Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Agapi* είπε:

Και εγώ είμαι αυτής της απόψης.. να περιμένουμε την καθυστέρηση και μετά ν κάνουμε τέστ.. εγώ περιμένω στης 30.. οπότε θ περιμένω λίγες μέρες παραπάνω..το μόνο π νιώθω είναι πρησμένο τ στήθος κ με πονάει και επίσης ένα βάρος στην κοιλιά σαν πονάκια..τον προηγούμενο μήνα δεν έκανα τεστ γτ δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα καφέ υγρά και μετά μου ήρθε κανονικά. 

Άντε με το καλό να μας ερθουν τα ευχάριστα νέα!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Agapi* είπε:

Είχες νεότερα κορίτσι μου @Mariam23

Έκανα τεστ χθες. Ήταν αρνητικό. Ωστόσο ακόμα η περίοδος άφαντη. 

Κορίτσια δεν υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αυτόν τον μήνα έζησα συμπτώματα σαν αυτά της 1ης μου εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα τελικά είναι για να είμαστε εδώ εμείς και να συζητάμε. Τίποτα παραπάνω. Αν δεν υπάρξει θετικό τεστ/ η χοριακή δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα. Η ζωή είναι εδώ για να στο αποδείξει. 

Next time!! :)

καλα αποτελέσματα να έχεις! 

δεν ρωτάω για συμπτώματα. Είμαι σίγουρη ότι κάτι θα έχεις! Εύχομαι απλά να έχεις ένα θετικό τεστ σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Mariam23 είπε:

Έκανα τεστ χθες. Ήταν αρνητικό. Ωστόσο ακόμα η περίοδος άφαντη. 

Κορίτσια δεν υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αυτόν τον μήνα έζησα συμπτώματα σαν αυτά της 1ης μου εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα τελικά είναι για να είμαστε εδώ εμείς και να συζητάμε. Τίποτα παραπάνω. Αν δεν υπάρξει θετικό τεστ/ η χοριακή δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα. Η ζωή είναι εδώ για να στο αποδείξει. 

Next time!! :)

καλα αποτελέσματα να έχεις! 

δεν ρωτάω για συμπτώματα. Είμαι σίγουρη ότι κάτι θα έχεις! Εύχομαι απλά να έχεις ένα θετικό τεστ σύντομα!

Την επόμενη φορά κοριτσάκι μου! Είχες δλδ τα ίδια συμπτώματα με την 1η σου εγκυμοσύνη ε; Απίστευτο..μας κάνει κόλπα τ σώμα μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Agapi* είπε:

Την επόμενη φορά κοριτσάκι μου! Είχες δλδ τα ίδια συμπτώματα με την 1η σου εγκυμοσύνη ε; Απίστευτο..μας κάνει κόλπα τ σώμα μας

Ναι ναι ξεκάθαρα κόλπα :P

Τι να πεις. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει. Ας κάνουμε τις προσπάθειές μας και βλέπουμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mariam23 είπε:

Ναι ναι ξεκάθαρα κόλπα :P

Τι να πεις. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει. Ας κάνουμε τις προσπάθειές μας και βλέπουμε!!

Δλδ κορίτσι μου ποια κοινά συμπτώματα είχες τότε με τώρα; Θα μας χαζεψει ο οργανισμός μας χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Agapi* είπε:

Δλδ κορίτσι μου ποια κοινά συμπτώματα είχες τότε με τώρα; Θα μας χαζεψει ο οργανισμός μας χαχα

Πολλά αέρια, αίσθημα βάρους κάτω χαμηλά, πρησμένο στήθος, αδένες Μοντγκόμερι στο στήθος και κράμπες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mariam23 είπε:

Πολλά αέρια, αίσθημα βάρους κάτω χαμηλά, πρησμένο στήθος, αδένες Μοντγκόμερι στο στήθος και κράμπες 

Και όλα αυτά πότε σου είχαν εμφανιστεί; Νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Agapi* είπε:

Και όλα αυτά πότε σου είχαν εμφανιστεί; Νωρίς;

Σταδιακά ξεκίνησαν 4-5 ημέρες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξία. Μάλλον τελικά έκανα αργότερα ωορρηξία. Θα δείξει σχετικά με το πότε θα αδιαθετησω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mariam23 είπε:

Σταδιακά ξεκίνησαν 4-5 ημέρες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξία. Μάλλον τελικά έκανα αργότερα ωορρηξία. Θα δείξει σχετικά με το πότε θα αδιαθετησω. 

Πολύ πιθανόν! Σήμερα ήταν να αδιαθετησεις; Μπορεί ν έκανες 1-2 μέρες μετά ωορρηξία..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Agapi* είπε:

Πολύ πιθανόν! Σήμερα ήταν να αδιαθετησεις; Μπορεί ν έκανες 1-2 μέρες μετά ωορρηξία..

Σύμφωνα με τον μέχρι τώρα σταθερό μου κύκλο ήταν πεμπτη- Παρασκευή. Παρασκευή έκανα και το τέστ 

Θα το δούμε πως θα πάει σαββατοκύριακο και από Δευτέρα αν δεν έχει έρθει θα μιλήσω με την γιατρό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια....καινούργια στο φόρουμ ....προσπαθούμε με το σύζυγο έξι μήνες για μωράκι και όπως και έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε δυστηχως... περιττό να σας πω πόσο ψυχοφθόρο είναι φαντάζομαι οι κοπέλες που το έχετε περάσει γνωρίζεται...εν τελη ξαναπροσπάθουμε πάλι τον τελευταίο καιρό είχα λίγο άστατο κύκλο μετά την αποξεση και ήθελα να ρωτήσω ...έχω πάρει κάτι Τέστ ωορρηξίας από ίντερνετ...είναι αποτελεσματικά και αν γνωρίζετε μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά με αυτά πιο πολύ γιατί ο γιατρός μου είναι πολύ αρνητικός με τα τεστ αυτά μου αναφέρει ότι είναι μόνο για να προκαλούν άγχος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , dragonbox61 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....καινούργια στο φόρουμ ....προσπαθούμε με το σύζυγο έξι μήνες για μωράκι και όπως και έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε δυστηχως... περιττό να σας πω πόσο ψυχοφθόρο είναι φαντάζομαι οι κοπέλες που το έχετε περάσει γνωρίζεται...εν τελη ξαναπροσπάθουμε πάλι τον τελευταίο καιρό είχα λίγο άστατο κύκλο μετά την αποξεση και ήθελα να ρωτήσω ...έχω πάρει κάτι Τέστ ωορρηξίας από ίντερνετ...είναι αποτελεσματικά και αν γνωρίζετε μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά με αυτά πιο πολύ γιατί ο γιατρός μου είναι πολύ αρνητικός με τα τεστ αυτά μου αναφέρει ότι είναι μόνο για να προκαλούν άγχος 

Εμένα με βοήθησαν αρκετά τα τεστ ωορρηξίας.Ήξερα ποτε ήταν η μέρα της ωορρηξίας οπότε εκείνη την ημέρα και τις δύο επόμενες κάναμε πιο εντατικά τις προσπάθειες μας. 

Έχω ακούσει ότι σε πολλές κοπέλες προκαλούν άγχος..εμένα με είχαν ηρεμήσει από την άποψη ότι αφού ήξερα ότι πέτυχα τη μέρα από κει και πέρα εγώ έκανα ό,τι μπορούσα και μετά ήταν θέμα πιθανοτήτων.

Εγώ τα χρησιμοποίησα σε 3 κύκλους.Τον 2ο μήνα έγινε η σύλληψη αλλά ήταν βιοχημική και τον 3ο- τον επόμενο δηλαδή - έμεινα πάλι έγκυος και προς το παρόν όλα πάνε καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση σας...η βιοχημική κύηση πως συμπεραίνεται θέλεις ν α μου πεις πως το κατάλαβες είχα πρόσφατα και εγώ μια καθυστέρηση νόμισα ήμουν έγκυος σχεδόν πέντε μέρες με έξι νόμισα ήμουν έγκυος είναι η αλήθεια αλλά την μέρα που πήγα να κάνω την χοριακη μου ήρθε η περίοδος παρόλαυτα την έκανα τη χοριακη βγήκε σχεδόν μηδενική όταν δεν είσαι έγκυος βγαίνει μηδενική τελείως η υπάρχει κάποιο ποσοστό να είναι ελάχιστα ανεβασμένη?αν περνούσα βιοχημική θα φαινόταν από την εξέταση της χοριακής?Όσο για την εγκυμουσου σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς...και εγώ είχα μια παλινδρόμηση περίπου δέκα μήνες πριν δύο μηνών ήμουν και έκανα αποξεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...