Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Vasiliki® είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από την Κυριακή παρατήρησα στο εσώρουχο μου ελάχιστες καφε-κιτρινες κηλίδες, οι οποίες συνεχίζονται και σήμερα αλλά με απειροελάχιστη ποσότητα! Κανονικά περιμένω περίοδο αύριο στις 27/5, αλλά επειδή με παρεξενεψαν αυτες οι κηλιδες, έκανα χθες 2 τεστ εγκυμοσύνης και τα δύο βγήκαν θετικα. Το ένα τεστ ήταν ψηφιακό και έγραφε ότι η σύλληψη έγινε πριν 2-3 εβδομάδες! Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

 

Συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!!Σίγουρα θα έχεις ήδη πάρει την γιατρό σου τηλέφωνο!! Με το καλό Όλα!!!

On 23/5/2020 at 12:06 ΜΜ, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν πρόλαβα να κάνω το τεστ τελικά. Τα μεσάνυχτα αδιαθέτησα:sad:. Αυτή τη φορά ξεγελάστηκα για τα καλά. Πόνος στο στήθος, ανακατοσούρες, πολλά υγρά. Τελοσπάντων μάλλον σε μένα τα συμπτώματα δεν παίζουν ρόλο. Την επόμενη φορά δεν θα δώσω σημασία και θα περιμένω τη καθυστέρηση.

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!! Μην αγχώνεσαι ομως!! Απόλαυσε το καλοκαιράκι που έρχεται και θα έρθει κι αυτο!!!

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εγώ έτσι ακριβώς!! Παρότι το θέλαμε πολλά άκουγα ότι οι περισσότεροι γνωστοί μας έκανα 2-4 μήνες μέσο όρο κ λέω κ εμείς κάπου εκεί..όμως ο μπέμπης παραμόνευε από τον 1ο μηνα:x

Έτσι κ εσας,σας ήθελε πολύ πολύ!!

Φιλισιν παίρνω κ εγώ ακόμη κ τώρα στο δεύτερο τρίμηνο..όλες γενικά παίρνουμε να ξέρεις φιλικό οξύ καθώς κάνει πολύ καλό στην ανάπτυξη του εμβρύου..λογικά θα σου γράψει κ σίδηρο(συμβουλή να ζητήσεις σε χαπακια τον σίδηρο γτ αν είναι υγρός έχει χάλια γεύση ...σαν αίμα..)

Πέρα από χαλια γευση που έχει ο υγρός σίδηρος εμένα μου μαύρισε και τα δόντια!! Είδα κι έπαθα να ασπρισουν και παλι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mikri Ollandeza Σε ευχαριστω πολύ! Σήμερα πήγα για χοριακη και η τιμή της είναι 244! Η μικροβιολογος μου είπε ότι η τιμή αυτή αντιστοιχεί σε κύηση 4ων εβδομάδων! Θα πάω την επόμενη εβδομάδα να την επαναλάβω, πριν κάνω την πρώτη επίσκεψη στον γιατρό! Ταυτόχρονα παρατηρώ ότι έχω πολλά λευκα υγρά. Είναι φυσιολογικό ε;

Link to comment
Share on other sites

@Vasiliki® Αντε ωραία!! Κ άλλη μανούλα για τον Ιανουάριο.. Μπες κ στο άλλο θέμα να γράψεις " Μανούλες Ιανουάριος 2021"

Το να έχεις υγρά είναι φυσιολογικο, βέβαια σε κάθε μια από εμάς είναι διαφορετική κ η ποσότητα κ το χρώμα, για παράδειγμα εμένα είναι υποκίτρινα και την 4η εώς κ 7η μέρα καθυστέρησης είχα πολύ απαλό καφέ, αλλά τίποτα ανυσηχητικό. Εάν όμως δεις ροζ προς κόκκινο ή κόκκινο κ έχεις πόνους τότε ίσως θα έπρεπε να καλέσεις τον γιατρό σου για να σε συμβουλεύσει.

Επίσης είναι καλό να ξεκινήσεις φυλλικό γιατί βοηθάει στην ανάπτυξη του βρέφους αλλά πάντα με την καθοδήγηση του γιατρού..

Κ πάλι συγχαρητήρια, σου έυχομαι μία τέλεια εγκυμοσύνη :wub:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasiliki® είπε:

@Mikri Ollandeza Σε ευχαριστω πολύ! Σήμερα πήγα για χοριακη και η τιμή της είναι 244! Η μικροβιολογος μου είπε ότι η τιμή αυτή αντιστοιχεί σε κύηση 4ων εβδομάδων! Θα πάω την επόμενη εβδομάδα να την επαναλάβω, πριν κάνω την πρώτη επίσκεψη στον γιατρό! Ταυτόχρονα παρατηρώ ότι έχω πολλά λευκα υγρά. Είναι φυσιολογικό ε;

Εννοείται καλέ τα υγρά είναι φυσιολογικά!! Από διάφανα κ πολύ υγρά,μέχρι λευκά ή υποκίτρινα κ λίγο πιο πιχτα σαν της ωορρηξίας είναι φυσιολογικοτατα!! Κ θα τα έχεις σ οοοολη σου την εγκυμοσύνη,άλλες μέρες πιο πολλά,άλλες λιγότερα..

Εγώ 5.5 μήνες τώρα είμαι με σερβιετακια!! Αν χρησιμοποιησεις κ εσύ σε συμβουλεύω μόνο να αλλάζεις ΚΑΘΕ φορά που έχουν υγρά πάνω έστω κ λίγα για αποφυγή μυκητιάσης..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια κι από εμένα!! 

Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να μοιραστώ μαζί σας το τι μου συμβαίνει. 

Περίοδος 01/05 με διάρκεια 6-7 ημέρες. Ελέυθερες επαφές 9/05, 10/05, 13/05 και 16/05. Δυο μέρες μετά τις 16/05 παρατήρησα ένα πρίξιμο στη κοιλιά και φούσκωμα με τσιμπιματάκια στις ωοθήκες πότε δεξιά πότε αριστερά. Από τότε το φούσκωμα στην κοιλιά παραμένει και μέρα παρά μέρα έχω ήπια πονάκια στη μέση μου. Γενικά έχω και λίγα πονάκια στη κοιλια. Αναμένω περίοδο τη Κυριακή 31/05 σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχω. Αυτή την βδομάδα είχα κανονικά τα συμπτώματα που έχω πριν αδιαθετήσω. Τα υγρά είναι σε κανονική ποσότητα όπως πάντα και λευκά του τύπου γαλακτώματος. Η θερμοκρασία μου πάντοτε ήταν γύρω στο 35.3-35.8. Εδώ και λίγες μέρες είναι 36.3-36.8. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Εσείς τι λέτε? Της φαντασίας μου θα είναι? =)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από εμένα!! 

Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να μοιραστώ μαζί σας το τι μου συμβαίνει. 

Περίοδος 01/05 με διάρκεια 6-7 ημέρες. Ελέυθερες επαφές 9/05, 10/05, 13/05 και 16/05. Δυο μέρες μετά τις 16/05 παρατήρησα ένα πρίξιμο στη κοιλιά και φούσκωμα με τσιμπιματάκια στις ωοθήκες πότε δεξιά πότε αριστερά. Από τότε το φούσκωμα στην κοιλιά παραμένει και μέρα παρά μέρα έχω ήπια πονάκια στη μέση μου. Γενικά έχω και λίγα πονάκια στη κοιλια. Αναμένω περίοδο τη Κυριακή 31/05 σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχω. Αυτή την βδομάδα είχα κανονικά τα συμπτώματα που έχω πριν αδιαθετήσω. Τα υγρά είναι σε κανονική ποσότητα όπως πάντα και λευκά του τύπου γαλακτώματος. Η θερμοκρασία μου πάντοτε ήταν γύρω στο 35.3-35.8. Εδώ και λίγες μέρες είναι 36.3-36.8. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Εσείς τι λέτε? Της φαντασίας μου θα είναι? =)

ολα αυτα ειναι συμπτωματα περιοδου γενικα να ξερεις οτι η εγκυμοσυνη δεν δινει πολλα συμπτωματα πριν την καθυστερηση. Μην το σκεφτεσε απλα περιμενε την μερα που δεν θα σου ερθει περιοδος. Κ αν δεν πετυχεις τωρα δεν πειραζει τον επομενο μηνα πιο συχνες επαφες κ θα γινει σιγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Avmar είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από εμένα!! 

Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να μοιραστώ μαζί σας το τι μου συμβαίνει. 

Περίοδος 01/05 με διάρκεια 6-7 ημέρες. Ελέυθερες επαφές 9/05, 10/05, 13/05 και 16/05. Δυο μέρες μετά τις 16/05 παρατήρησα ένα πρίξιμο στη κοιλιά και φούσκωμα με τσιμπιματάκια στις ωοθήκες πότε δεξιά πότε αριστερά. Από τότε το φούσκωμα στην κοιλιά παραμένει και μέρα παρά μέρα έχω ήπια πονάκια στη μέση μου. Γενικά έχω και λίγα πονάκια στη κοιλια. Αναμένω περίοδο τη Κυριακή 31/05 σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχω. Αυτή την βδομάδα είχα κανονικά τα συμπτώματα που έχω πριν αδιαθετήσω. Τα υγρά είναι σε κανονική ποσότητα όπως πάντα και λευκά του τύπου γαλακτώματος. Η θερμοκρασία μου πάντοτε ήταν γύρω στο 35.3-35.8. Εδώ και λίγες μέρες είναι 36.3-36.8. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Εσείς τι λέτε? Της φαντασίας μου θα είναι? =)

Είναι ακριβώς τα ίδια συμπτώματα αγάπη τα περιοδου-εγκυμοσυνης- ωορρηξίας.. βέβαια βάση των ημερών για τις επαφές σου εχεις πολλές πιθανότητες κορίτσι μου οπότε θετική σκέψη κ περιμένουμε λίγες ημέρες ακόμη!! 

Όσο για τη θερμοκρασία κ αυτό αβάσιμο είναι δυστυχώς γτ ανεβαίνει πάντα λίγο πριν την ωορρηξία κ μένει ανεβασμένη ως την επόμενη περίοδο..αν όμως έχεις μια μέρα καθυστερηρη κ ακόμη υψηλή θερμοκρασία έχεις ακόμη περισσότερες πιθανότητες!! 

Εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Είναι ακριβώς τα ίδια συμπτώματα αγάπη τα περιοδου-εγκυμοσυνης- ωορρηξίας.. βέβαια βάση των ημερών για τις επαφές σου εχεις πολλές πιθανότητες κορίτσι μου οπότε θετική σκέψη κ περιμένουμε λίγες ημέρες ακόμη!! 

Όσο για τη θερμοκρασία κ αυτό αβάσιμο είναι δυστυχώς γτ ανεβαίνει πάντα λίγο πριν την ωορρηξία κ μένει ανεβασμένη ως την επόμενη περίοδο..αν όμως έχεις μια μέρα καθυστερηρη κ ακόμη υψηλή θερμοκρασία έχεις ακόμη περισσότερες πιθανότητες!! 

Εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου τα σχόλια σου κάθε άλλο παρά ενθαρρυντικά είναι!! ΝΑ είσαι καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2020 at 11:40 AM, Avmar said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου τα σχόλια σου κάθε άλλο παρά ενθαρρυντικά είναι!! ΝΑ είσαι καλά!! 

Καλημέρα. Πως είσαι σήμερα; Εγώ το προηγούμενο μήνα είχα πονάκια, ανακατοσούρες, πρησμένο στήθος αμέσως μετά την ωορηξία αλλά τελικά αδιαθέτησα και τώρα προσπαθούμε πάλι. Αυτό όμως δεν λέει τίποτα γιατί κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να έρθει σύντομα.

 

Just now, berd said:

Καλημέρα. Πως είσαι σήμερα @Avmar ; Εγώ το προηγούμενο μήνα είχα πονάκια, ανακατοσούρες, πρησμένο στήθος αμέσως μετά την ωορηξία αλλά τελικά αδιαθέτησα και τώρα προσπαθούμε πάλι. Αυτό όμως δεν λέει τίποτα γιατί κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να έρθει σύντομα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.. Εγώ χθες μετά την επαφή που είχα με τον σύντροφο μου είχα αιμοραγία, μην φανταστείτε τεράστια ποσότητα αλλά περίπου όπως είναι η πρώτη μέρα περιόδου. Στην αρχή ήταν ροζ, μετά κόκκινο κ μετά ροζ ξανά. Μόλις το είδα μόνο κρίση πανικού που δεν έπαθα, πήρα κατευθείαν την μαία μου τηλέφωνο κ με ενημέρωσε ότι λόγω αρχικού σταδίου εγκυμοσύνης τα αγγεία στην περιοχή είναι πολύ ευαίσθητα και υπάρχει μεγάλη περίπτωση τραυματισμού, οπότε εάν η αιμοραγία συνεχιζόταν έπρεπε να πάω να με ελέγξουν αλλά μεχρι το βράδυ είχε σταματήσει κ απλα σήμερα είχα πολύ λίγο καφέ.. Αλλά πόσο εύκολα τρελαίνεσαι βρε παιδί μου.. Κάθε φορά που πάω τουαλέτα έχω αγχος μη δω κάτι που δεν θέλω..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω κορίτσι @Mikri OllandezaOllandeza από τη στιγμή που βλέπουμε το θετικό τεστ αρχίζει ένα πάρτυ αγωνίας..τι να φάω,τι όχι,να έχω επαφές,να σκύβω,πόσο βάρος να σηκώνω,να πίνω καφέ,πως θα είναι η αυχενική,πως η β επιπέδου? Κτλ..αλλά μάλλον η φύση προνοεί κ μας εκπαιδεύει για την υπόλοιπη ζωή μας με τα παιδάκια μας που τα ερωτήματα κ η αγωνία μένουν..τι έφαγε,κρυώνει,γτ κλαίει κτλ κτλ 

Καλώς έτσι θα καταλάβουμε κ τις μανουλες μας σιγά σιγά!! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@RenezΚάποιες φορές βλέποντας μέλουσες μανούλες ή ήδη μανούλες μπορεί να έχω σκεφτεί "Καλέ γιατι είναι τόσο υπερβολική κ μες στο άγχος" αλλά τότε δεν ήξερα..

Από δω κ πέρα ξεκινάει ένα άλλο κεφάλαιο στη ζωή μας όπου πρωταγωνιστές θα είναι κάτι μικρά ζουζούνια!!:wub:

Κ μου έλεγε η μανουλίτσα μου.. Εύχομαι να μην σου μοιάσει το παιδί σου γιατί θα μαρτυρήσεις.. Τώρα το νιώθω στο πετσί μου..

Αχχ μανούλα..

 

Οφ τόπικ

Εγώ μένω εξωτερικό και εάν τα πράγματα πάνε καλά κ δεν υπάρχει πιθανότητα καραντίνας θα κατέβουμε το καλοκαίρι προς το τρίτο 10ήμερο του Ιουλίου.. Εν τω μεταξύ δεν τους έχω αναφέρει τίποτα ακόμη, αρχικά περιμένω τον υπέρυχο κ μετά βλέπουμε.. Αλλά τι λέτε, τηλεφωνικά ή από κοντά? Κ με ποιον τρόπο? Για δώστε καμιά ιδέα..:rolleyes:

 

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@RenezΚάποιες φορές βλέποντας μέλουσες μανούλες ή ήδη μανούλες μπορεί να έχω σκεφτεί "Καλέ γιατι είναι τόσο υπερβολική κ μες στο άγχος" αλλά τότε δεν ήξερα..

Από δω κ πέρα ξεκινάει ένα άλλο κεφάλαιο στη ζωή μας όπου πρωταγωνιστές θα είναι κάτι μικρά ζουζούνια!!:wub:

Κ μου έλεγε η μανουλίτσα μου.. Εύχομαι να μην σου μοιάσει το παιδί σου γιατί θα μαρτυρήσεις.. Τώρα το νιώθω στο πετσί μου..

Αχχ μανούλα..

 

Οφ τόπικ

Εγώ μένω εξωτερικό και εάν τα πράγματα πάνε καλά κ δεν υπάρχει πιθανότητα καραντίνας θα κατέβουμε το καλοκαίρι προς το τρίτο 10ήμερο του Ιουλίου.. Εν τω μεταξύ δεν τους έχω αναφέρει τίποτα ακόμη, αρχικά περιμένω τον υπέρυχο κ μετά βλέπουμε.. Αλλά τι λέτε, τηλεφωνικά ή από κοντά? Κ με ποιον τρόπο? Για δώστε καμιά ιδέα..:rolleyes:

 

 

Τι συζητας????? Απο κοντά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αγάπη μου !!!

Υπάρχει μεγαλύτερη χαρά από το να δεις εκείνη την ώρα την εκπληξη κ τα χαμόγελα τους?!

Χμμμμ θα μπορούσες πχ να έχεις τον υπέρηχο σε φωτό κ να τους το έχεις βάλει σε ένα κουτάκι τύπου δωράκι.. ή να της πεις να πάτε για ψώνια κ να την πας σε μαγαζί με βρεφικά..

Link to comment
Share on other sites

@Renez Εννοείται ότι θα προτιμούσα να τους το πω απο κοντά.. Αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κρατηθώ μέχρι τέλος Ιουλίου.. Είναι μεγάλο διάστημα για να μην αναφέρω τίποτα..:D


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...