Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, vasia!!! είπε:

Μπραβο κοριστι μου!! Να γονιμοποιηθουν ολα!! Θυμισε μου λιγο τι επαιρνες για διεγερση? Γτ εχουμε παρομοιο ορμονικο προφιλ.. Εγω οπως σ ειχα πει δε πηγα καλα οποτε να ξερω.. Φιλια πολλα!! 

Ναι Βασια μου το θυμάμαι!!!!ήθελα να σου στείλω...στα πηραν με φυσικό κύκλο εσένα τελικά??????εγώ από την δεύτερη μέρα περιόδου εκανα τις pergoveris τις ενεσεις....και δεν εκανα πολλα ωοθηλακια αλλα με τις τιμές μου(χαμηλή αμη και υψηλη fsh) ηταν ικανοποιημένος πολύ ο γιατρός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Avmar said:

Κοριτσια μου καλησπερα, 

Ειδα κηλιδες καφε και σκουπισα ελαχιστα καφε μπεζζ... μου ηρθεεε :) δεν πειραζει καλη τυχη στις υπολοιπες 

Ακόμα δεν είναι κανονική ροή ε? οπότε που ξες! Αλλιώς συνεχίζουμε δυναμικά την επόμενη!!! 

Just now, Ρενουλα 19 said:

Καλήσπεραααα σας κορίτσια είμαι καινούργια καλώς σας βρήκα λοιπόν τελευταία μου περίοδος ήταν 14.8.20 την προηγούμενη Παρασκευή πήγα στον γυναικολόγο μου και Μου είπε ότι στις 9.9.20 ( την προηγούμενη Τετάρτη) έκανα πρόωρη οωρηξια και όλος τυχαίος είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την Δευτέρα 14.9.20 έκανα μια χοριακη και βγήκε 0.8 και εχθές έκανα παλι χοριακη σε άλλο μικρόβιολογικο και βγήκε <1.20 υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα? Πείτε μου την γνώμη σας θα προσπαθήσω να την ανεβάσω 

Αν έχω καταλάβει καλά κ εγώ αν κ δεν έκανα ποτέ κάθε μέρα αυτό πρέπει να διπλασσιαζεται, ότι βγήκε χαμηλή δεν πειράζει λογικά είναι νωρίς γι αυτό!! Αλλά ας πουν καλύτερα κορίτσια με μεγαλύτερη εμπειρία εμένα μια χαρά θετικό μου φαίνεται!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναιιιι αρχές Οκτώβρη λογικά...ευχαριστώ κοριτσακια μου μακάρι!!!!:wub:

Κοριτσακι μου στις εξετάσεις έχουν φύγει αλλα 1500 τουλάχιστον...δε στα βάζω αυτα καθόλου μέσα!!!άστα ενα βάσανο...

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλα!! 

 

Just now, *Vasoula είπε:

Ναιιιι αρχές Οκτώβρη λογικά...ευχαριστώ κοριτσακια μου μακάρι!!!!:wub:

Κοριτσακι μου στις εξετάσεις έχουν φύγει αλλα 1500 τουλάχιστον...δε στα βάζω αυτα καθόλου μέσα!!!άστα ενα βάσανο...

@*Vasoula σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Ανυπομονούμε για τα ευχάριστα νέα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναιιιι αρχές Οκτώβρη λογικά...ευχαριστώ κοριτσακια μου μακάρι!!!!:wub:

Κοριτσακι μου στις εξετάσεις έχουν φύγει αλλα 1500 τουλάχιστον...δε στα βάζω αυτα καθόλου μέσα!!!άστα ενα βάσανο...

Ωχ.δεν πειράζει χαλάλι.ξερεις πόσες γνωστές μου έχουν τα παιδάκια τους έτσι;;;;και τι;;να κάτσει ένα ζευγάρι για το τίποτα χρόνια χωρίς αποτέλεσμα;;;;η φίλη μου οχτώ χρόνια κατάθλιψη κ μέσα σε ένα μήνα έγκυος με σπερματεγχυση κ ένα τέλειο μωρό τώρα κ γέμισε το σπίτι της.χαλαλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Εκείνα είναι μη γόνιμη φάση.μετα την περίοδο ήσουν;;;;

Πωπω quote στο quote κάνω σημερα αχαχχα ναι πριν λίγες μέρες που είχα το πρήξιμο κ τα τσιμπιματακια και αρκετές μέρες μετα την ωοριξια (αν ήταν δηλαδή σύμφωνα με την εφαρμογή ήταν) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Όταν σου βάζουν τα έμβρυα που στην εξωσωματική είναι όλα ένα κ ένα δηλαδή τα βλέπουν με μικροσκόπιο κ ανάλογα με τις κυτταρικές διαιρέσεις ξέρουν αυτοί ποιο είναι καλο,μετά επι δυο μέρες αυτές οι βλαστοκύστες τριγυρνάνε στην μήτρα κ κάποιο ηη δύο ηη τρία θα γαντζωθει κ θα εμφυτευτει.γι αυτό θέλει μετά ξεκούραση κ λίγο ξάπλα να το βοηθήσεις.εχεις πολλές πιθανότητες με αυτή την μέθοδο.μακαρι για Βασούλα.οτι καλύτερο.δεν κάνουν εμφύτευση.εμβρυομεταφορα κάνουν,δηλαδή απλά τα μεταφέρουν.ξερω από γνωστές.η μια λέει ότι τρία της βάλανε κ το ένα το έβαλε πιο βαθιά κ την πόνεσε κ αυτό μάλλον ήταν το μωρό της.που εμφυτεύτηκε πάνω πάνω.μαγικο εεε.

Ειναι όντως μαγικό.. δεν με φοβιζει ο πονος....απλα ελπίζω να γαντζωθει κ εμενα ενα...χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ειναι όντως μαγικό.. δεν με φοβιζει ο πονος....απλα ελπίζω να γαντζωθει κ εμενα ενα...χαχαχαχα 

Βρε θα σε αρπάξει και δεν θα ξεκολαει χρόνια από πάνω σου,έτσι σου εύχομαι.ξερεις τι κολιτσιδες είναι αυτά τα μωρά;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι Βασια μου το θυμάμαι!!!!ήθελα να σου στείλω...στα πηραν με φυσικό κύκλο εσένα τελικά??????εγώ από την δεύτερη μέρα περιόδου εκανα τις pergoveris τις ενεσεις....και δεν εκανα πολλα ωοθηλακια αλλα με τις τιμές μου(χαμηλή αμη και υψηλη fsh) ηταν ικανοποιημένος πολύ ο γιατρός...

Μπραβο κοριτσι μου! Ευχομαι να τελειωσεις γρηγορα με μθα εγκυμισυνη!! Οχι.. Σταματησα τα φαρμακα κ δεν μεγαλωσαν οσο θα επρεπε.. Μου ειπε για φυσικους.. Απλα επειδη εχω χαμηλη αμη αλλα λιγο τσιμπημενη fsh προσπαθω να καταλαβω σν εφταιγε το πρωτοκολο.. Η οντως δεν προκειται να εχω ανταποκριση οτι κ αν κανω..

Αναμενουμε τα ευχαριστα νεα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Ευχομαι να τελειωσεις γρηγορα με μθα εγκυμισυνη!! Οχι.. Σταματησα τα φαρμακα κ δεν μεγαλωσαν οσο θα επρεπε.. Μου ειπε για φυσικους.. Απλα επειδη εχω χαμηλη αμη αλλα λιγο τσιμπημενη fsh προσπαθω να καταλαβω σν εφταιγε το πρωτοκολο.. Η οντως δεν προκειται να εχω ανταποκριση οτι κ αν κανω..

Αναμενουμε τα ευχαριστα νεα! 

Έχω ακούσει κοπέλα όπου έκανε πρόκληση κλομιφαινης κ τα ωάρια της ενώ ξεκινούσαν να μεγαλώνουν σταματουσαν.εχω κάνει κ εγώ χρήση κλομιφαινης είχα εγκυμοσύνες δύο αλλά κ οι δύο παλινδρομησαν.πιστευω ότι μαζί με εμενα,κάποια φάρμακα δεν πάνε σε κάποιες γυναίκες.δηλαδη εγώ πιστεύω ότι μου επηρέασε ποιότητα κ μου το έχει πει κ η κοπέλα όπου τον επόμενο μήνα με φυσικό έκανε ωοληψια κ ήταν πλέον κατάλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ξέρετε πόσο σας ευχαριστω??δεν έχω λόγια....είστε η καλύτερη παρεα και αν και γνωριζόμαστε όπως γνωριζόμαστε με ολες τόσο λίγο σας εχω στο νου μιυ συχνά!!!!!

@vasia!!! μου εγω εκει π πηγα να απογοητευτώ εγω πως εχω λιγα ο γιατρος μου μου ειπε ξερεις ποσες πιθανότητες είχαμε να μην έχουμε κανένα????ήμουνα απλα τυχερή...και θα εισαι κ εσυ.....προσπάθησε και σε φυσικό κύκλο και θα δεις...ίσως αυτό σου ταιριάζει και δε θα ταλαιπωρηθείς....μην αγχώνεσαι με τις τιμές γιατι δεν λένε κάτι...ειναι πιο δύσκολο αλλα σε καμια περίπτωση ακατόρθωτο....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Ακόμα δεν είναι κανονική ροή ε? οπότε που ξες! Αλλιώς συνεχίζουμε δυναμικά την επόμενη!!! 

Αν έχω καταλάβει καλά κ εγώ αν κ δεν έκανα ποτέ κάθε μέρα αυτό πρέπει να διπλασσιαζεται, ότι βγήκε χαμηλή δεν πειράζει λογικά είναι νωρίς γι αυτό!! Αλλά ας πουν καλύτερα κορίτσια με μεγαλύτερη εμπειρία εμένα μια χαρά θετικό μου φαίνεται!! 

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά έχω γράψει και δεν μου έχει απαντήσει κάποια κοπέλα γιαυτό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Καλήσπεραααα σας κορίτσια είμαι καινούργια καλώς σας βρήκα λοιπόν τελευταία μου περίοδος ήταν 14.8.20 την προηγούμενη Παρασκευή πήγα στον γυναικολόγο μου και Μου είπε ότι στις 9.9.20 ( την προηγούμενη Τετάρτη) έκανα πρόωρη οωρηξια και όλος τυχαίος είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την Δευτέρα 14.9.20 έκανα μια χοριακη και βγήκε 0.8 και εχθές έκανα παλι χοριακη σε άλλο μικρόβιολογικο και βγήκε <1.20 υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα? Πείτε μου την γνώμη σας θα προσπαθήσω να την ανεβάσω 

Κοριτσακι μου καλως ήρθες  και καλή επιτυχία!!!εχω μια απορια...γιατι εκανες από τόσο νωρίς χοριακη?? 9/9 ωορηξια και 14 χοριακη??5 μέρες???είναι λογικό να ειναι απλα νωρίς....τη Δευτέρα επανέλαβε την να εχεις μια πιο σωστή εικόνα....οτι καλύτερο εύχομαι!!!

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσια μου εχω μπερδευτει.. Ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.. Και σημερα πονουσα λες και ειχα ή ωορρηξία ή περιοδο. Εται αισθηση ειχα.. Και επειδη αυτον τον μηνα δεν εκανα τεστ και δνε ξερω ποτε εκανα η αν εκανα ωορρηξία.. Αλλα τους αλλους 3 μηνες που ειχα κανει τεστ εβγαινε θετικο 13η μερα η 14η .. Δεν βγηκε θετικο πιο αργα.. Να ενημερωσω οτι τα τεστ ωορρηξίας που εχωειναι το ηλεκτονικο της clear blue που δείχνει χαμογελακι.. Και πηγα πριν λιγο και εκανα ενα τεστ ενω και νερα εχω πιει πολυ ολη μερα και βγηκε θετικο χαμογελο... Λετε να κανω τωρα ωορρηξία ή να παιζει τιποτε αλλο? 

Αυτά τα υγρά ενα μπέρδεμα τα ατιμα...και αν καθυστέρησες και κανεις απόψε???και εχεις πιο μεγάλο κύκλο?????ε????ε????μπας να τον βάλεις και σήμερα κατω καλού κακού???

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ακόμα δεν είναι κανονική ροή ε? οπότε που ξες! Αλλιώς συνεχίζουμε δυναμικά την επόμενη!!! 

Αν έχω καταλάβει καλά κ εγώ αν κ δεν έκανα ποτέ κάθε μέρα αυτό πρέπει να διπλασσιαζεται, ότι βγήκε χαμηλή δεν πειράζει λογικά είναι νωρίς γι αυτό!! Αλλά ας πουν καλύτερα κορίτσια με μεγαλύτερη εμπειρία εμένα μια χαρά θετικό μου φαίνεται!! 

Όχι καρδούλα μου για να είναι θετικό πρέπει να είναι πάνω από 5 και να διπλασιάζεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Καλήσπεραααα σας κορίτσια είμαι καινούργια καλώς σας βρήκα λοιπόν τελευταία μου περίοδος ήταν 14.8.20 την προηγούμενη Παρασκευή πήγα στον γυναικολόγο μου και Μου είπε ότι στις 9.9.20 ( την προηγούμενη Τετάρτη) έκανα πρόωρη οωρηξια και όλος τυχαίος είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την Δευτέρα 14.9.20 έκανα μια χοριακη και βγήκε 0.8 και εχθές έκανα παλι χοριακη σε άλλο μικρόβιολογικο και βγήκε <1.20 υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα? Πείτε μου την γνώμη σας θα προσπαθήσω να την ανεβάσω 

Κοριτσάκι μου Καλώς ήρθες! 

Απ ότι καταλαβαίνω έκανες αργοπορημένη ωορρηξία, άρα το  θετικό είναι ότι το ξέρεις και δεν χρειάζεται να κάνεις σενάρια για το τι μπορεί να συμβαίνει! Η χοριακη σαν ορμόνη ανεβαίνει νομίζω τουλάχιστον 10 με 11 μέρες μετά τη σύλληψη αν κάνω λάθος ας πει κάποια που ξέρει σίγουρα!! Άρα αν η επαφή σου έγινε 9/9 το πιο πιθανόν είναι μέσα σε 5 μέρες που έκανες χοριακη να μην φαίνεται κάτι! Εγώ θα σου έλεγα αν βρεις μικροβιολογικο ανοιχτό αύριο να κάνεις μια ακόμα για να σου φύγει αλλιώς να κάνεις τη Δευτέρα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...