Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Έχω μια περίεργη αισιοδοξία σήμερα ότι όλα θα πάνε καλά 

Θα δείτε ,θα έχουμε πολλά χαρμόσυνα νέα αυτό το μήνα  εδώ μεσα

Έτσι θέλω να πιστεύω και θα γίνει 

Άντε ρε κορίτσι αμήν από το στόμα σου και στου Θεου το αφτί.εγω όχι μόνο αισιοδοξία δεν έχω σήμερα αλλά έχω μια πολύ περίεργη έντονη αίσθηση ότι ότι δεν έχει μείνει αβγό για αβγό.δεν ξέρω....νιώθω ότι σάπισαν όλα.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Wannabemama said:

Κορίτσια μου, σήμερα έχω φρικτούς πόνους στην μέση.. καλά γενικά ταλαιπωρουμαι με αυτό το θέμα αλλά σήμερα πιο έντονα.. κ από κάτω αρκετούς πόνους.. στο σημείο ας το πουμε που είναι το τριγωνακι... Ώρες ώρες πάλι αυτό της αστάθειας.. αλλά είναι ακόμα νωρίς κ μένα με ζώνουν τα φίδια!! 20η μέρα σήμερα κ περιμένω 4... Πφφφφ

Τα ίδια και γω σήμερα . Με πιάνουν από ότι κατάλαβα μόλις περπατάω και γενικά με την ορθοστασία. Πάντως μόνο τους καταραμένους πόνους έχω από τις 21 που είχα το ροζ αίμα . Το στήθος μου πονάγε λίγο πριν την ημέρα που περιμενα περίοδο και μετά τίποτα . Άντε να έρθει αυτή η Πέμπτη για τη χοριακη να ησυχασωωωω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ellidr είπε:

Έχω μια περίεργη αισιοδοξία σήμερα ότι όλα θα πάνε καλά 

Θα δείτε ,θα έχουμε πολλά χαρμόσυνα νέα αυτό το μήνα  εδώ μεσα

Έτσι θέλω να πιστεύω και θα γίνει 

Και εχω τις μαύρες μου δυο μέρες  και σε διάβαζω και λέω ωπ!!!!!!!να ενα καλο ένστικτο αρα υπάρχει ελπίδα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Και εχω τις μαύρες μου δυο μέρες  και σε διάβαζω και λέω ωπ!!!!!!!να ενα καλο ένστικτο αρα υπάρχει ελπίδα!!!:wub:

Είστε υπέροχες όλες !! Πραγματικά χαλαρώνω με τα σχόλια σας !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Άντε ρε κορίτσι αμήν από το στόμα σου και στου Θεου το αφτί.εγω όχι μόνο αισιοδοξία δεν έχω σήμερα αλλά έχω μια πολύ περίεργη έντονη αίσθηση ότι ότι δεν έχει μείνει αβγό για αβγό.δεν ξέρω....νιώθω ότι σάπισαν όλα.

Άντε ρε συ τι λες;;;

Βλακειουλες 

Αύριο θα σου έχει περάσει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άντε ρε συ τι λες;;;

Βλακειουλες 

Αύριο θα σου έχει περάσει

Βασικά δεν έχω κάνει ποτέ αμη.αλλα άχρηστη δεν μου είναι;;;;;και τι θα γίνει;;;;απλά θα με αγχώσει.διαβασα ότι σημασία έχει η fsh.ουτε αυτήν έκανα.οτι ναναι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γ αυτό δεν υπάρχει η ομάδα ;

Για να μην νιώθουμε μόνες 

Σ αυτό το μεγάλο ταξίδι που λέγεται παιδί 

Λοιπόν είπαμε για την καθεμιά θα δίνουμε μόνο μια μέρα ηττοπάθειας 

Την επόμενη θα σηκώνουμε κεφάλι και θα συνεχίζουμε μέχρι το σύμπαν να μας ακούσει και η Παναγία να εκπληρώσει την επιθυμία μας 

Just now, Emilly είπε:

Βασικά δεν έχω κάνει ποτέ αμη.αλλα άχρηστη δεν μου είναι;;;;;και τι θα γίνει;;;;απλά θα με αγχώσει.διαβασα ότι σημασία έχει η fsh.ουτε αυτήν έκανα.οτι ναναι.

Εμένα ευτυχώς μόνο η αμη είναι κακή οι άλλες είναι μια χαρά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άντε ρε συ τι λες;;;

Βλακειουλες 

Αύριο θα σου έχει περάσει

Να ρωτήσω......μόνο αυτό δεν ξέρω γιατί δεν έψαξα ακόμα για κλιμακτηριο.αν υπάρχει περίοδος σημαίνει κατεβάζεις ωάριο έτσι δεν είναι;;;;;;υπάρχει περίπτωση χωρίς ωάρια να συνεχίζεται περίοδος;;;;ξέρω υπάρχουν κύκλοι που θα τύχει αλλά συστηματικά γίνεται;;;;μέχρι κλιμακτηριο;;;;;;;

Just now, Ellidr είπε:

Ρε παιδιά γ αυτό δεν υπάρχει η ομάδα ;

Για να μην νιώθουμε μόνες 

Σ αυτό το μεγάλο ταξίδι που λέγεται παιδί 

Λοιπόν είπαμε για την καθεμιά θα δίνουμε μόνο μια μέρα ηττοπάθειας 

Την επόμενη θα σηκώνουμε κεφάλι και θα συνεχίζουμε μέχρι το σύμπαν να μας ακούσει και η Παναγία να εκπληρώσει την επιθυμία μας 

Εμένα ευτυχώς μόνο η αμη είναι κακή οι άλλες είναι μια χαρά

Ναι αυτό διάβασα αν η fsh είναι καλή δεν παίρνουμε το οψην την αμη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να ρωτήσω......μόνο αυτό δεν ξέρω γιατί δεν έψαξα ακόμα για κλιμακτηριο.αν υπάρχει περίοδος σημαίνει κατεβάζεις ωάριο έτσι δεν είναι;;;;;;υπάρχει περίπτωση χωρίς ωάρια να συνεχίζεται περίοδος;;;;ξέρω υπάρχουν κύκλοι που θα τύχει αλλά συστηματικά γίνεται;;;;μέχρι κλιμακτηριο;;;;;;;

Ναι αυτό διάβασα αν η fsh είναι καλή δεν παίρνουμε το οψην την αμη

Λοιπόν εμένα προχθές ο γυναικολόγος μου είπε ξεκάθαρα 

Γιατί τον ρώτησα 

Μήπως δεν έχω καθόλου ωάρια;

Και μου λέει 

Από την στιγμή που έχεις συστηματική περίοδο ωάρια έχεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν εμένα προχθές ο γυναικολόγος μου είπε ξεκάθαρα 

Γιατί τον ρώτησα 

Μήπως δεν έχω καθόλου ωάρια;

Και μου λέει 

Από την στιγμή που έχεις συστηματική περίοδο ωάρια έχεις 

Μάλιστα....καλά θυμάσαι τον προηγούμενο μήνα δεν τα ένιωσα να φουσκώνουν κ αγριευτηκα.εγω μέσα του κύκλου πρήζονται οι ωοθήκες τόσο που κάνω σ:'""*ξ κ δεν αντέχω να το κάνω από πόνο.τον προηγούμενο το απόλυτο τίποτα απλά 22 μέρα ψόφησα από πόνο εκτός επαφής σαν να με σφάζανε.μαλλον κύστη αλλά δεν την κατάλαβα στο σ'""*ξ...

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν εμένα προχθές ο γυναικολόγος μου είπε ξεκάθαρα 

Γιατί τον ρώτησα 

Μήπως δεν έχω καθόλου ωάρια;

Και μου λέει 

Από την στιγμή που έχεις συστηματική περίοδο ωάρια έχεις 

Από περίοδο έχω ρολόι.ειχε χαλάσει πολύ ο κύκλος μετά την πρώτη αποξεση..για αυτό κ πήρα κλομιφαινη.κ τώρα πάλι ακριβώςκ μικρυνε κ ελαφρώς κ με συμφέρει.αντε να δούμε.εσεις κοριτσάκια που θα πάτε επεμβατικα χαλαρώστε κ αφεθειτε στα χέρια των επιστημόνων.εχετε μεγάλες πιθανότητες να μείνετε έγκυες σε λίγες μερουλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μάλιστα....καλά θυμάσαι τον προηγούμενο μήνα δεν τα ένιωσα να φουσκώνουν κ αγριευτηκα.εγω μέσα του κύκλου πρήζονται οι ωοθήκες τόσο που κάνω σ:'""*ξ κ δεν αντέχω να το κάνω από πόνο.τον προηγούμενο το απόλυτο τίποτα απλά 22 μέρα ψόφησα από πόνο εκτός επαφής σαν να με σφάζανε.μαλλον κύστη αλλά δεν την κατάλαβα στο σ'""*ξ...

Από περίοδο έχω ρολόι.ειχε χαλάσει πολύ ο κύκλος μετά την πρώτη αποξεση..για αυτό κ πήρα κλομιφαινη.κ τώρα πάλι ακριβώςκ μικρυνε κ ελαφρώς κ με συμφέρει.αντε να δούμε.εσεις κοριτσάκια που θα πάτε επεμβατικα χαλαρώστε κ αφεθειτε στα χέρια των επιστημόνων.εχετε μεγάλες πιθανότητες να μείνετε έγκυες σε λίγες μερουλες.

Για να δούμε

Εγώ πάντως από αύριο ξεκινΩ 

Να μη χάσω ούτε μια μέρα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να ρωτήσω......μόνο αυτό δεν ξέρω γιατί δεν έψαξα ακόμα για κλιμακτηριο.αν υπάρχει περίοδος σημαίνει κατεβάζεις ωάριο έτσι δεν είναι;;;;;;υπάρχει περίπτωση χωρίς ωάρια να συνεχίζεται περίοδος;;;;ξέρω υπάρχουν κύκλοι που θα τύχει αλλά συστηματικά γίνεται;;;;μέχρι κλιμακτηριο;;;;;;;

Ναι αυτό διάβασα αν η fsh είναι καλή δεν παίρνουμε το οψην την αμη

Γίνεται δυστηχως κοριτσι μου ναι....μπορείς να εχεις περίοδο χωρίς ουσιαστικά να παραγεις ωαρια...να ειναι ανώριμα....η να ειναι "αδεια"τα ωοθηλακια.....σκέψου πως περιοδο έχουμε ακόμα και στους κακους κυκλους ετσι δεν είναι????οπότε αυτά τα δύο δε συνδέονται!!!!δε σημαίνει πως όσο εχεις περίοδο εχεις και ωαρια....ωοθηλακια σχηματίζεις....αλλα μπορεί να είναι άδεια....

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν εμένα προχθές ο γυναικολόγος μου είπε ξεκάθαρα 

Γιατί τον ρώτησα 

Μήπως δεν έχω καθόλου ωάρια;

Και μου λέει 

Από την στιγμή που έχεις συστηματική περίοδο ωάρια έχεις 

Ναι...αν έχεις όντως συστηματικά χωρίς ανωμαλίες και άλλες ενδείξεις ναι....για εμενα ας πούμε με πρόωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια δεν είναι τίποτα δεδομενο....

Το έψαξα πολύ όταν εμαθα τις τιμές μου....εχω και χαμηλη αμη και πολυ ψηλή fsh...γιατι η αμη από μόνη δεν λέει τίποτα.....για αυτο και ο γιατρός μου βιάζεται εμενα τόσο...ομως ορίστε...αν και προκλιμακτηριακη αν και με τέτοιες χαλια τιμές....εχω ακομα ωαρια....και μάλιστα ωριμα αρκετές φορές....οπότε τιποτα δεν είναι δεδομένο!!!!!:D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γίνεται δυστηχως κοριτσι μου ναι....μπορείς να εχεις περίοδο χωρίς ουσιαστικά να παραγεις ωαρια...να ειναι ανώριμα....η να ειναι "αδεια"τα ωοθηλακια.....σκέψου πως περιοδο έχουμε ακόμα και στους κακους κυκλους ετσι δεν είναι????οπότε αυτά τα δύο δε συνδέονται!!!!δε σημαίνει πως όσο εχεις περίοδο εχεις και ωαρια....ωοθηλακια σχηματίζεις....αλλα μπορεί να είναι άδεια....

Ναι...αν έχεις όντως συστηματικά χωρίς ανωμαλίες και άλλες ενδείξεις ναι....για εμενα ας πούμε με πρόωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια δεν είναι τίποτα δεδομενο....

Το έψαξα πολύ όταν εμαθα τις τιμές μου....εχω και χαμηλη αμη και πολυ ψηλή fsh...γιατι η αμη από μόνη δεν λέει τίποτα.....για αυτο και ο γιατρός μου βιάζεται εμενα τόσο...ομως ορίστε...αν και προκλιμακτηριακη αν και με τέτοιες χαλια τιμές....εχω ακομα ωαρια....και μάλιστα ωριμα αρκετές φορές....οπότε τιποτα δεν είναι δεδομένο!!!!!:D

Παιδάκι ,θύμισε μου έχεις;; Βασούλα; Ή όχι ; Και πόσο χρονών είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...