Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Wannabemama είπε:

Ωστόσο τώρα είδα τις εξετάσεις που είχα κάνει ακριβώς ένα χρόνο πριν.. ο γιατρός μου είχε πει πως ήταν καλές αλλά μιας που αναλύουμε κ αυτά για πείτε μου... Προλακτίνη 16,41 και fsh  6,57... Είναι καλό ;;

Η προλακτινη σου ειναι μια χαρα! Βασικο!!!! Ειδικα για την προλακτινη την κανουμε οταν εχουμε ξυπνησει κανα διωρο, οχι ξυπναω κ πηγαινω καπακια.. μονο πρωινη ωρα γινεται η εξεταση κ δεν θελει κουραση..δλδ αν εχεις παει πριν για τρεξιμο, ξεχνα το..θα βγει πολυ υψηλη κ θα ειναι λαθος.. το ιδανικο για την συγκεκριμενη εξεταση ειναι, οχι αγχος(γτ κ αυτο την ανεβαζει),  κ αμαξι να σε αφησει εξω απο το εργαστηριο. Ισως σας φαινονται υπερβολικα αλλα οταν κανουμε μια εξεταση, την κανουμε που την κανουμε, να γινεται σωστα!

Η fsh σουπερ ειναι, αλλα απι μονη της δυστηχως δεν λεει κατι... η ε2 που ειναι? Η Lh που ειναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου εσυ πως εισαι???

Καλα κοριτσι μου τωρα μπηκα στις γονιμες και κοιτάω να ειμαι ήρεμη και αισιόδοξη. Αντε μπας και κανω τιποτα αυτο τον μηνα εσυ,

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Η προλακτινη σου ειναι μια χαρα! Βασικο!!!! Ειδικα για την προλακτινη την κανουμε οταν εχουμε ξυπνησει κανα διωρο, οχι ξυπναω κ πηγαινω καπακια.. μονο πρωινη ωρα γινεται η εξεταση κ δεν θελει κουραση..δλδ αν εχεις παει πριν για τρεξιμο, ξεχνα το..θα βγει πολυ υψηλη κ θα ειναι λαθος.. το ιδανικο για την συγκεκριμενη εξεταση ειναι, οχι αγχος(γτ κ αυτο την ανεβαζει),  κ αμαξι να σε αφησει εξω απο το εργαστηριο. Ισως σας φαινονται υπερβολικα αλλα οταν κανουμε μια εξεταση, την κανουμε που την κανουμε, να γινεται σωστα!

Η fsh σουπερ ειναι, αλλα απι μονη της δυστηχως δεν λεει κατι... η ε2 που ειναι? Η Lh που ειναι?

Ε2 27,03 και Lh 6,23.. ναι το θυμάμαι αυτό.. για άγχος κ τα σχετικά μου το είχε πει.. με έβαλαν σε ένα σκοτεινό δωμάτιο προσπάθησα όσο μπορώ να χαλαρώσω κ την έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου..

θα σας πω κατι πολυ κλισε..μην αγχωνεστε με τις εξετασεις..ειστε ολες πιπινακια ομορφα!! Να τις ξεκινησετε οταν βλεπετε οτι εχει περασει 1-2 χρονια κ δεν ερχεται εγκυμοσυνη! Μιλαμε παντα για τις κατω των 35.. οι ανω των 35 να κινηθειτε στον χρονο..οι ανω των 38 να κινηθειτε στο εξαμηνο.. Επαφουλες  συχνες θελει απο την 8η-20η μερα του κυκλου.. 25% ειναι οι πιθανοτητες για φυσικη συλληψη, στις γονιμες μερες εννοειτε.. πιστεψτε το, καντε το σταυρο σας κ θα ερθει!!!

Just now, Wannabemama είπε:

Ε2 27,03 και Lh 6,23.. ναι το θυμάμαι αυτό.. για άγχος κ τα σχετικά μου το είχε πει.. με έβαλαν σε ένα σκοτεινό δωμάτιο προσπάθησα όσο μπορώ να χαλαρώσω κ την έκανα...

Ουυυυυυ!!!! Μια χαρα εισαι αγαπη...τελεια!!! Προχωρα μπροστα, μη φοβασαι τπτ!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Κοιτα, καταρχην για να ειναι σωστη η μετρηση προγεστερονης, την κανεις 7 μερες πριν την περιοδο, δλδ αν εχεις 27αρι κυκλο την κανεις 20η μερα του κυκλου. Απο κει κ περα τιμες ανω των 15ng/ml ειναι ενδεικτικες, οχι αποδεικτικες, αφου προγεστερονη μπορει να παραγεται κ απο τα αρρηκτα ωοθηλακια

Τις παιρνω κ γω αυτες. Μονο καλο κανουν..βιταμινες ειναι..εχουν ενα καρο χρησιμα στοιχεια μεσα που μονο καλο κανουν.. για τις αντρικες δεν γνωριζω αλλα δεν νομιζω να κανουν κακο αναφορικα με την πιεση..βιταμινες ειναι οχι φαρμακα

Ναι ναι είχα κανονική ωορηξια με τα όλα της.γενικα κ υπερηχογραφικά όποτε πηγαίνω μου βρίσκει καλά.καμια φορά έχω κ στις δύο ωοθήκες κλπ.εγω πιστεύω από δω κ πέρα εεεεε αν χαλαρώσουμε δεν μπορεί όλο κ κάνα αφράτο αβγό θα πέσει.ειδομεν.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου!!!! Πάμε δυνατά που λέει και η @Ellidr, ότι και αν είναι θα το ψάξουμε και θα το βρούμε. @EvouskaΣ ευχαριστώ που είχες την έννοια μου, έκανα πάλι τεστακι σήμερα τζίφος αρνητικό. Περιμένω να μου ρθει για να ξεκινήσω τις προσπαθείες χτες ένιωθα να κατεβαίνει (σόρυ για την λεπτομέρεια) αλλά τίποτα πάλι άφαντη.

Τα σχέδια μου είναι να βρω καταρχήν γυναικολόγο αχαχαχ το βασικό, ήμουν σε άλλη πόλη πριν οπότε δεν έχω ιδέα ακόμα εδώ. Δεν έχω κ την καλύτερη σχέση με τους γιατρούς κ αυτό πλέον πρέπει να αλλάξει. Μολυς αλλάξει ο μήνας με το καλό και πέσει το ψιλοο. 

Δεύτερο είναι να πάρω τις βιταμίνες κορίτσια βρήκα κάποιες που προτείνατε αλλά βρήκα και για άντρα μαζί ρίξτε μια ματιά μήπως σας κάνουν κ εσάς, είναι πολύ οικονομικές 20 ευρώ περίπου και έχει 30 ταμπλέτες για γυναίκα κ 30 για άντρα. Χμμ εντωμεταξύ ο άντρας μου περνει χάπι για πίεση μπας και τον στηλω? Αχαχχα αν είναι καμιά συμπασχουσα να με πει αν μπορώ να του δώσω βιταμίνες :-) 

Αυτές είναι Vitabiotics Pregnacare Him & Her Conception 60 tabs δεν μπορώ να βάλω το λινκ δυστυχώς!! 

Κοριτσάκια έχω μια απορρια πόσο χρονών είναι οι άντρες σας κ παίρνουν χάπι πίεσης;;;;δηλαδή το άκουσα κ από άλλες δύο νομίζω κ ήταν μικρά παιδιά.serafina μην μασάς θα έρθει το μικρουλι.εισαι στην αρχή των προσπαθειών έτσι;;;;;ένα εξάμηνο μες στο νερό κάνει όλος ο κόσμος.και πολλές που λένε αχ το πιάσαμε με την μια ξέρεις πόσες έπιασα που λέγανε ψέματα κ ξέχασαν ότι μου είχαν πει ότι πλακωνοντουσαν μήνες;;;;καραγκιοζιλικια φίλες μου.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλα κοριτσι μου τωρα μπηκα στις γονιμες και κοιτάω να ειμαι ήρεμη και αισιόδοξη. Αντε μπας και κανω τιποτα αυτο τον μηνα εσυ,

Μπήκες κιόλας στις γόνιμες;;;;;;αααα εγώ κοιμάμαι όρθια ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ναι ναι είχα κανονική ωορηξια με τα όλα της.γενικα κ υπερηχογραφικά όποτε πηγαίνω μου βρίσκει καλά.καμια φορά έχω κ στις δύο ωοθήκες κλπ.εγω πιστεύω από δω κ πέρα εεεεε αν χαλαρώσουμε δεν μπορεί όλο κ κάνα αφράτο αβγό θα πέσει.ειδομεν.

Κοριτσάκια έχω μια απορρια πόσο χρονών είναι οι άντρες σας κ παίρνουν χάπι πίεσης;;;;δηλαδή το άκουσα κ από άλλες δύο νομίζω κ ήταν μικρά παιδιά.serafina μην μασάς θα έρθει το μικρουλι.εισαι στην αρχή των προσπαθειών έτσι;;;;;ένα εξάμηνο μες στο νερό κάνει όλος ο κόσμος.και πολλές που λένε αχ το πιάσαμε με την μια ξέρεις πόσες έπιασα που λέγανε ψέματα κ ξέχασαν ότι μου είχαν πει ότι πλακωνοντουσαν μήνες;;;;καραγκιοζιλικια φίλες μου.

Μπήκες κιόλας στις γόνιμες;;;;;;αααα εγώ κοιμάμαι όρθια ακόμα.

Χαχαχαχ ππτε μπαίνεις εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Χαχαχαχ ππτε μπαίνεις εσυ;

Αν μπω θα το καταλάβω από τον πόνο δηλαδή θα ξεκινήσω να μην ανέχομαι την επαφή.επι τρεις τέσσερις μέρες όταν είναι να πέσει αβγό έρχομαι σε επαφή κ νιώθω τρομερό πόνο κ όταν γίνει ωορηξια την επόμενη μέρα μπορώ πάλι να κάνω σ"""'*ξ χωρίς να πονάω.τον προηγούμενο μήνα δεν το είχα πάθει ήταν στείρος μήνας.και φυσικά τα υγρά ξεκινάνε.ειμαι 9 μέρα κύκλου θερμοκρασία 36,3 ούτε καν ακόμα.πιστευω σε πέντε έξι μερες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αν μπω θα το καταλάβω από τον πόνο δηλαδή θα ξεκινήσω να μην ανέχομαι την επαφή.επι τρεις τέσσερις μέρες όταν είναι να πέσει αβγό έρχομαι σε επαφή κ νιώθω τρομερό πόνο κ όταν γίνει ωορηξια την επόμενη μέρα μπορώ πάλι να κάνω σ"""'*ξ χωρίς να πονάω.τον προηγούμενο μήνα δεν το είχα πάθει ήταν στείρος μήνας.και φυσικά τα υγρά ξεκινάνε.ειμαι 9 μέρα κύκλου θερμοκρασία 36,3 ούτε καν ακόμα.πιστευω σε πέντε έξι μερες

Εχεις ακομα..το νου σου να εχεις! Εμενα κουκουρουκου θα ειναι ο κυκλος. Εβαλα το πρωι πριν σηκωθω κ ειχα 36,7 οσο ειχα δλδ εχθες κ προχθες. Περιμενω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Εχεις ακομα..το νου σου να εχεις! Εμενα κουκουρουκου θα ειναι ο κυκλος. Εβαλα το πρωι πριν σηκωθω κ ειχα 36,7 οσο ειχα δλδ εχθες κ προχθες. Περιμενω αυριο

Αύριο πάντως δεν βλέπω να σου ρχεται ( που να μην σ έρθει για εννιά μήνες τουλάχιστον) εμένα κάνει μια βουτιά πριν έρθει κ προετοιμαζομαι.πιο πολύ να σου πω για αυτό παίρνω θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου δε θέλω να απογοητεύεσαι αρχικά γιατί ποτέ δε ξέρεις,  αν όντως είχες τώρα ωορρηξία μπορεί και να τα έχει καταφέρει το σπέρμα με 3 μέρες πριν επαφή, δεν είναι πολλες, πότε μη λες ποτέ!! Κ επίσης ακόμα κ αν δεν έγινε αυτό το μήνα θα προσπαθήσεις πιο χαλαρά τον επόμενο, ένας μήνας πάνω ένας κάτω δεν έχει διάφορα! Σημασία έχει ότι θα τα καταφέρεις!!! Είμαι σίγουρη για σένα!!!❤

Κοριτσια νομίζω ότι έχουμε συγχρονιστει και περιμένουμε όλες μαζί  στις 3-4 του μήνα!! Χαχαχα!! Εγώ με τη @Ritapog κ η @Wannabemama  και η @Κατερινα1992 Επίσης η @Sofiamar93 περιμένει λίγο πιο νωρίς 30-1-2! Χαμός θα γίνει στο θέμα αυτή τη βδομάδα το βλέπωωωω

Επίσης η @SerafinaPekala θα κάνει μαλλον αυριο τεστακι ή Δευτέρα χοριακη! Αντε να δούμε τι θα γίνει! Σε έχω έννοια εσένα!!

 @mariangelap εσύ κοριτσάκι μου τι κανεις ; έχουμε κανένα νέο ;;

Δεν ξέρω ποιες άλλες περιμένουν σύντομα, προσπάθησα να βρω στο αρχείο αλλά είμαστε πολλές και πολυλογουδες χαχαχαχα όποτε αν περιμένει κάποια ακομα αυτή τη βδομάδα ας με διορθώσει!!❤

Μακάρι κορίτσια αλλά εγώ νομίζω πως θα έρθει η ακατονομαστη.. αναμονή και υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Αύριο πάντως δεν βλέπω να σου ρχεται ( που να μην σ έρθει για εννιά μήνες τουλάχιστον) εμένα κάνει μια βουτιά πριν έρθει κ προετοιμαζομαι.πιο πολύ να σου πω για αυτό παίρνω θερμοκρασία.

Το λεω γτ συνηθως μια μερα πριν πεφτει λιγο κ την ημερα της περιοδου πεφτει κ αλλο.. Μπρααααβο ρε συ!!! Κ γω γ αυτο τη μετραω για να προετοιμαζομαι!! Χχααχαχαχαχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αν μπω θα το καταλάβω από τον πόνο δηλαδή θα ξεκινήσω να μην ανέχομαι την επαφή.επι τρεις τέσσερις μέρες όταν είναι να πέσει αβγό έρχομαι σε επαφή κ νιώθω τρομερό πόνο κ όταν γίνει ωορηξια την επόμενη μέρα μπορώ πάλι να κάνω σ"""'*ξ χωρίς να πονάω.τον προηγούμενο μήνα δεν το είχα πάθει ήταν στείρος μήνας.και φυσικά τα υγρά ξεκινάνε.ειμαι 9 μέρα κύκλου θερμοκρασία 36,3 ούτε καν ακόμα.πιστευω σε πέντε έξι μερες

Κοίτα εμεις ξεκιναμε κατευθείαν με το που τελειώνει η περιοδος κανονικα μπαονω στις γόνιμες σε 3-4 μερες αλλα εχω συμπτωματα από τωρα.εγω βαράω κουπί για να ειμαι ηρεμη ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Κοίτα εμεις ξεκιναμε κατευθείαν με το που τελειώνει η περιοδος κανονικα μπαονω στις γόνιμες σε 3-4 μερες αλλα εχω συμπτωματα από τωρα.εγω βαράω κουπί για να ειμαι ηρεμη ποτε δεν ξερεις

Βάρα εσύ τωρα,και εννοείται συνεχίζεις όλο τον μήνα έτσι;;;γιατί καμιά φορά μπερδεύουν οι ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Βάρα εσύ τωρα,και εννοείται συνεχίζεις όλο τον μήνα έτσι;;;γιατί καμιά φορά μπερδεύουν οι ενδείξεις.

Ναι εννοείται βαράω φουλ χαχαχα.τι αλλο να κανουμε πια

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου δε θέλω να απογοητεύεσαι αρχικά γιατί ποτέ δε ξέρεις,  αν όντως είχες τώρα ωορρηξία μπορεί και να τα έχει καταφέρει το σπέρμα με 3 μέρες πριν επαφή, δεν είναι πολλες, πότε μη λες ποτέ!! Κ επίσης ακόμα κ αν δεν έγινε αυτό το μήνα θα προσπαθήσεις πιο χαλαρά τον επόμενο, ένας μήνας πάνω ένας κάτω δεν έχει διάφορα! Σημασία έχει ότι θα τα καταφέρεις!!! Είμαι σίγουρη για σένα!!!❤

Κοριτσια νομίζω ότι έχουμε συγχρονιστει και περιμένουμε όλες μαζί  στις 3-4 του μήνα!! Χαχαχα!! Εγώ με τη @Ritapog κ η @Wannabemama  και η @Κατερινα1992 Επίσης η @Sofiamar93 περιμένει λίγο πιο νωρίς 30-1-2! Χαμός θα γίνει στο θέμα αυτή τη βδομάδα το βλέπωωωω

Επίσης η @SerafinaPekala θα κάνει μαλλον αυριο τεστακι ή Δευτέρα χοριακη! Αντε να δούμε τι θα γίνει! Σε έχω έννοια εσένα!!

 @mariangelap εσύ κοριτσάκι μου τι κανεις ; έχουμε κανένα νέο ;;

Δεν ξέρω ποιες άλλες περιμένουν σύντομα, προσπάθησα να βρω στο αρχείο αλλά είμαστε πολλές και πολυλογουδες χαχαχαχα όποτε αν περιμένει κάποια ακομα αυτή τη βδομάδα ας με διορθώσει!!❤

εγω τον Οκτώβρη (δεν )περιμένω λογο μεγάλου κύκλου...δεν σας προλαβαίνω στο γράψιμο!!!χαχαχαχα...

  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...