Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Είσαι στο μυαλό μου! Έμπαινα να γράψω το ίδιο πράγμα....απο τη Πέμπτη ξεκίνησαν  κ εως κ σήμερα έχω παρά πολλά υγρά παχύ ρευστά. Τι γίνεται;; στην αρχή έλεγα ωορρηξια αλλά έχω αρχίσει κ μπερδεύομαι.. @Emillyέχεις ιδέα;μήπως πέφτει το αυγό για περίοδο; 

Συγνώμη που δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, έχω άρρωστο τον μικρό κ δε εχω χρονο... 

Κατ αρχην τι κάνει το μικρό;;;περαστικά του.βρε θα με τρελάνεις;;;;χαχαχαχα.τι πέφτει το αβγό για περίοδο;;;δηλαδή τι να γλίστρησε;;;κ να κατέβει με την περίοδο;;;;λοιπόν αφού ολοκληρωθεί η ωορηξια τα υγρά από κολλώδη γίνονται παχύρρευστα κ μπορεί σαν κρέμα.αυτα είναι άγονα γιατί τελείωσε η ωορηξια.μην περιμένεις μαζί με τα υγρά να πέσει καμία Μπάλιτσα( το ωάριο) και από πίσω να έρθει κ η περίοδος χαχαχαχα.αντε τελείωσαν οι μέρες κάτσε να ξεκουραστείς κ περιμένουμε τώρα το αβγό να αρπαχτει από πάνω σου.

Just now, marmelady είπε:

Κι εγω μια παλινδρομη ειχα πριν λιγους μηνες. Για κλομιφαινη δεν το σκεφτομαι, θα το αφησω εντελως στην τυχη.

Όχι όχι κλομιφαινη επηρεάζει πολύ τα ωάρια στις μεγαλύτερες ηλικίες.εγω την πήρα από φόβο.εχω διαβάσει πολλές άσχημες εμπειρίες( σε ηλικίες άνω των 35 πάντα,στις μικρές μια χαρά είναι)

Just now, marmelady είπε:

Απλη τυχη ειχε. Κατι θα εχει απομεινει και για εμας! Τί στο καλο;

Ναι αυτήν την ρημαδα τύχη περιμένω κ εγώ που με έχει μουτζωσει πολλές φορές.τι στο καλό.στο πηγάδι κατουρησα;;;;;

Just now, Flolipop είπε:

Κι εγώ μαζί σας κορίτσια! Κι εγώ μετά τα δυο παιδιά μου, είχα τρεις ατυχίες, αλλά θα το ξαναπροσπαθησω. Θα έρθει για όλες μας, απλά ίσως στις ηλικίες μας, θέλει περισσότερη υπομονή κι επιμονή. 

Υπομονή κ πολύ πολύ δουλίτσα με την ψυχολογία μας.εμενα οι απώλειες με στοιχειώνουν κ δεν μπορώ να ισορροπισω.διαφορετικα θα μπορούσα να το πάρω οκ το παιδάκι μου το έχω κ ευτυχισμένη οικογένεια είμαστε κ δόξα τον Θεό.αλλα οι απώλειες με έχουν εκτροχιάσει νομίζω.....ήταν κ προχωρημένα το ένα 12 ε και 5 ημ χέρια πόδια δηλαδή και τα άλλα 11 εβδομάδων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Κατ αρχην τι κάνει το μικρό;;;περαστικά του.βρε θα με τρελάνεις;;;;χαχαχαχα.τι πέφτει το αβγό για περίοδο;;;δηλαδή τι να γλίστρησε;;;κ να κατέβει με την περίοδο;;;;λοιπόν αφού ολοκληρωθεί η ωορηξια τα υγρά από κολλώδη γίνονται παχύρρευστα κ μπορεί σαν κρέμα.αυτα είναι άγονα γιατί τελείωσε η ωορηξια.μην περιμένεις μαζί με τα υγρά να πέσει καμία Μπάλιτσα( το ωάριο) και από πίσω να έρθει κ η περίοδος χαχαχαχα.αντε τελείωσαν οι μέρες κάτσε να ξεκουραστείς κ περιμένουμε τώρα το αβγό να αρπαχτει από πάνω σου.

Όχι όχι κλομιφαινη επηρεάζει πολύ τα ωάρια στις μεγαλύτερες ηλικίες.εγω την πήρα από φόβο.εχω διαβάσει πολλές άσχημες εμπειρίες( σε ηλικίες άνω των 35 πάντα,στις μικρές μια χαρά είναι)

Ναι αυτήν την ρημαδα τύχη περιμένω κ εγώ που με έχει μουτζωσει πολλές φορές.τι στο καλό.στο πηγάδι κατουρησα;;;;;

Όχι βρε εννοώ ότι είναι στο δρόμο η περίοδος. Ότι τα υγρά σημαίνουν ότι έρχεται η περίοδος σιγά σιγά. Πως λέμε ότι νιώθουμε ότι θα αδιαθετησουμε; αυτό. Άρα την έχασα διαπιστωμένο την ωορρηξια εγώ αυτό το μηνα. Παμε για τον επόμενο! 

Καλύτερα είναι ο μικρός αύριο πάμε για τεστ κορονοιου γιατί το ζητάνε από παιδικό. Με τη παραμικρή μύξα θα μας τρέχουν μου φαίνεται φέτος, άσε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Όχι βρε εννοώ ότι είναι στο δρόμο η περίοδος. Ότι τα υγρά σημαίνουν ότι έρχεται η περίοδος σιγά σιγά. Πως λέμε ότι νιώθουμε ότι θα αδιαθετησουμε; αυτό. Άρα την έχασα διαπιστωμένο την ωορρηξια εγώ αυτό το μηνα. Παμε για τον επόμενο! 

Καλύτερα είναι ο μικρός αύριο πάμε για τεστ κορονοιου γιατί το ζητάνε από παιδικό. Με τη παραμικρή μύξα θα μας τρέχουν μου φαίνεται φέτος, άσε... 

Γιατί την έχασες;;;;;;καθόλου δεν σημαίνουν τα υγρά περίοδος....αυτά τα πυκνά τα είχα πάντα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ ήταν τα αυξημένα πλακωδη κύτταρα στην καλιεργεια.απλα υποδειλωνε ότι τελείωσε η ωορηξια όχι ότι έρχεται περίοδος.ποτε δεν περιμένεις;;;;μπορεί να είσαι ήδη έγκυος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:Υπομονή κ πολύ πολύ δουλίτσα με την ψυχολογία μας.εμενα οι απώλειες με στοιχειώνουν κ δεν μπορώ να ισορροπισω.διαφορετικα θα μπορούσα να το πάρω οκ το παιδάκι μου το έχω κ ευτυχισμένη οικογένεια είμαστε κ δόξα τον Θεό.αλλα οι απώλειες με έχουν εκτροχιάσει νομίζω.....

Και εμένα με έχουν ρίξει αρκετά ψυχολογικά, δεν θα πω ψέμματα. Εστιάζω και με βοηθάει στο ότι για να μην εξελιχθούν ομαλά οι εγκυμοσύνες αυτες, ήταν προβληματικές. Συνεχίζω κι ελπίζω να πετύχω την καλή περίπτωση . Τα παιδιά μας είναι μια καλή ένδειξη (ίσως και απόδειξη!) ότι θα τα καταφέρουμε και στο μέλλον.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Και εμένα με έχουν ρίξει αρκετά ψυχολογικά, δεν θα πω ψέμματα. Εστιάζω και με βοηθάει στο ότι για να μην εξελιχθούν ομαλά οι εγκυμοσύνες αυτες, ήταν προβληματικές. Συνεχίζω κι ελπίζω να πετύχω την καλή περίπτωση . Τα παιδιά μας είναι μια καλή ένδειξη (ίσως και απόδειξη!) ότι θα τα καταφέρουμε και στο μέλλον.

Μακάρι κοριτσι μου.να απαλύνει κ η θλίψη από τις απώλειες γιατί αλλιώς νομίζω αυτό το κενό θα το κουβαλάω μέχρι να πεθάνω.

Just now, linaa είπε:

οι αλλες σου ορμονικες ειναι καλες? αν ειναι καλες κ αφου δεν βιαζεσε η αμη δεν θα σου προσφερει καποια πληροφορια. αν ηταν για το πρωτο να την δεις γιατι εκει θα χρειαστει να βιαστεις αλλα για το δευτερο αν εχεις καλες ορμονικες τι να την κανεις την αμη . 

Το μόνο που έχω δει είναι την προγεστερόνη μου 7 μέρες μετά την ωορηξια.ηταν πάντα καλή κ τον προηγούμενο μήνα ήταν 15,2.δεν έχω κάνει τίποτα άλλο.να σου πω αφού είναι μεταβλητά τα νούμερα fsh κλπ κ πάλι δεν ξέρω αν χρειάζεται.δεν μπορώ να κάνω κάτι έτσι κ αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να έχουμε. Βλεπω γυμναζομαστε ολες φουλ.χαχαχα και ολες μαζι θα περιμένουμε σε λιηο να μην έρθει η ακατανομαστη.εγω για κάποιο λόγο αισθάνομαι ότι κάτι καλό θα μας τυχει

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να έχουμε. Βλεπω γυμναζομαστε ολες φουλ.χαχαχα και ολες μαζι θα περιμένουμε σε λιηο να μην έρθει η ακατανομαστη.εγω για κάποιο λόγο αισθάνομαι ότι κάτι καλό θα μας τυχει

Και εγώ το πιστεύω ότι αυτό τον μήνα εδώ θα αλλάξει το κλίμα.θα χαρούμε.το εύχομαι βασιλική.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι κοριτσι μου.να απαλύνει κ η θλίψη από τις απώλειες γιατί αλλιώς νομίζω αυτό το κενό θα το κουβαλάω μέχρι να πεθάνω.

Το μόνο που έχω δει είναι την προγεστερόνη μου 7 μέρες μετά την ωορηξια.ηταν πάντα καλή κ τον προηγούμενο μήνα ήταν 15,2.δεν έχω κάνει τίποτα άλλο.να σου πω αφού είναι μεταβλητά τα νούμερα fsh κλπ κ πάλι δεν ξέρω αν χρειάζεται.δεν μπορώ να κάνω κάτι έτσι κ αλλιώς.

κοιτα οσο μεταβλητα κ αν ειναι σου δειχνουν μια εικονα . πχ αν ηξερα οτι εχω πολυ υψηλη fsh θα μου εδινε κ την εξηγηση των παλινδρομων κ θα το πηγαινα πιο χαλαρα κ οτι γινει. αν εβλεπα οτι η fsh μου παιζει χαμηλα θα το πηγαινα πιο εντατικα για να εχω πιο πολλες πιθανοτητες καπως ετσι. μπορει η fsh να παιζει απο κυκλο σε κυκλο αλλα αν εχεις χαμηλη σε μια τυχαια εξεταση λεει πολλα δηλαδη αποκλειετε να φτανει σε απαγορευμενα επιπεδα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κατ αρχην τι κάνει το μικρό;;;περαστικά του.βρε θα με τρελάνεις;;;;χαχαχαχα.τι πέφτει το αβγό για περίοδο;;;δηλαδή τι να γλίστρησε;;;κ να κατέβει με την περίοδο;;;;λοιπόν αφού ολοκληρωθεί η ωορηξια τα υγρά από κολλώδη γίνονται παχύρρευστα κ μπορεί σαν κρέμα.αυτα είναι άγονα γιατί τελείωσε η ωορηξια.μην περιμένεις μαζί με τα υγρά να πέσει καμία Μπάλιτσα( το ωάριο) και από πίσω να έρθει κ η περίοδος χαχαχαχα.αντε τελείωσαν οι μέρες κάτσε να ξεκουραστείς κ περιμένουμε τώρα το αβγό να αρπαχτει από πάνω σου.

Όχι όχι κλομιφαινη επηρεάζει πολύ τα ωάρια στις μεγαλύτερες ηλικίες.εγω την πήρα από φόβο.εχω διαβάσει πολλές άσχημες εμπειρίες( σε ηλικίες άνω των 35 πάντα,στις μικρές μια χαρά είναι)

Ναι αυτήν την ρημαδα τύχη περιμένω κ εγώ που με έχει μουτζωσει πολλές φορές.τι στο καλό.στο πηγάδι κατουρησα;;;;;

Υπομονή κ πολύ πολύ δουλίτσα με την ψυχολογία μας.εμενα οι απώλειες με στοιχειώνουν κ δεν μπορώ να ισορροπισω.διαφορετικα θα μπορούσα να το πάρω οκ το παιδάκι μου το έχω κ ευτυχισμένη οικογένεια είμαστε κ δόξα τον Θεό.αλλα οι απώλειες με έχουν εκτροχιάσει νομίζω.....ήταν κ προχωρημένα το ένα 12 ε και 5 ημ χέρια πόδια δηλαδή και τα άλλα 11 εβδομάδων.

Ειναι οντως λυπηρο να το εχεις δει το εμβρυο κ μετα το κενο.. Ευτυχως σε εμενα ειδαμε σακο, εμβρυικα στοιχεια μετα καρδια μονο να παλεται και στον επομενο ειχε σχεδον εξαφανιστει το εμβρυακι..Υπαρχουν σιγουρα και χειροτερα που ουτε να τα σκεφτομαι δεν θελω. Η φυση αποφασισε για εμας σχετικα νωρις

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να έχουμε. Βλεπω γυμναζομαστε ολες φουλ.χαχαχα και ολες μαζι θα περιμένουμε σε λιηο να μην έρθει η ακατανομαστη.εγω για κάποιο λόγο αισθάνομαι ότι κάτι καλό θα μας τυχει

Κι εγώ έχω πολύ καλό προαίσθημα για αυτόν τον μήνα κορίτσια!!

Just now, Emilly είπε:

Γιατί την έχασες;;;;;;καθόλου δεν σημαίνουν τα υγρά περίοδος....αυτά τα πυκνά τα είχα πάντα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ ήταν τα αυξημένα πλακωδη κύτταρα στην καλιεργεια.απλα υποδειλωνε ότι τελείωσε η ωορηξια όχι ότι έρχεται περίοδος.ποτε δεν περιμένεις;;;;μπορεί να είσαι ήδη έγκυος 

Πες τα Emilly μου γιατί θα μας τρελάνει η @sofiadu!! Γιατί να ειναινυγρα περιόδου κ όχι εγκυμοσύνης δηλαδήη;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

κοιτα οσο μεταβλητα κ αν ειναι σου δειχνουν μια εικονα . πχ αν ηξερα οτι εχω πολυ υψηλη fsh θα μου εδινε κ την εξηγηση των παλινδρομων κ θα το πηγαινα πιο χαλαρα κ οτι γινει. αν εβλεπα οτι η fsh μου παιζει χαμηλα θα το πηγαινα πιο εντατικα για να εχω πιο πολλες πιθανοτητες καπως ετσι. μπορει η fsh να παιζει απο κυκλο σε κυκλο αλλα αν εχεις χαμηλη σε μια τυχαια εξεταση λεει πολλα δηλαδη αποκλειετε να φτανει σε απαγορευμενα επιπεδα. 

Δηλαδή;;;;;δεν κατάλαβα..αν ήταν υψηλή η fsh θα ήταν κακη ωορηξια κ δεν θα το παλευα εκείνον τον μήνα;;;για να μην γονιμοποιηθεί κακο αβγό;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να έχουμε. Βλεπω γυμναζομαστε ολες φουλ.χαχαχα και ολες μαζι θα περιμένουμε σε λιηο να μην έρθει η ακατανομαστη.εγω για κάποιο λόγο αισθάνομαι ότι κάτι καλό θα μας τυχει

Έλα ρε κορίτσι πες τα 

Θα δείτε όλες εδώ μέσα 

Γρήγορα θα νταχταριζουμε μωράκια 

Και θα μιλάμε για γάλατα και για στρουμπουλα μπουτακια

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ρε κορίτσι πες τα 

Θα δείτε όλες εδώ μέσα 

Γρήγορα θα νταχταριζουμε μωράκια 

Και θα μιλάμε για γάλατα και για στρουμπουλα μπουτακια

Αυτό με τα στρουμπουλά μποτάκια με εκανες και χαμογέλασα τρελά. Πεθαινωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κείμενα από 36.8 τα πρωινά 

Με το που μου ήρθε περίοδος μου έπεφτα σταδιακά 

Μ

Και τώρα μόνιμα 36.4 ,περιμένω να δω πότε θα ξαναανεβει

και εγώ αυτό περιμενω να δω ποτε θα ανέβει...είμαι στο 36,4 σημερα ηταν λιγο πιο χαμηλα τις άλλες μέρες, απλα παρακολουθώ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ρε κορίτσι πες τα 

Θα δείτε όλες εδώ μέσα 

Γρήγορα θα νταχταριζουμε μωράκια 

Και θα μιλάμε για γάλατα και για στρουμπουλα μπουτακια

Elidr δεν κατάλαβα κάτι που είπε μια κοπέλα.αν υποθέσουμε είχα υψηλή fsh αυτό θα σημαινε να μην κάνω προσπάθεια εκείνο τον μήνα γιατί θα ήταν κακο αβγό ηηη γενικά ότι είμαι καμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...