Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Έλα έλα με το καλό να σε κεράσω και καλιτσουνακια ,ρακί και χοχλιούς με τα τσιγαρολαχανα

Ρε κορίτσια άλλο θέμα 

Εμείς από τοτε που βάλαμε μπροστά για παιδί 

Βλέπω ότι παίρνω κιλά ρε γαμωτο 

Μ έχει απορροφήσει τόσο πολύ αυτή η ιστορία 

Που μάλλον δε προσέχω και πολύ τη διατροφή μου 

Άσε που πήγαινα και χορό και τώρα τον έχω σταματήσει 

Πφφφ

Σαν το γουρούνι θα γίνω 

Και άτεκνη 

Και χοντρή 

Τέλεια 

Χαχαχαχα

Πάντως νομίζω ότι γενικά και η διατροφή παίζει ρόλο και πριν την εγκυμοσύνη! Δηλαδή ότι αν κάνεις ισορροπημένη  διατροφή ενα δίμηνο πριν την σύλληψη έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες για μια φυσιολογική εγκυμοσύνη!! Εγώ να σας πω την αλήθεια ήδη προσπαθώ να προσέχω όσο μπορώ την διατροφή μου, εννοείται κάποιες φορές κάνω όμως και παρασπονδίες αλλά όσο πιο υγιεινά μπορώ χαχα, αντί για σοκολάτα γάλακτος τρώω υγείας !! Είμαι γλυκατζου βρε κορίτσια τι να κάνωωωω!!

 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω παντως φέτος θελω να κάνουμε όλες Χριστούγεννα με φουσκωμένη κοιλίτσα:-)

Αχ μακάρι να έχουμε φουσκωμενη κοιλίτσα και δε θα φάω ούτε ένα μελομακάρονο το υπόσχομαι!!! Χαχαχα

Just now, Ritapog είπε:

Αχ από το στόμα σου και στού Θεού το αυτί

Κορίτσια καλησπέρα είναι κάποια που παράλληλα με την εγκυμοσύνη της έβλεπε και διατροφολόγο? Την βοήθησε?

Δεν έχω πάει σε διατροφολόγο άλλα να σου πω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου το σκεφτόμουν στην αρχη για να κάνω πιο σωστή διατροφή Όχι για να μην πάρω κιλά..  τελικά όμως έκανα μόνη μου ότι μπορούσα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Πάντως νομίζω ότι γενικά και η διατροφή παίζει ρόλο και πριν την εγκυμοσύνη! Δηλαδή ότι αν κάνεις ισορροπημένη  διατροφή ενα δίμηνο πριν την σύλληψη έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες για μια φυσιολογική εγκυμοσύνη!! Εγώ να σας πω την αλήθεια ήδη προσπαθώ να προσέχω όσο μπορώ την διατροφή μου, εννοείται κάποιες φορές κάνω όμως και παρασπονδίες αλλά όσο πιο υγιεινά μπορώ χαχα, αντί για σοκολάτα γάλακτος τρώω υγείας !! Είμαι γλυκατζου βρε κορίτσια τι να κάνωωωω!!

 

Αχ μακάρι να έχουμε φουσκωμενη κοιλίτσα και δε θα φάω ούτε ένα μελομακάρονο το υπόσχομαι!!! Χαχαχα

Δεν έχω πάει σε διατροφολόγο άλλα να σου πω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου το σκεφτόμουν στην αρχη για να κάνω πιο σωστή διατροφή Όχι για να μην πάρω κιλά..  τελικά όμως έκανα μόνη μου ότι μπορούσα.

Συμφωνώ ότι η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο όπως και η γυμναστική και βέβαια το καλύτερο είναι οχι αλκοόλ και τσιγαρο.βεβαια ολες κάνουμε ατασθαλίες τι να κάνουμε χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας πω και εγω το προβλημα μου..ειναι ο 2ος μηνας που προσπαθουμε για μωρακι..γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο 28-37 μερες..η τελευταια περιοδος ηταν 27 αυγουστου..εχω 2-3 μερες μου ποναει το στηθος και σημερα εχω κατι ζαλαδες ολα γυριζουν δεν μπορω να ειμαι ορθια..λετε να εχει γινει το θαυμα ή ειναι νωρις ακομα; 

Κοριτσακι μου ευχομαι να τα κατεφερετε και να είναι ο τυχερος σας μήνας! Λογικά καπου στη μεση της βδομάδας αν δεν σου έρθει η ακατανομαστη (μακριά από εμάς!!) Θα μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι πρόωρης ανίχνευσης να σου φύγει η αγωνία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα έλα με το καλό να σε κεράσω και καλιτσουνακια ,ρακί και χοχλιούς με τα τσιγαρολαχανα

Ρε κορίτσια άλλο θέμα 

Εμείς από τοτε που βάλαμε μπροστά για παιδί 

Βλέπω ότι παίρνω κιλά ρε γαμωτο 

Μ έχει απορροφήσει τόσο πολύ αυτή η ιστορία 

Που μάλλον δε προσέχω και πολύ τη διατροφή μου 

Άσε που πήγαινα και χορό και τώρα τον έχω σταματήσει 

Πφφφ

Σαν το γουρούνι θα γίνω 

Και άτεκνη 

Και χοντρή 

Τέλεια 

Χαχαχαχα

Αχχχχ κρητικοπουλααααα..  Αγαπω Κρήτη ερχομουν συνεχεια... Σχεδον καθε χρονο..χανια ρεθυμνο τα εχω γυρισει ολα.. Μονο αγιο Νικόλαο δεν εχω παει ποτε.. Και θελω πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, λιλιτο said:

Καλημέρα. Εύχομαι σε όσες κοπέλες προσπαθούν να έρθει το πολυπόθητο μπεμπακι αυτό το μήνα. Εγώ έχω ήδη μια κόρη 2 χρόνων, και αρχίσαμε προσπαθειες για το δεύτερο μωρό. Ο πρώτος μήνας απετυχε και το πήρα λίγο κατάκαρδα, γιατί στο πρώτο έμεινα κατευθειαν στον πρώτο μήνα προσπαθειας και πίστευα ότι στο δεύτερο θα γίνει ξανά έτσι.και τώρα άρχισα να αγχωνομαι....

Γειά σου! Τα ίδια ακριβώς κ εγώ! 3 ο γιγαντας  τον πιάσαμε με τη πρώτη κ τώρα είμαστε στον 4ο μήνα κ δεν... Είμαστε φουλ κουρασμένοι με άθλια ωράρια κ δυσκολία να βρεθούμε στο ίδιο σπίτι κ μόνο με ραντεβού πετυχαινουμε επαφή... Έχω αρχίσει κ πιστεύω ότι παίζει ρόλο αυτή η κατάσταση μας κ μπλοκάρει όλο το σύστημα... Νομίζω ούτε αυτό το μηνα θα γίνει κάτι κ τσάμπα η ταλαιπωρία δλδ γιατί πλέον έχει γίνει ταλαιπωρία μεγάλη η όλη φαση.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ κρητικοπουλααααα..  Αγαπω Κρήτη ερχομουν συνεχεια... Σχεδον καθε χρονο..χανια ρεθυμνο τα εχω γυρισει ολα.. Μονο αγιο Νικόλαο δεν εχω παει ποτε.. Και θελω πολυ. 

Από κει κοντά είμαι εγώ 

Ανάμεσα άγιο Νικόλαο και Σητεία

Χαχαχαχα 

Να έρθετε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα όλο το σκ αλλά εγώ τρέχω πιο πολύ τα σκ μου φαίνεται πάρα τις καθημερινές.... Σιδέρωμα ως τώρα κ είμαι έτοιμη να ξεραθω κ μπήκα βιαστικα να δω τα νέα σας! Βλέπω ότι αύριο είναι μεγάλη μέρα για πολλές!! Εύχομαι να διαβάσω φοβερά νέα από όλες σας! @Emilly δεν καταλαβα αδιαθετησες ή όχι? Είμαι κ από το κωλοκινητο κ κολλάει κ κάποιες σελίδες δεν φόρτωναν! @Ellidr αύριο είναι η μέρα σου πιστεύω!!! Θα πας για χοριακη έτσι; @Evouska μου είσαι καλύτερα; επαφή είχες σήμερα; εγώ όχι, πάω για αύριο αν κ η Δευτερα είναι η χειρότερη μέρα κ η πιο δύσκολη της βδομάδας για τον σύζυγο νομίζω με παρακάλετα θα μου κάτσει!! Χαχαχχαχαχα

Πάω να κοιμηθώ γιατί προβλέπεται δύσκολο πρωινό αύριο με παιδικούς, προσαρμογή, δουλειά κ θα σας διαβάσω όταν φτάσω στο γραφείο! Καλό βράδυ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Από κει κοντά είμαι εγώ 

Ανάμεσα άγιο Νικόλαο και Σητεία

Χαχαχαχα 

Να έρθετε

Να δούμε με αυτόν τον κορονοϊό ποτε θα ταξιδεψουμε. Εδω την οικογενεια μου ειχα να την δω ενα χρονο εξαιτιας κορονοϊόυ.. Και πηγα καλοκαίρι ελλαδα και τους ειδα για 3 εβδομαδες γιατι εκλαιγα που δεν τους ειχα δει..  

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας πω και εγω το προβλημα μου..ειναι ο 2ος μηνας που προσπαθουμε για μωρακι..γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο 28-37 μερες..η τελευταια περιοδος ηταν 27 αυγουστου..εχω 2-3 μερες μου ποναει το στηθος και σημερα εχω κατι ζαλαδες ολα γυριζουν δεν μπορω να ειμαι ορθια..λετε να εχει γινει το θαυμα ή ειναι νωρις ακομα; 

Κοριτσι μου αρα είσαι 25η μερα του κυκλου ε???κοίτα ειναι καπως νωρις ίσως για τεστ εγκυμοσύνης αλλα οχι για συμπτώματα...θα μπορούσε λοιπόν κάλλιστα να έχει συμβεί το θαύμα!!!!

Όσον αφορά τ κιλα μεγάλο θεμα ρε γαμωτο!!!τον τελευταίο μήνα άρχισα να προσέχω λιγο περισσότερο και γιατι ξέφυγα πολύ πριν και γιατι σκέφτηκα πως δε θελω να έρθει λεει ενα μπεμπακι και να μην κάνω το καλύτερο δυνατό για εκείνο...

Just now, sofiadu είπε:

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα όλο το σκ αλλά εγώ τρέχω πιο πολύ τα σκ μου φαίνεται πάρα τις καθημερινές.... Σιδέρωμα ως τώρα κ είμαι έτοιμη να ξεραθω κ μπήκα βιαστικα να δω τα νέα σας! Βλέπω ότι αύριο είναι μεγάλη μέρα για πολλές!! Εύχομαι να διαβάσω φοβερά νέα από όλες σας! @Emilly δεν καταλαβα αδιαθετησες ή όχι? Είμαι κ από το κωλοκινητο κ κολλάει κ κάποιες σελίδες δεν φόρτωναν! @Ellidr αύριο είναι η μέρα σου πιστεύω!!! Θα πας για χοριακη έτσι; @Evouska μου είσαι καλύτερα; επαφή είχες σήμερα; εγώ όχι, πάω για αύριο αν κ η Δευτερα είναι η χειρότερη μέρα κ η πιο δύσκολη της βδομάδας για τον σύζυγο νομίζω με παρακάλετα θα μου κάτσει!! Χαχαχχαχαχα

Πάω να κοιμηθώ γιατί προβλέπεται δύσκολο πρωινό αύριο με παιδικούς, προσαρμογή, δουλειά κ θα σας διαβάσω όταν φτάσω στο γραφείο! Καλό βράδυ! 

Ειναι το διήμερο της οικογένειας ε???καλή προσαρμογή αυριο στον μικρό!!!

πρίν από 40 λεπτά , SerafinaPekala είπε:

Και εγώ περιμένω σήμερα, αλλά είμαι σίγουρη οτι θα μου ρθει, αύριο έλεγα να κάνω τεστ αλλά θα χω δουλίτσες το πρωί οπότε μάλλον μεθαύριο αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε, δεν Ανυπομωνω πλέον γιατί δεν έχω κανένα συμπτωμα οπότε είμαι σίγουρη είχα πριν μέρες αλλά απ ότι μαθαίνω σιγά σιγά μάλλον θα ταν η ωοριξια όλα αυτά κ μπαρούφες μου λεγε η εφαρμογή αχαχ

Τα Συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα ειπαμε...αν δε σου έρθει αύριο που εύχομαι οχι κανε ενα τεστακι τη Τρίτη!!!:D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα όλο το σκ αλλά εγώ τρέχω πιο πολύ τα σκ μου φαίνεται πάρα τις καθημερινές.... Σιδέρωμα ως τώρα κ είμαι έτοιμη να ξεραθω κ μπήκα βιαστικα να δω τα νέα σας! Βλέπω ότι αύριο είναι μεγάλη μέρα για πολλές!! Εύχομαι να διαβάσω φοβερά νέα από όλες σας! @Emilly δεν καταλαβα αδιαθετησες ή όχι? Είμαι κ από το κωλοκινητο κ κολλάει κ κάποιες σελίδες δεν φόρτωναν! @Ellidr αύριο είναι η μέρα σου πιστεύω!!! Θα πας για χοριακη έτσι; @Evouska μου είσαι καλύτερα; επαφή είχες σήμερα; εγώ όχι, πάω για αύριο αν κ η Δευτερα είναι η χειρότερη μέρα κ η πιο δύσκολη της βδομάδας για τον σύζυγο νομίζω με παρακάλετα θα μου κάτσει!! Χαχαχχαχαχα

Πάω να κοιμηθώ γιατί προβλέπεται δύσκολο πρωινό αύριο με παιδικούς, προσαρμογή, δουλειά κ θα σας διαβάσω όταν φτάσω στο γραφείο! Καλό βράδυ! 

Κορίτσι μου γλυκό!! Καταλαβαίνουμε μην ανησυχείς!! Αφού ξέρουμε ότι τα σκ απέχεις από ίντερνετ!(Και πολύ καλά κάνεις!!)❤

Εγώ είμαι καλύτερα, νιώθω κάποιες στιγμές κάπως το στομάχι μου αλλά μια χαρά! Ούτε εμείς σήμερα επαφή από αύριο βλέπουμε! Είπα στη μαμά μου για τον εμετό κ μου λέει είσαι ήδη έγκυος!! Αλλά εγώ δεν το πιστεύω είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα!! Θα δείξει η πορεία όμως ποτέ δε λέω ποτέ!! Χα χα άλλο που δε θέλω φυσικά!!!

Δεν θέλω να είσαι αρνητική είπαμε θα τα καταφέρουμε μαζί αυτόν τον μήνα και μετά θα έρθουν τα καλύτερα!! Αυτό το άγχος σίγουρα μας μπλοκάρει πρέπει κάπως να το αποβάλλουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου αρα είσαι 25η μερα του κυκλου ε???κοίτα ειναι καπως νωρις ίσως για τεστ εγκυμοσύνης αλλα οχι για συμπτώματα...θα μπορούσε λοιπόν κάλλιστα να έχει συμβεί το θαύμα!!!!

Όσον αφορά τ κιλα μεγάλο θεμα ρε γαμωτο!!!τον τελευταίο μήνα άρχισα να προσέχω λιγο περισσότερο και γιατι ξέφυγα πολύ πριν και γιατι σκέφτηκα πως δε θελω να έρθει λεει ενα μπεμπακι και να μην κάνω το καλύτερο δυνατό για εκείνο...

Ειναι το διήμερο της οικογένειας ε???καλή προσαρμογή αυριο στον μικρό!!!

Τα Συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα ειπαμε...αν δε σου έρθει αύριο που εύχομαι οχι κανε ενα τεστακι τη Τρίτη!!!:D

Υπαρχει περιπτωση να εχω συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε αυτο δεν γινεται.. εχω μπερδευτει :)

2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοριτσακι μου ευχομαι να τα κατεφερετε και να είναι ο τυχερος σας μήνας! Λογικά καπου στη μεση της βδομάδας αν δεν σου έρθει η ακατανομαστη (μακριά από εμάς!!) Θα μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι πρόωρης ανίχνευσης να σου φύγει η αγωνία!!!

Σε ευχαριστω πολυ..αμα εισαι και εσυ στην ιδια κατασταση (γιατι ειμαι καινουρια εδω) στο ευχομαι ολοψυχα.. αλλα εγω εχω μπερδευτει λιγο μπορεις να εχεις συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε συπτωματα εχεις μετα την καθηστερηση :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 said:

Υπαρχει περιπτωση να εχω συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε αυτο δεν γινεται.. εχω μπερδευτει :)

Σε ευχαριστω πολυ..αμα εισαι και εσυ στην ιδια κατασταση (γιατι ειμαι καινουρια εδω) στο ευχομαι ολοψυχα.. αλλα εγω εχω μπερδευτει λιγο μπορεις να εχεις συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε συπτωματα εχεις μετα την καθηστερηση :)

Μπορεί να έχεις συμπτώματα πριν την καθυστέρηση αυτά ψάχνουμε να βρούμε κ εμείς οι καημένες εδώ μέσα, απλά το κακό είναι ότι πολλές φορές μας μπερδεύουν τα συμπτώματα ωορηξιας και αυτά της περιόδου γιατί είναι ίδια. Το πιο σίγουρο πάντως είναι η καθυστέρηση. 

Καλημερα κορίτσια πρώτη μέρα καθυστέρησης εγώ αλλά τώρα που το σκευτομαι μήπως δεν είναι? Χμμ γιατί μπορεί η εφαρμογή μου συνήθως να πέφτει μέσα, αλλά έχω κύκλο από 22 έως 28 μέρες και εγώ βρίσκομαι στην 25 μέρα του κύκλου μου αχχχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα σήμερα είναι η 33η μέρα τ κύκλου Μ που περιμένω...τώρα τ πρωί στο σκούπισμα είδα κάτι να αχνοφαινεται... Ροζ απαλό....

Μάλλον θα έρθει η ακατανομαστη γιατί με πονάει κ η κοιλιά Μ..

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα όλο το σκ αλλά εγώ τρέχω πιο πολύ τα σκ μου φαίνεται πάρα τις καθημερινές.... Σιδέρωμα ως τώρα κ είμαι έτοιμη να ξεραθω κ μπήκα βιαστικα να δω τα νέα σας! Βλέπω ότι αύριο είναι μεγάλη μέρα για πολλές!! Εύχομαι να διαβάσω φοβερά νέα από όλες σας! @Emilly δεν καταλαβα αδιαθετησες ή όχι? Είμαι κ από το κωλοκινητο κ κολλάει κ κάποιες σελίδες δεν φόρτωναν! @Ellidr αύριο είναι η μέρα σου πιστεύω!!! Θα πας για χοριακη έτσι; @Evouska μου είσαι καλύτερα; επαφή είχες σήμερα; εγώ όχι, πάω για αύριο αν κ η Δευτερα είναι η χειρότερη μέρα κ η πιο δύσκολη της βδομάδας για τον σύζυγο νομίζω με παρακάλετα θα μου κάτσει!! Χαχαχχαχαχα

Πάω να κοιμηθώ γιατί προβλέπεται δύσκολο πρωινό αύριο με παιδικούς, προσαρμογή, δουλειά κ θα σας διαβάσω όταν φτάσω στο γραφείο! Καλό βράδυ! 

Καλημέρα sophia μου κανονικά κ με τον νόμο αδιαθετισα.δεν πειράζει έχει ο Θεός.αποφασισα να προσπαθήσω τουλάχιστον να μην θρηνω έτσι,αν δεν είσαι ρθει κ ποτέ ξανά εγκυμοσύνη.εχω το παιδακι μου κ απλά πρέπει να μάθω να απαντάω σε αυτούς που με ρωτάνε συνέχεια γιατί δεν κάνω δεύτερο.

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Υπαρχει περιπτωση να εχω συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε αυτο δεν γινεται.. εχω μπερδευτει :)

Σε ευχαριστω πολυ..αμα εισαι και εσυ στην ιδια κατασταση (γιατι ειμαι καινουρια εδω) στο ευχομαι ολοψυχα.. αλλα εγω εχω μπερδευτει λιγο μπορεις να εχεις συμπτωματα πριν την καθηστερηση; Γιατι καποιες λενε συπτωματα εχεις μετα την καθηστερηση :)

Κορίτσι μου καινούριο κ φρέσκο μάλλον το 93;;;;τα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση είναι σχεδόν πανομοιότυπα με αυτά της περιόδου δεν έχουν διαφορά.τα συμπτώματα τα χοντρά έρχονται περίπου 6 εβδομάδα αν τα αποχτησεις κ ποτέ μπορεί κ όχι.

9 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Και εγώ περιμένω σήμερα, αλλά είμαι σίγουρη οτι θα μου ρθει, αύριο έλεγα να κάνω τεστ αλλά θα χω δουλίτσες το πρωί οπότε μάλλον μεθαύριο αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε, δεν Ανυπομωνω πλέον γιατί δεν έχω κανένα συμπτωμα οπότε είμαι σίγουρη είχα πριν μέρες αλλά απ ότι μαθαίνω σιγά σιγά μάλλον θα ταν η ωοριξια όλα αυτά κ μπαρούφες μου λεγε η εφαρμογή αχαχ

Αμάν αμαν ορίστε βλέπεις τι κάνεις @Ellidr ιδέες βάζεις αχαχα όχι ρε κορίτσια είπαμε ειδικά εσείς που έχετε τόσο καλή σχέση με τους γυναικολόγος σας κ δεν αμελητε να πηγαίνετε όπως εγώ χάχα θα φαινόταν αυτά τα πράματα. Αφήστε που νομίζω ότι τελικά μόνο εγώ είμαι καλή μαθήτρια εδώ μέσα κ διαβάζω χάχα εσείς δεν είχατε πει πως όταν έχουμε ελεύθερη επαφη είτε γίνει είτε όχι η σύλληψη το σώμα μας προετοιμάζετε? Μεγαλώνει η μήτρα κλπ? Κ μετά τα αποβάλλει στην επόμενη περίοδο? Με αυτά που λες φαίνεται ότι το σώμα σου έκανε πολλές προετοιμασίες κ οπότε βγάζει περισσότερα μόνο καλό σημάδι βλέπω εγώ σαν να έφτασες πιο κοντά αυτή τη φορα

Ω φαίνεται να είσαι στις μέρες που περιμένεις μακαρι να είναι έτσι, η ζαλάδα είναι καλό σημάδι κάνε ένα τεστακι!! 

Το ενδομήτριο μου πάντα είναι παχύ κ είναι καλό αυτό.το βλέπεις από το πόσο βαριά περίοδο έχεις κ υπέρηχο.ας πούμε όγδοη μέρα υπέρηχο έχω 8 και κάτι και φτάνει πάνω από 10 στην φάση ωορηξιας.αλλα απλά με τρόμαξαν τα πηγματα...

9 ώρες πρίν, Ritapog είπε:

Ξέρεις πόσα βράδια κοιμάμαι με ψηλά τα πόδια στον τοίχο??? Δεν ξέρω αν κάνει δουλειά ελπίζω πως το βοηθάμε

Τι να κάνουμε οι γυναικες.θα πάθουμε κ τίποτα στο τέλος.εγω κάνω κατακόρυφο σχεδόν κ λέω καμιά φορά θα πάθει τίποτα ο εγκέφαλος από την υπεραιμία.ειναι που είναι πειραγμενος...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ούτε εγώ κορίτσι μου δεν έχω κανένα σύμπτωμα να ξέρεις 

Οπότε εάν είμαι ,λέμε τώρα δε παίζει ρόλο ,νομίζω τα συμπτώματα εμφανίζονται πολύ μετά την καθυστέρηση 

Κ εγώ τους άλλους μήνες που το πίστευα τόσο πολύ ,και ζαλάδες είχα και ανακατωσουρες είχα και τσιμπήματα κ από όλα 

Κ όταν έπαιρνα το μηδέν στη χοριακη ηρεμουσα 

Χαχαχαχα 

Αυτό το μήνα που το χωρίζει στη παλαβή δεν έχω κανένα σύμπτωμα 

καλημερα κοριτσια!!!καλη εβδομαδα.τωρα για τα συμπτώματα ειναι σχετικό πραγματικά, συνηθως ειναι μετα την 5η με 6η βδομαδα αλλα εγω στο 3ο παιδι ειχα αναγούλες 5 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο  και την ημέρα που έκανα κ το τεστ εκανα κ εμετό.3 εχω περασει εγκυμοσυνες η κάθε μια ηταν διαφορετική. πάντως μπορει να εχεις συμπτώματα κ πριν την καθυστέρηση σίγουρα,το λεω βάση της εμπειρίας μου.

  • Μου αρέσει 3

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...