Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι καινούργια στην ομάδα και σας στέλνω γιατί νιώθω πολύ χάλια ξέρω ότι μεταξύ μας η γυναίκες επειδή πάνω κάτω περνάμε τα ιδια μπορούμε να βοηθήσουμε κάπως η μία την άλλη προπάντων ψυχολογικά.....ενώ πριν δυο βδομάδες ήμουν σίγουρη για την εγκυμοσύνη μου και 1 Σεπτεμβρίου θα γίνει και ό γάμος μου ... προχθές είπαμε να πάμε διακοπές με την οικογένειά μου ...και μετά από έναν έντονο Τσακώμο άρχισα να νιώθω πόνους περιόδου ...μέχρι που χθες μου ήρθε κανονική ροή αίματος δεν το πίστευα άρχισα να κλαίω και να απελπίζομαι διότι το παλεύα πολύ για ένα παιδάκι ! ... πήρα κατευθείαν το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ και ότι υπάρχει ελπίδα να μην έχει συμβεί το μοιραίο ...η αποβολή ... όμως εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη την Δευτέρα έχω εξέταση στον γυναικολόγο μου ...... φοβάμαι πολύ είναι η αλήθεια  ότι δεν υπάρχει τίποτα πια ... έχετε περάσει ποτέ κάτι παρόμοιο ..?.έχω τρελαθεί!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι καινούργια στην ομάδα και σας στέλνω γιατί νιώθω πολύ χάλια ξέρω ότι μεταξύ μας η γυναίκες επειδή πάνω κάτω περνάμε τα ιδια μπορούμε να βοηθήσουμε κάπως η μία την άλλη προπάντων ψυχολογικά.....ενώ πριν δυο βδομάδες ήμουν σίγουρη για την εγκυμοσύνη μου και 1 Σεπτεμβρίου θα γίνει και ό γάμος μου ... προχθές είπαμε να πάμε διακοπές με την οικογένειά μου ...και μετά από έναν έντονο Τσακώμο άρχισα να νιώθω πόνους περιόδου ...μέχρι που χθες μου ήρθε κανονική ροή αίματος δεν το πίστευα άρχισα να κλαίω και να απελπίζομαι διότι το παλεύα πολύ για ένα παιδάκι ! ... πήρα κατευθείαν το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ και ότι υπάρχει ελπίδα να μην έχει συμβεί το μοιραίο ...η αποβολή ... όμως εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη την Δευτέρα έχω εξέταση στον γυναικολόγο μου ...... φοβάμαι πολύ είναι η αλήθεια  ότι δεν υπάρχει τίποτα πια ... έχετε περάσει ποτέ κάτι παρόμοιο ..?.έχω τρελαθεί!! 

@Faye1234gyri ξερεις ποσων εβδομαδων εισαι ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε κάνει β χορική ναι εγώ έτσι το μέτρησα

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Από την Τελ περίοδο μετράς?

Ναι ...το είχαμε επιβεβαιώσει όμως πρέπει να ανησυχώ;;; Είχα κανονική ροή 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Είχαμε κάνει β χορική ναι εγώ έτσι το μέτρησα

Ναι ...το είχαμε επιβεβαιώσει όμως πρέπει να ανησυχώ;;; Είχα κανονική ροή 

@Faye1234gyri εκει που εισαι δεν εισαι κοντα σε νοσοκομειο να πας να κανεις κατι γιατι πρεπει να περιμενεις μεχρι την Δευτερα δεν μπορω να καταλαβω τον γιατρο σου γιατι σε αφηνει να περιμενεις αν και εισαι πολυ μικρη σε εβδομαδες και δεν ξερω αν θα δειξει κατι νομιζω οτι κατι θα μπορουν να σου πουν 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Faye1234gyri εκει που εισαι δεν εισαι κοντα σε νοσοκομειο να πας να κανεις κατι γιατι πρεπει να περιμενεις μεχρι την Δευτερα δεν μπορω να καταλαβω τον γιατρο σου γιατι σε αφηνει να περιμενεις αν και εισαι πολυ μικρη σε εβδομαδες και δεν ξερω αν θα δειξει κατι νομιζω οτι κατι θα μπορουν να σου πουν 

Είμαι σε νησί στην Νάξο δεν έχουν  νοσοκομείο είναι κάτι  σαν ιατρείο αύριο φεύγω  για Αθήνα ..θα την ξανά πάρω τηλέφωνο την γυναικολόγο γιατί και γω Αυτό απορισα δεν αντέχω να περιμένω ευχάριστωω πού μου απαντήσατε τόσο σύντομα ...θα έχω σύντομα νέα. .αν και με έχει πάρει από κάτω αλλά το κλάμα δεν βγάζει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Είχαμε κάνει β χορική ναι εγώ έτσι το μέτρησα

Ναι ...το είχαμε επιβεβαιώσει όμως πρέπει να ανησυχώ;;; Είχα κανονική ροή 

Κορίτσι μου αν σώζεται η κατάσταση από προσωοικη εμπειρία θέλει άλλη μεταχείριση όπως ακινησία και προγεστερόνη. Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω γθατι δεν ξέρω ακριβώς την κατάσταση. 

πρίν από 1 λεπτό , Faye1234gyri είπε:

Είμαι σε νησί στην Νάξο δεν έχουν  νοσοκομείο είναι κάτι  σαν ιατρείο αύριο φεύγω  για Αθήνα ..θα την ξανά πάρω τηλέφωνο την γυναικολόγο γιατί και γω Αυτό απορισα δεν αντέχω να περιμένω ευχάριστωω πού μου απαντήσατε τόσο σύντομα ...θα έχω σύντομα νέα. .αν και με έχει πάρει από κάτω αλλά το κλάμα δεν βγάζει πουθενά

Αγάπη μου να είσαι ψύχραιμη,  Είναι η αρχή.  Εύχομαι όλα να εινσι καλά, αν θες να μας πεις τα νέα σου, 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Κορίτσι μου αν σώζεται η κατάσταση από προσωοικη εμπειρία θέλει άλλη μεταχείριση όπως ακινησία και προγεστερόνη. Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω γθατι δεν ξέρω ακριβώς την κατάσταση. 

Έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να μείνω εδώ πρέπει να φύγω το συντομότερο εδώ δεν μπορούν να μου κάνουν τίποτα ...έχω απογοητευτεί και πονάω δεν ξέρω τι να κάνω .. ωστόσο μένω και σε ξενοδοχείο δεν μπορώ να μείνω περισσότερο .. κατάλαβες την κατάσταση; Προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη δεν έχω κουνηθεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Faye1234gyri είπε:

Έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να μείνω εδώ πρέπει να φύγω το συντομότερο εδώ δεν μπορούν να μου κάνουν τίποτα ...έχω απογοητευτεί και πονάω δεν ξέρω τι να κάνω .. ωστόσο μένω και σε ξενοδοχείο δεν μπορώ να μείνω περισσότερο .. κατάλαβες την κατάσταση; Προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη δεν έχω κουνηθεί

Έχεις κανονική ροή?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faye1234gyri είπε:

Έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να μείνω εδώ πρέπει να φύγω το συντομότερο εδώ δεν μπορούν να μου κάνουν τίποτα ...έχω απογοητευτεί και πονάω δεν ξέρω τι να κάνω .. ωστόσο μένω και σε ξενοδοχείο δεν μπορώ να μείνω περισσότερο .. κατάλαβες την κατάσταση; Προς το παρόν είμαι ξαπλωμένη δεν έχω κουνηθεί

@Faye1234gyriπαρε ενα τηλ τον γιατρο να σου πει αν μπορεις να παρεις utrogestan δηλαδη προγεστερονη οπως σου ειπε και η @Smile89 μην απογοητευεσαι μην πανικοβαλεσαι κανεις χειροτερη την κατασταση το θεμα ειναι οντως δεν ξερω καν αν επιτρεπεται να μετακινηθεις 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Έχεις κανονική ροή?

Ναι από χθές

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Faye1234gyriπαρε ενα τηλ τον γιατρο να σου πει αν μπορεις να παρεις utrogestan δηλαδη προγεστερονη οπως σου ειπε και η @Smile89 μην απογοητευεσαι μην πανικοβαλεσαι κανεις χειροτερη την κατασταση το θεμα ειναι οντως δεν ξερω καν αν επιτρεπεται να μετακινηθεις 

Αυτό είναι το θέμα κορίτσι μου τώρα θα πάρω ευχάριστωω

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Κορίτσι μου αν σώζεται η κατάσταση από προσωοικη εμπειρία θέλει άλλη μεταχείριση όπως ακινησία και προγεστερόνη. Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω γθατι δεν ξέρω ακριβώς την κατάσταση. 

Αγάπη μου να είσαι ψύχραιμη,  Είναι η αρχή.  Εύχομαι όλα να εινσι καλά, αν θες να μας πεις τα νέα σου, 

Εννοείται πως θα σας πω είστε δίπλα μου ευχάριστωω ! Μακάρι να πάνε όλα καλά

 

Θελαμε τόσο πολύ ένα παιδάκι και τώρα νιώθω κομμάτια ο σύζυγος είναι βέβαια ακόμα χειρότερα από μένα και είναι Αθήνα ούτε καν δίπλα μου ..ο γιατρός περνώ και δεν απαντάει το δάκρυ κυλάει ποταμι αν δεν είχα και εσάς στην ομάδα δεν ξέρω αλήθεια...μόλις μου πουν τι θα γίνει θα σας στείλω ευχάριστωω και πάλι πολυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Ναι από χθές

Αυτό είναι το θέμα κορίτσι μου τώρα θα πάρω ευχάριστωω

Εννοείται πως θα σας πω είστε δίπλα μου ευχάριστωω ! Μακάρι να πάνε όλα καλά

 

Θελαμε τόσο πολύ ένα παιδάκι και τώρα νιώθω κομμάτια ο σύζυγος είναι βέβαια ακόμα χειρότερα από μένα και είναι Αθήνα ούτε καν δίπλα μου ..ο γιατρός περνώ και δεν απαντάει το δάκρυ κυλάει ποταμι αν δεν είχα και εσάς στην ομάδα δεν ξέρω αλήθεια...μόλις μου πουν τι θα γίνει θα σας στείλω ευχάριστωω και πάλι πολυ

Προσπαθείτε καιρό?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να ναι μια αποκολληση αλλα το σπορακι σου να κρατηθει γερα

απολυτη ξαπλα λιγο ψηλα τα ποδια,μην χαιδευεις πολυ την κοιλια σου κανει συσπασεις,ρωτα τον γιατρο για προγεστερονη κ αν ενδεικνυται να ταξιδεψεις

στη θεση σου αυριο το πρωι αν το κεντρο υγειας δ εχει υπερηχο,θα πηγαινα στον πρωτο ιδιωτη που θα εβρισκα για εναν υπερηχο

λογικα θα ειχατε δει μονο σακο,δ ξερω αν θα χρησιμευε μια χοριακη,κ ποσο θα αργησουν να την βγαλουν

ευχομαι ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...