Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Την καθυστέρηση σίγουρα ,για χοριακη σε δύο με τρεις μέρες

Τελεια αναμένουμε λοιπον.. Να σου πωκαι εγω τον πονο μου? Εχθες ειχα φοβερο πονο στην δεξια σάλπιγγα.. Και αφου βγηκε τρανταχτό θετικο τεστ ωορρηξίας ηρθαμε τα μεσανυχτα σε επαφη.. Σημερα ειναι πιο απαλος ο πονος.. Εχθες ομως πονουσα και στην επαφη.. Οποτε το σιγουρεψα οτι ηταμ ωορρηξία.. Απλα σκεφτομουν.. Οτι τον προηγουμενο μηνα ενω ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας δνε ενιωσα ετσι πονο.. Αλλα ουτε και τον προ προηγουμενο.. Τι σημαινει αραγε αυτο? Και πριν που δεν προσπαθούσαμε επινα αντισυλληπτικα οποτε δεν πολυενιωθα πράγματα.. Απο τον Απρίλη που σταματησα τα χαπια γιατι θελαμε απο ιουνιο να προσπαθήσουμε ενιωθω πολυ εντονα την ωορρηξία μου.. Ειδικα τον  Απρίλιο και τον Μάιο.. Ιουνιο Ιούλιο Αύγουστο οχι τοσο.. Και τωρα παλι πολυ εντονο.. Εχεις καποια εμπειρια σε αυτό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ελα κορίτσια έβαλα το καινούριο μου απόκτημα (προφίλ)

Καλά θα γελάσουμε 

Όταν η χοριακη είναι μηδέν 

Είναι το clear blue πρόωρης  ανίχνευσης 

Με τις δύο κάθετες γραμμές

Λοιπόν κάπου διάβασα ότι γυναίκες στην προεμμηνοπαυση και στην εμμηνόπαυση 

Έχουν θετικά τεστ εγκυμοσύνης 

Αν ξέρετε κάτι ενημερώστε με 

Γιατί εγώ γελαω να ξέρετε

Κρητικοπούλα και εσύ εεε;

Αχχχ δεν το πιστεύω...!!! Είσαι έγκυος καλέ!!! Πήγαινε Δευτέρα για χοριακη!!!! 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Τελεια αναμένουμε λοιπον.. Να σου πωκαι εγω τον πονο μου? Εχθες ειχα φοβερο πονο στην δεξια σάλπιγγα.. Και αφου βγηκε τρανταχτό θετικο τεστ ωορρηξίας ηρθαμε τα μεσανυχτα σε επαφη.. Σημερα ειναι πιο απαλος ο πονος.. Εχθες ομως πονουσα και στην επαφη.. Οποτε το σιγουρεψα οτι ηταμ ωορρηξία.. Απλα σκεφτομουν.. Οτι τον προηγουμενο μηνα ενω ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας δνε ενιωσα ετσι πονο.. Αλλα ουτε και τον προ προηγουμενο.. Τι σημαινει αραγε αυτο? Και πριν που δεν προσπαθούσαμε επινα αντισυλληπτικα οποτε δεν πολυενιωθα πράγματα.. Απο τον Απρίλη που σταματησα τα χαπια γιατι θελαμε απο ιουνιο να προσπαθήσουμε ενιωθω πολυ εντονα την ωορρηξία μου.. Ειδικα τον  Απρίλιο και τον Μάιο.. Ιουνιο Ιούλιο Αύγουστο οχι τοσο.. Και τωρα παλι πολυ εντονο.. Εχεις καποια εμπειρια σε αυτό? 

Εγώ πονάω κάθε μήνα στην ωορρηξία και εννοείται ότι και η επαφή εκείνες τις μέρες είναι επίπονη!!! Είναι φυσιολογικό και βοηθητικό αφού γνωρίζεις πάνω κάτω τη μέρα της ωορρηξίας.... βέβαια είναι πιθανό η ωορρηξία να συμβεί πριν ή  και μετά από τον ομώνυμο πόνο!!

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Την καθυστέρηση σίγουρα ,για χοριακη σε δύο με τρεις μέρες

Αυτό Κρητικοπούλα αγαπημένη ειναι καραμπινάτο θετικό.....ρε αλήθεια μακαρι!!!!!!!οπότε από Τρίτη  Τετάρτη να περιμένουμε χοριακη???

Just now, Sofiamar93 είπε:

Τελεια αναμένουμε λοιπον.. Να σου πωκαι εγω τον πονο μου? Εχθες ειχα φοβερο πονο στην δεξια σάλπιγγα.. Και αφου βγηκε τρανταχτό θετικο τεστ ωορρηξίας ηρθαμε τα μεσανυχτα σε επαφη.. Σημερα ειναι πιο απαλος ο πονος.. Εχθες ομως πονουσα και στην επαφη.. Οποτε το σιγουρεψα οτι ηταμ ωορρηξία.. Απλα σκεφτομουν.. Οτι τον προηγουμενο μηνα ενω ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας δνε ενιωσα ετσι πονο.. Αλλα ουτε και τον προ προηγουμενο.. Τι σημαινει αραγε αυτο? Και πριν που δεν προσπαθούσαμε επινα αντισυλληπτικα οποτε δεν πολυενιωθα πράγματα.. Απο τον Απρίλη που σταματησα τα χαπια γιατι θελαμε απο ιουνιο να προσπαθήσουμε ενιωθω πολυ εντονα την ωορρηξία μου.. Ειδικα τον  Απρίλιο και τον Μάιο.. Ιουνιο Ιούλιο Αύγουστο οχι τοσο.. Και τωρα παλι πολυ εντονο.. Εχεις καποια εμπειρια σε αυτό? 

Σοφακι μου ισως να εχεις τωρα ενα καλο μηνα για αυτο να πονεσες παραπάνω....να ήταν καλή και η ωορηξια......ε??

Κοριτσακια μου θελω μια βοήθεια αν καποιο κοριτσι εχει βάλει κολπικα utrogestan....ποσο μεσα τα βάζεις??χαχαχαχαχ ακου τωρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Αχχχ δεν το πιστεύω...!!! Είσαι έγκυος καλέ!!! Πήγαινε Δευτέρα για χοριακη!!!! 

Εγώ πονάω κάθε μήνα στην ωορρηξία και εννοείται ότι και η επαφή εκείνες τις μέρες είναι επίπονη!!! Είναι φυσιολογικό και βοηθητικό αφού γνωρίζεις πάνω κάτω τη μέρα της ωορρηξίας.... βέβαια είναι πιθανό η ωορρηξία να συμβεί πριν ή  και μετά από τον ομώνυμο πόνο!!

Αρα δεν ειμαι η μονη που ποναω.. Χαχχαχα καινο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο που νιωθω την ωορρηξία.. Και ο πονος ειναιναπο ενα υγρο νομιζω που βγαινει κατα την ωορρηξία. Αν θυμαμαι καλα απαυτα που μου είπε.. Παντως εμεις ηρθαμε σε επαφη ολ τον μηνα μςρα παρα παρα μερα και ηθραμε και προχθες εχθες και μπορει και σημερα αν ειμαστε καλα.. Γιατι θα βγουμε με φίλους μας εξω για φαγητο και συνηθως οταν βγαινουμε και τρωμε μετα που επιστρεφουμε κοιμαμαι ορθια.. Χαχχαχαχ

Just now, *Vasoula είπε:

Αυτό Κρητικοπούλα αγαπημένη ειναι καραμπινάτο θετικό.....ρε αλήθεια μακαρι!!!!!!!οπότε από Τρίτη  Τετάρτη να περιμένουμε χοριακη???

Σοφακι μου ισως να εχεις τωρα ενα καλο μηνα για αυτο να πονεσες παραπάνω....να ήταν καλή και η ωορηξια......ε??

Κοριτσακια μου θελω μια βοήθεια αν καποιο κοριτσι εχει βάλει κολπικα utrogestan....ποσο μεσα τα βάζεις??χαχαχαχαχ ακου τωρα...

Αχ μακαριιιι.. Να ειναι καλη ωορρηξία και να δουλεψει.. Χαχχαχα.. Εγω δεν γνωριζω.. Δεν μπορω να σε βοηθησω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Τελεια αναμένουμε λοιπον.. Να σου πωκαι εγω τον πονο μου? Εχθες ειχα φοβερο πονο στην δεξια σάλπιγγα.. Και αφου βγηκε τρανταχτό θετικο τεστ ωορρηξίας ηρθαμε τα μεσανυχτα σε επαφη.. Σημερα ειναι πιο απαλος ο πονος.. Εχθες ομως πονουσα και στην επαφη.. Οποτε το σιγουρεψα οτι ηταμ ωορρηξία.. Απλα σκεφτομουν.. Οτι τον προηγουμενο μηνα ενω ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας δνε ενιωσα ετσι πονο.. Αλλα ουτε και τον προ προηγουμενο.. Τι σημαινει αραγε αυτο? Και πριν που δεν προσπαθούσαμε επινα αντισυλληπτικα οποτε δεν πολυενιωθα πράγματα.. Απο τον Απρίλη που σταματησα τα χαπια γιατι θελαμε απο ιουνιο να προσπαθήσουμε ενιωθω πολυ εντονα την ωορρηξία μου.. Ειδικα τον  Απρίλιο και τον Μάιο.. Ιουνιο Ιούλιο Αύγουστο οχι τοσο.. Και τωρα παλι πολυ εντονο.. Εχεις καποια εμπειρια σε αυτό? 

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ δεν έχω πολυ πόνο στην ωορρηξία γενικά 

Αλλά σ' αυτό το κύκλο είχα αρκετό 

Φαίνεται η σαλπιγγογραφια μπορεί να βοηθήσει και σ αυτό δε ξέρω 

Πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε πόνο γιατί καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν τ αυγουλακια μας και είναι έτοιμα να σπάσουν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ δεν έχω πολυ πόνο στην ωορρηξία γενικά 

Αλλά σ' αυτό το κύκλο είχα αρκετό 

Φαίνεται η σαλπιγγογραφια μπορεί να βοηθήσει και σ αυτό δε ξέρω 

Πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε πόνο γιατί καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν τ αυγουλακια μας και είναι έτοιμα να σπάσουν

Ακριβώς αυτό.....συνήθως είναι το σημάδι πως σπάνε...δεν ειναι καθόλου κακό!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ δεν έχω πολυ πόνο στην ωορρηξία γενικά 

Αλλά σ' αυτό το κύκλο είχα αρκετό 

Φαίνεται η σαλπιγγογραφια μπορεί να βοηθήσει και σ αυτό δε ξέρω 

Πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε πόνο γιατί καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν τ αυγουλακια μας και είναι έτοιμα να σπάσουν

Αχχχχ... Είδες?? Ακομη ενα συμπτωμα που δεν ειχες πριν.. Και εχεις τωρα μετα την σαλπιγγογραφια.. Εντονη ωορρηξία.... Που θα πει οτι μπορει να βοηθησε.. ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ακριβώς αυτό.....συνήθως είναι το σημάδι πως σπάνε...δεν ειναι καθόλου κακό!!!!!!

Άρα κορίτσια μου αυτό το πονάκι που ενιωσα κ εγώ την 11η μέρα του κύκλου παίζει να ήταν ωορρηξία; γίνεται τόσο νωρίς;;  

Το άλλο το κουλό που έπαθα χθες βράδυ που το πατε;!  Ο άντρας μου δουλευε βράδυ κ ήθελα να τον περιμένω αλλα με πήρε ο ύπνος στον καναπέ! Και όταν σηκώθηκα ένιωσα μια ζαλάδα και πήγα κ έκανα εμετό!! Αυτό πάλι τι μπορεί να είναι;!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Άρα κορίτσια μου αυτό το πονάκι που ενιωσα κ εγώ την 11η μέρα του κύκλου παίζει να ήταν ωορρηξία; γίνεται τόσο νωρίς;;  

Το άλλο το κουλό που έπαθα χθες βράδυ που το πατε;!  Ο άντρας μου δουλευε βράδυ κ ήθελα να τον περιμένω αλλα με πήρε ο ύπνος στον καναπέ! Και όταν σηκώθηκα ένιωσα μια ζαλάδα και πήγα κ έκανα εμετό!! Αυτό πάλι τι μπορεί να είναι;!

Ααα ποια μέρα είπαμε είσαι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ααα ποια μέρα είπαμε είσαι???

Σήμερα είμαι στην 14η μέρα του κύκλου! Και είχα κ σήμερα έτσι μια ανακατωσούρα αλλά δεν έκανα εμετό! εντω μεταξύ δεν κάνω ποτέ εμετό άντε να έχω κάνει 2 φορές στη ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Σήμερα είμαι στην 14η μέρα του κύκλου! Και είχα κ σήμερα έτσι μια ανακατωσούρα αλλά δεν έκανα εμετό! εντω μεταξύ δεν κάνω ποτέ εμετό άντε να έχω κάνει 2 φορές στη ζωή μου!

Μηπως επςιδη ξύπνησες αποτομα και σηκωθηκες απότομα να επεσε η οιεση σου? Εγω το παθαίνω συχνα που εχω χαμηλη πιεση.. Αν ξυπνησω και σηκωθω απότομα αμεσως αναγουλα και καποιες φορες και εμετο λόγω χαμηλης πιεσης.. Μολις φαω κατι αλμυρο συνερχομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μηπως επςιδη ξύπνησες αποτομα και σηκωθηκες απότομα να επεσε η οιεση σου? Εγω το παθαίνω συχνα που εχω χαμηλη πιεση.. Αν ξυπνησω και σηκωθω απότομα αμεσως αναγουλα και καποιες φορες και εμετο λόγω χαμηλης πιεσης.. Μολις φαω κατι αλμυρο συνερχομαι

Αχ λες ;; κ εγώ έχω χαμηλή πίεση γενικά! Δε μπορώ να σκέφτομαι τώρα και γιατί έκανα εμετό χαχα!! Άλλο άγχος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αυτό Κρητικοπούλα αγαπημένη ειναι καραμπινάτο θετικό.....ρε αλήθεια μακαρι!!!!!!!οπότε από Τρίτη  Τετάρτη να περιμένουμε χοριακη???

Σοφακι μου ισως να εχεις τωρα ενα καλο μηνα για αυτο να πονεσες παραπάνω....να ήταν καλή και η ωορηξια......ε??

Κοριτσακια μου θελω μια βοήθεια αν καποιο κοριτσι εχει βάλει κολπικα utrogestan....ποσο μεσα τα βάζεις??χαχαχαχαχ ακου τωρα...

Vasoula μου έχω πάρει μόνο από το στόμα utrogestan αλλά φαντάζομαι όσο πιο βαθιά μπορείς για να δράσουν στον τράχηλο κοντά. Αλλα την δουλειά τους θα την κάνουν με την απορρόφηση.να ξέρεις ότι θα σε ζαβλακωνουν και θα νιώθεις ψυχική κατάπτωση.εγω με το που έπαιρνα το χάπι έκλαιγα τον πρώτο καιρό χάπι κατάθλιψης χαχαχα.

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ δεν έχω πολυ πόνο στην ωορρηξία γενικά 

Αλλά σ' αυτό το κύκλο είχα αρκετό 

Φαίνεται η σαλπιγγογραφια μπορεί να βοηθήσει και σ αυτό δε ξέρω 

Πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε πόνο γιατί καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν τ αυγουλακια μας και είναι έτοιμα να σπάσουν

Εγώ πάντα μα πάντα νιώθω δύο τούβλα τις ωοθήκες στην ωορηξια κ δεν μπορώ να κάνω σξ.εεεε αυτή την φορά το έχω στο αρχείο.δεν κατάλαβα τίποτα.θυμασαι που έλεγα αυτός ο κύκλος κοιμάται όρθιος.βρε αν δεν νιώσω εγώ να μην μπορώ να έρθω σε επαφή,ωορηξια δεν υπάρχει.και πρέπει να έκανα τύπου ωορηξια κακή προηγούμενη Τετάρτη κ σήμερα 10 μέρες μετά περίοδος με λίγο αίμα.ανεπαρκεια προγεστερόνης λόγω κακού αβγου.λοιπον εσύ από Δευτέρα το τελειώνεις να δρομολογηθεις.να πάρεις κ τον γιατρό να δεις κ τις βιταμινες σου να ξεκινήσει η διαδικασία .

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Vasoula μου έχω πάρει μόνο από το στόμα utrogestan αλλά φαντάζομαι όσο πιο βαθιά μπορείς για να δράσουν στον τράχηλο κοντά. Αλλα την δουλειά τους θα την κάνουν με την απορρόφηση.να ξέρεις ότι θα σε ζαβλακωνουν και θα νιώθεις ψυχική κατάπτωση.εγω με το που έπαιρνα το χάπι έκλαιγα τον πρώτο καιρό χάπι κατάθλιψης χαχαχα.

Εγώ πάντα μα πάντα νιώθω δύο τούβλα τις ωοθήκες στην ωορηξια κ δεν μπορώ να κάνω σξ.εεεε αυτή την φορά το έχω στο αρχείο.δεν κατάλαβα τίποτα.θυμασαι που έλεγα αυτός ο κύκλος κοιμάται όρθιος.βρε αν δεν νιώσω εγώ να μην μπορώ να έρθω σε επαφή,ωορηξια δεν υπάρχει.και πρέπει να έκανα τύπου ωορηξια κακή προηγούμενη Τετάρτη κ σήμερα 10 μέρες μετά περίοδος με λίγο αίμα.ανεπαρκεια προγεστερόνης λόγω κακού αβγου.λοιπον εσύ από Δευτέρα το τελειώνεις να δρομολογηθεις.να πάρεις κ τον γιατρό να δεις κ τις βιταμινες σου να ξεκινήσει η διαδικασία .

Το ξέρω ξέρω κοριτσακι μου....έπαιρνα για 20 μερες περίπου ένα χάπι και ειχα αρκετές παρενέργειες.....τωρα θα παίρνω 6....αλλα μου είπε όλα κολπικά για να μην έχω πολλές παρενέργειες...έβαλα τα δύο τώρα και είμαι λίγο άβολα...χαχαχαχχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Αχ λες ;; κ εγώ έχω χαμηλή πίεση γενικά! Δε μπορώ να σκέφτομαι τώρα και γιατί έκανα εμετό χαχα!! Άλλο άγχος!

Evouska μου ο εμετός 14 μέρα μπορεί κ η ωορηξια να μας διαλύσει καμία φορά κ να το πάθουμε από πονοκοιλο.εγω σε ωορηξια και αυτή την φορά που είχα πολύ κακη όμως,δεν είχα μηδέν πόνο σε επαφή αλλά 22 μέρα δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ να πονάει η κοιλιά μου κ να έχω συχνοουρια.αυτο μάλλον ήταν κακό ωοθυλακιο που μπορεί κ κύστη να είχε γίνει που δεν έσπασε στην ώρα της κ χάλασε το ωάριο.αλλα εγώ ήμουν άρρωστη δύο μέρες κ άλλες δύο τώρα μεχρι να έρθει.αρα κ η ωορηξια μας τα κάνει κάτι Κούλα.

Just now, *Vasoula είπε:

Το ξέρω ξέρω κοριτσακι μου....έπαιρνα για 20 μερες περίπου ένα χάπι και ειχα αρκετές παρενέργειες.....τωρα θα παίρνω 6....αλλα μου είπε όλα κολπικά για να μην έχω πολλές παρενέργειες...έβαλα τα δύο τώρα και είμαι λίγο άβολα...χαχαχαχχα 

Δεν πειράζει να σου πω το ότι σε χαλαρώνουν είναι κιόλας σαν ηρεμιστικά και αγχολυτικα κ θα περάσει ήρεμα ο καιρός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...