Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Emilly είπε:

Δεν έχω εγώ εγκυμοσύνη..αχ τι καλά σε λίγο καιρό να μου γράφουν τέτοια.....ωραίο ακούγεται.μπερδευτηκες κατάλαβα.

Και βλέπω κ κάθε μέρα μωρά στον ύπνο κ τα αχνοθυμαμαι.ισα ίσα μου αφήνουν την αίσθηση

Δεν είναι τυχαίο μάλλον!!!! Μπερδεύτηκα ναι στην Βασούλα ήθελα να το γράψω!!!!! Άντε άντε ελπίζω να έχουμε κ τ ευχάριστα από εσένα!!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Άστα κορίτσι μου έτσι κ εγώ στον προηγούμενο κύκλο είχα τρελαθεί 

Όλα αρνητικά 

Και τελικά έκανα υπέρηχο με μια βδομάδα καθυστερησης και ήταν απλα ανωρρηκτικος κύκλος 

Μου ήρθε στις 11 μέρες καθυστέρησης 

Άστα να πάνε

Εσύ άστο θα μας τρελάνεις με αυτά που σου τυχαίνουν.εσυ είσαι για το αρχείο διαμάντι.ελπιζω όταν έρθει το ευχάριστο να είναι κραυγαλέα η κατάσταση να μην υπάρχει αμφιβολία,να σου ρθει μια φορά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εσύ άστο θα μας τρελάνεις με αυτά που σου τυχαίνουν.εσυ είσαι για το αρχείο διαμάντι.ελπιζω όταν έρθει το ευχάριστο να είναι κραυγαλέα η κατάσταση να μην υπάρχει αμφιβολία,να σου ρθει μια φορά εύκολα.

Εμ πες τα ρε κορίτσι 

Βρε χαμός θα γίνει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

 

Κορίτσια μουυ λυπάμαι πάρα πολύ,πιο πολύ για το ότι νιώθετε έτσι γιατί αυτά συμβαίνουν στις περισσότερες, μια κ δύο κ τρεις. Προσπαθείτε όσο μπορείτε να μην ανχώνεστε και φοβάστε. Το ανγχος μας είναι που μας δημιουργεί τόσα θέματα. Το έχω αναφέρει κ σε άλλο ποστ μου για φίλη μου, που είχε μικροπαντρευτει απ τα 20 και είχε κάποια θέματακια κ της είχε πει ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί να κάνει παιδί, ώσπου πέρσι στα 30 κάτι της ενώ δούλευε σε εργοστάσιο με βάρος, υπερβολικά ζόρικη δουλεια, πήγε διακοπές, ήπιε γλεντήσε, χόρεψε ήταν τριών μηνών έγκυος και δεν είχε καταλάβει τίποτα (ήταν κ απ τις περιπτώσεις που είχε κ περίοδο στους πρώτους μήνες) λίγο κ ο άστατος κύκλος της ούτε καν πήγε το μυαλό της ότι ήταν έγκυος. Φαντάστειτε λίγο το ανγχος που θα είχε αν το ήξερε ειδικά που το ήθελε πολύ κ προσπαθούσε χρόνια, πέρασε το πιο κρίσιμο τρίμηνο στην κοσμαρα της!! Πριν λίγο καιρό έγινε κ η βάπτιση υγιέστατο κοριτσάκι! Όσο μπορούμε ας απόβαλλουμε τους φόβους και τα ανγχοι μας και όλα θα πάνε καλά κάποια στιγμή (εννοείται ότι τα λέω κ για μένα, προσπαθώ να μου τα θυμιζω που απ την φύση μου είμαι αγχώδης, κάθε γυναίκα νομίζω είναι, άλλες λίγο άλλες πολύ) 

Δυστυχώς στην ζωή μας δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα ρόδινα πλέον αρχίζω Κ λέω στον εαυτό μου ίσως να έγινε για καλό όσο Κ να έκλαψα όσο Κ να πόνεσα ακόμα έχει μείνει σαν ιδέα δυστυχώς

Just now, Evouska είπε:

Δεν δουλεύω σε σούπερ αλλά δούλευα χρόνια εστίαση και έχω περάσει πολλά με το θέμα υγείας, σπάνια θα βρεις κάποιον να σε καταλαβαίνει όταν δεν μπορείς να κάνεις κάτι, γι αυτό το καλύτερο για μένα ειναι να παίρνεις αναρρωτική και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Συμφωνώ αλλά έπεσα σε περίοδο γιορτών οπότε λέω ας πάει στο καλό να τους βοηθήσω Κ το αποτέλεσμα ήταν αυτό... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Δυστυχώς στην ζωή μας δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα ρόδινα πλέον αρχίζω Κ λέω στον εαυτό μου ίσως να έγινε για καλό όσο Κ να έκλαψα όσο Κ να πόνεσα ακόμα έχει μείνει σαν ιδέα δυστυχώς

Συμφωνώ αλλά έπεσα σε περίοδο γιορτών οπότε λέω ας πάει στο καλό να τους βοηθήσω Κ το αποτέλεσμα ήταν αυτό... 

Ναι και μετά νοιαστηκαν ξαφνικά όλοι για σένα αφού έπαθες ότι έπαθες.. καταλαβαίνω τα έχω περάσει κ εγώ! Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ, τώρα θα ξέρεις τί να κάνεις την επόμενη φορά!

πρίν από 21 λεπτά , tina79 είπε:

Αν σου ηρθε στις 28/08 η περιοδος σημερα εισαι στην 30η μερα του κυκλου..σωστα μεχρι εδω? Εσυ ειχες επαφη στις 06/09 που ησουν στην 10η μερα του κυκλου!! Βαση του μεχρι στιγμης κυκλου σου, αποκλειεται να ειχες ωορηξια την 10η μερα του κυκλου σου.. 10/09 - 14/09 καπου εκει πραγματοποιηθηκε η ωορηξια σου...κ μιλαμε να σου ερθει σημερα περιοδος ετσι? Αν σου ερθει αυριο μεθαυριο κατεβαινουν ημερολογιακα οι μερες της ωορηξιας

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; το σπέρμα δέ μένει ζωντανό έως 5 μερες;; γιατί αν είχε επαφή η @SerafinaPekala6 του μήνα δεν υπάρχει περίπτωση αν ήταν δυνατό το σπέρμα να έμεινε κ στις 10 που έκανε ωορρηξία να έγινε κάτι;; Η θα ήταν πολύ δύσκολο;;

@SerafinaPekalaτον Ιούλιο πότε είχες αδιαθετησει;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Ναι και μετά νοιαστηκαν ξαφνικά όλοι για σένα αφού έπαθες ότι έπαθες.. καταλαβαίνω τα έχω περάσει κ εγώ! Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ, τώρα θα ξέρεις τί να κάνεις την επόμενη φορά!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; το σπέρμα δέ μένει ζωντανό έως 5 μερες;; γιατί αν είχε επαφή η @SerafinaPekala6 του μήνα δεν υπάρχει περίπτωση αν ήταν δυνατό το σπέρμα να έμεινε κ στις 10 που έκανε ωορρηξία να έγινε κάτι;; Η θα ήταν πολύ δύσκολο;;

@SerafinaPekalaτον Ιούλιο πότε είχες αδιαθετησει;; 

Κορίτσια έτσι λένε ως πέντε μέρες αλλά τι εννοούν σπέρμα αλόγου;;;;;εγώ νομίζω ιδίως στις ηλικίες μετά τα 40 ηηη 35 άντε να ζει μιαμιση μέρα και γι'αυτό δεν μπορούμε να πιάσουμε γιατί το μέρα παρα μέρα μπορεί να μην το πετύχαμε κ ζωντανό.μην ξεχνάτε κ το ph του κόλπου μας και γενικότερα το δικό μας περιβάλλον που αν δεν τρέξει το σπέρμα χιλιαρι μπορεί να το σκοτώσει σε παρατεταμένη αναμονή.γιαυτο κάντε το συχνά έστω μέρα παρά μέρα.για να υπάρχει πάντα λιγο έστω υλικό.μην περιμένετε κάνα ξεχασμένο σπέρμα να μας περιμένει πέντε μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σήμερα είχα κάτι δουλίτσες στο σπίτι κ έπρεπε να μου έρθει κ ο υδραυλικός κ του κρατουσα κάτι κόντρα κ νιώθω πάλι λίγο πόνο. Έχω κάτσει κ ξεκουράζομαι στον καναπέ... Λέτε να έκανα καμία βλακεία;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχα κάτι δουλίτσες στο σπίτι κ έπρεπε να μου έρθει κ ο υδραυλικός κ του κρατουσα κάτι κόντρα κ νιώθω πάλι λίγο πόνο. Έχω κάτσει κ ξεκουράζομαι στον καναπέ... Λέτε να έκανα καμία βλακεία;;;

Έχω πάρει κ γιατρό γι'αυτό μέσα στον πανικο.μουνειπε με τίποτα τόσο νωρίς ποτέ περιμένεις είπαμε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχω πάρει κ γιατρό γι'αυτό μέσα στον πανικο.μουνειπε με τίποτα τόσο νωρίς ποτέ περιμένεις είπαμε;;;;;

Σε 8 μέρες... Νιώθω όμως λίγο περίεργα. Έστω κ δεν τρέχει κάτι τι μπορεί να είναι αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Σε 8 μέρες... Νιώθω όμως λίγο περίεργα. Έστω κ δεν τρέχει κάτι τι μπορεί να είναι αυτό;;;;

Αυτό που νιώθεις στα σίγουρα είναι πάχυνση της μήτρας που μετά την ωορηξια παίζει έτσι κι αλλιώς είτε μείνεις έγκυος είτε όχι.εγω επειδή γενικά έχω παχύ ενδομητριο κ θεωρείται κ πολύ καλό αυτό για την γονιμότητα άσχετα με τα χαλιά αποτελέσματα μου,μετά την ωορηξια το νιώθω τούβλο.εμενα όγδοη μέρα που έχω κάνει υπέρηχο ήταν 8,5 χιλιοστά κ μετά την ωορηξια πάει πάνω από 10 κ νιώθω πάντα περίεργα.μην φοβασαι.αν είναι να εμφυτεύτει αυτό τίποτα δεν το εμποδίζει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr said:

Εμ πες τα ρε κορίτσι 

Βρε χαμός θα γίνει

Καλά δεν το συζητώ, κρητικό γλέντι θα κάνουμε χαχαχ 

Just now, Evouska said:

Ναι και μετά νοιαστηκαν ξαφνικά όλοι για σένα αφού έπαθες ότι έπαθες.. καταλαβαίνω τα έχω περάσει κ εγώ! Δε πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ, τώρα θα ξέρεις τί να κάνεις την επόμενη φορά!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; το σπέρμα δέ μένει ζωντανό έως 5 μερες;; γιατί αν είχε επαφή η @SerafinaPekala6 του μήνα δεν υπάρχει περίπτωση αν ήταν δυνατό το σπέρμα να έμεινε κ στις 10 που έκανε ωορρηξία να έγινε κάτι;; Η θα ήταν πολύ δύσκολο;;

@SerafinaPekalaτον Ιούλιο πότε είχες αδιαθετησει;; 

 

Just now, Emilly said:

Κορίτσια έτσι λένε ως πέντε μέρες αλλά τι εννοούν σπέρμα αλόγου;;;;;εγώ νομίζω ιδίως στις ηλικίες μετά τα 40 ηηη 35 άντε να ζει μιαμιση μέρα και γι'αυτό δεν μπορούμε να πιάσουμε γιατί το μέρα παρα μέρα μπορεί να μην το πετύχαμε κ ζωντανό.μην ξεχνάτε κ το ph του κόλπου μας και γενικότερα το δικό μας περιβάλλον που αν δεν τρέξει το σπέρμα χιλιαρι μπορεί να το σκοτώσει σε παρατεταμένη αναμονή.γιαυτο κάντε το συχνά έστω μέρα παρά μέρα.για να υπάρχει πάντα λιγο έστω υλικό.μην περιμένετε κάνα ξεχασμένο σπέρμα να μας περιμένει πέντε μέρες.

Λεγε μου τέτοια @Evouska μου να πηδηχτω απ το παράθυρο!!! 5 Αυγούστου ήταν η προπροηγουμενη και 27 η τελευταία!

@EmillyΔεν το κάνουμε που δεν το κάνουμε λόγο φόρτου εργασίας συχνά παίζει κ να εκτοξεύτηκε αχαχαχχαχαχ

Από που πιάνομαιιι χαχαχ :-)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλά δεν το συζητώ, κρητικό γλέντι θα κάνουμε χαχαχ 

 

Λεγε μου τέτοια @Evouska μου να πηδηχτω απ το παράθυρο!!! 5 Αυγούστου ήταν η προπροηγουμενη και 27 η τελευταία!

@EmillyΔεν το κάνουμε που δεν το κάνουμε λόγο φόρτου εργασίας συχνά παίζει κ να εκτοξεύτηκε αχαχαχχαχαχ

Από που πιάνομαιιι χαχαχ :-)

Άρα αρχες Αυγούστου έκανες ωορρηξία 8η-12η μερα του κύκλου σου αφού αδιαθετησες 27 βάσει του υπολογισμού που μας είπε η τινα για την ωορρηξια.  Αλλά αν έκανες και τον Σεπτέμβριο ωορρηξία τις ίδιες μέρες με τον προηγούμενο μήνα  (που δεν ξερουμε αν εγινε τότε υποθετικά λεμε) αυτό σημαίνει ότι είχες 3 του μήνα μέχρι 7 αρα περιμενες 24 του μήνα (16 μέρες μετά την ωορρηξία), έπρεπε να δείχνει κατι έστω αχνο το τεστ αν όντως έγινε όταν λέω η ωορρηξία, οπότε μάλλον έγινε αργότερα κ όχι  όπως τον προηγούμενο μήνα, μάλλον έκανες πιο μετά αφου καθυστερεί κ η περίοδος κ δεν δείχνει το τεστ! Εσύ είχες κάποια από αυτές τις μέρες πιθανής ωορρηξίας συμπτώματα;;  Πιστεύω θα δεις τις επόμενες μέρες, συνεχίζεις να κάνεις τεστ κάθε πρωί;;  επίσης σκέφτομαι και ότι αν δεν σου καθυστέρησε τον Αύγουστο η περίοδος που σχεδόν σε όλες τις κοπέλες άργησε λόγω καλοκαιριού μάλλον, υπάρχει περίπτωση να σου καθυστερήσει λίγο τώρα..  Εγώ το έχω πάθει μετά από πιο μικρό κύκλο να κάνω μεγαλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Άρα αρχες Αυγούστου έκανες ωορρηξία 8η-12η μερα του κύκλου σου αφού αδιαθετησες 27 βάσει του υπολογισμού που μας είπε η τινα για την ωορρηξια.  Αλλά αν έκανες και τον Σεπτέμβριο ωορρηξία τις ίδιες μέρες με τον προηγούμενο μήνα  (που δεν ξερουμε αν εγινε τότε υποθετικά λεμε) αυτό σημαίνει ότι είχες 3 του μήνα μέχρι 7 αρα περιμενες 24 του μήνα (16 μέρες μετά την ωορρηξία), έπρεπε να δείχνει κατι έστω αχνο το τεστ αν όντως έγινε όταν λέω η ωορρηξία, οπότε μάλλον έγινε αργότερα κ όχι  όπως τον προηγούμενο μήνα, μάλλον έκανες πιο μετά αφου καθυστερεί κ η περίοδος κ δεν δείχνει το τεστ! Εσύ είχες κάποια από αυτές τις μέρες πιθανής ωορρηξίας συμπτώματα;;  Πιστεύω θα δεις τις επόμενες μέρες, συνεχίζεις να κάνεις τεστ κάθε πρωί;;  επίσης σκέφτομαι και ότι αν δεν σου καθυστέρησε τον Αύγουστο η περίοδος που σχεδόν σε όλες τις κοπέλες άργησε λόγω καλοκαιριού μάλλον, υπάρχει περίπτωση να σου καθυστερήσει λίγο τώρα..  Εγώ το έχω πάθει μετά από πιο μικρό κύκλο να κάνω μεγαλύτερο! 

Ναι ακριβώς! Εκεί βασίζομαι και εγώ και πιστεύω ότι δεν είμαι γιατί τόσο καιρό θα είχαν δείξει τα τεστ, μόνο σήμερα δεν έκανα, αύριο αν δεν μου έρθει πάλι έτσι για την πλάκα θα κάνω ακόμα ένα!! Όντως μάλλον έχεις δίκιο και θα μου συμβεί, αυτό που είπες, να κάνω μεγαλύτερο κυκλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έχω μια περίεργη αισιοδοξία σήμερα ότι όλα θα πάνε καλά 

Θα δείτε ,θα έχουμε πολλά χαρμόσυνα νέα αυτό το μήνα  εδώ μεσα

Έτσι θέλω να πιστεύω και θα γίνει 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτι

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχα κάτι δουλίτσες στο σπίτι κ έπρεπε να μου έρθει κ ο υδραυλικός κ του κρατουσα κάτι κόντρα κ νιώθω πάλι λίγο πόνο. Έχω κάτσει κ ξεκουράζομαι στον καναπέ... Λέτε να έκανα καμία βλακεία;;;

Είναι αρκετά νωρίς για να φοβάσαι μην κανεις βλακειών.μην αγχωνεσαι χαλάρωσε και ελπίζω να πάνε καλα.μην νομίζεις οταν κατι το θελουμε πολυ το μυαλό μας παίζει παιχνίδια.εγω κάποια στιγμή ειχα συνέχεια συμπτωματα εγκυμοσυνης ειχα λαλησει χαχαχ

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια έτσι λένε ως πέντε μέρες αλλά τι εννοούν σπέρμα αλόγου;;;;;εγώ νομίζω ιδίως στις ηλικίες μετά τα 40 ηηη 35 άντε να ζει μιαμιση μέρα και γι'αυτό δεν μπορούμε να πιάσουμε γιατί το μέρα παρα μέρα μπορεί να μην το πετύχαμε κ ζωντανό.μην ξεχνάτε κ το ph του κόλπου μας και γενικότερα το δικό μας περιβάλλον που αν δεν τρέξει το σπέρμα χιλιαρι μπορεί να το σκοτώσει σε παρατεταμένη αναμονή.γιαυτο κάντε το συχνά έστω μέρα παρά μέρα.για να υπάρχει πάντα λιγο έστω υλικό.μην περιμένετε κάνα ξεχασμένο σπέρμα να μας περιμένει πέντε μέρες.

Τι ομορφα και παραστατικά τα λες ρε κοριτσι χαχαχαχ.εισαι θεά να ξερεις

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...