Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza said:

@Renez Εννοείται ότι θα προτιμούσα να τους το πω απο κοντά.. Αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κρατηθώ μέχρι τέλος Ιουλίου.. Είναι μεγάλο διάστημα για να μην αναφέρω τίποτα..:D

Καλημέρα εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το υγιέστατο μωράκι σου. Και γω στη θέση σου ίσως το έλεγα στο τηλέφωνο ή να έπαιρνα βιντεο κλήση για να κατέγραφα την αντίδραση τους. Μπορείς να μου πεις αν είχες συμπτώματα πριν από τη καθυστέρηση; Είμαι και εγώ στις προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@berd Ευχαριστώ κορίτσι μου! Να είσαι καλά κ σου εύχομαι ότι επιθυμείς!!

Η αλήθεια είναι ότι πριν την καθυστέρηση είχα κάποια συμπτώματα τα οποία κατάλαβα αργότερα που οφείλονται, είχα έντονη υπνηλία και κουραζόμουν πολύ εύκολα, συχνοουρία κ δεν ξέρω εάν είναι σύμπτωμα η όχι αλλά είχα κ ξηρό στόμα, πολύ όμως, έπρεπε να πίνω πολύ νερό για να το νιώθω εντάξει.. Αλλά όπως έχει αναφερθεί ξανά, τα συμπτώματα της καθεμιας μας είναι τελείως υποκειμενικά, δηλαδή δεν έχουμε τον ίδιο οργανισμό και αντιδρούμε διαφορετικά σε διάφορες καταστάσεις.. Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ, γιατί πιστεύω ότι το ίδιο συνέβη κ σε εμένα είναι να το βγάλεις από το μυαλό σου, να χαλαρώσεις κ να το ευχαριστιέσαι με τον σύντροφο σου κ θα έρθει.. Έχω αναφέρει ξανά πως λέγαμε από τον Δεκέμριο να προχωρήσουμε σε αυτό και προσπαθούσαμε κ εγώ ήμουν κάθε μηνα μηπως είμαι? Γιατί δεν είμαι? Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα? Κ άλλα τέτοια που σκεφτόμαστε όλες μας.. Αλλά τον μήνα που μετακομίσαμε κ είχαμε άπειρες δουλειές κ σκεφτόμουν τελείως άλλα πράγματα ήρθε χωρίς να το καταλάβω.. Οπότε πιστεύω ότι είναι θέμα ψυχολογίας καθαρά.. Εκτός εάν υπάρχει άλλο πρόβλημα, αλλά δεν νομίζω για να είσαι σε αυτό το θέμα.. Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου? Εγώ είμαι 28.


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd Ευχαριστώ κορίτσι μου! Να είσαι καλά κ σου εύχομαι ότι επιθυμείς!!

Η αλήθεια είναι ότι πριν την καθυστέρηση είχα κάποια συμπτώματα τα οποία κατάλαβα αργότερα που οφείλονται, είχα έντονη υπνηλία και κουραζόμουν πολύ εύκολα, συχνοουρία κ δεν ξέρω εάν είναι σύμπτωμα η όχι αλλά είχα κ ξηρό στόμα, πολύ όμως, έπρεπε να πίνω πολύ νερό για να το νιώθω εντάξει.. Αλλά όπως έχει αναφερθεί ξανά, τα συμπτώματα της καθεμιας μας είναι τελείως υποκειμενικά, δηλαδή δεν έχουμε τον ίδιο οργανισμό και αντιδρούμε διαφορετικά σε διάφορες καταστάσεις.. Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ, γιατί πιστεύω ότι το ίδιο συνέβη κ σε εμένα είναι να το βγάλεις από το μυαλό σου, να χαλαρώσεις κ να το ευχαριστιέσαι με τον σύντροφο σου κ θα έρθει.. Έχω αναφέρει ξανά πως λέγαμε από τον Δεκέμριο να προχωρήσουμε σε αυτό και προσπαθούσαμε κ εγώ ήμουν κάθε μηνα μηπως είμαι? Γιατί δεν είμαι? Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα? Κ άλλα τέτοια που σκεφτόμαστε όλες μας.. Αλλά τον μήνα που μετακομίσαμε κ είχαμε άπειρες δουλειές κ σκεφτόμουν τελείως άλλα πράγματα ήρθε χωρίς να το καταλάβω.. Οπότε πιστεύω ότι είναι θέμα ψυχολογίας καθαρά.. Εκτός εάν υπάρχει άλλο πρόβλημα, αλλά δεν νομίζω για να είσαι σε αυτό το θέμα.. Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου? Εγώ είμαι 28.

30 είμαι. Κάθε χρόνο που κάνω το ετήσιο τσεκ απ στο γυναικολόγο μου λέει οτι είναι όλα καλά. Πέρυσι μόνο μου βρήκε κάποιες κύστες στο στήθος αλλά μου είπε οτι είναι λόγω αναπαραγωγικής ηλικίας και να μην ανησυχώ θα τις παρακολουθούμε με υπέρηχο. Η αλήθεια είναι οτι ανησυχώ και οτι το σκέφτομαι πολύ να μείνω έγκυος. Τρίτος μήνας είναι προσπαθειών και το ξέρω οτι δεν είναι πολύς ο καιρός απλά το προηγούμενο μήνα είχα κάποια συμπτώματα που με ξεγέλασαν γιατί τελικά αδιαθέτησα και στεναχωρηθήκαμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

@berd Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το ίδιο άγχος έχω κ είχα.. Αλλά κ για μένα είναι πολύ νωρίς, ακόμη δεν έχω κάνει τον πρώτο υπέρυχο.. Σε μια εβδομάδα ακριβώς από σήμερα κ η αγωνία μου δεν περιγράφεται.. Αλλά με το άγχος δεν βοηθάς το να ολοκληρωθεί αυτό το θαύμα, το μόνο που κάνεις είναι να το καθυστερείς.. Βρες μία ασχολία για λίγο διάστημα, βάψε το σπίτι σου! Ζωγράφισε (εμένα με βοηθάει πολύ η ζωγραφική) βάλε ακουστικά κ πήγαινε  βόλτα με τα πόδια ή με το ποδήλατο, τώρα που η καραντίνα τελείωσε πάρε τον σύντροφο σου κ πηγαίνετε κάπου να αλλάξετε παραστάστεις.. Όλα αυτά παίζουν σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία σου κ η ψυχολογία σου παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο σώμα σου.. Κ αυτά δεν είναι δύο διαφορετικά πράγματα αλλά ένα! Που μένεις μήπως μπορώ να σου δώσω ιδέες..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το ίδιο άγχος έχω κ είχα.. Αλλά κ για μένα είναι πολύ νωρίς, ακόμη δεν έχω κάνει τον πρώτο υπέρυχο.. Σε μια εβδομάδα ακριβώς από σήμερα κ η αγωνία μου δεν περιγράφεται.. Αλλά με το άγχος δεν βοηθάς το να ολοκληρωθεί αυτό το θαύμα, το μόνο που κάνεις είναι να το καθυστερείς.. Βρες μία ασχολία για λίγο διάστημα, βάψε το σπίτι σου! Ζωγράφισε (εμένα με βοηθάει πολύ η ζωγραφική) βάλε ακουστικά κ πήγαινε  βόλτα με τα πόδια ή με το ποδήλατο, τώρα που η καραντίνα τελείωσε πάρε τον σύντροφο σου κ πηγαίνετε κάπου να αλλάξετε παραστάστεις.. Όλα αυτά παίζουν σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία σου κ η ψυχολογία σου παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο σώμα σου.. Κ αυτά δεν είναι δύο διαφορετικά πράγματα αλλά ένα! Που μένεις μήπως μπορώ να σου δώσω ιδέες..

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Έχω τέτοιες ασχολίες γιατί μένω σε επαρχία και δίπλα στη θάλασσα. Τις ώρες όμως που είμαι στη δουλειά στο μαγαζί τα σκέφτομαι περισσότερο. Αυτό το μήνα το έχω πάρει πιο χαλαρά γιατί το προηγούμενο απογοητεύτηκα. Το είχα πιστέψει γιατί είχα και συμπτώματα δεν ήταν ιδέα μου αλλά κατάλαβα οτι πρέπει να περιμένω την καθυστέρηση και μετά να χαρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@berd  Τέλεια! Κ έτσι χαλαρά συνέχισε το! Κ κατά την γνώμη μου μην συζητάς συνέχεια με τον σύντροφο σου για αυτό, γιατί άθελα του κ αυτός θα σου κάνει ερωτήσεις που εσένα θα σε πιέζουν ψυχολογικά.. Οπότε τυχόν μικρά συμπτώματα ή ίσως κάποια ιδέα ή ένστικτο κράτησε τα για σενα μέχρι να έχεις κάποιο αποτέλεσμα.. Δεν λέω να του κρύβεις πράγματα προς Θεού, αλλά είναι διαφορετικό για την γυναίκα κ διαφορετικό για τον άντρα.. Ούτως ή άλλως στο δικό μας σώμα συμβαίνουν όλα!

Κορίτσι μου δεν έχεις να φοβηθείς κ να αγχωθείς για τίποτα.. Είσαι νέα, υγιής και έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου! Θα έρθει η μαγική σου στιγμή σύντομα! Σου το εύχομαι από καρδιάς!!:wub:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd  Τέλεια! Κ έτσι χαλαρά συνέχισε το! Κ κατά την γνώμη μου μην συζητάς συνέχεια με τον σύντροφο σου για αυτό, γιατί άθελα του κ αυτός θα σου κάνει ερωτήσεις που εσένα θα σε πιέζουν ψυχολογικά.. Οπότε τυχόν μικρά συμπτώματα ή ίσως κάποια ιδέα ή ένστικτο κράτησε τα για σενα μέχρι να έχεις κάποιο αποτέλεσμα.. Δεν λέω να του κρύβεις πράγματα προς Θεού, αλλά είναι διαφορετικό για την γυναίκα κ διαφορετικό για τον άντρα.. Ούτως ή άλλως στο δικό μας σώμα συμβαίνουν όλα!

Κορίτσι μου δεν έχεις να φοβηθείς κ να αγχωθείς για τίποτα.. Είσαι νέα, υγιής και έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου! Θα έρθει η μαγική σου στιγμή σύντομα! Σου το εύχομαι από καρδιάς!!:wub:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και για τις ευχές. Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος. Μακάρι να έχω και γω καλά νέα σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

@berd Καλημέρα! 

Συνεχίζω να έχω καφέ εκκρίσεις, όχι πολύ έντονες, τις εντοπίζω στο σερβιετάκι μου κ όχι στο σκούπισμα.. Δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά γιατί ξυπνάω συνεχώς να πάω τουαλέτα, πολύ έντονη συχνοουρία κ νόμιζα ότι αυτό συμβαίνει στην εγκυμοσύνη τουλάχισον στο δεύτερο ή τρίτο τρίμηνο.. Επίσης είμαι στην 7η εβδομάδα βάσει του τεστ κ της τελευταίας περιόδου. Βέβαια ο πρώτος υπέρυχος θα γίνει την επόμενη Πέμπτη κ περιένω πως κ πως!!

Εσύ πως είσαι?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd Καλημέρα! 

Συνεχίζω να έχω καφέ εκκρίσεις, όχι πολύ έντονες, τις εντοπίζω στο σερβιετάκι μου κ όχι στο σκούπισμα.. Δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά γιατί ξυπνάω συνεχώς να πάω τουαλέτα, πολύ έντονη συχνοουρία κ νόμιζα ότι αυτό συμβαίνει στην εγκυμοσύνη τουλάχισον στο δεύτερο ή τρίτο τρίμηνο.. Επίσης είμαι στην 7η εβδομάδα βάσει του τεστ κ της τελευταίας περιόδου. Βέβαια ο πρώτος υπέρυχος θα γίνει την επόμενη Πέμπτη κ περιένω πως κ πως!!

Εσύ πως είσαι?

Καλημέρα καλά είμαι και γω στις προσπαθειες τώρα. Περιμένω περίοδο στις 17 του μήνα και ελπίζω να μην έρθει. Όλα καλά θα πάνε και στον υπέρηχο θα ακούσετε και καρδούλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@berd Αυτό εύχομαι.. Κ το εύχομαι κ σε σένα με όλη μου τη καρδιά!! Να το αποκτήσεις όσο το συντομότερο δυνατόν!

Αντε λοιπόν, εφόσον είστε στις προσπάθειες μην τον αφήνεις λεπτό!! Κάθε φορά μετράει :cool:

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd Αυτό εύχομαι.. Κ το εύχομαι κ σε σένα με όλη μου τη καρδιά!! Να το αποκτήσεις όσο το συντομότερο δυνατόν!

Αντε λοιπόν, εφόσον είστε στις προσπάθειες μην τον αφήνεις λεπτό!! Κάθε φορά μετράει :cool:

'Εχουμε κάνει μέρα παρά μέρα απ τη στιγμή που μου τελείωσε η περίοδος και χτες που μάλλον είχα ωορηξία. Τι να πω; Μακάρι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@berd Μακάρι να ήταν κ η τυχερή σου μέρα!! 

Απλά προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι συνέχεια, το ξέρω ότι είναι εύκολο να το λες κ δύσκολο να το κάνεις αλλά πρέπει.. 

Ναι πιστεύω οτι το έχω πάρει πιο χαλαρά αυτή τη φορά. Σκέφτομαι και άλλα πράγματα καθημερινότητας. Θα δούμε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...