Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, tina79 είπε:

Δεν ξαναμετραω θερμοκρασια...να πω οτι ηταν η πρωτη φορα σ αυτο το κυκλο που μετρησα να πω οκ.. αλλα στον προηγουμενο κυκλο ενω ειχα 36,7  μια μερα πριν επεσε 36,4 κ την ημερα που μου ηρθε επεσε 36,2..αυτο μαλιστα, ειναι βουτια.. αρα κανονικα εφοσον σημερα ειναι να ερθει κ μαλιστα πρωι πρωι, επρεπε να κανει τρελη πτωση..βαση του δικου μου οργανισμου μιλαω παντα..

Κοριτσι μου μπορεί και να μην έρθει λοιπόν....δες πως θα συνεχίσει η μέρα και αν συνεχίσουν αυτά τα καφέ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Δεν ξαναμετραω θερμοκρασια...να πω οτι ηταν η πρωτη φορα σ αυτο το κυκλο που μετρησα να πω οκ.. αλλα στον προηγουμενο κυκλο ενω ειχα 36,7  μια μερα πριν επεσε 36,4 κ την ημερα που μου ηρθε επεσε 36,2..αυτο μαλιστα, ειναι βουτια.. αρα κανονικα εφοσον σημερα ειναι να ερθει κ μαλιστα πρωι πρωι, επρεπε να κανει τρελη πτωση..βαση του δικου μου οργανισμου μιλαω παντα..

Την μετραω ένα χρόνο τώρα.με βοήθησε μόνο στο να καταλάβω ότι τελικά μου έρχεται κ ότι μάλλον έγινε η ωορηξια 

Link to comment
Share on other sites

@SerafinaPekala ακόμα εσεν ε???βρε κάτι παιχνίδια που κάνει η άτιμη!!!!ετυχε μια φορά όμως μη σε αγχώνει...θα δεις τον αλλο μήνα θα στρώσει!!!

@Sofiamar93 σοφακι???τι κάνεις εσυ????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για το αρχείο.ειμαι 10 μέρα κύκλου κ εμφανίστηκε το εκκρεμές.διαυγης.ειναι νωρίς για ωορηξια.ειτε εμφανίζεται πολύ πριν από ορμονικές διεργασίες είτε όπως είπαμε χθες είναι υπολοιματα από την χθεσινή επαφή.νομιζω κ τον προηγούμενο μήνα νωρίς το είδα 11 μέρα αν και ο μήνας ήταν σκέτη καταστροφή.αρα μπορεί γενικά να βλέπουμε αλλαγή σύστασης της βλενα μετά την περίοδο ως την ωορηξια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσπαθω να σας διαβαζω αλλα λογω δουλειας μου ειναι λιγο δυσκολο να τα προλαβω ολα. Για το πλυσιμο μετα την επαφη, νομιζω οτι αν μεινουμε για λιγο ξαπλα ειναι οκ. Δηλαδη δεν εχει νοημα να μην πλυθουμε αν το σκεφτειτε λογικα, ειναι αδυνατο να γινει γονιμοποιηση με υλικο που ειναι εξω και δεν εχει....εκτοξευτει -χαχαχ- με φορα μεσα!Και απο προσωπικη εμπειρια για να γελασετε.. Ενω προσπαθουσαμε με καθε επιμελεια δλδ ξαπλα μετα την επαφη μιση ωρα τουλαχιστον, σταση μονο ιεραποστολικη κτλ μια φορα που μου ειχε βγει κιολας θετικο το τεστ ωορηξιας ουτε τη σταση αυτη προλαβαμε και ειχα χτυπησει και το ματι του συζυγου κατα λαθος κατα την επαφη...Παει αμεσως μετα αυτος στο μπανιο να δει το ματι του και ακουω να σωριαζεται....λυποθυμησε που ειδε να εχει αιμα το ματι του.Σηκωθηκα αμεσως,ετρεχαν τα παντα απο κατω (σορυ για την περιγραφη) λεω παει χαθηκε ο μηνας!Αποτελεσμα; εμεινα εγκυος στο γιο μου!Αν ειναι να γινει θα γινει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marmelady είπε:

Κοριτσια προσπαθω να σας διαβαζω αλλα λογω δουλειας μου ειναι λιγο δυσκολο να τα προλαβω ολα. Για το πλυσιμο μετα την επαφη, νομιζω οτι αν μεινουμε για λιγο ξαπλα ειναι οκ. Δηλαδη δεν εχει νοημα να μην πλυθουμε αν το σκεφτειτε λογικα, ειναι αδυνατο να γινει γονιμοποιηση με υλικο που ειναι εξω και δεν εχει....εκτοξευτει -χαχαχ- με φορα μεσα!Και απο προσωπικη εμπειρια για να γελασετε.. Ενω προσπαθουσαμε με καθε επιμελεια δλδ ξαπλα μετα την επαφη μιση ωρα τουλαχιστον, σταση μονο ιεραποστολικη κτλ μια φορα που μου ειχε βγει κιολας θετικο το τεστ ωορηξιας ουτε τη σταση αυτη προλαβαμε και ειχα χτυπησει και το ματι του συζυγου κατα λαθος κατα την επαφη...Παει αμεσως μετα αυτος στο μπανιο να δει το ματι του και ακουω να σωριαζεται....λυποθυμησε που ειδε να εχει αιμα το ματι του.Σηκωθηκα αμεσως,ετρεχαν τα παντα απο κατω (σορυ για την περιγραφη) λεω παει χαθηκε ο μηνας!Αποτελεσμα; εμεινα εγκυος στο γιο μου!Αν ειναι να γινει θα γινει!

Αχαχαχααχαχ αρα εχει αποτέλεσμα αν τους αφήνουμε και λίγο αναίσθητους ε???χαχαχαχα Αστειεύομαι προφανώς!!!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Κοριτσια προσπαθω να σας διαβαζω αλλα λογω δουλειας μου ειναι λιγο δυσκολο να τα προλαβω ολα. Για το πλυσιμο μετα την επαφη, νομιζω οτι αν μεινουμε για λιγο ξαπλα ειναι οκ. Δηλαδη δεν εχει νοημα να μην πλυθουμε αν το σκεφτειτε λογικα, ειναι αδυνατο να γινει γονιμοποιηση με υλικο που ειναι εξω και δεν εχει....εκτοξευτει -χαχαχ- με φορα μεσα!Και απο προσωπικη εμπειρια για να γελασετε.. Ενω προσπαθουσαμε με καθε επιμελεια δλδ ξαπλα μετα την επαφη μιση ωρα τουλαχιστον, σταση μονο ιεραποστολικη κτλ μια φορα που μου ειχε βγει κιολας θετικο το τεστ ωορηξιας ουτε τη σταση αυτη προλαβαμε και ειχα χτυπησει και το ματι του συζυγου κατα λαθος κατα την επαφη...Παει αμεσως μετα αυτος στο μπανιο να δει το ματι του και ακουω να σωριαζεται....λυποθυμησε που ειδε να εχει αιμα το ματι του.Σηκωθηκα αμεσως,ετρεχαν τα παντα απο κατω (σορυ για την περιγραφη) λεω παει χαθηκε ο μηνας!Αποτελεσμα; εμεινα εγκυος στο γιο μου!Αν ειναι να γινει θα γινει!

Βρε αφού είναι καλά το παλικαρι χαχαχαχαχαχα.ναι όντως στην δεύτερη εγκυμοσύνη ότι να ναι συγνώμη για την περιγραφή αλλά η στάση που υποτιθεται πρέπει να είναι η κλασική,καμία σχέση ήμουν εγώ από πάνω κ τρέχω κ μετά να πληθώ κ έπιασα.κ το ξέρω ακριβως γιατί την επόμενη μέρα είδα αίμα ωορηξιας μέσα του κύκλου αλλά χαμπάρι δεν πήρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καφε δεν εχω, τελος, οτι βγηκε το πρωι. Ετοιμαζεται για να τα ριξει μια κ καλη!! Χαχχαχαχαχαχαχχα... Ελα τωρα το θυμηθηκα, το ειχα ξεχασει αυτο..εχω κ τα ορμονολογικα μου, μπαινω σε περιεμμηνοπαυση, γ αυτο ειναι αλλα ντ αλλα η θερμοκρασια!! Οποτε ολα οκ..χαχχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αχαχαχααχαχ αρα εχει αποτέλεσμα αν τους αφήνουμε και λίγο αναίσθητους ε???χαχαχαχα Αστειεύομαι προφανώς!!!!!

Χαχαχαχχ!!!Ειναι και λιγο χ..στης με το αιμα. Και μη φανταστεις καποιο αγγειακι εσπασε και κοκκινισε μεσα. Σαν δεν μου εμεινε στον τοπο γιατι αυτο νομιζα προς στιγμη, οτι ειχε χτυπησει στη λεκανη και εμεινε. Εκανε 3 λεπτα να συνελθει..Και ημασταν και σε ξενο μερος σε χωριο σε νησι ουτε πρωτες βοηθειες δεν θα ειχε.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι δεν πλενομαι ούτε κουνιέσαι κανονικά,απλά επειδή είχα πολλά υγρά αυτό τον καιρο πλενομουν.βεβαια περνάω κ φάση αρνητισμου κ δεν το κάνω σωστά.το σωστό είναι δεν πλένεται κ δεν κουνιέσαι λίγα λεπτά από το κρεβάτι.

Θα σε σκάσεις  αυτό τον μήνα.καλα μη το δένεις κόμπο ότι κ τον άλλο μήνα θα είναι μεγάλος.ετυχε τωρα.κ θα είναι κ νωρίς η ωορηξια σου αυτή την φορά πιστεύω όποτε ξεκινά πολύ νωρις επαφές.

Εβακι είσαι μικρή κ εσύ έτσι κ πολυκτστικες από ότι θυμαμαι.λοιπον αυτά κάνουν δουλειά κυρίως δεύτερο ηη τρίτο μήνα.εγω τα πήρα έμεινα δεύτερο μήνα και υπολόγισε τώρα μένω έγκυος κ μετά από άλλους δύο μήνες που έκανα αποξεση κ πάω για επανέλεγχο στον γιατρό κ μου λέει πήρες φάρμακα;;;;;είχα τρεις ωοθυλάκια στην μια ωοθήκη κ τέσσερα στην άλλη.συνεχιζε δηλαδή δυόμιση μήνες μετά να κάνει διέγερση.κ να τα κόψεις δηλαδή συνεχίζει να κάνει δουλειά.

Ναι...το καταλαβαίνω αλλά εγώ χωρίς ένεση δεν έχει δείξει ότι κάνω ωορρηξία... το θέμα μου είναι ότι έκανα όλες τις εξετάσεις και δεν έχω τπτ πέραν από άγχος πολύ....Ο γιατρός μου λέει μην ανησυχείς με τέτοια Αμη δεν έχεις θέμα αλλά εάν δεν κάνω ωορρηξία θα πάμε σε εξωσωματική πράγμα που θα ήθελα να μην το κάνω αλλά ίσως δεν γίνεται αλλιώς....3ος μήνας αυτός και έγιναν όλα σωστα και 2 ωαρρια και Καλο ενδομήτριο και σωστές επαφές και σωστό μέγεθος στα ωαρρια....ίδωμεν...είπαμε αλλιώς πάμε για σαλπιγγογραφια και μετά βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Καφε δεν εχω, τελος, οτι βγηκε το πρωι. Ετοιμαζεται για να τα ριξει μια κ καλη!! Χαχχαχαχαχαχαχχα... Ελα τωρα το θυμηθηκα, το ειχα ξεχασει αυτο..εχω κ τα ορμονολογικα μου, μπαινω σε περιεμμηνοπαυση, γ αυτο ειναι αλλα ντ αλλα η θερμοκρασια!! Οποτε ολα οκ..χαχχαχαχαχαχαχα

Να σε ρωτήσω..μόνο βάση αιματολογικων σου έγινε διάγνωση περιεμηνοπαυσης ηηη είδες κ αλλαγές.σε ρωτάω γιατί προς τα κει οδευω κ εγώ.ειμαι σαράντα κ δεν έχω κάνει εκτός προγεστερόνης άλλη ορμονολογικη.περιοδος κανονικά στην ώρα της.απλα πλέον πονοκέφαλο έχω όταν έρχεται.το έχω ακούσει κ από άλλες συνομηλικες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ναι...το καταλαβαίνω αλλά εγώ χωρίς ένεση δεν έχει δείξει ότι κάνω ωορρηξία... το θέμα μου είναι ότι έκανα όλες τις εξετάσεις και δεν έχω τπτ πέραν από άγχος πολύ....Ο γιατρός μου λέει μην ανησυχείς με τέτοια Αμη δεν έχεις θέμα αλλά εάν δεν κάνω ωορρηξία θα πάμε σε εξωσωματική πράγμα που θα ήθελα να μην το κάνω αλλά ίσως δεν γίνεται αλλιώς....3ος μήνας αυτός και έγιναν όλα σωστα και 2 ωαρρια και Καλο ενδομήτριο και σωστές επαφές και σωστό μέγεθος στα ωαρρια....ίδωμεν...είπαμε αλλιώς πάμε για σαλπιγγογραφια και μετά βλέπουμε!

Έτσι είμαι και εγώ και έχω κάνει και σαλπιγγογραφια αλλά τίποτα ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Σώπαστε καλέ με την εμμηνόπαυση 

Μια χαρά νέες είστε ακόμα 

Η μητέρα σας πότε μπήκε στην εμμηνόπαυση;; 

Για να πάρετε μια γεύση

Δεν είναι παρά πολύ σύνηθες στα 40 η εμμηνόπαυση σε σας θα τύχει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σώπαστε καλέ με την εμμηνόπαυση 

Μια χαρά νέες είστε ακόμα 

Η μητέρα σας πότε μπήκε στην εμμηνόπαυση;; 

Για να πάρετε μια γεύση

Δεν είναι παρά πολύ σύνηθες στα 40 η εμμηνόπαυση σε σας θα τύχει;

Να σου πω πάω να πάρω τη φίλη μου την μικροβιολόγο τώρα να πάω να κάνω αμη κ έχω χεστει πάνω μου.νομιζω θα δείξει μηδέν κ θα πάθω εγκεφαλικο

Just now, Ellidr είπε:

Σώπαστε καλέ με την εμμηνόπαυση 

Μια χαρά νέες είστε ακόμα 

Η μητέρα σας πότε μπήκε στην εμμηνόπαυση;; 

Για να πάρετε μια γεύση

Δεν είναι παρά πολύ σύνηθες στα 40 η εμμηνόπαυση σε σας θα τύχει;

Η μαμά μου elidr όπως κ η αδερφή μου είναι τέρατα γονιμότητας.η μαμά μου έμεινε έγκυος 38 ήμουν φοιτήτρια κ το ρίξε δεν ήθελε.και έριξε κ άλλα δύο(ότι ναναι την τελευταία έκλαιγα κ έλεγα να το μεγαλώσω εγώ)δεν το χε πολύ η μαμά μου...κ η αδερφή μου τρία τα δύο χωρίς προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που κοιτάς ειναι η κληρονομικότητα...όλοι σε ρωτάνε ποτε ξεκίνησε η μαμα...εμενα βέβαια αν και η μαμα μου μπήκε μικρή εγω ξεκίνησα ακομα νωρίτερα!!!

@Emilly αν δεν έχεις κάνει ποτέ αμη δε χάνεις τίποτα να την κάνεις!!(ενα 50αρικο μονο...χαχαχα) αλλα αν fsh και ε2 ειναι καλες γενικά μην αγχώνεσαι καθολου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...