Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, SerafinaPekala είπε:

Έτσι σε θέλω, αισιόδοξη και γεμάτη, φαίνεται ότι έχεις δίπλα σου διαμάντι για να σου μετέδωσε τόσο θετική σκέψη! Πόσο δίκιο έχεις και εγώ μόνο που έχω βρει το ταίρι μου νιώθω ευλογημένη και πλήρης κ από εκεί κ πέρα ότι έρθει καλοδεχούμενο :) άσε που δυσκολεύτηκα κ να τον βρω αχαχα, Το μόνο που θα θελα θα ταν να τον είχα γνωρίσει απ τα 20 μου χεχε αλλά ποιος ξέρει αν δεν περνούσαμε κ οι δύο ότι περάσαμε να μην εκτιμούσαμε ο ένας τον αλλον :)

Εγώ 19 που γνώρισα τον άντρα μου είναι κ καλό κ κακο.νε μεν μεγαλώνετε μαζί αλλά παίρνει πολυυυυ καιρό να είσαι σε θέση να προχωρήσεις σε γάμο παιδί κλπ.δηλαδη εγώ 19 ο άντρας μου 24 πολλά ζευγάρια έτσι στην διαδρομή το διαλυσανε γιατί προέκυψαν διάφορα.ενω πιο μεγάλος είσαι εντελώς έτοιμος κ κατασταλαγμένος.φαντασου εμείς 21 χρόνια μαζί κ 9 χρονών παιδί.αργοποριαααα.

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια κι εγώ στα 40 οδεύω! Το 81 έχω γεννηθεί! 

Γεια σου παρά λίγο συμμαθήτριά.

πρίν από 21 λεπτά , tina79 είπε:

Ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερη σου, ναι, χαχαχα..

Αχ ανακουφιστηκα τώρα γιατί τις άλλες τις περνάω χαχαχχα.εεε με σκάσανε τόσο καιρό 29 30 35 33 τι ηλικίες είναι αυτές;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας παρεακι αγαπημένο!!!!!

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ναι το ξέρω ότι είμασταν πολύ τυχεροί στο πρώτο. Δεν θέλω να φανώ αχάριστη ειδικά προς τις κοπέλες που προσπαθούν χρονια. Θεωρώ ότι έχουν μεγάλη ψυχική δύναμη . Δεν έχω και σταθερό κύκλο λόγω πολυκυστικων. Ούτε καταλαβαίνω ωορρηξία.θα προσπαθήσω να σταματήσω να το σκέφτομαι. Αν και προσπαθουσα να πείσω τον άντρα μου για το δεύτερο εδώ και ένα εξαμηνο.

Κοριτσι μου πολύ λογική η απογοήτευση και η στεναχώρια σου τον πρώτο μηνα αλλα μην το βάζεις Καθόλου κάτω!!!!αν πάρεις να κάνεις τα τεστακια ωορρηξίας???που να έχεις ένα μπούσουλα κάθε μηνα????

@Emilly μου ξέρεις ποσο χάρηκα με το μνμ σου????έχεις έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα σου και ειναι τοσο όμορφο να εχεις τέτοια στήριξη....θα το δεις πως θα μεγαλώσει σύντομα η όμορφη οικογένεια σου!!!!!!

Εκτός από την αγαπημένη @Ellidr που περιμένουμε με αγωνία αύριο τα ευχάριστα για θυμηστε μου ποιες άλλες έχουμε να περιμένουμε αύριο???

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ 19 που γνώρισα τον άντρα μου είναι κ καλό κ κακο.νε μεν μεγαλώνετε μαζί αλλά παίρνει πολυυυυ καιρό να είσαι σε θέση να προχωρήσεις σε γάμο παιδί κλπ.δηλαδη εγώ 19 ο άντρας μου 24 πολλά ζευγάρια έτσι στην διαδρομή το διαλυσανε γιατί προέκυψαν διάφορα.ενω πιο μεγάλος είσαι εντελώς έτοιμος κ κατασταλαγμένος.φαντασου εμείς 21 χρόνια μαζί κ 9 χρονών παιδί.αργοποριαααα.

Γεια σου παρά λίγο συμμαθήτριά.

Αχ ανακουφιστηκα τώρα γιατί τις άλλες τις περνάω χαχαχχα.εεε με σκάσανε τόσο καιρό 29 30 35 33 τι ηλικίες είναι αυτές;;;

Ε κάτσε και εγώ είμαι εδώ 39 τα κλείνω τον Νοέμβριο 

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σας παρεακι αγαπημένο!!!!!

Κοριτσι μου πολύ λογική η απογοήτευση και η στεναχώρια σου τον πρώτο μηνα αλλα μην το βάζεις Καθόλου κάτω!!!!αν πάρεις να κάνεις τα τεστακια ωορρηξίας???που να έχεις ένα μπούσουλα κάθε μηνα????

@Emilly μου ξέρεις ποσο χάρηκα με το μνμ σου????έχεις έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα σου και ειναι τοσο όμορφο να εχεις τέτοια στήριξη....θα το δεις πως θα μεγαλώσει σύντομα η όμορφη οικογένεια σου!!!!!!

Εκτός από την αγαπημένη @Ellidr που περιμένουμε με αγωνία αύριο τα ευχάριστα για θυμηστε μου ποιες άλλες έχουμε να περιμένουμε αύριο???

Όχι αύριο εμένα 

Θα περιμένουμε λίγο ακόμα ,τρίτη ή Τετάρτη

Να πέσει η μέρα της αναμενόμενης βλαμμένης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ε κάτσε και εγώ είμαι εδώ 39 τα κλείνω τον Νοέμβριο 

Όχι αύριο εμένα 

Θα περιμένουμε λίγο ακόμα ,τρίτη ή Τετάρτη

Να πέσει η μέρα της αναμενόμενης βλαμμένης

Αααα ετσι.και εσύ σημαθητρια;;;;θα σκάσω με την αναμονή σου.αντε να τελειώνεις αυτή την εβδομάδα να ξεκινήσεις με τις διαδικασίες.προγεννητικους κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σας παρεακι αγαπημένο!!!!!

Κοριτσι μου πολύ λογική η απογοήτευση και η στεναχώρια σου τον πρώτο μηνα αλλα μην το βάζεις Καθόλου κάτω!!!!αν πάρεις να κάνεις τα τεστακια ωορρηξίας???που να έχεις ένα μπούσουλα κάθε μηνα????

@Emilly μου ξέρεις ποσο χάρηκα με το μνμ σου????έχεις έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα σου και ειναι τοσο όμορφο να εχεις τέτοια στήριξη....θα το δεις πως θα μεγαλώσει σύντομα η όμορφη οικογένεια σου!!!!!!

Εκτός από την αγαπημένη @Ellidr που περιμένουμε με αγωνία αύριο τα ευχάριστα για θυμηστε μου ποιες άλλες έχουμε να περιμένουμε αύριο???

Και εγώ περιμένω αύριο...δεν έχω κάνει ακόμα τεστ..αύριο είναι η 33η μέρα του κύκλου... Αν δεν έρθει που το εύχομαι θα πάρω ένα τεστ

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Αααα ετσι.και εσύ σημαθητρια;;;;θα σκάσω με την αναμονή σου.αντε να τελειώνεις αυτή την εβδομάδα να ξεκινήσεις με τις διαδικασίες.προγεννητικους κλπ.

Αυτή η σιγουριά σου με σκοτώνει

Χαχαχαχα

Εσύ πως είσαι ;;;

Just now, kons27 είπε:

Και εγώ περιμένω αύριο...

Άντε με το καλό να μην έρθει και σε σένα 

Η Παναγία μαζί μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αυτή η σιγουριά σου με σκοτώνει

Χαχαχαχα

Εσύ πως είσαι ;;;

Άντε με το καλό να μην έρθει και σε σένα 

Η Παναγία μαζί μας

Εγω ρε συ είχα στο νου μου ότι είχα μικρή ροή αυτή την φορά κ πάμε βόλτα το πρωί και εκεί που κάθομαι νιώθω μια πλυμηρα κ πάω τουαλέτα κ είχα πηγματα.συγνωμη κιόλας αλλά φοβηθηκα.λεω έμβρυο έβγαλα;;;αγριευτηκα.δεν ξέρω τι παίζει ορμονικό;;;μπορεί να πάω γυναικολόγο έχω από Μάρτιο.αλλα είχε δει την μήτρα οκ.τι παίζει;;;;πολύ πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγω ρε συ είχα στο νου μου ότι είχα μικρή ροή αυτή την φορά κ πάμε βόλτα το πρωί και εκεί που κάθομαι νιώθω μια πλυμηρα κ πάω τουαλέτα κ είχα πηγματα.συγνωμη κιόλας αλλά φοβηθηκα.λεω έμβρυο έβγαλα;;;αγριευτηκα.δεν ξέρω τι παίζει ορμονικό;;;μπορεί να πάω γυναικολόγο έχω από Μάρτιο.αλλα είχε δει την μήτρα οκ.τι παίζει;;;;πολύ πράμα.

Καμμιά φορά συμβαίνει 

Μη σε τρελαίνει αυτό 

Δε ξέρω τι μπορεί να παίζει ,αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι ,δεν είχες καθυστέρηση έτσι;

Just now, kons27 είπε:

Και εγώ περιμένω αύριο...δεν έχω κάνει ακόμα τεστ..αύριο είναι η 33η μέρα του κύκλου... Αν δεν έρθει που το εύχομαι θα πάρω ένα τεστ

 

Άντε πάρε ένα τεστακι βρε κορίτσι να τα κάνεις 

Να μάθουμε κάνα ευχάριστο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καμμιά φορά συμβαίνει 

Μη σε τρελαίνει αυτό 

Δε ξέρω τι μπορεί να παίζει ,αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι ,δεν είχες καθυστέρηση έτσι;

Άντε πάρε ένα τεστακι βρε κορίτσι να τα κάνεις 

Να μάθουμε κάνα ευχάριστο

Όχι μια μέρα πριν μου ηρθε.βρε λες κανένα πρόβλημα καρκίνος κλπ μήτρας.απο Μάρτιο που την είδε άδεια την μήτρα καλά τι να παίχτηκε;;ς

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι μια μέρα πριν μου ηρθε.βρε λες κανένα πρόβλημα καρκίνος κλπ μήτρας.απο Μάρτιο που την είδε άδεια την μήτρα καλά τι να παίχτηκε;;ς

Ε τις ίδιες βλακειες με μένα άρχισες 

Φτάνω εγώ 

Δε χρειάζεται κ εσύ 

Τίποτα δεν έχεις φυσιολογικά είναι όλα αυτά συμβαίνουν σε όλες αυτα τα κομμάτια που λες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Όχι μια μέρα πριν μου ηρθε.βρε λες κανένα πρόβλημα καρκίνος κλπ μήτρας.απο Μάρτιο που την είδε άδεια την μήτρα καλά τι να παίχτηκε;;ς

Καλεεε.. Φαε την γλωσσα σου.. Τιποτα δεν εχεις.. Μην σκεφτεσαι ασχημα πράγματα.. Συμβαινει καμια φορα.. Μην ανησυχεις..  Μου το ειπε και ο γιατρος.. Κοριτσια.. Εχθες δεν ηρθαμε σε επαφη.. Γυρισαμε ξημερωματα απο την εξοδο μας και πεσαμε και οι δυο πτωμα στην κουραση. Σημερα ομως πανω στον ερωτα μας και στον ρομαντισμο της αγκαλιας εεε ηρθαμε σε επαφη χαχα αλλα έπρεπε να σηκωθω να παω καπου και εκατσα σκεδον 40 με 50 λεπτα στο κρεβατι και μετα σηκωθηκα και ετρεξαν ολα εξωωωωω.  Θα εμεινε τίποτα μεσα?? Χαχχαχα στενοχωρεθηκα παντα κοιμαμαι μετα την επαφη και δεν ειδα ξανα ετσι.. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλεεε.. Φαε την γλωσσα σου.. Τιποτα δεν εχεις.. Μην σκεφτεσαι ασχημα πράγματα.. Συμβαινει καμια φορα.. Μην ανησυχεις..  Μου το ειπε και ο γιατρος.. Κοριτσια.. Εχθες δεν ηρθαμε σε επαφη.. Γυρισαμε ξημερωματα απο την εξοδο μας και πεσαμε και οι δυο πτωμα στην κουραση. Σημερα ομως πανω στον ερωτα μας και στον ρομαντισμο της αγκαλιας εεε ηρθαμε σε επαφη χαχα αλλα έπρεπε να σηκωθω να παω καπου και εκατσα σκεδον 40 με 50 λεπτα στο κρεβατι και μετα σηκωθηκα και ετρεξαν ολα εξωωωωω.  Θα εμεινε τίποτα μεσα?? Χαχχαχα στενοχωρεθηκα παντα κοιμαμαι μετα την επαφη και δεν ειδα ξανα ετσι.. 

Ότι είναι να μείνει έχει μείνει και την κάνει την δουλειά του ,μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι μια μέρα πριν μου ηρθε.βρε λες κανένα πρόβλημα καρκίνος κλπ μήτρας.απο Μάρτιο που την είδε άδεια την μήτρα καλά τι να παίχτηκε;;ς

Καλε τι είναι αυτά τώρα;! Όλες έχουμε περάσει περιόδους πιο βαριές και πιο ελαφριές!! Δεν πίστευω οτι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα έπαθες κατι τόσο σοβαρό, μην σκέφτεσαι αρνητικά!! Εννοείται αν θέλεις να κάνεις ένα ραντεβού με τον γιατρό σου για να σου φύγει η ιδέα μόνο αλλά προσπάθησε να μην σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο πάντα!! 

 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλεεε.. Φαε την γλωσσα σου.. Τιποτα δεν εχεις.. Μην σκεφτεσαι ασχημα πράγματα.. Συμβαινει καμια φορα.. Μην ανησυχεις..  Μου το ειπε και ο γιατρος.. Κοριτσια.. Εχθες δεν ηρθαμε σε επαφη.. Γυρισαμε ξημερωματα απο την εξοδο μας και πεσαμε και οι δυο πτωμα στην κουραση. Σημερα ομως πανω στον ερωτα μας και στον ρομαντισμο της αγκαλιας εεε ηρθαμε σε επαφη χαχα αλλα έπρεπε να σηκωθω να παω καπου και εκατσα σκεδον 40 με 50 λεπτα στο κρεβατι και μετα σηκωθηκα και ετρεξαν ολα εξωωωωω.  Θα εμεινε τίποτα μεσα?? Χαχχαχα στενοχωρεθηκα παντα κοιμαμαι μετα την επαφη και δεν ειδα ξανα ετσι.. 

Αχ κορίτσι μου κ εμείς σήμερα δεν ήρθαμε σε επαφή δεν προλαβαμε !! Αλλά αυτό που λες το έπαθα κ εγώ τη μερα που είχα και πονακι ωορρηξίας (λογικά)! Και έλεγα λες να έφυγαν ολα;! Αλλά μετά το συζητούσαμε με τις κοπέλες κ είπαν ότι αυτά που πρέπει παίρνουν το δρόμο τους από την αρχή χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλεεε.. Φαε την γλωσσα σου.. Τιποτα δεν εχεις.. Μην σκεφτεσαι ασχημα πράγματα.. Συμβαινει καμια φορα.. Μην ανησυχεις..  Μου το ειπε και ο γιατρος.. Κοριτσια.. Εχθες δεν ηρθαμε σε επαφη.. Γυρισαμε ξημερωματα απο την εξοδο μας και πεσαμε και οι δυο πτωμα στην κουραση. Σημερα ομως πανω στον ερωτα μας και στον ρομαντισμο της αγκαλιας εεε ηρθαμε σε επαφη χαχα αλλα έπρεπε να σηκωθω να παω καπου και εκατσα σκεδον 40 με 50 λεπτα στο κρεβατι και μετα σηκωθηκα και ετρεξαν ολα εξωωωωω.  Θα εμεινε τίποτα μεσα?? Χαχχαχα στενοχωρεθηκα παντα κοιμαμαι μετα την επαφη και δεν ειδα ξανα ετσι.. 

Μέσα σε 15 λεπτά το σπέρμα φτάνει στην σάλπιγγα.αν αυτο τρέχει γρήγορα,και να χορέψεις θα πάει.απλα εμείς καθόμαστε καγγελο λίγο να το βοηθήσουμε.

Just now, Evouska είπε:

Καλε τι είναι αυτά τώρα;! Όλες έχουμε περάσει περιόδους πιο βαριές και πιο ελαφριές!! Δεν πίστευω οτι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα έπαθες κατι τόσο σοβαρό, μην σκέφτεσαι αρνητικά!! Εννοείται αν θέλεις να κάνεις ένα ραντεβού με τον γιατρό σου για να σου φύγει η ιδέα μόνο αλλά προσπάθησε να μην σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο πάντα!! 

 

Αχ κορίτσι μου κ εμείς σήμερα δεν ήρθαμε σε επαφή δεν προλαβαμε !! Αλλά αυτό που λες το έπαθα κ εγώ τη μερα που είχα και πονακι ωορρηξίας (λογικά)! Και έλεγα λες να έφυγαν ολα;! Αλλά μετά το συζητούσαμε με τις κοπέλες κ είπαν ότι αυτά που πρέπει παίρνουν το δρόμο τους από την αρχή χαχαχα!!

Έχω πάθει βλακεία τώρα κ νομίζω ότι πεθαίνω.οταν φτάνει η ψυχολογία στον πάτο το παθαίνω κατά καιρους.και ξυπνάω κάθε πρωί μέσα στην ζωή κ ενέργεια κ μέχρι το βράδυ νιώθω ότι είμαι για εντατική.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγω ρε συ είχα στο νου μου ότι είχα μικρή ροή αυτή την φορά κ πάμε βόλτα το πρωί και εκεί που κάθομαι νιώθω μια πλυμηρα κ πάω τουαλέτα κ είχα πηγματα.συγνωμη κιόλας αλλά φοβηθηκα.λεω έμβρυο έβγαλα;;;αγριευτηκα.δεν ξέρω τι παίζει ορμονικό;;;μπορεί να πάω γυναικολόγο έχω από Μάρτιο.αλλα είχε δει την μήτρα οκ.τι παίζει;;;;πολύ πράμα.

Ειχα την αλλη εχθες τωρα εσενα;;;κοριτσια για να ανέβουμε λιγο δεν είπαμε ότι θα τα καταφερουμε ολες;σε όσες ειμαστε αδιαθετες να τελειώνουμε για να ξεκινήσουμε εντατικές προσπαθεις και σε αυτές που ειναι σε αναμονή χοριακηηηη γιατι θα με σκάσετε χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...