Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , thalia sim είπε:

Κορίτσια μου τα νέα  είναι ότι σήμερα είμαστε 830 γραμμάρια και συνεχίζουμε σταθερά....τα πνευμονακια ωριμάζουν σιγά σιγά και αργότερα θα βγούμε από την μηχανική υποστήριξη αν όλα πάνε καλά....το εντερακι σιγά σιγά αρχίζει να δείχνει κάτι αλλά μου είπαν ότι θέλει χρόνο! Αυτό που μας ανησυχεί τώρα είναι ο εγκέφαλος,δεν έχει γίνει κάποια εξέταση επάνω σε αυτό γιατί είναι με μηχανική υποστήριξη και δεν μπορεί να μετακινηθεί δυστηχως!....πριν 5 μερες μας έκανε δυο σπασμούς μόνο σε μια μέρα και ευτυχώς με αντισπασμοτικα η γιατρός είπε ότι δείχνει να ανταποκρίνεται ....υποψιάζονται ότι ίσως υπάρχει κάποια αιμορραγία...ίσως και όχι...αν δεν κάνουν υπέρηχο δεν μπορούν να ξέρουν...πιστεύω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά!!!Μια γιατρός μου είπε ότι ο γιος μου δεν είναι απλά μαχητής...Μου είπε ότι είναι πυγμάχος και ότι τους έχει τρελάνει όλους εκεί!Φυσικα μετα τα θετικά νέα μου αραδειασε και σχετικά «όλα μπορούν να συμβούν και να είστε προετοιμασμένη και δεν ξέρουμε τι θα γίνει έχουμε παααρα πολύ δρόμο μπροστά μας και η ζωή είναι ωραία και θα κάνετε και αλλά παιδάκια και και και....» Δεν μπορώ να πω! Όλοι εκεί μου μιλάνε όμορφα....αλλά για να ακούσεις κάτι θετικό πρέπει να τους το βγάλεις με το τσιγκέλι!!!ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!Μας δίνει δύναμη η Παναγίτσα και ο αγιουλης μου που προσεύχομαι και δεν με έχει αφήσει μέχρι τώρα!!! Κοριτσάκια μου πιστεύω ότι όλα είναι γραμμένα και για κάποιο λόγο γίνονται!!!

Μπορει να μην σε γνωριζω προσωπικα αλλα καθε μερα η σκεψη μου ειναι μαζι σου και στον πυγμαχο σου. Η δυναμη της θελησης ειναι τρομερη στον μικρο σου, και η δυναμη που παιρνει απο σενα ειναι το κινητρο του. Για αυτο να σκεφτεσαι μονο θετικα και να του το λες! Σε ακουει, ξερει πως η κυρια που πηγαινει κ τον βλεπει κ του πιανει το χερακι δεν ειναι καποια αγνωστη, ξερει οτι ειναι η μαμα του κοριτσι μου. Θα τα καταφερετε, μαζι, καθε μερα κ ενα μικρο βηματακι, καθε μερα θα γινεται κ πιο δυνατο, καθε μερα θα βλεπεις πως ο μικρος σου ειναι ο μεγαλυτερος μαχητης. Μαζι θα τα καταφερετε. Να του ψιθυριζεις ποσο πολυ τον πιστευεις, ποσο πολυ ανυπομονεις να γνωριστειτε οι δυο σας και θα δεις που θα το κανει! 

Οι ευχες μου ειναι μαζι σου και ολη μου η θετικη σκεψη!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπορει να μην σε γνωριζω προσωπικα αλλα καθε μερα η σκεψη μου ειναι μαζι σου και στον πυγμαχο σου. Η δυναμη της θελησης ειναι τρομερη στον μικρο σου, και η δυναμη που παιρνει απο σενα ειναι το κινητρο του. Για αυτο να σκεφτεσαι μονο θετικα και να του το λες! Σε ακουει, ξερει πως η κυρια που πηγαινει κ τον βλεπει κ του πιανει το χερακι δεν ειναι καποια αγνωστη, ξερει οτι ειναι η μαμα του κοριτσι μου. Θα τα καταφερετε, μαζι, καθε μερα κ ενα μικρο βηματακι, καθε μερα θα γινεται κ πιο δυνατο, καθε μερα θα βλεπεις πως ο μικρος σου ειναι ο μεγαλυτερος μαχητης. Μαζι θα τα καταφερετε. Να του ψιθυριζεις ποσο πολυ τον πιστευεις, ποσο πολυ ανυπομονεις να γνωριστειτε οι δυο σας και θα δεις που θα το κανει! 

Οι ευχες μου ειναι μαζι σου και ολη μου η θετικη σκεψη!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!!Μακαρι να τελειώσουν Όλα αυτά όμορφα....και ότι μου συμβαίνει τώρα θα το αφήσω πίσω μου...δυστηχως η ευτυχώς ο θεός μου έδωσε αυτή την δοκιμασία να την περάσω μόνη μου.....για να καταλάβω πολλά....Μακάρι να τελειώσουν όλα αυτά ΟΜΟΡΦΑ!!!θα πάρω τον γιο μου και θα φύγουμε...

Κι όσο για την δύναμη που έχω...να ξέρετε ότι δεν είστε οι μόνες που μου το λέτε!!!ολοι οι γονείς στην ΜΕΝΝ αυτό μου λένε ότι ενώ έχω το πιο μικρό μωράκι εκεί μέσα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαλαρή και ήρεμη και ότι αυτοί στην θέση μου θα τα είχαν παίξει και και και και....όμως  ευτυχισμένη όταν έρχεται η ώρα να τον δω....είναι επειδή μου δίνει αυτή την δύναμη ο θεός!!!Δεν θα μπορούσε καμια μανα να βλέπει έτσι το παιδί της και να μην αισθάνεται λύπη .... Εγώ για κάποιο λόγο αυτές τις μερες είμαι εντελώς αισιόδοξη!!!λες και απλά περιμένω να πάρει βάρος το μωρό μου και να τον πάρω σπίτι ενώ αντιμετωπίζουμε τεράστια προβλήματα ....ενώ το δικό μου μωρό κυνδινευει από όλα!! Ίσως αύριο ακούσω κάτι άσχημο δεν ξέρω ..... μπορεί πάλι να πέσω σε κατάθλιψη...να πονάω να φοβάμαι να προσεύχομαι....Απολαμβάνω όμως προς το παρών τα ευχάριστα ...ότι δεν υπάρχει καμια επιδυνωση και ότι είμαστε σταθερά... Αχ κορίτσια μου αν δεν είχα την μανούλα μου σε όλα αυτά και εσάς να με στηρίζετε θα είχα τρελαθεί!!!φυσικα και όλο τον κόσμο που προσεύχεται για τον μικρό μου...κάποια στιγμή θα σας γράψω τα πάντα!γιατι είναι πολλά αυτά που δεν Σας έχω πει....έχουμε όμως χρόνο μπροστά μας...❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , thalia sim είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!!Μακαρι να τελειώσουν Όλα αυτά όμορφα....και ότι μου συμβαίνει τώρα θα το αφήσω πίσω μου...δυστηχως η ευτυχώς ο θεός μου έδωσε αυτή την δοκιμασία να την περάσω μόνη μου.....για να καταλάβω πολλά....Μακάρι να τελειώσουν όλα αυτά ΟΜΟΡΦΑ!!!θα πάρω τον γιο μου και θα φύγουμε...

Κι όσο για την δύναμη που έχω...να ξέρετε ότι δεν είστε οι μόνες που μου το λέτε!!!ολοι οι γονείς στην ΜΕΝΝ αυτό μου λένε ότι ενώ έχω το πιο μικρό μωράκι εκεί μέσα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαλαρή και ήρεμη και ότι αυτοί στην θέση μου θα τα είχαν παίξει και και και και....όμως  ευτυχισμένη όταν έρχεται η ώρα να τον δω....είναι επειδή μου δίνει αυτή την δύναμη ο θεός!!!Δεν θα μπορούσε καμια μανα να βλέπει έτσι το παιδί της και να μην αισθάνεται λύπη .... Εγώ για κάποιο λόγο αυτές τις μερες είμαι εντελώς αισιόδοξη!!!λες και απλά περιμένω να πάρει βάρος το μωρό μου και να τον πάρω σπίτι ενώ αντιμετωπίζουμε τεράστια προβλήματα ....ενώ το δικό μου μωρό κυνδινευει από όλα!! Ίσως αύριο ακούσω κάτι άσχημο δεν ξέρω ..... μπορεί πάλι να πέσω σε κατάθλιψη...να πονάω να φοβάμαι να προσεύχομαι....Απολαμβάνω όμως προς το παρών τα ευχάριστα ...ότι δεν υπάρχει καμια επιδυνωση και ότι είμαστε σταθερά... Αχ κορίτσια μου αν δεν είχα την μανούλα μου σε όλα αυτά και εσάς να με στηρίζετε θα είχα τρελαθεί!!!φυσικα και όλο τον κόσμο που προσεύχεται για τον μικρό μου...κάποια στιγμή θα σας γράψω τα πάντα!γιατι είναι πολλά αυτά που δεν Σας έχω πει....έχουμε όμως χρόνο μπροστά μας...❤️❤️❤️

Ετσι σε θελω κοπελαρα μου. Εδω δεν τα βαζει κατω ο μικρος σου θα τα βαλεις εσυ??? Ολα θα τα ξεπερασετε. Οποιο προβλημα κ αν υπαρχει θα λυθει, θα το λυσετε και το παιδι σου θα ναι σε λιγο καιρο υγιεστατο. Ολα θα τα αντιμετωπισετε, καθε εμποδιο θα το ριξετε, η Παναγια ειναι μαζι σας και κυριως η θεληση να παλεψει του μικρου ειναι απιστευτη!!! Σε ποιον να το πεις κ να το πιστεψει?? Θα το δεις πως σε λιγο καιρο θα μας γραφεις πως εφτασε η ωρα να γυρισετε σπιτι σας, και πως ολα ειναι πλεον παρελθον. Μια δοκιμασια για να δεθειτε ακομα πιο πολυ! Να μην πεφτεις, να σαι ετσι θετικη, μονο χαρουμενες σκεψεις να κανεις. Το παιδι σου θα τα καταφερει και εσυ θα σαι εκει να του δινεις δυναμη και πολλη πολλη αγαπη!!!! Η Παναγια μαζι σας και καθε μερα που περναει να λες πως ειναι ενα βημα που θα σε φερει πιο κοντα στο να γινουν ολα παρελθον!!! Υπομονη, πιστη στον μικρο σου κ σε σενα και ολα θα φτιαξουν!!!Ετσι να σκεφτεσαι κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@thalia simκοριτσακι καλησπερα κ απο μενα.παρακολουθω το θεμα σου εδω κ λιγες μερες κ προσευχομαι για το μικρο πυγμαχο σου.κ εγω περασα απο την μενν οχι ομως με προωρακι.γεννησα φυσιολογικα τελειομηνο μωρο με βαρος 3350.την δευτερη μερα της ζωης του εκανε κενωσεις με αιμα.ευτυχως ημασταν τυχεροι κ δεν ηταν νεκρωτικη εντεροκολητιδα αλλα μεχρι να βγουν οι εξετασεις κ τις πρωτες μερες οι γιατροι με προετοιμαζαν για το χειροτερο.ευτυχως δεν χρειαστηκε να χειρουργηθει τελικα αλλα συνεβησαν αλλα πραγματα οπως για παραδειγμα να παρει το μικροβιο του σταφυλοκοκου κ παλι απο την αρχη κ παλι αβτιβιωσεις κοκ.δεν ειχα την δυνατοτητα να το αγγιξω η να τον φιλησω τον εβλεπα απο πολυ μακρια για μιση ωρα την ημερα κ εκανα ταξιδι πεντε ωρων καθε μερα για να τον δω απο μακρια εστω κ μιση ωρα.τωρα ο μπεμπης μου ειναι 7 μηνων κ υγιεστατος.οι γιατροι εκει θεωρω οτι κανουν πολυ καλη δουλεια αλλα ακομα κ οταν τα πραγματα πανε καλα ειναι μαγκωμενοι γτ δεν ξερουν την εξελιξη της καταστασης τους.εχε πιστη κ πολυ δυναμη γιατι το μωρο σου παλευει με ολες τους τις δυναμεις.το θετικο που εχω να σου πω ειναι οτι συναντησα μια κοπελα που αν δεν κανω λαθος ηταν παρομοια περιπτωση με σενα.το μωρακι της βγηκε απο εκει υγιεστατο κ με ενα τεραστιο χαμογελο το ειδα κ μου εδωσε τοση δυναμη.ειναι πολυ δυνατα αυτα τα μικροσκοπικα πλασματακια να ξερεις!! Κ χαρηκα πολυ πιυ το μωρο σου ανταποκρινετε στην θεραπεια του κ παιρνει βαρος.να δεις στο τελος ολα θα πανε καλα κ ολα αυτα θα ειναι μια αναμνηση που με τον καιρο θα χανεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα να μπω 2 μερες και διαβαζω τοσο ομορφα νεα!!! νομιζω τα καλυτερα που εχω ακουσει εδω και καιρο !!! θαλεια θα περασει , θα παρει βαρος το μικρο σου και θα πατε σπιτι σας , και του χρονου θα πινουμε καφεδακι ,γιατι μετα απο ολο αυτο ενα καφε θα τον πιουμε στον ηλιο με τους γιους μας, και θα συζητάμε ποσο πολυ μεγάλωσε και ποσο ομορφο γερο δυνατο και φυσιολογικο παιδακι ειναι !!!!  ολα θα πανε καλα , κουραγιο και πιστη στο παιδι σου !!! :):):)
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι καλά κοριτσάκι μας.Πριν λίγο μπήκα και διάβασα τα νέα σου και είναι αδύνατον να μην σε πλημμυρίζει αισιοδοξία. Το μπράβο είναι λίγο δεν είναι ισάξιο της δύναμης σας εσένα και του μικρού σου γλυκό μας κορίτσι. Είδες που τα θαύματα γίνονται οπου υπάρχει αγάπη;Όσο δρόμο και αν έχετε μπροστά σας μοιάζει μικρός γιατί η αγάπη σας θα εκμηδενίσει τις αποστάσεις. Όλα να σας πάνε τέλεια υπέροχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας σήμερα....χάσαμε αλλά δέκα γραμμάρια...840 σήμερα...Η κατάσταση μας είναι σταθερή...αύριο θα υποβληθεί σε νέες εξετάσεις ....οι γιατροί λένε ότι η θα κάνουμε ακτινογραφία ή υπέρηχο γιατί είναι δύσκολο να γίνει υπέρηχος δεν έχουν την δυνατότητα να ανεβάσουν το μηχάνημα αν δεν είναι αποστειρωμένο και πρέπει να βρουν την κατάλληλη ώρα.κατα τα αλλά αντιμετωπίζουμε 3 σημαντικά πράγματα στομάχι,εγκέφαλος,πνεύμονες ...οι πνεύμονες αν και δείχνουν κάτι καλύτερο ακόμα δεν μπορούμε να φύγουμε από τα μηχανήματα....το εντερακι αν και έδειξε κάτι καλό πάλι δεν είναι ακόμα έτοιμο για γαλατάκι...για τον εγκέφαλο παίρνουμε εδώ και 9 μερες αντισπασμοτικη αγωγή και δεν έχουμε κάνει κάτι ξανά από τότε...υποψιάζομαι ότι  ίσως υπάρχει κάποια αιμορραγία...Ότι κι αν είναι ο θεός ας βάλει το χεράκι του να το ξεπεράσουμε.Αυτα τα νέα μας σήμερα κοριτσάκια μου...Δόξα τον Θεό!!!οτι κι αν ακούσαμε ο Θεός είναι μεγάλος και η πίστη μας θα γίνει πιο μεγάλη!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/8/2018 at 8:53 ΜΜ, thalia sim είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!!Μακαρι να τελειώσουν Όλα αυτά όμορφα....και ότι μου συμβαίνει τώρα θα το αφήσω πίσω μου...δυστηχως η ευτυχώς ο θεός μου έδωσε αυτή την δοκιμασία να την περάσω μόνη μου.....για να καταλάβω πολλά....Μακάρι να τελειώσουν όλα αυτά ΟΜΟΡΦΑ!!!θα πάρω τον γιο μου και θα φύγουμε...

Κι όσο για την δύναμη που έχω...να ξέρετε ότι δεν είστε οι μόνες που μου το λέτε!!!ολοι οι γονείς στην ΜΕΝΝ αυτό μου λένε ότι ενώ έχω το πιο μικρό μωράκι εκεί μέσα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαλαρή και ήρεμη και ότι αυτοί στην θέση μου θα τα είχαν παίξει και και και και....όμως  ευτυχισμένη όταν έρχεται η ώρα να τον δω....είναι επειδή μου δίνει αυτή την δύναμη ο θεός!!!Δεν θα μπορούσε καμια μανα να βλέπει έτσι το παιδί της και να μην αισθάνεται λύπη .... Εγώ για κάποιο λόγο αυτές τις μερες είμαι εντελώς αισιόδοξη!!!λες και απλά περιμένω να πάρει βάρος το μωρό μου και να τον πάρω σπίτι ενώ αντιμετωπίζουμε τεράστια προβλήματα ....ενώ το δικό μου μωρό κυνδινευει από όλα!! Ίσως αύριο ακούσω κάτι άσχημο δεν ξέρω ..... μπορεί πάλι να πέσω σε κατάθλιψη...να πονάω να φοβάμαι να προσεύχομαι....Απολαμβάνω όμως προς το παρών τα ευχάριστα ...ότι δεν υπάρχει καμια επιδυνωση και ότι είμαστε σταθερά... Αχ κορίτσια μου αν δεν είχα την μανούλα μου σε όλα αυτά και εσάς να με στηρίζετε θα είχα τρελαθεί!!!φυσικα και όλο τον κόσμο που προσεύχεται για τον μικρό μου...κάποια στιγμή θα σας γράψω τα πάντα!γιατι είναι πολλά αυτά που δεν Σας έχω πει....έχουμε όμως χρόνο μπροστά μας...❤️❤️❤️

Καλημέρα κοριτσάκι μας. Τι κάνετε σήμερα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα θα παω να δω τον μικρό μου πρίγκηπα!!!το μεσημεράκι θα έχω ενημερωθεί και για την κατάσταση του...Ο Θεός είναι μεγάλος μακάρι να ακούσω κάτι πολύ καλό σήμερα!!!μολις γυρίσω στο σπίτι θα σας ενημερώσω κατευθείαν.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , thalia sim είπε:

Καλημέρα! Σήμερα θα παω να δω τον μικρό μου πρίγκηπα!!!το μεσημεράκι θα έχω ενημερωθεί και για την κατάσταση του...Ο Θεός είναι μεγάλος μακάρι να ακούσω κάτι πολύ καλό σήμερα!!!μολις γυρίσω στο σπίτι θα σας ενημερώσω κατευθείαν.

@thalia sim περιμενω να με ενημερωσεις με π.μ ειμαι διπλα σας 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , thalia sim είπε:

Καλημέρα! Σήμερα θα παω να δω τον μικρό μου πρίγκηπα!!!το μεσημεράκι θα έχω ενημερωθεί και για την κατάσταση του...Ο Θεός είναι μεγάλος μακάρι να ακούσω κάτι πολύ καλό σήμερα!!!μολις γυρίσω στο σπίτι θα σας ενημερώσω κατευθείαν.

Καλημερα κοπελα μου. Οσο περναει ο καιρος, ο μικρος σου θα γινεται κ πιο δυνατος και θα τα ξεπερασει ολα!! Περιμενουμε νεα σου!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Καλημέρα! Σήμερα θα παω να δω τον μικρό μου πρίγκηπα!!!το μεσημεράκι θα έχω ενημερωθεί και για την κατάσταση του...Ο Θεός είναι μεγάλος μακάρι να ακούσω κάτι πολύ καλό σήμερα!!!μολις γυρίσω στο σπίτι θα σας ενημερώσω κατευθείαν.

Να πανε ολα καλα ευχομαι...εχεις την θετικη σκεψη απο ολες μας..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...