Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

Κοριτσι μου εχω παθει ακριβως το ιδιο στην 5η εβδομαδα.ηξερα για την εγκυμοσυνη ειχα γενικα καποια αλλα θεματα να με βαραινουν κ ξαφνικα ποταμι αιμα.ημουν σε χωριο χωρις μεταφορικο κ ηταν 2 τη νυχτα.πηρα τηλ στο νοσοκομειο κ δεν βοηθησαν αρκετα το μονο που μου ειπαν ειναι να παω απο κει με καποιο τροπο.μια φιλη μου ειπε να μεινω ξαπλωμενη με τα ποδια ψηλα.δεν ξερω αν βοηθησε το πρωι πηγα νοσοκομειο! Το σπορακι μου ηταν εκει κ η καρδουλα του χτυπουσε!!!αυτη τη στιγμη κοιμαται διπλα μου ενας μπεμπαρος 7 μηνων!!! Ακινησια κ ουτροτζεσταν!!! Για 4 μηνες εγω προσωπικα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Προσπαθείτε καιρό?

Αρκετό γλυκιά μου 

πρίν από 17 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσι μου εχω παθει ακριβως το ιδιο στην 5η εβδομαδα.ηξερα για την εγκυμοσυνη ειχα γενικα καποια αλλα θεματα να με βαραινουν κ ξαφνικα ποταμι αιμα.ημουν σε χωριο χωρις μεταφορικο κ ηταν 2 τη νυχτα.πηρα τηλ στο νοσοκομειο κ δεν βοηθησαν αρκετα το μονο που μου ειπαν ειναι να παω απο κει με καποιο τροπο.μια φιλη μου ειπε να μεινω ξαπλωμενη με τα ποδια ψηλα.δεν ξερω αν βοηθησε το πρωι πηγα νοσοκομειο! Το σπορακι μου ηταν εκει κ η καρδουλα του χτυπουσε!!!αυτη τη στιγμη κοιμαται διπλα μου ενας μπεμπαρος 7 μηνων!!! Ακινησια κ ουτροτζεσταν!!! Για 4 μηνες εγω προσωπικα!!

Αχ κορίτσι μου να το χαίρεσαι μακάρι και γω ότι συμβουλή μου έχουν δώσει την έχω κάνει το αίμα έχει ψιλό σταματήσει τώρα ο γιατρός μου λέει θέλει να με δει πριν μου δώσει τα χάπια γιατί έχω ένα ιστορικό ..μακάρι να τα καταφέρω αλλιώς κουράγιο τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

ευχομαι να ναι μια αποκολληση αλλα το σπορακι σου να κρατηθει γερα

απολυτη ξαπλα λιγο ψηλα τα ποδια,μην χαιδευεις πολυ την κοιλια σου κανει συσπασεις,ρωτα τον γιατρο για προγεστερονη κ αν ενδεικνυται να ταξιδεψεις

στη θεση σου αυριο το πρωι αν το κεντρο υγειας δ εχει υπερηχο,θα πηγαινα στον πρωτο ιδιωτη που θα εβρισκα για εναν υπερηχο

λογικα θα ειχατε δει μονο σακο,δ ξερω αν θα χρησιμευε μια χοριακη,κ ποσο θα αργησουν να την βγαλουν

ευχομαι ολα να πανε καλα

Ευχαριστώ για την υποστήριξη σου και σένα γλυκιά μου αυτό κάνω και γω ..ο γιατρός είναι κατά στο να μεταφερθω αλλά δεν γίνεται αλλιώς ευχόμαστε και εγώ και ο άντρας μου να τα καταφέρουμε ... μάλιστα εκείνος κλαίει πιο πολύ από εμένα ...είναι απίθανος ο πόνος πιστεύω καταλαβαίνετε οι περισσότερες ... μόλις έχω νέα θα σας πω

πρίν από 17 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Προσπαθησε οσο μπορεις να ηρεμησεις ειναι πολυ βασικο.θα δεις ολα καλα θα πανε.συμβαινει σε αρκετες κοπελες.

Εύχομαι συνέχεια να ξυπνήσω και να είναι όνειρο πέρασα ένα βαρβατο 48 Ώρο και έχω εξαντληθεί τώρα τα πράγματα πάνε καλύτερα θα ξέρουμε σίγουρα σύντομα αλλά ότι και να γίνει πρέπει να το παλέψουμε και να μην το βάλουμε κάτω ... πονάει πολύ όμως! ... ευχάριστωω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω πονουσα οπως στην περιοδο.πηρα προγεστερονη κ εμεινα στο κρεβατι.το αιμα μια σταματουσε μια ξαναερχοταν εως την 14η εβδομαδα.εγω τελικα ειχα αιματωμα το οποιο το βρηκε ο γιατρος μου μετα τον τοκετο στον πλακουντα.ημουν πολυ τυχερη κ εγω κ το μωρο μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Smile89 είπε:

Καλημερα @Faye1234gyri. Πώς είσαι σήμερα? 

Καλημέρα κορίτσι  μόλις σηκώθηκα το αίμα έχει γίνει σκούρο σχετικά ... περιμένω τηλέφωνο του γιατρού ! 

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κ εγω πονουσα οπως στην περιοδο.πηρα προγεστερονη κ εμεινα στο κρεβατι.το αιμα μια σταματουσε μια ξαναερχοταν εως την 14η εβδομαδα.εγω τελικα ειχα αιματωμα το οποιο το βρηκε ο γιατρος μου μετα τον τοκετο στον πλακουντα.ημουν πολυ τυχερη κ εγω κ το μωρο μου!!

Έτσι ακριβώς νιώθω ... ευτυχώς που δεν ήταν κάτι σοβαρό ... εμάς παίζεται ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faye1234gyri είπε:

Καλημέρα κορίτσι  μόλις σηκώθηκα το αίμα έχει γίνει σκούρο σχετικά ... περιμένω τηλέφωνο του γιατρού ! 

Περιμένουμε κι εμείς μαζί σου. Ο αντρας σου πώς είναι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Περιμένουμε κι εμείς μαζί σου. Ο αντρας σου πώς είναι? 

Είστε πιο δίπλα μου και από την οικογένεια μου ...ο άντρας μου όσο είναι και μακρια είναι ακόμα χειρότερα ....δεν μιλιέται ..όλοι είμαστε απογοητευμένη μόνο γω ξέρω πως νιώθω όμως ...δεν έχω κουνηθεί από το κρεβάτι προς το παρόν !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Faye1234gyri είπε:

Είστε πιο δίπλα μου και από την οικογένεια μου ...ο άντρας μου όσο είναι και μακρια είναι ακόμα χειρότερα ....δεν μιλιέται ..όλοι είμαστε απογοητευμένη μόνο γω ξέρω πως νιώθω όμως ...δεν έχω κουνηθεί από το κρεβάτι προς το παρόν !

Τι ώρα θα σε παρει τηλ η γιατρος? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Τι ώρα θα σε παρει τηλ η γιατρος? 

Κατά της 12 από ότι μου είπε ...μου ζήτησε να ξεκουραστώ και να μην αγχώνομαι όσο μπορώ ...αν και επειδή θα πρέπει να ταξιδέψω δεν τα βλέπει καλά τα πράγματα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Κατά της 12 από ότι μου είπε ...μου ζήτησε να ξεκουραστώ και να μην αγχώνομαι όσο μπορώ ...αν και επειδή θα πρέπει να ταξιδέψω δεν τα βλέπει καλά τα πράγματα ! 

Τι παραπάνω θα σου πει στο τηλ?  Τέλος πάντων. Θες να μας πεις κάτι παραπάνω για σένα ? Μήπως ξεχαστείς λιγάκι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Τι παραπάνω θα σου πει στο τηλ?  Τέλος πάντων. Θες να μας πεις κάτι παραπάνω για σένα ? Μήπως ξεχαστείς λιγάκι. 

Έλα μου ντε μάλλον θέλει να ρωτήσει για την ροή και λεπτομέρειες ...θα δείξει υπομονή κάνω

Αμέ το ένα ευχαριστώ είναι ότι όπως προανέφερα 1 Σεπτεμβρίου παντρεύομαι και οι ετοιμασίες του γάμου μου δίνουν τόση δύναμη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Faye1234gyri είπε:

Έλα μου ντε μάλλον θέλει να ρωτήσει για την ροή και λεπτομέρειες ...θα δείξει υπομονή κάνω

Αμέ το ένα ευχαριστώ είναι ότι όπως προανέφερα 1 Σεπτεμβρίου παντρεύομαι και οι ετοιμασίες του γάμου μου δίνουν τόση δύναμη 

Μια ιδέα να πω. Δες αν γίνεται να μείνεις λίγο ακόμα εκεί που εισαι και μήπως ταξιδέψεις αφού περάσει ο πολύς κίνδυνος; Όπως και να έχει σου εύχομαι να κρατήσει η εγκυμοσύνη σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Μια ιδέα να πω. Δες αν δεν γίνεται να μείνεις λίγο ακόμα εκεί που εισαι και μήπως ταξιδέψεις αφού περάσει ο πολύς κίνδυνος;

Έχεις δίκιο απλά εδώ έχουν ένα ιατρείο της κακιάς ώρας και φοβάμαι...τώρα ο άντρας μου μου είπε να κάτσω μέχρι Σάββατο εδώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...