Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ


μαμαλευτερακι

Recommended Posts

Μετάθεση κι εσείς εεεε! Το ίδιο κι εμείς;) Ο άνδρας μου είναι στην αεροπορία και μένουμε μέσα στη μονάδα- το λέω μήπως και είμαστε και γειτονιά!

Εμένα δεν είναι στρατιωτικός,σε μια ιδιωτική εταιρεία δουλεύει.Η πλάκα είναι πως στην πολυκατοικία που μένουμε τώρα όλοι στρατιωτικοί της αεροπορίας είναι,ακόμα και ο ιδιοκτήτης του σπιτιού!!!!Πάντως η Λάρισα έχει πολλούς στρατιωτικούς!!!!Εμένα μου λείπει η Αθήνα....Εσένα πως σου φαίνεται???


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙA ΚΑΙ astarti ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΟΛΗ ΜΑΣ

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΟΙ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΤΙΤΛΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ….!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΠΜ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ

Καλώς σας βρήκα!!!Να κανονίσουμε κάνα καφεδάκι για να γνωριστούμε και από κοντά.....


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ είμαι από τη Θεσσαλονίκη αλλά τα τελευταία 6 χρόνια ζούσα στην Αθήνα. Επειδή όμως τα παιδικά μου χρόνια τα πέρασα στη Λάρισα (και ο μπαμπάς μου αεροπόρος είναι) νιώθω σαν στο σπίτι μου.

Για καφέ είμαι μέσα όποτε θέλετε!!:D


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Alo!!

λοιπόν εμάς η παιδίατρος μας παρέπεμψε σε κάποιον παιδοχειρούργο Πραντσούδη, που είναι νέος (σχετικά, όχι και μωρό!) και χειρουργεί ιδιωτικά. Πήγαμε, τον είδε το μικρό κ μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, αφιερώνει πάρα πολύ χρόνο στην εξέταση και τα εξηγεί όλα πάάάρα πολύ καλά. Εμένα γενικώς μ αρέσουν οι εξωστρεφείς γιατροί οπότε τον πέτυχα. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα τη γλιτώσουμε την εγχείρηση, αύριο θα κάνουμε κι έναν υπέρηχο αλλά έτσι φαίνεται... :( τέλος πάντων με καθυσήχασε ο άνθρωπος και μου είπε ότι δεν είναι κάτι το δύσκολο, όπως μου είχες πει κι εσύ μαμαλευτεράκι!

Άντε, πάμε αύριο και για τον υπέρηχο και τα λέμε..ο μικρός τα χει παίξει, ξαφνικά όλοι ασχολούνται με το πουλί του!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Alo!!

λοιπόν εμάς η παιδίατρος μας παρέπεμψε σε κάποιον παιδοχειρούργο Πραντσούδη, που είναι νέος (σχετικά, όχι και μωρό!) και χειρουργεί ιδιωτικά. Πήγαμε, τον είδε το μικρό κ μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, αφιερώνει πάρα πολύ χρόνο στην εξέταση και τα εξηγεί όλα πάάάρα πολύ καλά. Εμένα γενικώς μ αρέσουν οι εξωστρεφείς γιατροί οπότε τον πέτυχα. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα τη γλιτώσουμε την εγχείρηση, αύριο θα κάνουμε κι έναν υπέρηχο αλλά έτσι φαίνεται... :( τέλος πάντων με καθυσήχασε ο άνθρωπος και μου είπε ότι δεν είναι κάτι το δύσκολο, όπως μου είχες πει κι εσύ μαμαλευτεράκι!

Άντε, πάμε αύριο και για τον υπέρηχο και τα λέμε..ο μικρός τα χει παίξει, ξαφνικά όλοι ασχολούνται με το πουλί του!

Φιλιά

Με το καλό όλα και εύχομαι να πάνε όλα καλά στον ΜΙΤΣΑΡΑ

ΑΛΛΑ ΤΡΕΦΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ εγώ στην θέση σας θα έπαιρνα και μια γνώμη ενός γιατρού σε δημόσιο νοσοκομείου …

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ζω στον βολο αλλά είναι παντρεμένος ο αδερφός μου στη λάρισα..το ανηψάκι μου χρειάστηκε να του ανοίξουνε το πουλάκι του και πήγανε στον παιδοχειρουργό Δημήτρη Τσούμα, απέναντι από το μαιευτήριο θεοτόκος..τώρα καλό το νοσοκομείο αλλά με την έξαρση της γρίπης εγώ θα φοβόμουνα να πάω το παιδί εκεί..ασε που με τρόμάζει γενικά το περιβάλλον

Link to comment
Share on other sites

ειχα πολλές απορίες για τον θηλασμό αλλά με κάποιες συναντήσεις με κάποιες μαιες έλυσα αρκετές. Χθές μάλιστα παρευρέθηκα σε ένα σεμινάριο που διοργανώνει κάποιο κατάστημα βρεφικών τις Δευτέρες με τέτοιου ειδους θέματα και ειπώθηκαν πολλά περί θηλασμού. Μάλιστα μα ς δώσανε ένα σπουδαιο βιβλιαράκι περί θηλασμού. Το μόνο που δεν ρώτησα ειναι αν πρέπει να αποψύχω βίαια το γάλα απο την κατάψυξη, θα το ρωτήσω στην επόμενη συνάντηση.:lol:

Link to comment
Share on other sites

ειχα πολλές απορίες για τον θηλασμό αλλά με κάποιες συναντήσεις με κάποιες μαιες έλυσα αρκετές. Χθές μάλιστα παρευρέθηκα σε ένα σεμινάριο που διοργανώνει κάποιο κατάστημα βρεφικών τις Δευτέρες με τέτοιου ειδους θέματα και ειπώθηκαν πολλά περί θηλασμού. Μάλιστα μα ς δώσανε ένα σπουδαιο βιβλιαράκι περί θηλασμού. Το μόνο που δεν ρώτησα ειναι αν πρέπει να αποψύχω βίαια το γάλα απο την κατάψυξη, θα το ρωτήσω στην επόμενη συνάντηση.:lol:

Ζουζούνι μου ελπίζω να είσαι αυτήν που κατάλαβα

Σοφία σκέψου ποια γνώρισες στο νοσοκομείο

Και θηλάζει και ………………..

Λες νααααααα

Σου στέλνω και πμ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεια σας ηρθα και γω στην παρεα σας!

Ειμαι απο Λαρισα αλλα μενω στη Μυτιληνη και φυσικα ερχομαι οποτε μπορω Λαρισα θα ερθω μετα τις γιορτες και το περιμενω πως και πως!

Ο Μαρκου ο παιδοχειρουργος ειναι πολυ καλος τον ειχα και καθηγητη στα ΙΕΚ αλλα με βοηθησε και πολυ οταν τα ξεδερφια μου ειχανε καει και ειδικα η μικρη που ητανε πιο πολυ.

Α! ξεχαστηκα με την πολυλογια,δεν θηλαζω δυστυχως και το μικρουλη μου σημερα κλεινει τους 11μηνες!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλή χρονιά!!

Τι θα λέγατε να κανονίζαμε από βδομάδα κανένα καφεδάκι, να γνωριστούμε και από κοντά?


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή χρονιά!!

Τι θα λέγατε να κανονίζαμε από βδομάδα κανένα καφεδάκι, να γνωριστούμε και από κοντά?

Καλή χρονιά και από εμένα!!!Εγώ είμαι μέσα για καφεδάκι...Οι υπόλοιπες τι λέτε???


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...