Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Τι έγινε ρε κούκλα ,βγήκε η χοριακη σου;

Ναι!!! 1η χοριακη. 15/09 9.6

          2η χοριακη  17/09   41

          3η χοριακη (σήμερα) 317 

 

Ανεβαίνει πολύ καλά και πολλαπλασιάζεται.

Τώρα θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 10

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Ναι!!! 1η χοριακη. 15/09 9.6

          2η χοριακη  17/09   41

          3η χοριακη (σήμερα) 317 

 

Ανεβαίνει πολύ καλά και πολλαπλασιάζεται.

Τώρα θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο.

Μπράβο ρε κορίτσι μου ,όλα τέλεια 

Καλούς υπερήχους τώρα 

Και πολλά χάδια στην κοιλίτσα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλημερα κοριτσια μου αγαπημένα!!!!ναι @Emilly μου σήμερα περιμενω τηλέφωνο να δω αν τα καταφεραν τα μικρα μου και γονιμοποιηθηκαν να παω να "τα παρω"...εχω μια αγωνια βρε κορίτσια μου.....αχ παναγια μου!

Συνονόματη μου Βασούλα εφόσον εχεις καθυστέρηση φυσικα να κανεις ενα τεστάκι τωρα το πρωι...δε ξερω αν προσπαθεις για αυτο αν ναι στο εύχομαι από την καρδιά μου!

@elena93 Έλενα μου τα συμπτώματα δεν ειναι κάτι δεδομενο...βλέπεις πως εδω στα ιδια κορίτσια σε διαφορετικές τους εγκυμοσύνες αλλες φορες είχαν και άλλες όχι....επειδή μοιάζουν πολυ με τα συμπτώματα της περιόδου πολλες φορές δεν πρέπει να τα λαμβάνουμε υποψην πριν την καθυστέρηση....ομως τίποτα δεν αποκλείει το γεγονός πως όντως μπορεί να υπάρχουν!!!εγω ευχομαι να είσαι από αυτά τα κοριτσια που έχουν σύμπτωμα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση να επιβεβαιώσεις και τον τίτλο της ενότητας αυτής!!!:wub:

Λογικά κοριτσακι μου για να εισαι 100% σίγουρη ισως πρέπει να περιμένεις ως την 28η μερα π ειναι και το αργότερο για να πεις σίγουρα για καθυστέρηση...πως νοιώθεις εσυ?

Γαμωτο....:| ήρθε τελικά η σταμάτησε εκεί?????

Ήρθε :(

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου ,όλα τέλεια 

Καλούς υπερήχους τώρα 

Και πολλά χάδια στην κοιλίτσα

Ευχαριστώ πολύ!!!! Παρασκευή θα πάω για υπέρηχο!!

Άντε, Ανυπομονώ να ακούσω και τα δικά σου νέα!!!

  • Μου αρέσει 1

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά προσπάθειες....δεν πρεπει να απογοητευομαστε!!!! Εμένα ο κύκλος Μ είναι 33 ημέρες....μήπως γνωρίζετε ποτε είναι οι γόνιμες?? Και έχετε να Μ προτείνετε τέστ ωορρηξίας?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά προσπάθειες....δεν πρεπει να απογοητευομαστε!!!! Εμένα ο κύκλος Μ είναι 33 ημέρες....μήπως γνωρίζετε ποτε είναι οι γόνιμες?? Και έχετε να Μ προτείνετε τέστ ωορρηξίας?

Της home test  να πάρεις από το ίντερνετ και θα ξεκινήσεις να κάνεις από την 9 μέρα του κύκλου σου 

Λογικά 11 με 14 μέρα είναι η ωορρηξία σου 

Αλλά πάρτα θα σε βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Της home test  να πάρεις από το ίντερνετ και θα ξεκινήσεις να κάνεις από την 9 μέρα του κύκλου σου 

Λογικά 11 με 14 μέρα είναι η ωορρηξία σου 

Αλλά πάρτα θα σε βοηθησουν

Δεν μπορώ να τα πάρω από το φαρμακείο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Δεν μπορώ να τα πάρω από το φαρμακείο?

έχει και στο φαρμακείο ναι αλλά δε ξέρω μήπως είναι ακριβά 

Κάνε πρώτα στο ίντερνετ μια έρευνα να δεις πόσο κάνουν και ρώτα και στο φαρμακείο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , *Vasoula είπε:

Κοριτσια μου δυστηχως δε τα καταφέραμε....δεν προχώρησε κανένα από τα δυο......νοιωθω τοσο απογοητευμενη....τοσες ενεσεις και τοσα φάρμακα και τόση αγωνια ολα άδικα..ποναω τόσο πολυ....θα συνέλθω...μα σημερα ποναω.......

Περιμένω με αγωνία δικα σας ευχαριστα νεα....

Λυπάμαι ειλικρινα που δεν τα καταφερατε.εννοειται οτι θα συνέλθεις και να μην το βάλεις κάτω   :-)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kons27 είπε:

Θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά προσπάθειες....δεν πρεπει να απογοητευομαστε!!!! Εμένα ο κύκλος Μ είναι 33 ημέρες....μήπως γνωρίζετε ποτε είναι οι γόνιμες?? Και έχετε να Μ προτείνετε τέστ ωορρηξίας?

Ξερω οτι η ωορρηξία γινρται συνήθως 14 μερες πριν την περιοδο.. Αρα αν εχεις κυκλο 33 ημερων η ωορρηξία σου γινεται στο περιπου 19 μερα. Αρα οι μερες πριν απο αυτο και μια δυο μερες μετα την 19η ειναι οι γονιμες σου

Just now, KimK είπε:

Ναι!!! 1η χοριακη. 15/09 9.6

          2η χοριακη  17/09   41

          3η χοριακη (σήμερα) 317 

 

Ανεβαίνει πολύ καλά και πολλαπλασιάζεται.

Τώρα θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο.

Τελειαααα.. Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι.. Ποσο ομορφα νεα.. 

Κοριτσια  μου.. Εγω ειμαι στην 20η μερα του κυκλου μου.. Λογικα σε 2 εβδομαδες περιμενω.. Γιατι νομιζω εκανα αργα ωορρηξία.. Ενω κανονικα εχω κυκλο 28 με 30 μερες.. Αυτος νομιζω θα ειναι μεγαλυτερος. Και μακαρι να ειναι εννιαμηνος.. Χαχχα.. Ποναω ακομη ομως στην σαλπιγγα μου απο την ωορρηξία και μετα.. Δεν μου περασε καθολου.. Εχει στιγμες που το νιωθω απαλα.. Αλλα οι περισσοτερες φορες ειναι εντονες.. Αν σηκωσω κατι βαρύ αν παω τουαλέτα αν ερθω σε επαφη οχι σε ολες τις στασεις.. (συγνωμη γιαβτις λεπτομερειες αλλα μονο αν ειμαι εγω απο πανω ποναω) οποτε απλα δεν ανεβαινω εγω πανω.. Κανει ολη την δουλεια ο αντρας.. Χαχαχ.. Και αναρωτιεμαι γιατι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Οφου γιατί;;;

Σκέφτομαι που σκέφτομαι ότι θα απογοητευτω 

Τώρα φοβάμαι ότι θα απογοητευσω και σας 

Αλήθεια

Λοιπόν ακούστε τώρα 

Τη σιχαμερή πρωινή συζήτηση 

Τώρα το πρωί που πήγα στο μπάνιο 

Μόλις τελείωσα τη δουλειά μου 

Είδα στη λεκάνη μια κάτασπρη βλέννα αρκετά μεγάλη 

Λέτε είναι από τον κόλπο; Ή υπάρχει περίπτωση να είναι από τον πρωκτό 

Συγγνώμη κιόλας ,πρωί πρωί τι σας λέω 

Αλλά που να το πω

 

Έλα ρε κοριτσαρε 

Τρέλανε μας με την χοριακη σου 

Περιμένουμε....

στην εγκυμοσύνη παντως εχουμε πολλα υγρα διαφανα και διαφανοασπρα καποιες φορες.

Just now, KimK είπε:

Ναι!!! 1η χοριακη. 15/09 9.6

          2η χοριακη  17/09   41

          3η χοριακη (σήμερα) 317 

 

Ανεβαίνει πολύ καλά και πολλαπλασιάζεται.

Τώρα θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο.

τέλεια μια χαρα ειναι,δεν νομιζω να χρειαστείς αλλη!!!

Just now, kons27 είπε:

Θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά προσπάθειες....δεν πρεπει να απογοητευομαστε!!!! Εμένα ο κύκλος Μ είναι 33 ημέρες....μήπως γνωρίζετε ποτε είναι οι γόνιμες?? Και έχετε να Μ προτείνετε τέστ ωορρηξίας?

αν ειναι στανταρ 33 ο κύκλος σου η ωορρηξια σου ειναι την 19η μερα ομως εγω θα προσπαθούσα απο την 11η μερα μεχρι και 24η για σιγουριά μερα παρα μερα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα και καλά 

Μόλις Μ έπιασαν κάτι μικρες ενοχλήσεις στην κοιλιά 

Και δυστυχώς είδα λίγο αίμα 

Οπότε μάλλον αποτύχαμε και θα μου έρθει και νωρίτερα 

Θα το παρακολουθήσω σήμερα και θα δω 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

Κοριτσια μου δυστηχως δε τα καταφέραμε....δεν προχώρησε κανένα από τα δυο......νοιωθω τοσο απογοητευμενη....τοσες ενεσεις και τοσα φάρμακα και τόση αγωνια ολα άδικα..ποναω τόσο πολυ....θα συνέλθω...μα σημερα ποναω.......

Περιμένω με αγωνία δικα σας ευχαριστα νεα....

ελα βρε κορίτσακι μου....προσπάθησε να μην απογοητέυεσαι.... μην σε παίρνει από κάτω....θα έρθει και η σειρά σου θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα και καλά 

Μόλις Μ έπιασαν κάτι μικρες ενοχλήσεις στην κοιλιά 

Και δυστυχώς είδα λίγο αίμα 

Οπότε μάλλον αποτύχαμε και θα μου έρθει και νωρίτερα 

Θα το παρακολουθήσω σήμερα και θα δω 

Κοκκινο αιμα η καφε;κανονικα ποτε περιμενεις περιοδο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...