας ξαναγράψεις γρήγορα τόσο τέλεια νέα! Αγκαλίτσες και φιλάκια και στους δυο σας κοριτσάκι μου!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπράβο κορίτσι μου! πολύ χάρηκα! αργά κ σταθερα βήματα το αντράκι μας! θα μείνει λοιπόν  2 μήνες ακόμη.  τι να κάνουμε; ας είναι για καλό κορίτσι μου!  όσο για τη διαμονή,  μπορείς να κάνεις συμφωνία με ένα ξενοδοχείο, η κ να ψάξεις με Airbnb? μια ιδέα ριχνω!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ξαναγραψει αλλα παρακολουθω την ιστορια σου κοριτσι μου και το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι θαυμαζω την δυναμη σου καθως και το ποσο μαχητης ειναι το μωρακι σου. Βγαινει νικητης καθε ημερα το αντρακι σου και συντομα θα τον παρετε αγκαλιτσα.

Μενω Λαρισα και αν θελεις θα μπορουσα να ρωτησω σε μια ομαδα που ειμαι αν νοικιαζεται καποια γκαρσονιερα. Αν θελεις μπορεις να μπεις στις ομαδες "γυναικεια υποθεση νομου Λαρισας και μαμαδες νομου Λαρισας και να ρωτησεις μονη σου αν διατιθεται καμια γκαρσονιερα στη τιμη που μπορεις να σηκωσεις. Αν μπορω σε οτιδηποτε αλλο να φανω χρησιμη ή αν θελεις να κοιταξω εγω για εσενα πες μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θάλεια μου!  Υπεροχος μικρος σου!!!

Να σε ρωτησω,  το προβλημα της ορασης ειναι στο ενα ματι? Το αλλο ματι πως ειναι?  ποια ειναι η κατασταση, η βλεπει η δεν βλεπει? Η το ενα ματι ειναι ενταξη κ το αλλο εχει βαθμίδες ορασης?  Σε ρωταω γιατι στο ιασω που ημουν σε αγοράκι 24 εβδ το ενα μάτι ηταν οκ κ το αλλο ειχε μειωμενη οραση μετα απο την επεμβαση.  Μηπως ειναι ετσι κ του μωρου τα ματια κ έτσι έχουμε καλο αποτελεσμα?  Βεβαια το ιδανικο θα ηταν να ειναι κ τα δυο ματάκια οκ, αλλα αφου υπαρχει βελτίωση νομίζω θα πανε ολα καλα!  Θα τα κατάφερει κ παλι ο αγγελακος! 

Για το θεμα της διαμονης τωρα τι να σου πω.... Στο νοσοκομειο άραγε δεν εχει τίποτα ξενώνες?  αυτοι που μενουν εκει τι εχουν να προτείνουν? 

Link to comment
Share on other sites

Βρε θαλεια για δες σε οργανισμους πχ χαμόγελο του παιδιου,  αγκαλια κ αλλες πως μπορουν να βοηθησουν? 

https://www.hamogelo.gr/gr/el/filoksenia-oikogeneion/

https://www.iatronet.gr/author/241/agkalia-syllogos-prostasias-agennitoy-paidioy.html

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θάλεια μου καλησπέρα,  βρεθηκα σε μια εκδήλωση του χαμογελου σημερα κ ρωτησα τι γινετε σε περιπτώσεις σαν την δικη σου.  Μου ειπαν οτι αναλαμβανουν την διαμονη της μαμας με χορηγεια ξενοδοχειου,  προσκομιζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά που θα ζητηθουν.  Εχει γινει πολλες φορές,  φανταζομαι θα γινει κ σε σενα.  Επικοινωνησε μαζι τους κ πιστεύω θα τακτοποιηθει το θεμα σου.  Σε φιλω! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @YOTOU επικοινωνώ από το πρωί με μια κοπέλα από το χαμόγελο και μου λέει ότι ψάχνει τρόπο να με βοηθήσει...περιμένω νέα της...Ήδη έχει ξεκινήσει και κάνει κάποια τηλεφωνήματα στο νοσοκομείο της Λαρισας και περιμένω! Μου λέει ότι γενικά είναι δύσκολη η περίοδος γιατί μεσολαβούν γιορτές και για τα ξενοδοχεία είναι οι σεζόν τους ! Οπότε θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ψάχνει η κάποιο ξενοδοχείο η κάποιο ενοικιαζόμενο δωμάτιο...όπως και να έχει εγώ πρέπει να πάω...Μου λείπει το παιδί μου κορίτσια και φοβάμαι τι θα ακούσω κάθε φορά! Όλο αυτό με τα μάτια με τρομάζει σας μιλάω ειλικρινά...Τον σκέφτομαι και νομίζω ότι δεν θα τελειώσει όλο αυτό ποτέ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κ υπομονή κοριτσακι!  Θα εισαι σε λιγο με το παιδακι σου . Έχεις δικιο να σε τρομαζει... Ειλικρινά δεν ξερω τι να σου πω...  Περιμενω κ εγώ τα νεα σου απο τον γιατρο.  Ευχομαι να ειναι ενα ακομα εμποδιο που θα ξεπερασει ο αγγελακος!

Ποτε θα πας? 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2018 at 6:02 ΜΜ, Smaro3056 είπε:

Δεν εχω ξαναγραψει αλλα παρακολουθω την ιστορια σου κοριτσι μου και το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι θαυμαζω την δυναμη σου καθως και το ποσο μαχητης ειναι το μωρακι σου. Βγαινει νικητης καθε ημερα το αντρακι σου και συντομα θα τον παρετε αγκαλιτσα.

Μενω Λαρισα και αν θελεις θα μπορουσα να ρωτησω σε μια ομαδα που ειμαι αν νοικιαζεται καποια γκαρσονιερα. Αν θελεις μπορεις να μπεις στις ομαδες "γυναικεια υποθεση νομου Λαρισας και μαμαδες νομου Λαρισας και να ρωτησεις μονη σου αν διατιθεται καμια γκαρσονιερα στη τιμη που μπορεις να σηκωσεις. Αν μπορω σε οτιδηποτε αλλο να φανω χρησιμη ή αν θελεις να κοιταξω εγω για εσενα πες μου. 

Εγώ θα σκεφτόμουν ίσως κάποια οργάνωση φιλοξενεί ας; 

Πόση χαρά έχω με τα νέα σου κορίτσι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε ??? Είμαι στην Λάρισα!!! Δεν με έχει βοηθήσει το χαμόγελο αλλά μπόρεσα και ήρθα για δύο τρεις μέρες....Σήμερα κάναμε πολλές αγκαλιές!!!πολλά γεύματα!!! Και τι να σας πω!!!! ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!! Είναι μακρύς ο δρόμος μας το ξέρω! Αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω.... Ξεκινήσαμε φυσιοθεραπείες ,είμαστε αρκετά σφιγμένοι και περισσότερο στα κάτω άκρα....Αύριο έχουμε εξέταση από οφθαλμίατρος ...Κάντε μια προσευχουλα ακόμα κορίτσια μου....Η αγάπη σας μεγάλη ...Και η δύναμή σας ακόμα μεγαλύτερη!!!! Σας ευχαριστούμε πολύ εγώ και ο Αγγελάκος μου!!!! 

Έφεραν άλλο ένα παιδί εδώ που γεννήθηκε 700 γρ 25 εβδομάδων....Πόσο καταλαβαίνω εκείνη την Μανούλα!( Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!!!)

 

Ο φόβος μου δεν έχει φύγει καθημερινά ακούω πολλά!!!! Ξέρετε εσείς....Μου λένε για βαρύ ιστορικό προωρότητας και άλλα πολλά τέτοια.... Ο θεός είναι μεγάλος!!! Η Παναγία μας είναι μεγάλη....Μακάρι να μας βοηθήσει και σε αυτό !!!! Σας φιλώ και σας αγαπώ ολες μια προς μια !!!!!!!!

Θα σας γράψω αύριο για τα νέα από οφθαλμίατρο....(προσευχηθείτε για μας)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Angelmummy είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ??? Είμαι στην Λάρισα!!! Δεν με έχει βοηθήσει το χαμόγελο αλλά μπόρεσα και ήρθα για δύο τρεις μέρες....Σήμερα κάναμε πολλές αγκαλιές!!!πολλά γεύματα!!! Και τι να σας πω!!!! ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!! Είναι μακρύς ο δρόμος μας το ξέρω! Αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω.... Ξεκινήσαμε φυσιοθεραπείες ,είμαστε αρκετά σφιγμένοι και περισσότερο στα κάτω άκρα....Αύριο έχουμε εξέταση από οφθαλμίατρος ...Κάντε μια προσευχουλα ακόμα κορίτσια μου....Η αγάπη σας μεγάλη ...Και η δύναμή σας ακόμα μεγαλύτερη!!!! Σας ευχαριστούμε πολύ εγώ και ο Αγγελάκος μου!!!! 

Έφεραν άλλο ένα παιδί εδώ που γεννήθηκε 700 γρ 25 εβδομάδων....Πόσο καταλαβαίνω εκείνη την Μανούλα!( Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!!!)

 

Ο φόβος μου δεν έχει φύγει καθημερινά ακούω πολλά!!!! Ξέρετε εσείς....Μου λένε για βαρύ ιστορικό προωρότητας και άλλα πολλά τέτοια.... Ο θεός είναι μεγάλος!!! Η Παναγία μας είναι μεγάλη....Μακάρι να μας βοηθήσει και σε αυτό !!!! Σας φιλώ και σας αγαπώ ολες μια προς μια !!!!!!!!

Θα σας γράψω αύριο για τα νέα από οφθαλμίατρο....(προσευχηθείτε για μας)

Μπραβο κοριτσακι μου πολυ χαρηκα που ειστε μαζι εστω για λιγο.Ετσι πολλες αγκαλιτσες να σε νιωθει,να ξερες ποσο τον βοηθαει να παρει δυναμεις,σαν την αγκαλια της μανουλας δεν εχει.Οι προσευχες μας παντα μαζι σας.Ολα θα ειναι καλα.Περιμενουμε με ανυπομονησια τα νεα σας


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αγκαλιτσες!  Ποσο σε καταλαβαινω...

Ευχομαι κ προσευχομαι να εχετε τα καλυτερα νεα αυριο. Καντε μου ενα ωραιο δωρο για αυριο με τα τελεια νεα σας μιας κ εχω γενεθλια!  

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ??? Είμαι στην Λάρισα!!! Δεν με έχει βοηθήσει το χαμόγελο αλλά μπόρεσα και ήρθα για δύο τρεις μέρες....Σήμερα κάναμε πολλές αγκαλιές!!!πολλά γεύματα!!! Και τι να σας πω!!!! ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!! Είναι μακρύς ο δρόμος μας το ξέρω! Αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω.... Ξεκινήσαμε φυσιοθεραπείες ,είμαστε αρκετά σφιγμένοι και περισσότερο στα κάτω άκρα....Αύριο έχουμε εξέταση από οφθαλμίατρος ...Κάντε μια προσευχουλα ακόμα κορίτσια μου....Η αγάπη σας μεγάλη ...Και η δύναμή σας ακόμα μεγαλύτερη!!!! Σας ευχαριστούμε πολύ εγώ και ο Αγγελάκος μου!!!! 

Έφεραν άλλο ένα παιδί εδώ που γεννήθηκε 700 γρ 25 εβδομάδων....Πόσο καταλαβαίνω εκείνη την Μανούλα!( Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!!!)

 

Ο φόβος μου δεν έχει φύγει καθημερινά ακούω πολλά!!!! Ξέρετε εσείς....Μου λένε για βαρύ ιστορικό προωρότητας και άλλα πολλά τέτοια.... Ο θεός είναι μεγάλος!!! Η Παναγία μας είναι μεγάλη....Μακάρι να μας βοηθήσει και σε αυτό !!!! Σας φιλώ και σας αγαπώ ολες μια προς μια !!!!!!!!

Θα σας γράψω αύριο για τα νέα από οφθαλμίατρο....(προσευχηθείτε για μας)

Μια μεγάλη αγκαλιά κ από εμάς! Και στους δυο σας! Ο θεουλης μαζί σας.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ??? Μας είδε σήμερα οφθαλμίατρος....Δεν υπάρχει επιδείνωση της κατάστασης αλλά δεν υπάρχει και βελτίωση....Προς το παρών είμαστε σταθερά....Θέλουμε χρόνο και προσευχή....Κατά τα άλλα κάνουμε ωραία γεύματα,λίγο λαχανιασμενα βέβαια αλλά καλά και  με λίγο εμετουλη σήμερα σε τρία γεύματα....Αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα....Σίγουρα έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας...σίγουρα θα μείνουμε ένα μήνα ακόμα και βλέπουμε για τον δεύτερο....Αχ ας είναι καλά και ας μείνουμε βρε κορίτσια μου....Αυτό λέω μόνο !!!Ας βγούμε από δω παλικάρια!!!! Όταν με κοιτάει στα μάτια λιώνω...! Πολλές φορές με κοιτάει τρομοκρατημένος βρε κορίτσια....Σαν να μου λέει άντε μανούλα ποσό θα μείνουμε ακόμα????! Σήμερα κάναμε και ένα sinagys...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelmummy είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ??? Μας είδε σήμερα οφθαλμίατρος....Δεν υπάρχει επιδείνωση της κατάστασης αλλά δεν υπάρχει και βελτίωση....Προς το παρών είμαστε σταθερά....Θέλουμε χρόνο και προσευχή....Κατά τα άλλα κάνουμε ωραία γεύματα,λίγο λαχανιασμενα βέβαια αλλά καλά και  με λίγο εμετουλη σήμερα σε τρία γεύματα....Αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα....Σίγουρα έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας...σίγουρα θα μείνουμε ένα μήνα ακόμα και βλέπουμε για τον δεύτερο....Αχ ας είναι καλά και ας μείνουμε βρε κορίτσια μου....Αυτό λέω μόνο !!!Ας βγούμε από δω παλικάρια!!!! Όταν με κοιτάει στα μάτια λιώνω...! Πολλές φορές με κοιτάει τρομοκρατημένος βρε κορίτσια....Σαν να μου λέει άντε μανούλα ποσό θα μείνουμε ακόμα????! Σήμερα κάναμε και ένα sinagys...

Καποιες φορες και το σταθερο καλο ειναι.Ισως χρειαζεστε περισσοτερο χρονο.Για τον εμετουλη δεν πειραζει.Ολα τα μωρακια κανουν ειδικα αν ειναι λαιμαργα.Ετσι καντε πολλες αγκαλιτσες.Και να ξερεις οτι κι εκεινος θα λιωνει για σενα.Ειναι μικρουλης τωρα αλλα οταν  μεγαλωσει λιγο θα το καταλαβαινεις κι εσυ.Εισαι ολος του ο κοσμος.Ολα θα πανε καλα.Αντε λιγο ακομη εμεινε.Να μου τον φιλησεις και να του λες οτι πολυς κοσμος τον σκεφτεται.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...