Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, tina79 said:

Με εχεις μπερδεψει... ποτε σου ηρθε τελευταια φορα περιοδος?

Μου ήρθε 27 Αυγούστου αλλά δεν ξέρω αν θεωρείται η πρώτη μέρα ή πάει στις 28, γιατί αυτά με τα καφέ κ την κανονική ροή δεν τα ήξερα εμ λογικό πως να μη σας μπερδεψω αφού νιώθω σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη αχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μου ήρθε 27 Αυγούστου αλλά δεν ξέρω αν θεωρείται η πρώτη μέρα ή πάει στις 28, γιατί αυτά με τα καφέ κ την κανονική ροή δεν τα ήξερα εμ λογικό πως να μη σας μπερδεψω αφού νιώθω σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη αχαχχα

Αν λοιπόν σου ήρθε κανονικά στις 28 τότε έκανες επαφή στην 10η μέρα του κύκλου. Είχες πόνο κάποια στιγμή θυμάσαι κάτι;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Αν λοιπόν σου ήρθε κανονικά στις 28 τότε έκανες επαφή στην 10η μέρα του κύκλου. Είχες πόνο κάποια στιγμή θυμάσαι κάτι;; 

Δεν είχα πόνο, είχα όμως πριν περίπου 15μερες τσιμπιματα χαμηλά, και πρήξιμο πολύ έντονο στην κοιλια, ένιωθα λες κ ήμουν 5 μηνών, κράτησαν κάποιες μερες σε κάποια φάση με έπιασε κ συχνοουρια δύο μέρες. Μετά πέρασαν εντελώς. Προχτές είχα πάλι μια μέρα συχνοουρια. Αυτά μετά τίποτα πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μου ήρθε 27 Αυγούστου αλλά δεν ξέρω αν θεωρείται η πρώτη μέρα ή πάει στις 28, γιατί αυτά με τα καφέ κ την κανονική ροή δεν τα ήξερα εμ λογικό πως να μη σας μπερδεψω αφού νιώθω σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη αχαχχα

Αν σου ηρθε στις 28/08 η περιοδος σημερα εισαι στην 30η μερα του κυκλου..σωστα μεχρι εδω? Εσυ ειχες επαφη στις 06/09 που ησουν στην 10η μερα του κυκλου!! Βαση του μεχρι στιγμης κυκλου σου, αποκλειεται να ειχες ωορηξια την 10η μερα του κυκλου σου.. 10/09 - 14/09 καπου εκει πραγματοποιηθηκε η ωορηξια σου...κ μιλαμε να σου ερθει σημερα περιοδος ετσι? Αν σου ερθει αυριο μεθαυριο κατεβαινουν ημερολογιακα οι μερες της ωορηξιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 said:

Αν σου ηρθε στις 28/08 η περιοδος σημερα εισαι στην 30η μερα του κυκλου..σωστα μεχρι εδω? Εσυ ειχες επαφη στις 06/09 που ησουν στην 10η μερα του κυκλου!! Βαση του μεχρι στιγμης κυκλου σου, αποκλειεται να ειχες ωορηξια την 10η μερα του κυκλου σου.. 10/09 - 14/09 καπου εκει πραγματοποιηθηκε η ωορηξια σου...κ μιλαμε να σου ερθει σημερα περιοδος ετσι? Αν σου ερθει αυριο μεθαυριο κατεβαινουν ημερολογιακα οι μερες της ωορηξιας

Μπέρδεμα άστα μέρα παρά μέρα την επόμενη φορά για να μη χάσω καμία, χάχα. Ναι ακριβώς είμαι στην 30μερα, απλά οι προηγούμενες μου ήταν 22 μέρες και 24 πολύ σπάνια 28 μέρες. Τώρα 30 μέρες για μένα είναι πρωτοφανές! Γι αυτό και η συνχγηση γιατί λογικά μετρώντας κ εγώ το έχω αποκλείσει να είμαι έγκυος μέχρι τώρα θα φαινόταν στα τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μπέρδεμα άστα μέρα παρά μέρα την επόμενη φορά για να μη χάσω καμία, χάχα. Ναι ακριβώς είμαι στην 30μερα, απλά οι προηγούμενες μου ήταν 22 μέρες και 24 πολύ σπάνια 28 μέρες. Τώρα 30 μέρες για μένα είναι πρωτοφανές! 

Σαν κ μενα εισαι.. κ γω 22-24 μερες κυκλο εχω. Ετυχε παρολο αυτα τον μαιο να κανω κ γω 30αρι κυκλο που δεν ειχα ξανακανει ποτε! Εκει που η ωορηξια μου γινεται 9η-11η μερα, σε εκεινο το κυκλο εκανα την 15η μερα του κυκλου! Αρα καταλαβα οτι θα κανω 30αρι κυκλο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μπέρδεμα άστα μέρα παρά μέρα την επόμενη φορά για να μη χάσω καμία, χάχα. Ναι ακριβώς είμαι στην 30μερα, απλά οι προηγούμενες μου ήταν 22 μέρες και 24 πολύ σπάνια 28 μέρες. Τώρα 30 μέρες για μένα είναι πρωτοφανές! Γι αυτό και η συνχγηση γιατί λογικά μετρώντας κ εγώ το έχω αποκλείσει να είμαι έγκυος μέχρι τώρα θα φαινόταν στα τεστ

Με το άγχος μας δυστυχώς το χαλάμε κ εμείς.. θα σου πω λοιπόν ότι μου είπε κ μένα ο γιατρός μου τον προηγούμενο μήνα κ πήγα κ με είδε κ έκανα κ κολπικό υπέρηχο. Η ωορρηξία μου δεν έγινε όταν την υπολόγιζα δηλαδή 14η μέρα αλλά 20η που μετά που τα συνδιασα θυμήθηκα ότι ένιωσα κάτι νομίζοντας ότι φυσικά είναι το πολυπόθητο. άρα πριν μου έρθει η περίοδος κατάλαβα ότι έγινε τότε η ωορρηξία κ ήξερα ότι δύο μέρες μετά θα είχα περίοδο.. στην 34η μερα δηλαδή!! Γ αυτό σου λέω να θυμίθεις αν ένιωσε κτ κ σε ποια μέρα για να καταλάβεις πότε ακριβώς κ αν σου έρθει. Αν συνεχίζει κ δεν έρχεται καλύτερα να πας να σε δει να ηρεμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Σαν κ μενα εισαι.. κ γω 22-24 μερες κυκλο εχω. Ετυχε παρολο αυτα τον μαιο να κανω κ γω 30αρι κυκλο που δεν ειχα ξανακανει ποτε! Εκει που η ωορηξια μου γινεται 9η-11η μερα, σε εκεινο το κυκλο εκανα την 15η μερα του κυκλου! Αρα καταλαβα οτι θα κανω 30αρι κυκλο. 

Τωρα βρήκε να με πετύχει κ μένα αχαχ δεν μπορώ :-P, εντωμεταξύ πόσο πιο εύκολο θα ταν να ερχόταν η περίοδος και να μας έδειχνε ωοριξια και όχι το αντίθετο ουφφ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Τωρα βρήκε να με πετύχει κ μένα αχαχ δεν μπορώ :-P, εντωμεταξύ πόσο πιο εύκολο θα ταν να ερχόταν η περίοδος και να μας έδειχνε ωοριξια και όχι το αντίθετο ουφφ.. 

Κοριτσακι μου παρε να κάνεις τεστ για να βρίσκεις την ωορηξια...μονο έτσι θα ξέρεις σίγουρα....αλλιως επαφή όλον τον μήνα μερα παρα μέρα.....για σιγουριά!!!;)

@KimKεγκυουλα μας πως εισαι?????

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Μπέρδεμα άστα μέρα παρά μέρα την επόμενη φορά για να μη χάσω καμία, χάχα. Ναι ακριβώς είμαι στην 30μερα, απλά οι προηγούμενες μου ήταν 22 μέρες και 24 πολύ σπάνια 28 μέρες. Τώρα 30 μέρες για μένα είναι πρωτοφανές! Γι αυτό και η συνχγηση γιατί λογικά μετρώντας κ εγώ το έχω αποκλείσει να είμαι έγκυος μέχρι τώρα θα φαινόταν στα τεστ

Καθόλου μπέρδεμα.κατσε να σου πω....από την μέρα της ωορηξιας έρχεται η περίοδος σε 11ως 18 μέρες μαξ.κ τα κορίτσια που είχαν καθυστέρηση κ τεστακι αρνητικό την 18 μέρα ερχόταν η περίοδος.μετα τις 18 μέρες φοβόμαστε για κύστη.οχι πεθαίνουμε από φόβο αλλά πάμε γιατρό να το δει.εσυ είχες περίοδο 27.αν είχες ωορηξια στις 6 σεπτ.6+18 =24 και σήμερα έχουμε 26 έχουμε ξεφύγει κ έχεις αρνητικό τεστ.αρα πιστεύω έκανες πιο αργά ωορηξια.βαση εφαρμογης πηγές;;;;καταμπερδευτηκες.εγω νομίζω έκανες 14 μέρες μετά την περίοδο στις 10 του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μου ήρθε 27 Αυγούστου αλλά δεν ξέρω αν θεωρείται η πρώτη μέρα ή πάει στις 28, γιατί αυτά με τα καφέ κ την κανονική ροή δεν τα ήξερα εμ λογικό πως να μη σας μπερδεψω αφού νιώθω σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη αχαχχα

1η μερα θεωρείται από οταν εχουμε τα καφε ή το κόκκινο αίμα, άσχετα με την ροή του αίματος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Καθόλου μπέρδεμα.κατσε να σου πω....από την μέρα της ωορηξιας έρχεται η περίοδος σε 11ως 18 μέρες μαξ.κ τα κορίτσια που είχαν καθυστέρηση κ τεστακι αρνητικό την 18 μέρα ερχόταν η περίοδος.μετα τις 18 μέρες φοβόμαστε για κύστη.οχι πεθαίνουμε από φόβο αλλά πάμε γιατρό να το δει.εσυ είχες περίοδο 27.αν είχες ωορηξια στις 6 σεπτ.6+18 =24 και σήμερα έχουμε 26 έχουμε ξεφύγει κ έχεις αρνητικό τεστ.αρα πιστεύω έκανες πιο αργά ωορηξια.βαση εφαρμογης πηγές;;;;καταμπερδευτηκες.εγω νομίζω έκανες 14 μέρες μετά την περίοδο στις 10 του μηνός.

Μάλλον έτσι έγινε!! Απλά με καθυστερεί κ με πευδευει η άτιμη, τώρα βρήκε να γίνει αυτό που ξεκίνησαν οι προσπάθειες έλεος 

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

1η μερα θεωρείται από οταν εχουμε τα καφε ή το κόκκινο αίμα, άσχετα με την ροή του αίματος.

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια, που θα πάει θα βγάλω ακρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Κατερινα1992 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... Εσύ σε ποιο κομμάτι είσαι; 

Δεν δουλεύω σε σούπερ αλλά δούλευα χρόνια εστίαση και έχω περάσει πολλά με το θέμα υγείας, σπάνια θα βρεις κάποιον να σε καταλαβαίνει όταν δεν μπορείς να κάνεις κάτι, γι αυτό το καλύτερο για μένα ειναι να παίρνεις αναρρωτική και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μάλλον έτσι έγινε!! Απλά με καθυστερεί κ με πευδευει η άτιμη, τώρα βρήκε να γίνει αυτό που ξεκίνησαν οι προσπάθειες έλεος 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια, που θα πάει θα βγάλω ακρη! 

Άστα κορίτσι μου έτσι κ εγώ στον προηγούμενο κύκλο είχα τρελαθεί 

Όλα αρνητικά 

Και τελικά έκανα υπέρηχο με μια βδομάδα καθυστερησης και ήταν απλα ανωρρηκτικος κύκλος 

Μου ήρθε στις 11 μέρες καθυστέρησης 

Άστα να πάνε

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...