Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Elle12 είπε:

Ολα τα σημαδια σου ειναι πολυ πολυ καλα.. απλα πλεον δε βασιζομαι σε αυτα. Αυτα που εχεις και τη βλενη τα ειχε η φιλη μου και ειναι 6 εβδομαδων! Η αλλη φιλη μου πχ δεν ειχε τιποτα. Μπνο καθυστερηση. Ειναι τι θα σου τυχει..

Εγω εδω και 3-4 μερες εχω πολυ πρησμενο στηθος που το εχω παντα 1 βδομαδα πριν τη περιοδο και την 8η μερα μετα την ωορρηξια ενιωθα ολη μερα τσιμπηματ στη μητρα. Εκανα τεστ και την 8η και σημερα, 10η, και ειναι αρνητικα. Εχω εγκαταλειψει καθε ελπιδα αυτο το μηνα, και οχι τιποτα αλλο, ελιωσα στο σεξ. 15 μερες ξετιναχτηκαμε γαμωτο..

Χαχαχα είσαι θεααα. Παντως μέχρι να κανεις καθυστέρηση μην χάνεις τις ελπίδες σου . Μπορεί όλο αυτό το πάθος να δημιουργήσει το σποράκι σου . Άσε που τα τσιμπήματα θεωρώ είναι καλό σημάδι . Είχα και εγώ τσιμπηματάκια προχθές , μια ερχόντουσαν μια έφευγαν . Οδό για το πρησμένο στήθος πολύ πόνος και η πλάκα είναι ότι πονούσα πολύ και ο θώρακας μου στην μέση , ανάμεσα στο στήθος . Αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει και ελπίζω να μην είναι ανησυχητικό γιατί ψηλό αγχώθηκα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...
πρίν από 29 λεπτά , Agapi* είπε:

Καλησπέρα σας, υπάρχει περίπτωση ν έχουμε συμπτώματα εγκυμοσύνης δέκα μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου;

Εμένα πάντως 4-5 ημέρες μετα την ωορρηξία ξεκίνησαν κάποια συμπτώματα σερί μέχρι και τώρα που αναμένω περίοδο. 

Τώρα αν είμαι έγκυος 'η αν απλά είναι τίποτα ορμονικό 'η της φαντασίας μου, θα δείξει εντός ημερών 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Mariam23 είπε:

Εμένα πάντως 4-5 ημέρες μετα την ωορρηξία ξεκίνησαν κάποια συμπτώματα σερί μέχρι και τώρα που αναμένω περίοδο. 

Τώρα αν είμαι έγκυος 'η αν απλά είναι τίποτα ορμονικό 'η της φαντασίας μου, θα δείξει εντός ημερών 

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. 4-5 μετά την ωορρηξία πρήστηκε τ στήθος μου κ πονάει και κατά διαστήματα έχω πονάκια 

πρίν από 38 λεπτά , Mariam23 είπε:

Εμένα πάντως 4-5 ημέρες μετα την ωορρηξία ξεκίνησαν κάποια συμπτώματα σερί μέχρι και τώρα που αναμένω περίοδο. 

Τώρα αν είμαι έγκυος 'η αν απλά είναι τίποτα ορμονικό 'η της φαντασίας μου, θα δείξει εντός ημερών 

Πότε περιμένεις κορίτσι μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Agapi* είπε:

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. 4-5 μετά την ωορρηξία πρήστηκε τ στήθος μου κ πονάει και κατά διαστήματα έχω πονάκια 

Κ εγώ κάπως έτσι. Δεν θυμάμαι ακριβώς το στήθος πότε ξεκίνησε να με ενοχλεί αλλά σίγουρα είχα αίσθημα βάρους/δυσφορίας εξαρχής και σιγά σιγά προς την ημέρα αναμονής περιόδου γινόντουσαν κράμπες. Πότε έρχονται πότε φεύγουν. Θα δείξει...

Στην αναμονή ειμαι.  Το Σεπτέμβρη είχα μια βιοχημική κ φοβάμαι αρκετά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

Κ εγώ κάπως έτσι. Δεν θυμάμαι ακριβώς το στήθος πότε ξεκίνησε να με ενοχλεί αλλά σίγουρα είχα αίσθημα βάρους/δυσφορίας εξαρχής και σιγά σιγά προς την ημέρα αναμονής περιόδου γινόντουσαν κράμπες. Πότε έρχονται πότε φεύγουν. Θα δείξει...

Στην αναμονή ειμαι.  Το Σεπτέμβρη είχα μια βιοχημική κ φοβάμαι αρκετά 

Για να δούμε.. το Σεπτέμβρη που είχες μείνει έγκυος τί συμπτώματα είχες; Τα ίδια με τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Agapi* είπε:

Για να δούμε.. το Σεπτέμβρη που είχες μείνει έγκυος τί συμπτώματα είχες; Τα ίδια με τώρα;

Αρκετά από τα συμπτώματα που έχω τώρα είναι κοινά . Δηλαδή στήθος που πονάει, κράμπες-αισθημα βάρους στην περιοχή της μήτρας, λίγος πόνος στην μέση .

Επειδή την προηγούμενη φορά ειχα  τρομερό άγχος μέχρι να δω θετικό τεστ , δεν ξέρω αν εν τέλη τα είχα νιώσει όλα τα συμπτώματα αυτά τόσο έντονα γιατι όλο μου το σώμα ήταν σε εγρήγορση και δεν είχα δώσει τόση σημασία.

3-4 ημέρες μετά την καθυστέρηση κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την εξέλιξη γιατί δεν ένιωθα σχεδόν τίποτα πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

Θυμάσαι τότε πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είχαν ξεκινήσει πονακια στ στήθος κ κράμπες στην κοιλιά; Εμένα μου συνέβη κ κάτι περίεργο: 16/11 έκανα το τεστ ωορρηξίας και μου χαμογέλασε. Ελεύθερες επαφές είχαμε από 13 - 17/11. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ στα γυναικολογικά και έκανα και εμετό.  Δε ξέρω γιατί...

πρίν από 46 λεπτά , Mariam23 είπε:

Αρκετά από τα συμπτώματα που έχω τώρα είναι κοινά . Δηλαδή στήθος που πονάει, κράμπες-αισθημα βάρους στην περιοχή της μήτρας, λίγος πόνος στην μέση .

Επειδή την προηγούμενη φορά ειχα  τρομερό άγχος μέχρι να δω θετικό τεστ , δεν ξέρω αν εν τέλη τα είχα νιώσει όλα τα συμπτώματα αυτά τόσο έντονα γιατι όλο μου το σώμα ήταν σε εγρήγορση και δεν είχα δώσει τόση σημασία.

3-4 ημέρες μετά την καθυστέρηση κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την εξέλιξη γιατί δεν ένιωθα σχεδόν τίποτα πλέον. 

Θυμάσαι τότε πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είχαν ξεκινήσει πονακια στ στήθος κ κράμπες στην κοιλιά; Εμένα μου συνέβη κ κάτι περίεργο: 16/11 έκανα το τεστ ωορρηξίας και μου χαμογέλασε. Ελεύθερες επαφές είχαμε από 13 - 17/11. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ στα γυναικολογικά και έκανα και εμετό.  Δε ξέρω γιατί...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Agapi* είπε:

Θυμάσαι τότε πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είχαν ξεκινήσει πονακια στ στήθος κ κράμπες στην κοιλιά; Εμένα μου συνέβη κ κάτι περίεργο: 16/11 έκανα το τεστ ωορρηξίας και μου χαμογέλασε. Ελεύθερες επαφές είχαμε από 13 - 17/11. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ στα γυναικολογικά και έκανα και εμετό.  Δε ξέρω γιατί...

4-5 ημέρες μετά την ωορρηξία ξεκίνησα να έχω αίσθημα βάρους κάτω χαμηλά  . Μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία περίπου ξεκίνησε το στήθος. 

Αφού στις 16 είχες θετικό τεστ ωορρηξίας σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει εντός 24-48 ώρες. Ίσως να ήταν τότε η ωορρηξία σου. Ίσως να ήταν και κάτι τυχαίο. 

Πόσο χρονών είσαι? Σε βλέπω αρκετά αγχωμενη και απ'οτι διάβασα προσπαθείτε μόλις 2 μήνες. Θέλει λίγο πιο χαλαρή διάθεση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Mariam23 είπε:

4-5 ημέρες μετά την ωορρηξία ξεκίνησα να έχω αίσθημα βάρους κάτω χαμηλά  . Μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία περίπου ξεκίνησε το στήθος. 

Αφού στις 16 είχες θετικό τεστ ωορρηξίας σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει εντός 24-48 ώρες. Ίσως να ήταν τότε η ωορρηξία σου. Ίσως να ήταν και κάτι τυχαίο. 

Πόσο χρονών είσαι? Σε βλέπω αρκετά αγχωμενη και απ'οτι διάβασα προσπαθείτε μόλις 2 μήνες. Θέλει λίγο πιο χαλαρή διάθεση 

Πολύ πιθανόν κορίτσι μου!

32 χρονών είμαι.. πρέπει να χαλαρώσω σίγουρα..απλά ψάχνομαι γενικά γιατί σκέφτομαι μήπως δε κάνουμε κάτι σωστά.. εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Agapi* είπε:

Πολύ πιθανόν κορίτσι μου!

32 χρονών είμαι.. πρέπει να χαλαρώσω σίγουρα..απλά ψάχνομαι γενικά γιατί σκέφτομαι μήπως δε κάνουμε κάτι σωστά.. εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;

Εγώ είχα μια σύλληψη τον Δεκέμβρη του 21 με 1 μόνο προσπάθεια. Εν τέλη τον Απρίλη κάναμε διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Μετά από δύο μήνες προσπαθειών είχα βιοχημική. Αφήσαμε ένα μήνα χωρίς προσπάθειες και τώρα πάλι ξανά. Έχουμε κάνει πολλές εξετάσεις. Όλες είναι μια χαρά, δόξα το θεό. Οπότε επιμένουμε και ελπίζουμε :)

χαλάρωσε και θα έρθει. Δυστυχώς το θαύμα για μερικές από εμάς θέλει λίγο περισσότερο κόπο και χρόνο! 

2 μήνες εξάλλου δεν είναι τίποτα!!!! ;)

μετα τον 1,5 χρόνο προσπαθειών για ηλικίες κάτω των 35 λένε να ψαχτεις. Εμείς βέβαια από δική μας θέληση ξεκινήσαμε εξετάσεις και οι δύο πολύ άμεσα λόγω των συμβάντων. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mariam23 είπε:

Εγώ είχα μια σύλληψη τον Δεκέμβρη του 21 με 1 μόνο προσπάθεια. Εν τέλη τον Απρίλη κάναμε διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Μετά από δύο μήνες προσπαθειών είχα βιοχημική. Αφήσαμε ένα μήνα χωρίς προσπάθειες και τώρα πάλι ξανά. Έχουμε κάνει πολλές εξετάσεις. Όλες είναι μια χαρά, δόξα το θεό. Οπότε επιμένουμε και ελπίζουμε :)

χαλάρωσε και θα έρθει. Δυστυχώς το θαύμα για μερικές από εμάς θέλει λίγο περισσότερο κόπο και χρόνο! 

2 μήνες εξάλλου δεν είναι τίποτα!!!! ;)

μετα τον 1,5 χρόνο προσπαθειών για ηλικίες κάτω των 35 λένε να ψαχτεις. Εμείς βέβαια από δική μας θέληση ξεκινήσαμε εξετάσεις και οι δύο πολύ άμεσα λόγω των συμβάντων. 

 

Από τη στιγμή κορίτσι μου που έχει γίνει σύλληψη θα ξαναγίνει! Κ ίσως γίνει και αυτό τ μήνα!!! Πότε δεν περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agapi* είπε:

Από τη στιγμή κορίτσι μου που έχει γίνει σύλληψη θα ξαναγίνει! Κ ίσως γίνει και αυτό τ μήνα!!! Πότε δεν περιμένεις;

Μακάρι να έρθει κάτι για μείνει επιτέλους! :wub::)

σημερα-αυριο είναι οι μέρες. Έχω αρκετά σταθερό κύκλο οπότε αναμένω! Δεν μπαίνω στον πειρασμό να κάνω τέστ ακόμα. Αν δεν έρθει ούτε αύριο θα πάρω το σαββατο. 

Εσύ έχεις τέστ? Έχεις κάνει κανένα?τον μήνα πάντως στην βιοχημική είχα κάνει πάρα πολλά τέστ μέχρι να δω το θετικό.

Οπότε μετά την ψυχοφθόρα αυτή εμπειρία δεν ξανά αγόρασα. Και είπα μόνο αν διαπιστώσω καθυστέρηση θα κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mariam23 είπε:

Μακάρι να έρθει κάτι για μείνει επιτέλους! :wub::)

σημερα-αυριο είναι οι μέρες. Έχω αρκετά σταθερό κύκλο οπότε αναμένω! Δεν μπαίνω στον πειρασμό να κάνω τέστ ακόμα. Αν δεν έρθει ούτε αύριο θα πάρω το σαββατο. 

Εσύ έχεις τέστ? Έχεις κάνει κανένα?τον μήνα πάντως στην βιοχημική είχα κάνει πάρα πολλά τέστ μέχρι να δω το θετικό.

Οπότε μετά την ψυχοφθόρα αυτή εμπειρία δεν ξανά αγόρασα. Και είπα μόνο αν διαπιστώσω καθυστέρηση θα κάνω. 

Και εγώ είμαι αυτής της απόψης.. να περιμένουμε την καθυστέρηση και μετά ν κάνουμε τέστ.. εγώ περιμένω στης 30.. οπότε θ περιμένω λίγες μέρες παραπάνω..το μόνο π νιώθω είναι πρησμένο τ στήθος κ με πονάει και επίσης ένα βάρος στην κοιλιά σαν πονάκια..τον προηγούμενο μήνα δεν έκανα τεστ γτ δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα καφέ υγρά και μετά μου ήρθε κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...