Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Aχ κ δεν το μπορώ το αβοκάντο οοοο.... Ειχα πάρει για τον μικρό να φτιάξουμε παγωτό κ σμουθις το καλοκαίρι κ μόνο που το άνοιξα μου ήρθε αναγούλα.. Είμαι γενικά πολύ περιεργη με τα φαγητά από μικρή. Δύσκολη κ καθόλου περίεργη να δοκιμάσω γεύσεις. Επίσης το σούπερ κουλο:δεν μου αρέσουν τα γλυκά, παγωτό τρώω μόνο δέλτα-έβγα κ δεν μου αρέσει το χύμα. Κ μετά αναρωτιέμαι γιατί το παιδί μου βγήκε τόσο επιλεκτικό στο φαγητό! Είχε να πάρει dna!! 

Γειά σου Κελλυ, για το filicine σήμερα κιολας μου είπε φαρμακοποιός ότι είναι πολύ μικρή δόση τα 5mg. Απλά διατηρεί (όπως χαρακτηριστικά είπε) τα επίπεδα φυλλικου αλλά από εκεί κ πέρα αν προκύψει εγκυμοσύνη απαραίτητα πιο πολλά mg, το οποίο μάλιστα θα προτεινει κ ο γιατρός. Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη μου έπαιρνα το iofolen που έχει κ άλλες βιταμίνες μέσα. Ακριβούτσικο, 15€ το κουτι. 

Ίσως λόγω ηλικίας να σου είπε στα 4 ή ίσως έχει κάποιο άλλο λόγο που στο λέει. Ρώτησε τον καλύτερα να σου πει μήπως κ υπάρχει λόγος να το χωρίζεις στα 4.εντομεταξυ είναι τόσο μικρό... Πως το χωρίζεις στα 4 αλήθεια;;; 

Εντομεταξυ να αναφέρω ότι μάλλον έχω κολλήσει κάτι από το μικρό  σα Light γαστρεντεριτιδα γιατί όλο πάω τουαλέτα κ έχω αναγούλες. Αλλά μη βιάζεστε τα ίδια κ ο σύζυγος εκτός αν έμεινε έγκυος εκείνος αυτόν τον μήνα!!! Χαχαχχαχαχαχαχα

 

Χαχαχαχα δε σε μπορωωωωω θα του λες σε λίγο μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερεγγυος χαχαχαχ

Εν τω μεταξύ ήθελα να σου πω διάβασα στις οδηγίες του fanolit Και για το θηλασμο λέει ότι δεν έχουν παρατηρηθεί δυσμενείς επιπτώσεις σε βρέφη που θηλάζουν, οι μητέρες των οποίων λάμβαναν φυλικο οξυ!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες. Καινούργια εδώ. Λοιπόν να σας πω και γω το πρόβλημα μου . Έχω κύκλο σταθερό 27 μέρες ( άντε να αργεί 1-4 μέρες ). Τελευταία περίοδος 25/08 με 28/08 . Στις 09/09 είχαμε ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου. Προχθές 21 /09 άρχισα να βλέπω στο σκούπισμα ροζ αίμα σαν νερό και συνέχισε με μια μικρή αυξηση στη ποσότητα χωρίς να μπορεί να θεωρηθεί περίοδος. Ούτε μια σερβιετα (συνολικα έως τώρα) δεν γεμίζει. Σήμερα πάλι μόνο στο σκούπισμα κάτι μεταξύ καφέ και λίγο ροζ αίμα. Προχθές και χθες είχα κράμπες περιόδου,  η λαιμαργία μου έχει φτάσει σε απελπιστικη κατάσταση και υποφέρω από πονοκεφάλους. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;  Στο ημερολόγιο περιόδου λέει ότι η ωορρηξία ήταν στις 06/09. Μήπως να είχα καθυστερημένη ωοορηξια; Όπως καταλαβαίνετε το άγχος μου είναι στο κόκκινο. Άλλες φορές δεν ασχολιόμουν με καθυστερήσεις κτλ αλλά τώρα κάτι με ενοχλεί , νιώθω περίεργα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Καινούργια εδώ. Λοιπόν να σας πω και γω το πρόβλημα μου . Έχω κύκλο σταθερό 27 μέρες ( άντε να αργεί 1-4 μέρες ). Τελευταία περίοδος 25/08 με 28/08 . Στις 09/09 είχαμε ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου. Προχθές 21 /09 άρχισα να βλέπω στο σκούπισμα ροζ αίμα σαν νερό και συνέχισε με μια μικρή αυξηση στη ποσότητα χωρίς να μπορεί να θεωρηθεί περίοδος. Ούτε μια σερβιετα (συνολικα έως τώρα) δεν γεμίζει. Σήμερα πάλι μόνο στο σκούπισμα κάτι μεταξύ καφέ και λίγο ροζ αίμα. Προχθές και χθες είχα κράμπες περιόδου,  η λαιμαργία μου έχει φτάσει σε απελπιστικη κατάσταση και υποφέρω από πονοκεφάλους. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;  Στο ημερολόγιο περιόδου λέει ότι η ωορρηξία ήταν στις 06/09. Μήπως να είχα καθυστερημένη ωοορηξια; Όπως καταλαβαίνετε το άγχος μου είναι στο κόκκινο. Άλλες φορές δεν ασχολιόμουν με καθυστερήσεις κτλ αλλά τώρα κάτι με ενοχλεί , νιώθω περίεργα 

δεν ειναι καθηστερημενη η ωορηξια 9/9 ειναι ακριβως στην ωρα της αν λες οτι ο κυκλος σου παιζει 3-4 μερες . η περιοδος ερχετε παντα 14 μερες μετα την ωορηξια οποτε κατα ενα μεγαλο ποσοστο επεσες μεσα στην ωορηξια 9/9 ασχετα με το ημερολογιο που παντα πεφτει εξω. το αιμα ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης οποτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εισαι εγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Αν πάρω τεστ θα μπορώ να είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα ; Ουσιαστικά είμαι στη 3η μέρα καθυστέρησης . Ή καλύτερα μια και καλή χοριακη;

Ξεκινά με ένα τεστ αλλά για πιο σίγουρα κάνε μια χοριακη που θα δείξει 100% ειδικά τώρα που έχεις κ καθυστέρηση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mariangelap είπε:

Αν πάρω τεστ θα μπορώ να είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα ; Ουσιαστικά είμαι στη 3η μέρα καθυστέρησης . Ή καλύτερα μια και καλή χοριακη;

Καλως ήρθες κοριτσάκι μου....δε ξερω αν το επιθυμείς αλλα αν ναι στο εύχομαι ολοψυχα να εισαι....εφόσον είσαι τριτη μερα καθυστέρησης με τα πρώτα πρωινά θα δειξει σίγουρα...θα σ ελεγα το πρωι να κάνεις ένα!!

Ωστόσο αν έκανες ωορηξια οντως 9 του μήνα...σημερα είναι η πρώτη μερα π περιμενεις....15 μερες μετα την ωορρηξία ερχεται η περίοδος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Καλως ήρθες κοριτσάκι μου....δε ξερω αν το επιθυμείς αλλα αν ναι στο εύχομαι ολοψυχα να εισαι....εφόσον είσαι τριτη μερα καθυστέρησης με τα πρώτα πρωινά θα δειξει σίγουρα...θα σ ελεγα το πρωι να κάνεις ένα!!

Ωστόσο αν έκανες ωορηξια οντως 9 του μήνα...σημερα είναι η πρώτη μερα π περιμενεις....15 μερες μετα την ωορρηξία ερχεται η περίοδος...

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ξέρω ότι κανονικά έτσι έπρεπε να είναι αν όντως είχα ωορρηξία στις 9 αλλά στην εφαρμογή υποτίθεται ότι στις 6 είχα ωορρηξία και 21 περίμενα περίοδο.  Αλλά μάλλον δεν έχει υπολογίσει ότι αργώ σχεδόν πάντα 1 με 4 μέρες. Θα κάνω τεστ πρωί πρωί κιόλας αλλά δεν νομίζω να κλείσω μάτι ειδικά με τον αρραβωνιαστικό μου που αυτή τη στιγμή είναι στη δουλειά και είμαι σίγουρη ήδη κοιτάει για κούνια ! :x 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Καινούργια εδώ. Λοιπόν να σας πω και γω το πρόβλημα μου . Έχω κύκλο σταθερό 27 μέρες ( άντε να αργεί 1-4 μέρες ). Τελευταία περίοδος 25/08 με 28/08 . Στις 09/09 είχαμε ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου. Προχθές 21 /09 άρχισα να βλέπω στο σκούπισμα ροζ αίμα σαν νερό και συνέχισε με μια μικρή αυξηση στη ποσότητα χωρίς να μπορεί να θεωρηθεί περίοδος. Ούτε μια σερβιετα (συνολικα έως τώρα) δεν γεμίζει. Σήμερα πάλι μόνο στο σκούπισμα κάτι μεταξύ καφέ και λίγο ροζ αίμα. Προχθές και χθες είχα κράμπες περιόδου,  η λαιμαργία μου έχει φτάσει σε απελπιστικη κατάσταση και υποφέρω από πονοκεφάλους. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;  Στο ημερολόγιο περιόδου λέει ότι η ωορρηξία ήταν στις 06/09. Μήπως να είχα καθυστερημένη ωοορηξια; Όπως καταλαβαίνετε το άγχος μου είναι στο κόκκινο. Άλλες φορές δεν ασχολιόμουν με καθυστερήσεις κτλ αλλά τώρα κάτι με ενοχλεί , νιώθω περίεργα 

Καλησπέρα κοπέλα μου ! Εγώ θα σου έλεγα αφού Έχεις ήδη καθυστέρηση να πας να κάνεις αυριο το πρωι μια χοριακη για να είσαι ακομα πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα!! Η οωρρηξια σου έγινε λογικά την ημέρα της επαφής σου !! Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα αν το επιθυμείς!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Καλησπέρα κοπέλα μου ! Εγώ θα σου έλεγα αφού Έχεις ήδη καθυστέρηση να πας να κάνεις αυριο το πρωι μια χοριακη για να είσαι ακομα πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα!! Η οωρρηξια σου έγινε λογικά την ημέρα της επαφής σου !! Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα αν το επιθυμείς!!

Σε ευχαριστω πολυ !! δεν προσπαθουμε η αληθεια ειναι αλλα ειμαστε ενθουσιασμενοι και μονο στην ιδεα του να ειμαι τελικα ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Σε ευχαριστω πολυ !! δεν προσπαθουμε η αληθεια ειναι αλλα ειμαστε ενθουσιασμενοι και μονο στην ιδεα του να ειμαι τελικα ! 

Εύχομαι να είναι το τυχερό σας τότε!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, mariangelap said:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ξέρω ότι κανονικά έτσι έπρεπε να είναι αν όντως είχα ωορρηξία στις 9 αλλά στην εφαρμογή υποτίθεται ότι στις 6 είχα ωορρηξία και 21 περίμενα περίοδο.  Αλλά μάλλον δεν έχει υπολογίσει ότι αργώ σχεδόν πάντα 1 με 4 μέρες. Θα κάνω τεστ πρωί πρωί κιόλας αλλά δεν νομίζω να κλείσω μάτι ειδικά με τον αρραβωνιαστικό μου που αυτή τη στιγμή είναι στη δουλειά και είμαι σίγουρη ήδη κοιτάει για κούνια ! :x 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! ΑΧΧ στο εύχομαι πραγματικααα όλα όσα ανέφερες είναι συμπτώματα εμφύτευσης και εγκυμοσύνης!!! Επειδή και εγώ τώρα μαθαίνω πως πρέπει να μετράμε τον κύκλο μας να σε πω τι έμαθα εδώ και ελπίζω να σε βοηθήσει. Ο κύκλος μας ξεκινάει να μετράει από την επομενη της περιόδου και εγώ εφαρμογή έχω που τα γράφω οπότε αν πας πίσω στο ημερολόγιο σου υπολόγισε καμία 10ρια περιόδους σου για να βρεις ποιος είναι ο ανώτερος και ποιος ο κατώτερος κύκλος σου, εμένα δηλαδή ο μικρότερος είναι 22 μέρες και ο ανώτερος 28 για καθυστέρηση πρέπει να υπολογίζεις πάντα τον ανώτερο κύκλο σου σωστά δεν τα λέω κορίτσια? Μην τα έχω μάθει λάθος κ λάθος τα μεταφέρω αχαχαχ, κ χωρίς καθυστέρηση πάντως να κάνεις ένα τεστακι γιατί έχεις ωραία συμπτώματα! 

Στα ίδια είμαι κ εγώ πάνω κάτω, η εφαρμογή μου έλεγε πριν 4 μέρες, γράφει καθυστέρηση, εντωμεταξύ τις περισσότερες φορές έχω 22 και 24 μέρες κ σπάνια 28 και σήμερα είμαι 28 έτσι για να με τυραννισει έφτασε στο ανώτατο που μου είναι σπάνιο αι στο καλο, έκανα κ σήμερα τεστ κ πάλι αρνητικό, Ρε κορίτσια δουλεύουν τα home test σίγουρα? Αχαχα κλαιωω :)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Aχ κ δεν το μπορώ το αβοκάντο οοοο.... Ειχα πάρει για τον μικρό να φτιάξουμε παγωτό κ σμουθις το καλοκαίρι κ μόνο που το άνοιξα μου ήρθε αναγούλα.. Είμαι γενικά πολύ περιεργη με τα φαγητά από μικρή. Δύσκολη κ καθόλου περίεργη να δοκιμάσω γεύσεις. Επίσης το σούπερ κουλο:δεν μου αρέσουν τα γλυκά, παγωτό τρώω μόνο δέλτα-έβγα κ δεν μου αρέσει το χύμα. Κ μετά αναρωτιέμαι γιατί το παιδί μου βγήκε τόσο επιλεκτικό στο φαγητό! Είχε να πάρει dna!! 

Γειά σου Κελλυ, για το filicine σήμερα κιολας μου είπε φαρμακοποιός ότι είναι πολύ μικρή δόση τα 5mg. Απλά διατηρεί (όπως χαρακτηριστικά είπε) τα επίπεδα φυλλικου αλλά από εκεί κ πέρα αν προκύψει εγκυμοσύνη απαραίτητα πιο πολλά mg, το οποίο μάλιστα θα προτεινει κ ο γιατρός. Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη μου έπαιρνα το iofolen που έχει κ άλλες βιταμίνες μέσα. Ακριβούτσικο, 15€ το κουτι. 

Ίσως λόγω ηλικίας να σου είπε στα 4 ή ίσως έχει κάποιο άλλο λόγο που στο λέει. Ρώτησε τον καλύτερα να σου πει μήπως κ υπάρχει λόγος να το χωρίζεις στα 4.εντομεταξυ είναι τόσο μικρό... Πως το χωρίζεις στα 4 αλήθεια;;; 

Εντομεταξυ να αναφέρω ότι μάλλον έχω κολλήσει κάτι από το μικρό  σα Light γαστρεντεριτιδα γιατί όλο πάω τουαλέτα κ έχω αναγούλες. Αλλά μη βιάζεστε τα ίδια κ ο σύζυγος εκτός αν έμεινε έγκυος εκείνος αυτόν τον μήνα!!! Χαχαχχαχαχαχαχα

 

Σοφία καλημέρα.και εμένα μου έφερε κάτι σαν γαστρεντερίτιδα ο μικρός πριν μια εβδομάδα κ αυτός το πέρασε με δύο διάρροιες κ εγω ακόμα δεν έχει στρώσει το στομάχι μου.κυκλοφορει γενικώς λες;;;;;γιατί μου είπε κιόλας ένα ένα τα παιδάκια πονούσαν οι κοιλίες τους μέσα στην τάξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Σήμερα το θέμα μας η γαστρεντερίτιδα;;;

Για εγκυμοσύνη ούτε λόγος έτσι;;

Χαχαχαχα 

Περαστικά σας κοριτσαρες @mariangelap

Περιμένουμε το τεστακι σου

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Σήμερα το θέμα μας η γαστρεντερίτιδα;;;

Για εγκυμοσύνη ούτε λόγος έτσι;;

Χαχαχαχα 

Περαστικά σας κοριτσαρες @mariangelap

Περιμένουμε το τεστακι σου

 

Ποια εγκυμοσύνη εγώ έχω ξεσαλωσει από την περίοδο κ μετά έκοψα τις βιταμίνες έφαγα όλη την τούρτα στα γενέθλια κ ποτά.δεν ξέρω αλλά το σώμα μου αρνείται να συνεχίσει την οριοθέτηση βαρέθηκα.και να σου πω το περίεργο;;;;πως γίνεται να πίνω ποτό κ να φεύγει ο πόνος στο στομάχι;;;ςμηπως είμαι ως τα αφτιά μες στο άγχος;;;;;;;;;αααα δεν γίνεται έτσι.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ποια εγκυμοσύνη εγώ έχω ξεσαλωσει από την περίοδο κ μετά έκοψα τις βιταμίνες έφαγα όλη την τούρτα στα γενέθλια κ ποτά.δεν ξέρω αλλά το σώμα μου αρνείται να συνεχίσει την οριοθέτηση βαρέθηκα.και να σου πω το περίεργο;;;;πως γίνεται να πίνω ποτό κ να φεύγει ο πόνος στο στομάχι;;;ςμηπως είμαι ως τα αφτιά μες στο άγχος;;;;;;;;;αααα δεν γίνεται έτσι.

 Ναι κορίτσι μου 

Αυτή κατάσταση μας έχει φάει 

Χαλάρωσε κ απόλαυσε αυτό το κύκλο σαν να μην έχεις να περιμένεις τίποτα 

Κάνε ένα delete

Και επανεκκίνηση.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...