Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Εμένα να δεις η πεθερά μου.της λέω τον προηγούμενο μήνα να κατέβουμε στην πόλη έχω γιατρό.εεε κάθεται στα γκουντις με τον μικρό να πάω εγώ στον επιστήμονα.γυρναω λέω αχ δεν με έκανε υαλουρονικο ο βλάκας είπε του χρόνου.με κοιτάει με νεύρα καλά λέει εγώ νόμιζα πηγές σε γυναικολόγο χαχαχαχαχα.το έκανα δραματικό( έλα να κρατήσεις το παιδί έχω γιατρό) χαχαχαχαχα α.καλα την έκανα.

Χαχαχαχαχαχαχα έχω λιωσειιιιιιι !!καλεεεε τι γλυκούλαααααα! 

Κι εγώ πάντως το μαλλί το εβαψα σκούρο καστανό σαν το φυσικο μου να μη φαίνεται η ρίζα αν δεν το βάψω!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα έχω λιωσειιιιιιι !!καλεεεε τι γλυκούλαααααα! 

Κι εγώ πάντως το μαλλί το εβαψα σκούρο καστανό σαν το φυσικο μου να μη φαίνεται η ρίζα αν δεν το βάψω!! 

Νομίζω όλες τα ίδια κάνουμε τελικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Νομίζω όλες τα ίδια κάνουμε τελικά...

Χαχαχα είστε θεές όλες όντως πάνω κάτω, εγώ πάλι έχω σκαλώσει με τον ύπνο πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα κ προσπαθώ να συνηθίσω ανάσκελα ή στο πλάι πωπωω πολύ δύσκολο σβούρες κάνω αχαχαχ 

Με το μαλι δεν έχω θέμα χρόνια τώρα το χω αφήσει στο φυσικό ξενοιασα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Χαχαχα είστε θεές όλες όντως πάνω κάτω, εγώ πάλι έχω σκαλώσει με τον ύπνο πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα κ προσπαθώ να συνηθίσω ανάσκελα ή στο πλάι πωπωω πολύ δύσκολο σβούρες κάνω αχαχαχ 

Με το μαλι δεν έχω θέμα χρόνια τώρα το χω αφήσει στο φυσικό ξενοιασα 

Καλά κ εγώ φυσικό το είχα απλά ομπρε στο κάτω μέρος.. αλλά επειδή άρχισαν να φαίνονται κάποιες άσπρες τρίχες τα έβαψα όλα στο φυσικό μου.. όσο για τον ύπνο εγώ έχω αϋπνίες τα βράδυα.. σκέφτομαι σκέφτομαι μετά προσπαθώ αλλά τίποτα.. παίζει κανένα τρίωρο να παλεύω. Αλλά άμα κοιμηθώ ... Δεν καταλαβαίνω τίποτα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Καλά κ εγώ φυσικό το είχα απλά ομπρε στο κάτω μέρος.. αλλά επειδή άρχισαν να φαίνονται κάποιες άσπρες τρίχες τα έβαψα όλα στο φυσικό μου.. όσο για τον ύπνο εγώ έχω αϋπνίες τα βράδυα.. σκέφτομαι σκέφτομαι μετά προσπαθώ αλλά τίποτα.. παίζει κανένα τρίωρο να παλεύω. Αλλά άμα κοιμηθώ ... Δεν καταλαβαίνω τίποτα!!! 

Αχαχ όλες τα ίδια μου φαίνεται ετσι ακριβώς κ εγώ όλο σκέψεις, καλά το χω τερματίσει τώρα ψάχνω στο ίντερνετ να ακυρώσω τα τεστ σε ποιες περιπτώσεις είναι λάθος αρνητικά αχαχαχ έτσι με το ζόρι θετικά να τα κάνω κλαίω χαχαχα :-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Εμένα να δεις η πεθερά μου.της λέω τον προηγούμενο μήνα να κατέβουμε στην πόλη έχω γιατρό.εεε κάθεται στα γκουντις με τον μικρό να πάω εγώ στον επιστήμονα.γυρναω λέω αχ δεν με έκανε υαλουρονικο ο βλάκας είπε του χρόνου.με κοιτάει με νεύρα καλά λέει εγώ νόμιζα πηγές σε γυναικολόγο χαχαχαχαχα.το έκανα δραματικό( έλα να κρατήσεις το παιδί έχω γιατρό) χαχαχαχαχα α.καλα την έκανα.

Χαβχαχα εισαι θεα.. Προσκυνώ.. Κοριτσια.. Οταν ερχομαι σε επαφη δεν ποναω.. Μονο οταν εχω ωορρηξια ποναω καπως.. Σημερα μια εβδομαδα και κατι μετα την ωορρηξία ποναω πάλι απο την δεξια πλευρα.. Το εχω ξανα πάθει ομως.. Οποτε δεν θα το θεωρήσω συμπτωμα.. ΑΛΛΑ.. μαζι ειδα οτι ειχα και ευαισθητο στηθος.. Και σχεδον πρησμενο.. Μαλλον παει να πρηστει.. Και επισης σημερα ειχα και εγω συχναουρια χωρις να πιω πολυ νερο.. Ενω καθε μερα πινω πανω απο 3 λιτρα νερο σημερα ουτε 1μιση δεν ηπια.. Ετσι να κατά γράφουμε μπας και εγινε το θαυμα.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Wannabemama είπε:

Η δουλειά μου δεν είναι κ η πιο εύκολη. Σε σούπερ δουλεύω οπότε καταλαβαίνεις. Το ξέρω.. κ αυτά τα ριμάδα τα συμπτώματα τώρα πρέπει να μου έρχονται κ να μπερδεύομαι κ να μην καταλαβαίνω τι είναι κ από τι;; Από Τρίτη λέω να κάνω κανένα τεστ.. είχα πει την άλλη Παρασκευή αλλά φυσικά σιγά μην κρατιθω...

Επειδή Κ εγώ δούλευα σε σούπερ πρόσεχε όσο μπορείς γιατί έτσι την πάτησα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λίγο πριν την καθυστέρηση ξεκινούσαν σε εμένα τα συμπτώματα που είχα κ όταν περίμενα περίοδο.αν μπορώ να δώσω έμφαση στις μικρές διαφορές....εντάξει στον γιο μου το απόλυτο τ ι π ο τ α. Κοριτσάκια τίποτα απλά πονούσε η κοιλιά μου για περίοδο.στην δεύτερη εγκυμοσύνη με έπαιρνε ο ύπνος εκεί κοντά στις μέρες πριν την καθυστέρηση κ είχα αιματακια εμφύτευσης.αλλα να κοιμάμαι όρθια το έχω πάθει κ πριν την περίοδο.στο τρίτο είχα κράμπες μήτρας που είχα κ πριν την περίοδο εκατω φορές αλλά εεεεε λίγο πιο έντονες.στο τρίτο συχνοουρια λίγο πριν την καθυστέρηση την οποία είχα και πριν δύο εβδομάδες και μια χαρά μου ήρθε η περίοδος.γλυκα κορίτσια εγώ με τόση πείρα σε εγκυμοσύνες και πάλι μπερδευομαι.

Καλέ......εγώ πήγα κ έβαψα το μαλλί στο φυσικό γιατί λέω αχ τώρα τώρα θα το πιάσω κάτσε να μην μπογιαντιζομαι.κ τσάμπα έγινα καρακάξα.απο μέλι το κάνα σκατι.εχω που έχω ψυχολογία σκ'**""*'τα είναι κ το μαλλί τώρα.

Χαχαχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχχαχαχαχα

Βρε και νόμιζα είμαι μόνη ενω είμαστε τοσες πολλες...χαχαχχαχαχαχχα

Μετα βεβαια το τελευταίο φιάσκο εμενα μ την έδωσε και πήγα και τα εβαψα ξανά κόκκινα π τα είχα πριν μπω στη διαδικασία παιδιού....ας μεινω έγκυος και ας είναι μια μ@λ@κία το μαλλι μετά 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Τι έπαθες για πες;;;

Τους είχα πει ότι ήμουν έγκυος γιατί ήμουν στο κομμάτι του τυροκομικου Κ όταν γυρνάνε Κ σου λένε ότι δεν σε ξαναβάζουμε πρωί λόγο βάρους Κ σου ανακοινώνουν ότι θα είσαι πρωί πάρε Κ κατάλαβε Κ από κει έπαθα την αποβολή Κ την αποκόλληση Κ μόλις τους είπα ότι έχασα το παιδί όλοι ξαφνικά στεναχωρηθηκαν

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπάμαι.πολυ. λάθος που δεν σταμάτησες κατευθείαν... Κ εγώ στα ψυγεία είμαι αλλά στα συσκευασμένα όχι τα κοπής. Γ αυτό αγωνιώ να μάθω σύντομα για να σταματήσω αμέσως. Έχω συνεννοηθεί κ με το γιατρό μου.. αυτά που μου περιγράφεις φοβάμαι κ εγώ μόνιμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Τους είχα πει ότι ήμουν έγκυος γιατί ήμουν στο κομμάτι του τυροκομικου Κ όταν γυρνάνε Κ σου λένε ότι δεν σε ξαναβάζουμε πρωί λόγο βάρους Κ σου ανακοινώνουν ότι θα είσαι πρωί πάρε Κ κατάλαβε Κ από κει έπαθα την αποβολή Κ την αποκόλληση Κ μόλις τους είπα ότι έχασα το παιδί όλοι ξαφνικά στεναχωρηθηκαν

Κορίτσι μου λυπάμαι πολυ για αυτο που πέρασες.. Είναι πολύ δύσκολο να μη σε στηρίζουν στη δουλειά και να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη ποσο μάλλον στην αρχή μιας εγκυμοσύνης που είσαι αγχωμένη για τα πάντα! Τώρα με το καλό αφού προσπαθείτε ξανά Κανόνισε να πάρεις αναρρωτική στην αρχή για να μην κουράζεσαι, οι πρώτες εβδομάδες είναι οι πιο κρίσιμες ,όσο μπορείς να προσέχεις!! Σημασία έχει μόνο το σπορακι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολυ για αυτο που πέρασες.. Είναι πολύ δύσκολο να μη σε στηρίζουν στη δουλειά και να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη ποσο μάλλον στην αρχή μιας εγκυμοσύνης που είσαι αγχωμένη για τα πάντα! Τώρα με το καλό αφού προσπαθείτε ξανά Κανόνισε να πάρεις αναρρωτική στην αρχή για να μην κουράζεσαι, οι πρώτες εβδομάδες είναι οι πιο κρίσιμες ,όσο μπορείς να προσέχεις!! Σημασία έχει μόνο το σπορακι!! 

Σε ευχαριστώ πολύ... Εσύ σε ποιο κομμάτι είσαι; 

Just now, Wannabemama είπε:

Λυπάμαι.πολυ. λάθος που δεν σταμάτησες κατευθείαν... Κ εγώ στα ψυγεία είμαι αλλά στα συσκευασμένα όχι τα κοπής. Γ αυτό αγωνιώ να μάθω σύντομα για να σταματήσω αμέσως. Έχω συνεννοηθεί κ με το γιατρό μου.. αυτά που μου περιγράφεις φοβάμαι κ εγώ μόνιμα..

Ήμουν χαζή γιατί ήταν παραμονή Χριστουγέννων Κ ήθελα να τους βοηθήσω πάρε Κ κατάλαβε Κ το ευχαριστώεγω δεν ήμουν μόνο στα κοπής ήμουν Κ στα γάλατα ότι έχει σχέση στο εύχομαι ολόψυχα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Κατερινα1992 said:

Τους είχα πει ότι ήμουν έγκυος γιατί ήμουν στο κομμάτι του τυροκομικου Κ όταν γυρνάνε Κ σου λένε ότι δεν σε ξαναβάζουμε πρωί λόγο βάρους Κ σου ανακοινώνουν ότι θα είσαι πρωί πάρε Κ κατάλαβε Κ από κει έπαθα την αποβολή Κ την αποκόλληση Κ μόλις τους είπα ότι έχασα το παιδί όλοι ξαφνικά στεναχωρηθηκαν

 

4 hours ago, Wannabemama said:

Λυπάμαι.πολυ. λάθος που δεν σταμάτησες κατευθείαν... Κ εγώ στα ψυγεία είμαι αλλά στα συσκευασμένα όχι τα κοπής. Γ αυτό αγωνιώ να μάθω σύντομα για να σταματήσω αμέσως. Έχω συνεννοηθεί κ με το γιατρό μου.. αυτά που μου περιγράφεις φοβάμαι κ εγώ μόνιμα..

Κορίτσια μουυ λυπάμαι πάρα πολύ,πιο πολύ για το ότι νιώθετε έτσι γιατί αυτά συμβαίνουν στις περισσότερες, μια κ δύο κ τρεις. Προσπαθείτε όσο μπορείτε να μην ανχώνεστε και φοβάστε. Το ανγχος μας είναι που μας δημιουργεί τόσα θέματα. Το έχω αναφέρει κ σε άλλο ποστ μου για φίλη μου, που είχε μικροπαντρευτει απ τα 20 και είχε κάποια θέματακια κ της είχε πει ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί να κάνει παιδί, ώσπου πέρσι στα 30 κάτι της ενώ δούλευε σε εργοστάσιο με βάρος, υπερβολικά ζόρικη δουλεια, πήγε διακοπές, ήπιε γλεντήσε, χόρεψε ήταν τριών μηνών έγκυος και δεν είχε καταλάβει τίποτα (ήταν κ απ τις περιπτώσεις που είχε κ περίοδο στους πρώτους μήνες) λίγο κ ο άστατος κύκλος της ούτε καν πήγε το μυαλό της ότι ήταν έγκυος. Φαντάστειτε λίγο το ανγχος που θα είχε αν το ήξερε ειδικά που το ήθελε πολύ κ προσπαθούσε χρόνια, πέρασε το πιο κρίσιμο τρίμηνο στην κοσμαρα της!! Πριν λίγο καιρό έγινε κ η βάπτιση υγιέστατο κοριτσάκι! Όσο μπορούμε ας απόβαλλουμε τους φόβους και τα ανγχοι μας και όλα θα πάνε καλά κάποια στιγμή (εννοείται ότι τα λέω κ για μένα, προσπαθώ να μου τα θυμιζω που απ την φύση μου είμαι αγχώδης, κάθε γυναίκα νομίζω είναι, άλλες λίγο άλλες πολύ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...