Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Emilly είπε:

Νομίζω είσαι εντελώς φυσιολογικά.εγω είμαι τσακνο.ο θυλασμος εμένα μου κρατούσε τα κιλά θυμάμαι.απο τα 18 φύγανε 13 πρώτη εβδομάδα κ μετά 10 μήνες θηλασμό με πέντε επιπλέον μια χαρά γκομενάκι ήμουν.τωρα λίγο πρέπει να σκάσω στο φαι γιατί με τα στενάχωρα λίγο παρελειπα γεύματα.

εγω τα ειχα χάσει όλα στους 9 μηνες μετά τον τοκετο και απλα πηρα ξαφνικά ένα 2κιλο συν 1 που ηταν μετα τις διακοπές.αλλα δεν άλλαξα κατι στην διατροφή μου τα ίδια τρώω και μικρη ποσότητα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Με πείσατε αυτό θα κάνω 

Ούτε εγώ θέλω αυτή τη στιγμή να πάρω ορμόνες 

Αρκετά τσιτωμενα είναι τα νεύρα μου 

Άσε που έχω κάνει στο παρελθόν 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας με επαφή 

Και χαερι δεν είδα 

Μολις παραγγειλα τα μηνιαία τεστ μου

Χαχαχαχα

Πάμε γερααα

Αν στο παρουν με φυσικό τα τεστ τι θα τα κάνεις???μου λες??χαχχαχαχχαχα

Βάλε ιδέες γιατί εχω μια κούτα και δε βλέπω φως...έχουν άλλη χρήση αυτά?χαχαχαχ

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μα όταν γυρίσαμε απι διακοπες ημουν συν 1 κιλό λεω ενταξει δεν έγινε κάτι και ξαφνικά τσουπ αλλα 2 χωρις να τρώω γενικά, όπως έτρωγα...τεσπα...θα δείξει....γενικά πλέον εχω παρατηρήσει πρήζομαι στην ωορρηξια και μετα αλλα δεν τα χανω τωρα...εκτός αν εχω κατακράτηση πολυ...τι να πω...

Ίσως και να κάνεις κάποια κατακράτηση...η ακομα και απο το αγχος......δεν παίρνεις τιποτα φάρμακα ε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Με πείσατε αυτό θα κάνω 

Ούτε εγώ θέλω αυτή τη στιγμή να πάρω ορμόνες 

Αρκετά τσιτωμενα είναι τα νεύρα μου 

Άσε που έχω κάνει στο παρελθόν 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας με επαφή 

Και χαερι δεν είδα 

Μολις παραγγειλα τα μηνιαία τεστ μου

Χαχαχαχα

Πάμε γερααα

Κάνε διατροφουλα.καλυυυυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Βρε έχεις 21 τεστ και δεν κάνεις ένα;;

Εγώ θα είχα κάνει τουλάχιστον τα 15 μέχρι στιγμής

 

Just now, Evouska said:

Κορίτσι μου τα hometest δεν έχεις;! Κάνε ένα καλέ αφού είσαι κοντά στις μέρες σου,ποτέ δε ξέρεις!!

Αχαχα ναι περίμενα την Δευτέρα που θα ρχοταν τα hometest γιατί το ακριβο το predictor δεν το χαλαλιζω σε αυτόν τον κύκλο όλα λάθος τα κάνα, και δύο μέρες τώρα τρέχω σε δουλειές και έχασα τα πρωινά, άσε που περίμενα ότι θα μου ρθει η άτιμη έτσι νιώθω επίτηδες τα κάνει. Αύριο πρωί πρωί αυτό θα κάνω αν δεν... 

Just now, Ellidr said:

Με πείσατε αυτό θα κάνω 

Ούτε εγώ θέλω αυτή τη στιγμή να πάρω ορμόνες 

Αρκετά τσιτωμενα είναι τα νεύρα μου 

Άσε που έχω κάνει στο παρελθόν 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας με επαφή 

Και χαερι δεν είδα 

Μολις παραγγειλα τα μηνιαία τεστ μου

Χαχαχαχα

Πάμε γερααα

Αχαχαχχα είσαι Θεαα :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω τα ειχα χάσει όλα στους 9 μηνες μετά τον τοκετο και απλα πηρα ξαφνικά ένα 2κιλο συν 1 που ηταν μετα τις διακοπές.αλλα δεν άλλαξα κατι στην διατροφή μου τα ίδια τρώω και μικρη ποσότητα.

Δεν πειράζει τέλεια είναι τα κιλά σου.οσο πρέπει για το ύψος.μην ακούς εμένα που είμαι λείψανο χιχιχι.

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι ξερω.....σου λέω.....καθαρά δικη μου γνωμη....εγω θα προσπαθούσα ενα φυσικο κυκλο πρώτα.....χωρίς φάρμακα και τετοια...εμενα πηγε καλα κιολας και εχω ενα στη καταψυξη οπότε ειμαι πιο θετική με αυτό....

Αααα πες το ρε Βασούλα.δηλαδη.....το φυσικό σου πήγε καλά κ γονιμοποιηκε;;;;ααα μάζεψε φυσικά αβγά τότε.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Δεν πειράζει τέλεια είναι τα κιλά σου.οσο πρέπει για το ύψος.μην ακούς εμένα που είμαι λείψανο χιχιχι.

Ε όχι και λείψανο, ποιος άτιμος σου τα πέρασε όλα αυτά, μια χαρά είσαι μοντέλο, τι κόμπλεξ βγάζουν μερικοί ρε παιδί μου και σου μεταφέρουν τέτοιες σκέψεις. Είπαμε να μας αρέσει και να αγαπάμε το σώμα μας εμείς οι παχουλές αλλά όχι και να κατηγορούμε το φυσιολογικό!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν πειράζει τέλεια είναι τα κιλά σου.οσο πρέπει για το ύψος.μην ακούς εμένα που είμαι λείψανο χιχιχι.

Αααα πες το ρε Βασούλα.δηλαδη.....το φυσικό σου πήγε καλά κ γονιμοποιηκε;;;;ααα μάζεψε φυσικά αβγά τότε.

Ναι!!!πριν τη διέγερση πηραμε ενα σε φυσικο κυκλο και πήγε καλά....για αυτο με έριξε τόσο χθες....γιατι τοσες ενεσεις και τοση Ταλαιπωρία και απέτυχε η προσπάθεια.....

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Αχαχα ναι περίμενα την Δευτέρα που θα ρχοταν τα hometest γιατί το ακριβο το predictor δεν το χαλαλιζω σε αυτόν τον κύκλο όλα λάθος τα κάνα, και δύο μέρες τώρα τρέχω σε δουλειές και έχασα τα πρωινά, άσε που περίμενα ότι θα μου ρθει η άτιμη έτσι νιώθω επίτηδες τα κάνει. Αύριο πρωί πρωί αυτό θα κάνω αν δεν... 

Αχαχαχχα είσαι Θεαα :-)

Αυριο με τα πρωινα να κανεις ενα βέβαια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι!!!πριν τη διέγερση πηραμε ενα σε φυσικο κυκλο και πήγε καλά....για αυτο με έριξε τόσο χθες....γιατι τοσες ενεσεις και τοση Ταλαιπωρία και απέτυχε η προσπάθεια.....

Βασούλα μου επειδή δεν έχω ιδέα από εξωσωματική,  τώρα ποια είναι η επόμενη διαδικασία που θα κάνεις;; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Να μπω κι εγω στην παρεα σας; 

Λοιπον συντομο ιστορικο!Ειμαι 38, με χαμηλη αμη 0,8 τελευταια μετρηση πριν 3 χρονια. Πρωτη εγκυμοσυνη βιοχημικη δεν χρειαστηκε αποξεση. Δευτερη εγκυμοσυνη 4 μηνες μετα τελειομηνη εχω το ποντικακι μου 2,5 ετων!Τριτη εγκυμοσυνη τον περασμενο Μάιο, παλινδρομησε και εκανα αποξεση. Αρχιζουμε παλι προσπαθειες... Θα προσπαθησω να διαβασω τα μηνυματα σας να ενημερωθω!Φιλια και καλως σας βρηκα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ε όχι και λείψανο, ποιος άτιμος σου τα πέρασε όλα αυτά, μια χαρά είσαι μοντέλο, τι κόμπλεξ βγάζουν μερικοί ρε παιδί μου και σου μεταφέρουν τέτοιες σκέψεις. Είπαμε να μας αρέσει και να αγαπάμε το σώμα μας εμείς οι παχουλές αλλά όχι και να κατηγορούμε το φυσιολογικό!! 

Μα πραγματικά...και εγω τα εχω τα κιλακια μου...αλλα οχι που θα σε πω ξαφνικα και λείψανο επειδή εγω ειμαι πιο παχια...ελα χριστέ...

Just now, marmelady είπε:

Γεια σας κοριτσια!Να μπω κι εγω στην παρεα σας; 

Λοιπον συντομο ιστορικο!Ειμαι 38, με χαμηλη αμη 0,8 τελευταια μετρηση πριν 3 χρονια. Πρωτη εγκυμοσυνη βιοχημικη δεν χρειαστηκε αποξεση. Δευτερη εγκυμοσυνη 4 μηνες μετα τελειομηνη εχω το ποντικακι μου 2,5 ετων!Τριτη εγκυμοσυνη τον περασμενο Μάιο, παλινδρομησε και εκανα αποξεση. Αρχιζουμε παλι προσπαθειες... Θα προσπαθησω να διαβασω τα μηνυματα σας να ενημερωθω!Φιλια και καλως σας βρηκα!

Καλως ηρθες κοριτσι μουυυυυ να χαίρεσαι το ποντικάκι σου και να ερθει γρηγορα γρήγορα αλλο ένα!!!!λυπάμαι για την αποξεση....οτι καλύτερο σου εύχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marmelady είπε:

Γεια σας κοριτσια!Να μπω κι εγω στην παρεα σας; 

Λοιπον συντομο ιστορικο!Ειμαι 38, με χαμηλη αμη 0,8 τελευταια μετρηση πριν 3 χρονια. Πρωτη εγκυμοσυνη βιοχημικη δεν χρειαστηκε αποξεση. Δευτερη εγκυμοσυνη 4 μηνες μετα τελειομηνη εχω το ποντικακι μου 2,5 ετων!Τριτη εγκυμοσυνη τον περασμενο Μάιο, παλινδρομησε και εκανα αποξεση. Αρχιζουμε παλι προσπαθειες... Θα προσπαθησω να διαβασω τα μηνυματα σας να ενημερωθω!Φιλια και καλως σας βρηκα!

Καλώς ήρθες κορίτσι στο κλουβί με τις τρελές χαχαχαχ! Να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου!! Εύχομαι να έχεις σύντομα μια τελειομηνη χαρούμενη εγκυμοσύνη!!❤

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Βασούλα μου επειδή δεν έχω ιδέα από εξωσωματική,  τώρα ποια είναι η επόμενη διαδικασία που θα κάνεις;; 

Θα παω παλι με φυσικο ευακι μου....μολις μ ερθει περίοδος στην 8η  μερα θα παω για υπέρηχο να δουμε αν εχω ωαριο και αν μεγαλώνει να το παρουμε.....θα το γονιμοποιησουμε στο εργαστήριο και αν πάει καλά και προχωρήσει θα ξεπαγώσουμε και το άλλο π εχω και θα κάνουμε μεταφορά...:D πρώτα ο Θεός αν πανε ολα καλα αυτή τη Φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι!!!πριν τη διέγερση πηραμε ενα σε φυσικο κυκλο και πήγε καλά....για αυτο με έριξε τόσο χθες....γιατι τοσες ενεσεις και τοση Ταλαιπωρία και απέτυχε η προσπάθεια.....

Αυριο με τα πρωινα να κανεις ενα βέβαια!!!

Ααααα είδες;;;;;;τα ελευθέρας βοσκής;;;;;;;αρχίζω να βγάζω πόρισμα.λοιπον είσαι μόνο 33 ξεκινά να μαζεύεις κάθε μήνα κ άσε τα φάρμακα σε λίγους μήνες θα έχεις μια εξάδα τέλεια κ τότε βούρ.κ τα χωρίζουν τρία κ αλλά τρία κ το πέτυχες κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Θα παω παλι με φυσικο ευακι μου....μολις μ ερθει περίοδος στην 8η  μερα θα παω για υπέρηχο να δουμε αν εχω ωαριο και αν μεγαλώνει να το παρουμε.....θα το γονιμοποιησουμε στο εργαστήριο και αν πάει καλά και προχωρήσει θα ξεπαγώσουμε και το άλλο π εχω και θα κάνουμε μεταφορά...:D πρώτα ο Θεός αν πανε ολα καλα αυτή τη Φορά!!!

Και μετά ουσιαστικά θα σου μεταφέρουν 2 ; σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να το πετύχεις αυτή τη φορά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ε όχι και λείψανο, ποιος άτιμος σου τα πέρασε όλα αυτά, μια χαρά είσαι μοντέλο, τι κόμπλεξ βγάζουν μερικοί ρε παιδί μου και σου μεταφέρουν τέτοιες σκέψεις. Είπαμε να μας αρέσει και να αγαπάμε το σώμα μας εμείς οι παχουλές αλλά όχι και να κατηγορούμε το φυσιολογικό!! 

Μπρε δεν είμαι φυσιολογικό χαχαχαχα.μακαρι να ήμουν κ αν ήμουν τα κιλά που θα ήθελα θα ήμουν 7 πάνω αλλά ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...