Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

@thalia sim καλησπέρα και από εμένα. Διαβάζω τα νέα σου και πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.  Είμαι έγκυος στην 26η εβδομάδα με αγόρι κι εγώ και αμέσως σκέφτηκα πόσο ψυχοφθόρο είναι αυτό που περνάς, πόσο εύθραυστη είναι η ψυχολογία σου και τι ψυχικά αποθέματα έχεις κι εσύ και ο άντρας σου. Πολύ δύσκολο αυτό που περνάτε ως γονείς και ακόμα πιο δύσκολο αυτό που περνάει το παιδάκι σας. Ξέρω περίπτωση φίλης που γέννησε όπως κι εσύ με πολλά προβλήματα, πέρασε 6 μήνες στο νοσοκομείο και τώρα έχει μια χαρά κοριτσάκι! Κράτα γερά, λοιπόν! Μίλα στο μικρούλη σου όσο μπορείς, δείξε ότι είσαι εκεί δίπλα του και τον στηρίζεις και κάνε υπομονή. Βγάλε το κακό από το μυαλό σου, οι γιατροί πάντα είναι φειδωλοί στις κουβέντες. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου και σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη σας!!!Σασωευχαριστω όλες μαζί και την κάθε μια ξεχωριστά!!! 

Τα νέα μας σήμερα είναι ότι συνεχίζει να υπάρχει η νεκρωτική εντεροκολίτιδα κάτι που δεν αρέσει στους γιατρούς γιατί χτυπάμε πίσω! Ίσως κάνουμε μια δεύτερη παροχέτευση στο εντεράκι του μικρού από την άλλη μεριά της κοιλίτσας για να δούμε αν από κει είναι καλύτερα! 

Με τα πνευμονακια ενώ σταθεροποιηθηκαμε δεν είμαστε ακόμα εντελώς έτοιμη για να αποσυνδεθούμε από τα μηχανήματα έτσι θα δοκιμάσουμε μια νέα αγωγή ελπίζοντας πως θα βοηθήσει περισσότερο (Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ) Τέλος το θέμα με τον εγκέφαλο είναι ακόμα στα αζήτητα,το μηχάνημα του υπερήχου έχει χαλάσει έχουν ζητήσει να το ανεβάσουν επάνω αλλά κάθε μέρα τους λένε «αύριο» κ έτσι έχει περάσει άλλη μια μέρα και άλλη μια μέρα...Οι γιατροί παρόλα αυτά με έχουν ενημερώσει ότι και να έρθει το μηχάνημα αυτοί θέλουν απλά να βγάλουν διάγνωση, δεν θα αλλάξει κάτι στην αντιμετώπιση δεν θα αλλάξει κάτι στην θεραπεία απλά θα ξέρουμε τι αντιμετωπίζουμε...Θα ξέρουμε Αν υπάρχει αιμορραγία και σε τι βαθμό θα είναι.

Αυτα είναι τα νέα μας σήμερα κορίτσια μου...Μακάρι αύριο να μην Είναι χειρότερα....και όπως λέω συνέχεια...Ότι πει ο Θεουλης...Ας είναι μόνο για καλό !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός δεν μπορεί να γίνει γιατί είναι πολύ μικρούλης .....το απόγευμα που μιλήσαμε μου είπαν ότι έκανα ακτινογραφία δεν τους έδειξε κάτι το ιδιαίτερο στο εντερο κ έτσι θα συσκεφθούν για να δουν αν θα κάνουν και την δεύτερη παροχέτευση ....Τι τραβάει ο μικρούλης μου...Κορίτσια το χειρότερο δεν είναι το τι περνάμε εμείς,το χειρότερο είναι το τι περνάνε αυτά τα πλάσματα που δεν φταίνε σε τίποτα ....Σήμερα έβλεπα την ζωούλα μου που κοιμόταν και δεν ήξερα τι να του πω...μόνο τον χάιδεψα σήμερα....

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

@thalia simκοριτσι μου γλυκο αχ και να ξερες ποσο σε νιωθω.εχω κανει ακριβως αυτες τις σκεψεις οταν νοσηλευτηκε ο μικρος.κ εμεις με υποψια νεκρωτικης εντεροκολιτιδας ημασταν για μερες αλλα δεν ηταν τελικα.κοριτσι μου κουραγιο ξερω τι περνας αλλα κρατα γερα κ σκεψου θετικα οτι καποια στιγμη θα τον κρατησεις στην αγκαλια σου κ θα ειναι υγιεστατος κ πολυ δυνατο παιδι οπως κ το δικο μου τωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Καθαρισμός δεν μπορεί να γίνει γιατί είναι πολύ μικρούλης .....το απόγευμα που μιλήσαμε μου είπαν ότι έκανα ακτινογραφία δεν τους έδειξε κάτι το ιδιαίτερο στο εντερο κ έτσι θα συσκεφθούν για να δουν αν θα κάνουν και την δεύτερη παροχέτευση ....Τι τραβάει ο μικρούλης μου...Κορίτσια το χειρότερο δεν είναι το τι περνάμε εμείς,το χειρότερο είναι το τι περνάνε αυτά τα πλάσματα που δεν φταίνε σε τίποτα ....Σήμερα έβλεπα την ζωούλα μου που κοιμόταν και δεν ήξερα τι να του πω...μόνο τον χάιδεψα σήμερα....

Όπως είπες είναι η ζωούλα σου και για τις ή την ζωούλα μας παλεύουμε και δεν το βάζουμε κάτω. Δώστου οξυγόνο και αναπνοή μέσα από τα χάδια σου και την φωνούλα σου .Θα δεις θα τον πάρεις αγκαλίτσα σου και δεν θα το πιστεύεις θα τα καταφέρει ο μαχητής σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κορίτσια μου πάλι κανένα νέο.το μόνο νέο ότι είμαστε 890 γραμμάρια.το θέμα με το έντερο πάλι κόλλησε δεύτερη παροχέτευση ακόμα δεν ξέρουν αν θα γίνει η παιδοχειρουργός πέρασε αλλά δεν έδωσε οδηγίες η κατάσταση είναι πολύ βαριά με το έντερο κανονικά είναι για να ανοίξουν κοιλιά και να χειρουργηθεί κανονικότατα αλλά επειδή είναι πολύ μικρούλης λένε ότι δεν θα αντέξει με τίποτα στο χειρουργείο κ έτσι κοιτάμε μέσο της παροχέτευση να το πάμε πολύ συντηρητικά πριν μερες όπως σας είπα κάτι έδειξε ότι ανταποκρίνεται τώρα όμως πάλι κόλλησε.και οι γιατροί λένε πως δεν τους αρέσει αυτό γιατί  χτυπάμε πίσω.θα ξανά ενημερωθώ το απόγευμα και θα σας πω σε τι κατάσταση ειμαστε.Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας νιωθω ότι έχω πίσω μου έναν στρατό μανούλες και μη να με στηρίζουν.Επισης νιωθω μια όμορφη υποχρέωση κάθε φορά που υπάρχει ένα νέο να σας το πω είτε καλό είτε δυστηχως κακό .... Σας έχω δίπλα μου και σας ευχαριστώ και πάλι ...θα τα πούμε το βραδάκι ...

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα νεότερο....τα ίδια με το πρωί η κατάσταση μας είναι ίδια...Συνεχίζει η νεκρωτική εντεροκολίτιδα συνεχίζει η βρογχοπνευμονικη δυσπλασία και συνεχίζεται και η αντιεπιλειπτική   Αγωγή....προσευχή κορίτσια μου η προσευχές θα βοηθήσουν τον μικρό μου πρίγκηπα, μια από όλες σίγουρα θα ακουστεί και θα γίνει το θαύμα! Επειδή έχει γίνει και αεροβαπτισμα θα σας πω το όνομα του πρίγκηπα μου...Άγγελος-Παντελης ...Γεννήθηκε του Αγίου Παντελημονα και ο προστάτης του είναι ο Άγιος Βλάσσιος που δεν μας έχει αφήσει μέχρι τώρα εμένα και τον μικρό μου.Και δεν θα μας αφήσει πιστεύω...Αχ κορίτσια μου είναι πολύ μακρύς και δύσκολος δρόμος!Μακαρι ο θεός να μας βάζει αυτές τις δοκιμασίες για να μας δώσει γερά και πανέξυπνα παιδιά!!!Μακαρι ότι περνάμε τώρα να είναι για κάποιο λόγο και όλα να είναι για καλό ....θα ξανά προσευχηθώ για το παιδί μου και για όλα τα παιδάκια του κόσμου...Ο θεός μου έδωσε ένα δώρο με έκανε μανούλα και κάθε φορά που πηγαίνω και βλέπω τον γιο μου τον αντιμετωπίζω σαν να μην συμβαίνει τίποτα σαν να είναι όλα καλά εκείνη την ώρα είμαι όπως στις ταινίες που πηγαίνουν οι συγγενείς και βλέπουν τα μωράκια πίσω από το γυάλινο παράθυρο...εκείνη η χαρά που έχουν στο πρόσωπο τους ζωγραφισμένη και αναρωτιούνται σε ποιον μοιάζουν τα παιδιά τους...Έτσι κι εγώ πάω πάνω από το γυάλινο κουτάκι σκύβω το κεφάλι μου και χαζεύω το πρόσωπο του μωρού μου...του μιλάω και θυμώνω πολλές φορές που κοιμάται συνέχεια και δεν ανοίγει τα ματάκια του να τον δω ενώ άλλες φορές τα ανοίγει για δυο δευτερόλεπτα και τεμπελιάζει....άλλες φορές τον βλέπω τόσο μεγάλο ενώ είναι το πιο μικρό μωράκι μέσα στην μονάδα! Κάθε μέρα που περνάει δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ που μεγαλώνουμε και βάζουμε γραμμάρια η να στεναχωρηθώ που χτυπάμε πίσω με την νεκρωτική εντεροκολίτιδα και το πρόβλημα με τα πνευμονακια και το πρόβλημα με τον εγκέφαλο ....Ο θεός να βοηθήσει να τα ξεπεράσουμε όλα.. καλό βράδυ κορίτσια μου...Και μόνο που  μπορώ να τα πω κάπου και να τα βγάλω από μέσα μου μου φτάνει!στους δικούς μου δεν λυγίζω και πολύ...ήδη έχουν τραβήξει αρκετά τόσο καιρό με μένα στα νοσοκομεια...

Αύριο στην επόμενη ενημέρωση θα είμαι εδώ να γράψω τα νέα του μωρού μου...καλη σας νύχτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

@thalia sim κορίτσι μου σε διαβαζω από την αρχή κ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω λόγια!!!θαυμαζω το κουράγιο σου την πίστη σου κ την δύναμη σου!!καθε φορά που βλέπω να γράφεις μια ενημέρωση το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι καλά το μωράκι σου!!καθε μέρα που ξημερώνει κ σε διαβαζω σκέφτομαι ωραία άλλη μια μέρα πέρασε...μια μέρα μεγαλύτερος!!μια καλύτερη μέρα έστω κ έτσι είναι ακόμα εκεί κ σε περιμένει κάθε μέρα να πας να τον δεις!!κρατα γερά κ να προσεύχεσαι κάθε μέρα!ειναι δυνατόν ο γιος σου!μην το βάλεις ποτέ κάτω!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/8/2018 at 9:25 ΜΜ, thalia sim είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη σας!!!Σασωευχαριστω όλες μαζί και την κάθε μια ξεχωριστά!!! 

Τα νέα μας σήμερα είναι ότι συνεχίζει να υπάρχει η νεκρωτική εντεροκολίτιδα κάτι που δεν αρέσει στους γιατρούς γιατί χτυπάμε πίσω! Ίσως κάνουμε μια δεύτερη παροχέτευση στο εντεράκι του μικρού από την άλλη μεριά της κοιλίτσας για να δούμε αν από κει είναι καλύτερα! 

Με τα πνευμονακια ενώ σταθεροποιηθηκαμε δεν είμαστε ακόμα εντελώς έτοιμη για να αποσυνδεθούμε από τα μηχανήματα έτσι θα δοκιμάσουμε μια νέα αγωγή ελπίζοντας πως θα βοηθήσει περισσότερο (Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ) Τέλος το θέμα με τον εγκέφαλο είναι ακόμα στα αζήτητα,το μηχάνημα του υπερήχου έχει χαλάσει έχουν ζητήσει να το ανεβάσουν επάνω αλλά κάθε μέρα τους λένε «αύριο» κ έτσι έχει περάσει άλλη μια μέρα και άλλη μια μέρα...Οι γιατροί παρόλα αυτά με έχουν ενημερώσει ότι και να έρθει το μηχάνημα αυτοί θέλουν απλά να βγάλουν διάγνωση, δεν θα αλλάξει κάτι στην αντιμετώπιση δεν θα αλλάξει κάτι στην θεραπεία απλά θα ξέρουμε τι αντιμετωπίζουμε...Θα ξέρουμε Αν υπάρχει αιμορραγία και σε τι βαθμό θα είναι.

Αυτα είναι τα νέα μας σήμερα κορίτσια μου...Μακάρι αύριο να μην Είναι χειρότερα....και όπως λέω συνέχεια...Ότι πει ο Θεουλης...Ας είναι μόνο για καλό !!! 

Καλή δύναμη μανούλα!!!!!Κρατα γερα!!!!Η προσευχη μου μαζι σας!!! Ολα θα πανε καλα!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@thalia simκοριτσακι μου γλυκο σιγα σιγα το μωρο σου θα τα αντιμετωπισει ολα αυτα.αισιοδοξια κ θετικη ενεργεια να εχεις κ απο σενα θα παιρνει δυναμη κ το μωρακι σου να παλευει.κ πιστεψε με οταν τελειωσουν ολα αυτα δεν θα τα πολυθημασαι γτ θα φτιαχνεις καινουριες αναμνησεις με το γιο σου.

Link to comment
Share on other sites

@thalia sim, διάβασα την ιστορία του μικρού σου πρίγκιπα και μέσα από τις περιγραφές σου φαίνεται πόσο δυνατό αγόρι θα γινει, όταν μεγαλώσει, και πόσο γενναία μαμά έχει!!!! Εύχομαι πολύ σύντομα όλη αυτή η περιπέτεια να είναι μια ανάμνηση που μόνο δύναμη ήρθε να σας γεμίσει!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@thalia sim , διάβασα κγω την ιστορία σου και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.  Το ξέρω ότι ίσως έχεις κουραστεί να ακούς να σου λένε να είσαι δυνατή και υπομονή,  όμως πραγματικά, είσαι ήδη τόσο γενναία κ έχεις τόσα αποθέματα μέσα σου που θα εκπλήσσεις τον εαυτό σου όσο περναει ο καιρός. Εσύ θα δίνεις δύναμη στον μικρό σου πρίγκιπα και αυτός θα δίνει σε σένα. Θα το παλεψετε και οι 2 σας. Εύχομαι σύντομα να ακούσεις όμορφα νέα 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...