Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω τον Οκτώβρη δεν περιμένω λογο μεγάλου κύκλου...δεν σας προλαβαίνω στο γράψιμο!!!χαχαχαχα...

Κ εγώ μεγάλο κύκλο έχω... πρόβλημα αυτό ε?εγώ έχω 32 ημέρες..εσύ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kons27 είπε:

Κ εγώ μεγάλο κύκλο έχω... πρόβλημα αυτό ε?εγώ έχω 32 ημέρες..εσύ??

ειχα πριν το 3ο παιδι από 33 μεχρι 40 τωρα μετα το 3ο παιδι δεν είχε σταθεροποιηθει ...είμαι μεταξύ 40 -47 και μια φορα 57 ..επειδή θηλαζω ακομα το βράδυ την μικρη....και βλέπω ότι κ αυτός θα είναι μεγάλος γιατι πονακια δεν εχω εντονα σκομα και υγρα πονο μετα την επαφη την επόμενη μέρα που εχω πολλα...γενικά εχω αλλα λιγα και ειμαι 23η μερα ...βέβαια στο ημερολόγιο με βγάζει ότι θα κάνω 31η ...οκ εχω κανω εκεί κοντά...θα δείξει. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Κοριτσια μου..

θα σας πω κατι πολυ κλισε..μην αγχωνεστε με τις εξετασεις..ειστε ολες πιπινακια ομορφα!! Να τις ξεκινησετε οταν βλεπετε οτι εχει περασει 1-2 χρονια κ δεν ερχεται εγκυμοσυνη! Μιλαμε παντα για τις κατω των 35.. οι ανω των 35 να κινηθειτε στον χρονο..οι ανω των 38 να κινηθειτε στο εξαμηνο.. Επαφουλες  συχνες θελει απο την 8η-20η μερα του κυκλου.. 25% ειναι οι πιθανοτητες για φυσικη συλληψη, στις γονιμες μερες εννοειτε.. πιστεψτε το, καντε το σταυρο σας κ θα ερθει!!!

Ουυυυυυ!!!! Μια χαρα εισαι αγαπη...τελεια!!! Προχωρα μπροστα, μη φοβασαι τπτ!!

Τίνα, τι να πω είσαι κινητή εγκύκλιο παιδεία, σε ευχαριστώ πολύ, για τις χρήσιμες πληροφορίες!! 

Just now, Emilly said:

Ναι ναι είχα κανονική ωορηξια με τα όλα της.γενικα κ υπερηχογραφικά όποτε πηγαίνω μου βρίσκει καλά.καμια φορά έχω κ στις δύο ωοθήκες κλπ.εγω πιστεύω από δω κ πέρα εεεεε αν χαλαρώσουμε δεν μπορεί όλο κ κάνα αφράτο αβγό θα πέσει.ειδομεν.

Κοριτσάκια έχω μια απορρια πόσο χρονών είναι οι άντρες σας κ παίρνουν χάπι πίεσης;;;;δηλαδή το άκουσα κ από άλλες δύο νομίζω κ ήταν μικρά παιδιά.serafina μην μασάς θα έρθει το μικρουλι.εισαι στην αρχή των προσπαθειών έτσι;;;;;ένα εξάμηνο μες στο νερό κάνει όλος ο κόσμος.και πολλές που λένε αχ το πιάσαμε με την μια ξέρεις πόσες έπιασα που λέγανε ψέματα κ ξέχασαν ότι μου είχαν πει ότι πλακωνοντουσαν μήνες;;;;καραγκιοζιλικια φίλες μου.

Μπήκες κιόλας στις γόνιμες;;;;;;αααα εγώ κοιμάμαι όρθια ακόμα.

Να σου πω ακριβώς πως το έπαθε ο δικός μου, δεν ξέρω φυσικά αν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Είναι 40 χρόνων αλλά το έπαθε πολύ μικρότερος πριν τρία χρόνια αλλά είχε συμπτώματα πιο πριν που δεν δώσαμε σημασία. Μια μέρα του πήγε φουλ η πίεση κ πήγε νοσοκομείο του κάναν εξετάσεις δεν βρήκαν τίποτα μετά από έναν χρόνο το ίδιο ξανακαναμε εξετάσεις αυτη την φορά περισσότερες και νευρολόγος, καρδιολόγο κλπ. Κατέληξαν οι γιατροί εφόσον είναι καθαρός από όλες τις εξετάσεις ότι ήταν κρισεις πανικού στην ουσία φοβάται μην το ξαναπάθει όπως την πρώτη φορά. Νεύρο πίεση με λίγα λόγια. Έφταιγε η δουλειά πολύ, πειστική χρόνια δουλεύαμε στον τουρισμό 7 μέρες στις 7 ώρες πολλές ήταν κ υπεύθυνος κλάταρε αχαχα άλλαξε καριέρα στα 40 του κ ησύχασε από φόβο περνει το χάπι. Αυτά που λέμε το άγχος σκοτώνει. 

Τωρα ξεκινήσαμε προσπάθειες ναι! Αν και εγγεφαλικα το θέλαμε χρόνια πριν αχαχαχ οι άτιμες συνθήκες μας σταματούσαν, όχι ότι τώρα γιναν ιδανικές, αλλά αν περιμένουμε αυτό κλαυτα δεν θα γίνει ποτέ!! 

Καλά αυτό το πιάσαμε με την μια πόσο δίκιο έχεις, Έχω ακούσει κ εγώ χίλιες δύο π@@@ σόρυ ουπς!! 

Just now, Ritapog said:

Μακάρι κορίτσια αλλά εγώ νομίζω πως θα έρθει η ακατονομαστη.. αναμονή και υπομονή!

Πόσο χαιρομε κορίτσια είμαι στην αναμονή για όλες σας!! Η χαρά γίνεται διπλή τριπλη. Είναι λες κ έχω να κάνω εγώ η ίδια τεστ και περιμένω 30 διαφορετικά αποτελέσματα, οι μήνες που περνάνε είναι πιο γεμάτοι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Evouska said:

Κοριτσάκι μου δε θέλω να απογοητεύεσαι αρχικά γιατί ποτέ δε ξέρεις,  αν όντως είχες τώρα ωορρηξία μπορεί και να τα έχει καταφέρει το σπέρμα με 3 μέρες πριν επαφή, δεν είναι πολλες, πότε μη λες ποτέ!! Κ επίσης ακόμα κ αν δεν έγινε αυτό το μήνα θα προσπαθήσεις πιο χαλαρά τον επόμενο, ένας μήνας πάνω ένας κάτω δεν έχει διάφορα! Σημασία έχει ότι θα τα καταφέρεις!!! Είμαι σίγουρη για σένα!!!❤

Κοριτσια νομίζω ότι έχουμε συγχρονιστει και περιμένουμε όλες μαζί  στις 3-4 του μήνα!! Χαχαχα!! Εγώ με τη @Ritapog κ η @Wannabemama  και η @Κατερινα1992 Επίσης η @Sofiamar93 περιμένει λίγο πιο νωρίς 30-1-2! Χαμός θα γίνει στο θέμα αυτή τη βδομάδα το βλέπωωωω

Επίσης η @SerafinaPekala θα κάνει μαλλον αυριο τεστακι ή Δευτέρα χοριακη! Αντε να δούμε τι θα γίνει! Σε έχω έννοια εσένα!!

 @mariangelap εσύ κοριτσάκι μου τι κανεις ; έχουμε κανένα νέο ;;

Δεν ξέρω ποιες άλλες περιμένουν σύντομα, προσπάθησα να βρω στο αρχείο αλλά είμαστε πολλές και πολυλογουδες χαχαχαχα όποτε αν περιμένει κάποια ακομα αυτή τη βδομάδα ας με διορθώσει!!❤

Ευακι μου ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσο απογοήτευση, όσο συνειδητοποίηση. Εφόσον για εμάς είναι δύσκολες ακόμα κ οι προσπάθειες, λογικό να αργήσει να έρθει το θετικό αποτέλεσμα εκτός αν είμαστε πολύ πολύ πολύ τυχεροί κ με λίγες προσπάθειες καταφέρουμε το επιθυμητο αποτέλεσμα! Πορευομαι δλδ με αυτά που έχω, τα δεδομένα μου, γνωρίζοντας τις πιθανότητες κ μειώνοντας τις προσδοκίες (όχι την ελπίδα) ! 

Ακόμα κ σήμερα πολλά υγρά κ τεράστιο εκκρεμές αλλά έχω τον μικρο λίγο άρρωστο άρα με έχει αποκλειστική για απόψε χαχαχα!! Μια βδομάδα έμεινε για σένα, έχεις κάνα συμπτώμα; θέλω να ακούσουμε καλά νέα αυτή τη βδομάδα!!! ❤️

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ευακι μου ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσο απογοήτευση, όσο συνειδητοποίηση. Εφόσον για εμάς είναι δύσκολες ακόμα κ οι προσπάθειες, λογικό να αργήσει να έρθει το θετικό αποτέλεσμα εκτός αν είμαστε πολύ πολύ πολύ τυχεροί κ με λίγες προσπάθειες καταφέρουμε το επιθυμητο αποτέλεσμα! Πορευομαι δλδ με αυτά που έχω, τα δεδομένα μου, γνωρίζοντας τις πιθανότητες κ μειώνοντας τις προσδοκίες (όχι την ελπίδα) ! 

Ακόμα κ σήμερα πολλά υγρά κ τεράστιο εκκρεμές αλλά έχω τον μικρο λίγο άρρωστο άρα με έχει αποκλειστική για απόψε χαχαχα!! Μια βδομάδα έμεινε για σένα, έχεις κάνα συμπτώμα; θέλω να ακούσουμε καλά νέα αυτή τη βδομάδα!!! ❤️

 

 

Να σου πω σήμερα είχα έναν πόνο κάτω αριστερά στην κοιλιά σαν σουβλια!! Και συνεχίζω να έχω μια μικρή ενόχληση αλλά όχι πόνο!! Πολύ περίεργο! Κατά  Τ αλλά στα ίδια είμαι Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα πέραν του μόνιμου φουσκωματος που νιώθω!!Εσύ σήμερα θα καταφέρεις επαφή;; 

Εσείς κορίτσια μου από συμπτώματα πως πάτε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Να σου πω σήμερα είχα έναν πόνο κάτω αριστερά στην κοιλιά σαν σουβλια!! Και συνεχίζω να έχω μια μικρή ενόχληση αλλά όχι πόνο!! Πολύ περίεργο! Κατά  Τ αλλά στα ίδια είμαι Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα πέραν του μόνιμου φουσκωματος που νιώθω!!Εσύ σήμερα θα καταφέρεις επαφή;; 

Εσείς κορίτσια μου από συμπτώματα πως πάτε;; 

Εγώ σήμερα ενοχλήσεις λίγο δεξιά κ αριστερά προς το κάτω μέρος της κοιλιάς... Παίζει να είναι κ από έντερο άλλα δύο τρεις μέρες πάω καλά με το νο2. Το στήθος εξακολουθεί να με πονάει ... Τώρα κ τα δυο... κ σε σχέση με πρώτα πρησμένα αλλά από την ωορρηξία κ μετά,!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Να σου πω σήμερα είχα έναν πόνο κάτω αριστερά στην κοιλιά σαν σουβλια!! Και συνεχίζω να έχω μια μικρή ενόχληση αλλά όχι πόνο!! Πολύ περίεργο! Κατά  Τ αλλά στα ίδια είμαι Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα πέραν του μόνιμου φουσκωματος που νιώθω!!Εσύ σήμερα θα καταφέρεις επαφή;; 

Εσείς κορίτσια μου από συμπτώματα πως πάτε;; 

Καλέ ποια επαφή; Ζήτημα είναι να καταφέρω να πάω τουαλέτα. Θέλει μόνο αγκαλιά κ επειδή είναι μπουκωμενος μόνο αγκαλιά να κοιμηθει.. Η πρώτη βραδιά είναι πάντα η πιο ζόρικη. Όχι επαφή, ούτε ύπνο δεν θα καταφέρω σήμερα! Να γίνει καλά κ δεν πειράζει, τον επόμενο μήνα... Πέσαμε στη περίπτωση τώρα της ίωσης... 

 

Just now, Wannabemama said:

Εγώ σήμερα ενοχλήσεις λίγο δεξιά κ αριστερά προς το κάτω μέρος της κοιλιάς... Παίζει να είναι κ από έντερο άλλα δύο τρεις μέρες πάω καλά με το νο2. Το στήθος εξακολουθεί να με πονάει ... Τώρα κ τα δυο... κ σε σχέση με πρώτα πρησμένα αλλά από την ωορρηξία κ μετά,!!!

Κ εγώ έχω φουλ ενοχλήσεις αλλά πάντα συνοδεύονται με επίσκεψη στη τουαλέτα (νο. 2), άρα δεν εχω δώσει ιδιαίτερη σημασία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , sofiadu είπε:

Ευακι μου ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσο απογοήτευση, όσο συνειδητοποίηση. Εφόσον για εμάς είναι δύσκολες ακόμα κ οι προσπάθειες, λογικό να αργήσει να έρθει το θετικό αποτέλεσμα εκτός αν είμαστε πολύ πολύ πολύ τυχεροί κ με λίγες προσπάθειες καταφέρουμε το επιθυμητο αποτέλεσμα! Πορευομαι δλδ με αυτά που έχω, τα δεδομένα μου, γνωρίζοντας τις πιθανότητες κ μειώνοντας τις προσδοκίες (όχι την ελπίδα) ! 

Ακόμα κ σήμερα πολλά υγρά κ τεράστιο εκκρεμές αλλά έχω τον μικρο λίγο άρρωστο άρα με έχει αποκλειστική για απόψε χαχαχα!! Μια βδομάδα έμεινε για σένα, έχεις κάνα συμπτώμα; θέλω να ακούσουμε καλά νέα αυτή τη βδομάδα!!! ❤️

 

 

να ρωτήσω κάτι βρε κοριτσι ,οι πιο έμπειρες οταν έχουμε ασπροδιαφανα ελαστικα λιγο πιο κολλωδες είναι πριν ή μετά την ωορρηξια? εγώ έτσι εκκρεμές ειχα πριν 5 μερες πρωι αφου ειχε προηγηθεί το βραδυ επαφή. δεν ξερω τι γίνεται???:roll:


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλέ ποια επαφή; Ζήτημα είναι να καταφέρω να πάω τουαλέτα. Θέλει μόνο αγκαλιά κ επειδή είναι μπουκωμενος μόνο αγκαλιά να κοιμηθει.. Η πρώτη βραδιά είναι πάντα η πιο ζόρικη. Όχι επαφή, ούτε ύπνο δεν θα καταφέρω σήμερα! Να γίνει καλά κ δεν πειράζει, τον επόμενο μήνα... Πέσαμε στη περίπτωση τώρα της ίωσης... 

 

Κ εγώ έχω φουλ ενοχλήσεις αλλά πάντα συνοδεύονται με επίσκεψη στη τουαλέτα (νο. 2), άρα δεν εχω δώσει ιδιαίτερη σημασία! 

Δεν πειράζει .πρώτα το παιδί να αναρρώσει.εγω όταν αρρωσταίνει σβήνουν όλα τριγύρω δεν έχω μυαλό για τίποτα.τωρα ο δικός μου είναι σε ηλικία που δεν αρρωσταίνει τόσο έχουμε δύο χρόνια(φτου Παναγίτσα μου να μην αρρωστήσει γιατί θα φοβάμαι για κορονοιος)να το κάνεις αντιγριπικο.εγω τον έκανα εδώ κ δύο χρονιές γιατί έμπλεξα εγώ με εγκυμοσύνες κ δεν ήθελα να μου κουβαλάει από το σχολείο ιώσεις .κ όντως την έβγαλα καθαρή κ εγώ δύο χρόνια.παλια το τι μου κουβαλούσε κ αυτό είναι παιδί τα περνούσε ελαφριά κ εγώ ψοφαγα στην ίωση.κ χωρίς βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

να ρωτήσω κάτι βρε κοριτσι ,οι πιο έμπειρες οταν έχουμε ασπροδιαφανα ελαστικα λιγο πιο κολλωδες είναι πριν ή μετά την ωορρηξια? εγώ έτσι εκκρεμές ειχα πριν 5 μερες πρωι αφου ειχε προηγηθεί το βραδυ επαφή. δεν ξερω τι γίνεται???:roll:

Μπορεί να είναι κ υπολλιματα από την επαφή... Το έχω πάθει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama είπε:

Μπορεί να είναι κ υπολλιματα από την επαφή... Το έχω πάθει.. 

δεν ειχα επαφη σημερα ουτε εχθες...προχθές είχα...εγω γενικα καποιες φορες στην ωορρηξια εχω ασπροδιαφανα....οχι τελείως ασπρα δλδ πιο υπολευκο ας πούμε 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν ειχα επαφη σημερα ουτε εχθες...προχθές είχα...εγω γενικα καποιες φορες στην ωορρηξια εχω ασπροδιαφανα....οχι τελείως ασπρα δλδ πιο υπολευκο ας πούμε 

Το παθαίνω πάντα την επόμενη μέρα από την επαφή ασχέτως γόνιμων ημερών.συγνωμη που θα το πω αλλά νομίζω είναι σπέρμα λιαχ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν ειχα επαφη σημερα ουτε εχθες...προχθές είχα...εγω γενικα καποιες φορες στην ωορρηξια εχω ασπροδιαφανα....οχι τελείως ασπρα δλδ πιο υπολευκο ας πούμε 

Ναι απλά επειδή ανέφερες πριν πέντε μέρες που είχε προηγηθεί επαφή.. σε αυτό αναφερθηκα..:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 

Ελάτε κόρες να παίρνετε θάρρος

Πήρα μια κοπέλα για να την ρωτήσω κάτι που ήθελε ο άντρας μου

Είχα να τις μιλήσω 2 χρόνια 

Είναι 47 χρόνων και μόλις μου είπε ότι είναι έγκυος μετά από εξωσωματική 

Τα φιλιά μου

Ούτε τηλέφωνα δε θα παίρνω σε λίγο 

Χαχαχαχα

 

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν 

Ελάτε κόρες να παίρνετε θάρρος

Πήρα μια κοπέλα για να την ρωτήσω κάτι που ήθελε ο άντρας μου

Είχα να τις μιλήσω 2 χρόνια 

Είναι 47 χρόνων και μόλις μου είπε ότι είναι έγκυος μετά από εξωσωματική 

Τα φιλιά μου

Ούτε τηλέφωνα δε θα παίρνω σε λίγο 

Χαχαχαχα

 

Έλα σημαδιακό το βλέπω εγώ... Μήπως να σκέφτεσαι πιο θετικά από δω κ πέρα;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...