Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, SerafinaPekala είπε:

Αχχ μη μου τα λες αυτά κ εγώ έλπιζα λίγο, πρώτη φορά στη ζωή μου είχα συχνοουρια, τι σου είναι η ψυχολογία δηλαδή εεε πωπωω αγωνία που την έχουμε... 

Σεραφίνα μην απογοητευεσαι,η συχνοουρια είναι σύμπτωμα από τις ορμόνες αλλά δεν ξέρουμε αν είναι πριν την περίοδο ηη πριν από την εγκυμοσύνη.ειχα σε δύο εγκυμοσύνες συχνοουρια πριν την καθυστέρηση αλλά είχα κ στην ωορηξια πριν δέκα μέρες.οτι να ναι ορμονικα.και αν δεν σου έχει ξανασυμβεί που ξέρεις;;;;;;γενικά είναι όλα τα συμπτώματα πιθανά.και εννοείται θα μας δεις κ εμάς που λέμε δεν υφίστανται να τα αναλύουμε πάλι σε λίγες μέρες.γιατι συνεχίζουμε την προσπάθεια κ είμαστε στην ίδια φάση.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Τ καλύτερο είναι αυτό 

Δυστυχώς όλα τα συμπτώματα είναι παρόμοια ή ίδια 

Οπότε η καθυστέρηση 

Και μετά όλα τ αλλα

Παντως να πω οτι ακομα κ σημερα 15ημερα του κυκλου υγρα πηχτα δεν ειχα, εκτος απο λιγα τη περασμενη πεμπτη που ηταν τοσο ελαχιστα που δεν ξερω αν ηταν αυτα..μαλλον ο οργανισμος σου δεν παραγει πολλα υγρα τη μερα της ωορρηξιας. και ερωτηση: οταν βλεπεις υγρα πολλα σημαινει οτι ξεκινησε η ωορρηξια ή οτι οπου να ναι ξεκιναει;;; κουλη ερωτηση αλλα τη σκεφτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχα δεν εχω αλλες φάρσες!!!23 Δεκεμβρίου είναι γεννημένος ο 1ος γιος μου,απλα αλλο έτος.

23 είχα ΠΗΤ! 

Να ρωτησω όσες καπνίζετε πόσα κάνετε την ημέρα κάνω 10 προσπαθώ να τα μειώσω πριν μείνω στην μικρή μου έκανα 1 αραιά και που μετά που γέννησα το ξεκίνησα κανονικά....όντως επιβαρύνει την σύλληψη???

Επερνα και φολικό οξύ αρκετό καιρό πριν μείνω γιατί έχω το στίγμα της αναιμιας και το επερνα καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να το ξεκινήσω ξανά γτ βοηθάει στην σύλληψη και τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Παντως να πω οτι ακομα κ σημερα 15ημερα του κυκλου υγρα πηχτα δεν ειχα, εκτος απο λιγα τη περασμενη πεμπτη που ηταν τοσο ελαχιστα που δεν ξερω αν ηταν αυτα..μαλλον ο οργανισμος σου δεν παραγει πολλα υγρα τη μερα της ωορρηξιας. και ερωτηση: οταν βλεπεις υγρα πολλα σημαινει οτι ξεκινησε η ωορρηξια ή οτι οπου να ναι ξεκιναει;;; κουλη ερωτηση αλλα τη σκεφτηκα!

Κ εγώ αυτό με τα υγρά άσχετη είμαι 

Ας μας απαντήσει κάποια 

Εύλογο ερώτημα

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα!!!! Αν δεν χασαμε την ωορρηξια τη Δευτερα κατι καναμε με τις προσπαθειες ατο το μηνα... η εφαρμογη ελεγε χθες ωορρηξια αλλα ξερω οτι ολα ειναι με βαση στατιστικων. τη πετυχαμε χθες την επαφη, βεβαια σερνομασταν κ οι δυο , αν σερνεται κ το dna του αντρα μου, παει χαμενα πηγαν τα καημενουλια χαχαχα! Σκεφτομαι κ τη περιπτωση ο ελαχιστος βραδυνος θηλασμος να εμποδιζει.. τεσπα θα δειξει..να ξερετε δεν θα σας πω συμπτωματα (δεν υποσχομαι αλλα θα προσπαθησω να τα αγνοησω) κ θα περιμενω τη μερα της καθυστερησης για τεστ (αν υπαρξει δλδ) . αυτα!!! νομιζω ο αντρας μου παρακαλαει πιο πολυ απο μενα να πετυχουμε γιατι μου λεει χθες "θα αφησω τα κοκκαλα μου..." χαχαχαχα

Όχι συμπτώματα να πεις για το αρχειο.και μετά θα ανατρέχουμε να βγάλουμε πόρισμα.κοριτσιαααα δεν θέλω τέτοια.το θέμα λέει συμπτώματα.κραταμε αρχειο.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

23 είχα ΠΗΤ! 

Να ρωτησω όσες καπνίζετε πόσα κάνετε την ημέρα κάνω 10 προσπαθώ να τα μειώσω πριν μείνω στην μικρή μου έκανα 1 αραιά και που μετά που γέννησα το ξεκίνησα κανονικά....όντως επιβαρύνει την σύλληψη???

Επερνα και φολικό οξύ αρκετό καιρό πριν μείνω γιατί έχω το στίγμα της αναιμιας και το επερνα καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να το ξεκινήσω ξανά γτ βοηθάει στην σύλληψη και τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης.....

Ναι να το ξεκινήσεις άμεσα το φυλλικό

Εγώ το παίρνω ένα χρόνο τώρα 

Και σήμερα ξεκίνησα πάλι και πολυβιταμινες να τις πιω γ αυτό το κύκλο μήπως βοηθήσουν λίγο την κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

χαχαχα δεν εχω αλλες φάρσες!!!23 Δεκεμβρίου είναι γεννημένος ο 1ος γιος μου,απλα αλλο έτος.

αχ και μενα αυτος ο βραδινός μου εχει μείνει, ειναι στο συνολο 3 με 4 μεχρι το πρωί..δεν μπορω με τπτ να τον κόψω. 

Εμενα ξεκινησε κ παιδικο κ περναει μια δυσκολη περιοδο και βλεπω οτι το εχει αναγκη. γενικα ειμαι της αποψης να κοπει οποτε θελει το παιδι χωρις πιεση , ποσο μαλλον τωρα που περναει ζορικα. ολα θα το κοψουν καποια στιγμη. δεν θα θηλαζει για παντα..απλα το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως εστω αυτο το λιγο δυσκολευει τη συλληψη ρε γαμωτο..αλλα να σου πω την αληθεια μου δεν διατιθεμαι να του το κοψω μεσα στη μαυρη νυχτα που με ψαχνει για επιβεβαιωση (λειπω κ πολλες ωρες την ημερα απο κοντα του)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εγώ αυτό με τα υγρά άσχετη είμαι 

Ας μας απαντήσει κάποια 

Εύλογο ερώτημα

Αφού υπάρχει το αρχείο χαχαχα.ειχα περιγράψει την σύσταση των υγρών νομίζω στην evouska;;;;μην με κάνετε να τα ξαναπώ πρωί πρωί...άντε με πείσατε.πριν την ωορηξια ξεκινάει κολλώδης βλενα.η πιο γόνιμη είναι......όταν πας τουαλέτα κ την βλέπεις να είναι ένα εκρεμες κ να μην αποσπάται εύκολα από το σώμα της γυναίκας.10 εκατοστά ας πούμε  κ διαυγης.κσι τώρα πάω για εμετο.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Παντως να πω οτι ακομα κ σημερα 15ημερα του κυκλου υγρα πηχτα δεν ειχα, εκτος απο λιγα τη περασμενη πεμπτη που ηταν τοσο ελαχιστα που δεν ξερω αν ηταν αυτα..μαλλον ο οργανισμος σου δεν παραγει πολλα υγρα τη μερα της ωορρηξιας. και ερωτηση: οταν βλεπεις υγρα πολλα σημαινει οτι ξεκινησε η ωορρηξια ή οτι οπου να ναι ξεκιναει;;; κουλη ερωτηση αλλα τη σκεφτηκα!

Συνήθως όταν έχουμε υγρά σημαίνει ότι είσαι στις γόνιμες εγώ ας πουμε μου κρατάνε γύρω στις 5-6 μέρες τα υγρά αλλά πάω με τα πονακια δηλ από πάντα καταλαβαινα την ημέρα της ωορηξιας γτ είτε με πονούσε από την μια είτε από την άλλη σαν τσιμπήματα μετά την γέννα δε το πράγμα χειροτέρευσε έχει τύχει να πάρω αναλγητικό από πόνο ωορηξιας


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αφού υπάρχει το αρχείο χαχαχα.ειχα περιγράψει την σύσταση των υγρών νομίζω στην evouska;;;;μην με κάνετε να τα ξαναπώ πρωί πρωί...άντε με πείσατε.πριν την ωορηξια ξεκινάει κολλώδης βλενα.η πιο γόνιμη είναι......όταν πας τουαλέτα κ την βλέπεις να είναι ένα εκρεμες κ να μην αποσπάται εύκολα από το σώμα της γυναίκας.10 εκατοστά ας πούμε  κ διαυγης.κσι τώρα πάω για εμετο.

Ευχαριστούμε Έμιλυ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

23 είχα ΠΗΤ! 

Να ρωτησω όσες καπνίζετε πόσα κάνετε την ημέρα κάνω 10 προσπαθώ να τα μειώσω πριν μείνω στην μικρή μου έκανα 1 αραιά και που μετά που γέννησα το ξεκίνησα κανονικά....όντως επιβαρύνει την σύλληψη???

Επερνα και φολικό οξύ αρκετό καιρό πριν μείνω γιατί έχω το στίγμα της αναιμιας και το επερνα καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να το ξεκινήσω ξανά γτ βοηθάει στην σύλληψη και τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης.....

Άστα δεν θέλω να σου πω πόσα καπνίζω ντρεπομαιιιι αφού το κρατάς στα 10 καλά είναι. Φυσικά κ θα το κόψω μαχαίρι μολυς μάθω τα νέα αλλά είναι φαύλος κύκλος τώρα που ανχωνομαι χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

23 είχα ΠΗΤ! 

Να ρωτησω όσες καπνίζετε πόσα κάνετε την ημέρα κάνω 10 προσπαθώ να τα μειώσω πριν μείνω στην μικρή μου έκανα 1 αραιά και που μετά που γέννησα το ξεκίνησα κανονικά....όντως επιβαρύνει την σύλληψη???

Επερνα και φολικό οξύ αρκετό καιρό πριν μείνω γιατί έχω το στίγμα της αναιμιας και το επερνα καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να το ξεκινήσω ξανά γτ βοηθάει στην σύλληψη και τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης.....

εγω τουε ειχα 27 πητ και ηρθε μόνος του νωριτερα στις 23 

το φυλλικο το παίρνω και εγω εδω και 3 μηνες 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι να το ξεκινήσεις άμεσα το φυλλικό

Εγώ το παίρνω ένα χρόνο τώρα 

Και σήμερα ξεκίνησα πάλι και πολυβιταμινες να τις πιω γ αυτό το κύκλο μήπως βοηθήσουν λίγο την κατάσταση

Ναι θα το ξεκινήσω με το κάπνισμα τι κάνω οεο...??! Γτ την πρώτη φορά δεν κάπνιζα τώρα πως το κοβω???

Just now, SerafinaPekala είπε:

Άστα δεν θέλω να σου πω πόσα καπνίζω ντρεπομαιιιι αφού το κρατάς στα 10 καλά είναι. Φυσικά κ θα το κόψω μαχαίρι μολυς μάθω τα νέα αλλά είναι φαύλος κύκλος τώρα που ανχωνομαι χαχαχ

Εγώ να σου πω ότι το σκέφτομαι λίγο σαν άδικια γτ τη  πρώτη φορά ήταν "καθαρός" ας πούμε ο οργανισμός και τώρα δεν είναι για το νέο μωράκι όταν έρθει.... πρέπει να το ελλατωσω γτ να το κόψω χλωμό???? Φυσικά αν μείνω μαχαίρι όσο και να ζοριστω

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω τουε ειχα 27 πητ και ηρθε μόνος του νωριτερα στις 23 

Ναι και εμένα έτσι!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Άστα δεν θέλω να σου πω πόσα καπνίζω ντρεπομαιιιι αφού το κρατάς στα 10 καλά είναι. Φυσικά κ θα το κόψω μαχαίρι μολυς μάθω τα νέα αλλά είναι φαύλος κύκλος τώρα που ανχωνομαι χαχαχ

Αχ αυτό το τσιγάρο 

Κάπνιζα πολύ μα πααααααρα πολύ 

Ώσπου πριν δύο χρόνια ένα πρωί  που εβηχα σαν τον νταλικερη ,λέω όπα ,κακα μαντάτα 

Άσε που στον χορό μου κοβόταν η ανάσα 

Και πάω σ ένα μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο

Και από τότε κάνω ηλεκτρονικο 

Καμιά σχέση έχει αλλάξει η ζωή μου 

Βέβαια ζοριστηκα τις πρώτες δύο εβδομάδες ,έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου ότι κάπνιζα κάτι τσιγαρουκλες άστα να πάνε 

Αλλά τα κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εμενα ξεκινησε κ παιδικο κ περναει μια δυσκολη περιοδο και βλεπω οτι το εχει αναγκη. γενικα ειμαι της αποψης να κοπει οποτε θελει το παιδι χωρις πιεση , ποσο μαλλον τωρα που περναει ζορικα. ολα θα το κοψουν καποια στιγμη. δεν θα θηλαζει για παντα..απλα το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως εστω αυτο το λιγο δυσκολευει τη συλληψη ρε γαμωτο..αλλα να σου πω την αληθεια μου δεν διατιθεμαι να του το κοψω μεσα στη μαυρη νυχτα που με ψαχνει για επιβεβαιωση (λειπω κ πολλες ωρες την ημερα απο κοντα του)

εγω σπιτι την εχω αφου ειμαι κ εγω ,συμφωνώ και εγώ δεν θελω να το κοψω απότομα εστω κ αυτό..απλα με αγχωσε η γυναικολογος οτι αν μείνω έγκυος θα πρέπει να κοπεί...απλα σκεφτομαι οτι αν μεινω μηπως το κρατήσω ετσι ,γιατί λενε σε εγκυμοσύνη μειώνεται η ροή οποτε μηπως ετσι το κοψει μονη της.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...