Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Εγω παντως εχω παρατηρησει οτι εχω συχνοουρια την ημερα της περιοδου. Επισης εδω κ καιρο εχω παρατηρησει οτι 4-5 μερες πριν την περιοδο με πιανει ενας κομπος στο στομαχι με αποτελεσμα να μου φερνει αναγουλες. Αναγουλιαζα με την οδοντοκρεμα..αααα εχω ριξει κ εναν εμετο τον προηγουμενο μηνα 2 μερες πριν την περιοδο.. εν ολιγης, για μενα,  δεν πιστευω τπτ απο συμπτωματα.. το μονο που θα με κανει να προβληματιστω θα ειναι η καθυστερηση..τελος! Αλλαααα..νομιζω το ειπε η @Ellidr μην τυχον παει να γινει κατι κ τελευταια στιγμη το αποβαλλει τελικα ο οργανισμος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop said:

Σε εμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου η συχνοουρία ήταν το πρώτο σύμπτωμα. Εγώ που δεν σηκώνομαι ποτε τη νυχτα για να ουρήσω , λίγο πριν επιβεβαιώσω την κύηση με τεστ ( δηλαδή μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση ) με πιάνει αμέσως. Αυτό και η ευαισθησία, όχι ιδιαίτερο πρήξιμο , στο στήθος. Μετά από τόσες φορές, αυτά έχω καταλήξει ότι είναι ενδεικτικά εγκυμοσύνης στην περίπτωση μου.

 

Just now, Evouska said:

κ εγω συχνοουρια ειχα αλλα μετα την καθυστερηση αν θυμαμαι καλα! το πιο εντονο μου συμπτωμα ηταν το πολυυυυ πρησμενο στηθος, δε μποσουσα ουτε να το ακουμπησω! καλα κ χωρις σουτιεν δν αντεχα γιατι με ενοχλουσε η παραμικρη του κινηση!!

αχ ωραιο που ειναι το μαυρισμααα! Εγω φετος για αλλη μια χρονια, ασπρη σαν το γαλα!

Μακάρι να ναι κ σε μένα τι να πω με είχε πιάσει πριν μέρες πρώτη φορά στη ζωή μου μετά σταμάτησε και χτες το βράδυ πάλι, αλλά στο καπάκι έκανα 2 αρνητικά τεστ οπότε μάλλον το προκάλεσα εγώ στον εαυτό μου αχαχαχ, εκτός κ αν κατουρησα όλη την ορμόνη πριν κ δεν πρόλαβα να την τσακωσω τι να πω...αυριο πάμε πάλι για επόμενο τεστακι αν δεν μου ρθει, με την εφαρμογή έχω 3 μέρες καθυστέρηση αλλά σύμφωνα με τον ανώτατο κύκλο μου αύριο πρέπει να μου έρθει πιάνω 28 μερες χμμμ βλεπουμε

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

 

Μέχρι πριν δύο εβδομάδες έκανα γύρω στα 20-25 κατάλαβα ότι πήρα φόρα και από την επόμενη μέρα το έριξα στα δέκα....

Ξεκινάω από σήμερα να κοπεί σιγά σιγά να δούμε πως θα πάει θα ήθελα να είναι κάνα τρίμηνο καθαρός ο οργανισμός μου έστω να κάνω δύο τρια την ημέρα! Μέχρι τώρα έκανα δύο,θα δώσω περιθώρια άλλα δύο μέχρι το βράδυ....γενικά με βοηθάει αυτό να βάζω όρια σε εμένα! 

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ηλεκτρονικο από την αρχή καπνίζω στριφτό!

Αχ μπράβο σου που το ελενχεις!! Αντε και στα δικά μου, καλά λέει η @Ellidr μολυς σχολασει ο δικός μου θα του πω να με φτιάξει το ηλεκτρονικό μου πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εγώ αυτό με τα υγρά άσχετη είμαι 

Ας μας απαντήσει κάποια 

Εύλογο ερώτημα

 

Just now, sofiadu είπε:

Παντως να πω οτι ακομα κ σημερα 15ημερα του κυκλου υγρα πηχτα δεν ειχα, εκτος απο λιγα τη περασμενη πεμπτη που ηταν τοσο ελαχιστα που δεν ξερω αν ηταν αυτα..μαλλον ο οργανισμος σου δεν παραγει πολλα υγρα τη μερα της ωορρηξιας. και ερωτηση: οταν βλεπεις υγρα πολλα σημαινει οτι ξεκινησε η ωορρηξια ή οτι οπου να ναι ξεκιναει;;; κουλη ερωτηση αλλα τη σκεφτηκα!

Καλημέρα κοριτσαρες μου...λοιπον ειχα ρωτήσει το ιδιο πράγμα τον γυναικολόγο μου....οταν ξεκινανε τα υγρά παει να πει ότι θα έρθει η ωορρηξία....μεσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα συμβει...οχι την ίδια μερα π τα βλέπεις....

Just now, evaki23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθες αφού πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε σαλπιγγογραφία....όσες την έχουν κάνει που την έκαναν? και εάν έχετε ιδέα κόστος. Ευχαριστώ

Όπως και η @Ellidr ετσι και εγω...130€ στην Κρήτη όμως!πρέπει 8η με 10η μερα του κύκλου να ξέρεις!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

 

Καλημέρα κοριτσαρες μου...λοιπον ειχα ρωτήσει το ιδιο πράγμα τον γυναικολόγο μου....οταν ξεκινανε τα υγρά παει να πει ότι θα έρθει η ωορρηξία....μεσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα συμβει...οχι την ίδια μερα π τα βλέπεις....

αααα σε ευχαριστωω πολυ χρησιμη πληροφοριααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Επισης να σας πω οτι τραβηγματακια κ τσιμπηματακια πολλες φορες ειναι κ το εντερο που νιωθουμε...εγω τουλαχιστον 2/3 φορες που νιωθω κατι συνοδευεται με επισκεψη στη τουαλετα!!! χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Παντως να πω οτι ακομα κ σημερα 15ημερα του κυκλου υγρα πηχτα δεν ειχα, εκτος απο λιγα τη περασμενη πεμπτη που ηταν τοσο ελαχιστα που δεν ξερω αν ηταν αυτα..μαλλον ο οργανισμος σου δεν παραγει πολλα υγρα τη μερα της ωορρηξιας. και ερωτηση: οταν βλεπεις υγρα πολλα σημαινει οτι ξεκινησε η ωορρηξια ή οτι οπου να ναι ξεκιναει;;; κουλη ερωτηση αλλα τη σκεφτηκα!

κοίτα εγώ έχω παρατήρηση οτι καποιες φορες δεν βγαινουν έξω ολα,ενώ έχω γενικα...γενικα θέλουμε να ειναι πολυ ελαστικα διαφανα στις γόνιμες μερες

Just now, evaki23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθες αφού πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε σαλπιγγογραφία....όσες την έχουν κάνει που την έκαναν? και εάν έχετε ιδέα κόστος. Ευχαριστώ

εγω την έκανα στο Αλεξάνδρας για καλη μου τύχη δεν πλήρωσα δλδ αλλα ημουν τυχερη που βρήκα κενο γιατι συνηθως δεν εχει .αλλιως πας έξω εχει σίγουρα 130 με 150 ανάλογα..επίσης στο δημόσιο εχει πολυυυυ αναμονή.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Μακάρι να ναι κ σε μένα τι να πω με είχε πιάσει πριν μέρες πρώτη φορά στη ζωή μου μετά σταμάτησε και χτες το βράδυ πάλι, αλλά στο καπάκι έκανα 2 αρνητικά τεστ οπότε μάλλον το προκάλεσα εγώ στον εαυτό μου αχαχαχ, εκτός κ αν κατουρησα όλη την ορμόνη πριν κ δεν πρόλαβα να την τσακωσω τι να πω...αυριο πάμε πάλι για επόμενο τεστακι αν δεν μου ρθει, με την εφαρμογή έχω 3 μέρες καθυστέρηση αλλά σύμφωνα με τον ανώτατο κύκλο μου αύριο πρέπει να μου έρθει πιάνω 28 μερες χμμμ βλεπουμε

Αχ μπράβο σου που το ελενχεις!! Αντε και στα δικά μου, καλά λέει η @Ellidr μολυς σχολασει ο δικός μου θα του πω να με φτιάξει το ηλεκτρονικό μου πάλι 

Αύριο είναι η τελευταία μέρα ε???χμμμμμ τότε μπορεί και να είναι νωρίς απλα για Ν δείξει....τα hometest  δείχνουν από την πρώτη μερα καθυστέρησης....οπότε κρατάμε μια ελπιδα!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

 

Καλημέρα κοριτσαρες μου...λοιπον ειχα ρωτήσει το ιδιο πράγμα τον γυναικολόγο μου....οταν ξεκινανε τα υγρά παει να πει ότι θα έρθει η ωορρηξία....μεσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα συμβει...οχι την ίδια μερα π τα βλέπεις....

Όπως και η @Ellidr ετσι και εγω...130€ στην Κρήτη όμως!πρέπει 8η με 10η μερα του κύκλου να ξέρεις!!!!!!

τωρα για τα υγρα συμφωνώ θα έρθει..αλλα εγω πχ μπορει να εχω κ πανω απο 6 μερες υγρα και μετα να γίνει η ωορρηξία 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Αύριο είναι η τελευταία μέρα ε???χμμμμμ τότε μπορεί και να είναι νωρίς απλα για Ν δείξει....τα hometest  δείχνουν από την πρώτη μερα καθυστέρησης....οπότε κρατάμε μια ελπιδα!!!!:wub:

Μακάριιι τι να πωωω αλλιώς πάμε για τον επόμενο δεν πειράζει, απλά τύραννια εκεί να με κρατάει σε αγωνια

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

τωρα για τα υγρα συμφωνώ θα έρθει..αλλα εγω πχ μπορει να εχω κ πανω απο 6 μερες υγρα και μετα να γίνει η ωορρηξία 

Αχουυ έχω κατά μπερδευτει με τα υγρά άκρη δεν βγάζω, εγώ νομίζω έχω όλον τον μήνα χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

τωρα για τα υγρα συμφωνώ θα έρθει..αλλα εγω πχ μπορει να εχω κ πανω απο 6 μερες υγρα και μετα να γίνει η ωορρηξία 

βρε ζουζουνα μου να σε ρωτησω, τι φυλλικο παιρνεις; θηλαζω κ το σκεφτομαι πιο να παρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τωρα για τα υγρα συμφωνώ θα έρθει..αλλα εγω πχ μπορει να εχω κ πανω απο 6 μερες υγρα και μετα να γίνει η ωορρηξία 

Ναι ζουζουνα μου αυτο εννοειται....και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...εγω ας πούμε εχω μόνιμα υγρα....ειτε στην ωορηξια είτε λίγο πριν την περίοδο ειτε στην αρχη....καμια έλπιδα...χαχαχαχχα

Μου είπε λοιπόν ο γιατρος πως θα με παρακολουθώ...και όταν γίνουν πιο έντονα η πιο κολλωδη όπως υπέροχα περιέγραψε η φιλη μας @Emilly πιο πάνω πάει να πει πως πλησιάζει....

Μα ρε κορίτσια....αυτο που έχουμε το χαβα του τέτοιου μας 24  ώρες την μερα 7 μερες την εβδομάδα δε καταντάει λίγο κουραστικό??εχω μάθει τα πάντα για τον εαυτό μου...χάσαμε την μαγεία!!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Μακάριιι τι να πωωω αλλιώς πάμε για τον επόμενο δεν πειράζει, απλά τύραννια εκεί να με κρατάει σε αγωνια

Αχουυ έχω κατά μπερδευτει με τα υγρά άκρη δεν βγάζω, εγώ νομίζω έχω όλον τον μήνα χαχαχα

Είναι να μου έρθει αύριο μεθαύριο και έχω υγρά ότι να ναι!!!!

Πάντως την πρώτη εγκυμοσύνη πριν κάνω τεστ είχα τόσουςςςςς πόνους περιόδου που έλεγα τώρα θα έρθει τώρα θα έρθει θα επερνα αναλγητικό και υγρά πολλά νόμιζα ότι είχα αίμα αλλά έκανα τεστ επειδή είδε ο άντρας μου ένα όνειρο ότι είχαμε μωρό το έκανα κρυφά όμως και ήταν καθαρό θετικό δύο μέρες πριν την ημέρα περιόδου....αν δεν έκανα τεστ ακόμα περίοδο θα νόμιζα ότι περιμένω καμία διαφορά με τον προηγούμενο μήνα πριν εκείνον που έμεινα δύο μήνες προσπαθούσαμε δηλ διάφορα καμία και τις δύο είχα τα ίδια συμπτώματα....μόνο μετά το τεστ στις δύο τρεις ημέρες πρήστηκε πολυυυυ το στήθος δεν μπορούσα να ακουμπήσω τίποτα πάνω....

Επειδή λέτε για σύμπτωματα το αναφέρω

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι ζουζουνα μου αυτο εννοειται....και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...εγω ας πούμε εχω μόνιμα υγρα....ειτε στην ωορηξια είτε λίγο πριν την περίοδο ειτε στην αρχη....καμια έλπιδα...χαχαχαχχα

Μου είπε λοιπόν ο γιατρος πως θα με παρακολουθώ...και όταν γίνουν πιο έντονα η πιο κολλωδη όπως υπέροχα περιέγραψε η φιλη μας @Emilly πιο πάνω πάει να πει πως πλησιάζει....

Μα ρε κορίτσια....αυτο που έχουμε το χαβα του τέτοιου μας 24  ώρες την μερα 7 μερες την εβδομάδα δε καταντάει λίγο κουραστικό??εχω μάθει τα πάντα για τον εαυτό μου...χάσαμε την μαγεία!!!χαχαχαχα

Χαχαχαχα ισχύει 

Όλη μέρα τον χαβα του 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Είναι να μου έρθει αύριο μεθαύριο και έχω υγρά ότι να ναι!!!!

Πάντως την πρώτη εγκυμοσύνη πριν κάνω τεστ είχα τόσουςςςςς πόνους περιόδου που έλεγα τώρα θα έρθει τώρα θα έρθει θα επερνα αναλγητικό και υγρά πολλά νόμιζα ότι είχα αίμα αλλά έκανα τεστ επειδή είδε ο άντρας μου ένα όνειρο ότι είχαμε μωρό το έκανα κρυφά όμως και ήταν καθαρό θετικό δύο μέρες πριν την ημέρα περιόδου....αν δεν έκανα τεστ ακόμα περίοδο θα νόμιζα ότι περιμένω καμία διαφορά με τον προηγούμενο μήνα πριν εκείνον που έμεινα δύο μήνες προσπαθούσαμε δηλ διάφορα καμία και τις δύο είχα τα ίδια συμπτώματα....μόνο μετά το τεστ στις δύο τρεις ημέρες πρήστηκε πολυυυυ το στήθος δεν μπορούσα να ακουμπήσω τίποτα πάνω....

Επειδή λέτε για σύμπτωματα το αναφέρω

αχ τι τελειο αυτο το ονειρο του αντρα σουυυυυ! 

κι εγω με τα υγρα ετσι ειμαι παντα μα παντα εχω εστω λιγα και φοραω μονιμα σερβιετακι! αλλα πριν την εγκυμοσυνη θυμαμαι ειχα πολλα πηχτα υπολευκα αλλαζα συνεχεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

αχ τι τελειο αυτο το ονειρο του αντρα σουυυυυ! 

κι εγω με τα υγρα ετσι ειμαι παντα μα παντα εχω εστω λιγα και φοραω μονιμα σερβιετακι! αλλα πριν την εγκυμοσυνη θυμαμαι ειχα πολλα πηχτα υπολευκα αλλαζα συνεχεια!! 

Εγώ δυστυχώς δεν έχω πολλά υγρά 

Τώρα μετα την σαλπιγγογραφια ,κάτι γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

αααα σε ευχαριστωω πολυ χρησιμη πληροφοριααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Επισης να σας πω οτι τραβηγματακια κ τσιμπηματακια πολλες φορες ειναι κ το εντερο που νιωθουμε...εγω τουλαχιστον 2/3 φορες που νιωθω κατι συνοδευεται με επισκεψη στη τουαλετα!!! χαχαχαχα

 

Άλλο το τσίμπημα και τράβηγμα της μήτρας κ άλλο το έντερο.το έντερο το νιώθεις να κινείται από την μια μεριά κ την άλλη κ να πρήζεται κ μετά κάνεις κάτι κακό κ χαλαρώνεις.αλλα της μήτρας είναι κράμπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...