Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Άντε κορίτσια 

Καλημέρα κ από μένα κ εγώ στην αναμονή μήπως είναι ό τυχερος μου μήνας 

Έχω κ εγώ κάποια συμπτώματα αλλά μάλλον όλα είναι στο μυαλό μας γιατί το θέλουμε τόσο πολύ και μετράμε και τη παραμικρή λεπτομέρεια.

 

Λοιπον θα σου πω κάτι απλό..  διάβαζα παλια μου συνομιλια εδω στο φόρουμ οταν προσπαθουσα στο 1ο μου παιδάκι και ειδα πως ημουν ενθουσιασμένη στην πρώτη καθυστέρηση και με αφορμη λιγων συμπτωμάτων περιοδου έφαγα τα μούτρα μου και φυσικα ήρθε η περίοδος κανονικα..ενω μετά από 2 μήνες που οντως ημουν εγκυος με μικρή καθυστέρηση και τα ιδια συμπτώματα ελεγα ελα μωρε τωρα σιγα δεν θα ειμαι..κ λέγαν οι τοτε κοπέλες καλε παρε ενα τεστ και να που τώρα εχω ενα μπεμπακι 2,5 χρονων! 

Συμπέρασμα!!  Όλα είναι πιθανά!!!! Ευχομαι τωρα και στις 2 μας να μην ειναι στο μυαλό μας ολα αυτα και να έχουμε (ξανά για εμενα) σποράκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Λοιπον θα σου πω κάτι απλό..  διάβαζα παλια μου συνομιλια εδω στο φόρουμ οταν προσπαθουσα στο 1ο μου παιδάκι και ειδα πως ημουν ενθουσιασμένη στην πρώτη καθυστέρηση και με αφορμη λιγων συμπτωμάτων περιοδου έφαγα τα μούτρα μου και φυσικα ήρθε η περίοδος κανονικα..ενω μετά από 2 μήνες που οντως ημουν εγκυος με μικρή καθυστέρηση και τα ιδια συμπτώματα ελεγα ελα μωρε τωρα σιγα δεν θα ειμαι..κ λέγαν οι τοτε κοπέλες καλε παρε ενα τεστ και να που τώρα εχω ενα μπεμπακι 2,5 χρονων! 

Συμπέρασμα!!  Όλα είναι πιθανά!!!! Ευχομαι τωρα και στις 2 μας να μην ειναι στο μυαλό μας ολα αυτα και να έχουμε (ξανά για εμενα) σποράκι! 

Το θέλω τοοοοοοοσο πολύ

Μακάρι τι να πω 

Πάντως είναι η πρώτη φορά που έχω αυτά τα συμπτώματα 

Αλλά ξέρω , ξέρω μπορεί να μην είναι και τπτ

Εύχομαι σε όλες να έρθει σύντομα το μωράκι μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εμείς σε προσπάθειες

Περιμένω σε εννιά μέρες να μη μου έρθει περίοδος όπως λένε 

Τα κορίτσια εδώ 

Είχα εχθές λίγο καφέ 

Και πρησμένο στήθος που πονάει εδώ και 4 με 5 μέρες 

Τώρα τι να πω μακάρι 

Σε όλες μας να έρθει η πολυπόθητη εγκυμοσύνη

 

Μαζι θα μάθουμε τα νεα μας! Σε 8 εγω σε 9 εσυ! Καλή τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλή τύχη να έχουμε 

Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας

Σας το εύχομαι κ εγώ ολόψυχα!!

Έχω τώρα περιμένω το πρώτο μου..είμαι 6.5 μηνών έγκυος..

Όμως έννοειται πέρασα τη φάση που λες κ εσύ..ακόμη κ 2 φορές πριν αρχίσουμε προσπάθειες που είχα μικρή καθυστέρηση 1-2 ημερών χτύπαγε η καρδιά μου κ περίμενα πως ίσως έστω τυχαία έμεινα..το ήθελα τόσο πολύ..

Έπειτα που αρχίσαμε κανονικά προσπάθεια με τον άντρα μου προσπαθούσα όπως εσύ,να μη σκέφτομαι τα συμπτώματα για να μην απογοητεύομαι κ μόνο 2 είχα διαφορετικά από τις περιόδου όταν όντως έμεινα έγκυος.

1.μια εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα ήδη πριστει τρέλα σκέψου δεν κουμπωναν τα στενά μου τζιν..

2. 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο..αυτό όταν το είδε κ άντρας μου μου λέει "είσαι έγκυος.." έλα καλέ του λέω "απλά δε το πέτυχαν μάλλον" δοκιμάζει κ εκείνος το γλυκό κ μου ξανά λέει πιο σίγουρος "είσαι έγκυος" κ όντως ήμουν..

Κατά τ αλλά είχα πόνους περιόδου κ τσιμπιματα που ακόμη εχω ενιοτιε όπως όλες οι εγκυουλες όπως έμαθα επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Σας το εύχομαι κ εγώ ολόψυχα!!

Έχω τώρα περιμένω το πρώτο μου..είμαι 6.5 μηνών έγκυος..

Όμως έννοειται πέρασα τη φάση που λες κ εσύ..ακόμη κ 2 φορές πριν αρχίσουμε προσπάθειες που είχα μικρή καθυστέρηση 1-2 ημερών χτύπαγε η καρδιά μου κ περίμενα πως ίσως έστω τυχαία έμεινα..το ήθελα τόσο πολύ..

Έπειτα που αρχίσαμε κανονικά προσπάθεια με τον άντρα μου προσπαθούσα όπως εσύ,να μη σκέφτομαι τα συμπτώματα για να μην απογοητεύομαι κ μόνο 2 είχα διαφορετικά από τις περιόδου όταν όντως έμεινα έγκυος.

1.μια εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα ήδη πριστει τρέλα σκέψου δεν κουμπωναν τα στενά μου τζιν..

2. 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο..αυτό όταν το είδε κ άντρας μου μου λέει "είσαι έγκυος.." έλα καλέ του λέω "απλά δε το πέτυχαν μάλλον" δοκιμάζει κ εκείνος το γλυκό κ μου ξανά λέει πιο σίγουρος "είσαι έγκυος" κ όντως ήμουν..

Κατά τ αλλά είχα πόνους περιόδου κ τσιμπιματα που ακόμη εχω ενιοτιε όπως όλες οι εγκυουλες όπως έμαθα επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Τι ωραια! Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σας το εύχομαι κ εγώ ολόψυχα!!

Έχω τώρα περιμένω το πρώτο μου..είμαι 6.5 μηνών έγκυος..

Όμως έννοειται πέρασα τη φάση που λες κ εσύ..ακόμη κ 2 φορές πριν αρχίσουμε προσπάθειες που είχα μικρή καθυστέρηση 1-2 ημερών χτύπαγε η καρδιά μου κ περίμενα πως ίσως έστω τυχαία έμεινα..το ήθελα τόσο πολύ..

Έπειτα που αρχίσαμε κανονικά προσπάθεια με τον άντρα μου προσπαθούσα όπως εσύ,να μη σκέφτομαι τα συμπτώματα για να μην απογοητεύομαι κ μόνο 2 είχα διαφορετικά από τις περιόδου όταν όντως έμεινα έγκυος.

1.μια εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα ήδη πριστει τρέλα σκέψου δεν κουμπωναν τα στενά μου τζιν..

2. 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο..αυτό όταν το είδε κ άντρας μου μου λέει "είσαι έγκυος.." έλα καλέ του λέω "απλά δε το πέτυχαν μάλλον" δοκιμάζει κ εκείνος το γλυκό κ μου ξανά λέει πιο σίγουρος "είσαι έγκυος" κ όντως ήμουν..

Κατά τ αλλά είχα πόνους περιόδου κ τσιμπιματα που ακόμη εχω ενιοτιε όπως όλες οι εγκυουλες όπως έμαθα επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Με το καλό ,

το μωράκι σας να έρθει στην αγκαλιά σας

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου.. Και εγω εχω καθυστέρηση 2 μερες. Αλλα και τον προηγούμενο μηνα ειχα και τελικα ηρθε..Αλλα δεν εχω κανένα συμπτωμα .. Ουτε πρήξιμο ουτε κραμπες ουτε τιποτα.. Προχτες μονο ειχε πρηστει παρα πολυ η κοιλια μου και επειδη ειμαι πολυ αδύνατη που βγηκα περίπατο μια γυναικα γνωστή μας με ρωτησε αν ειμαι εγκυος και της ειπα οχι. Για τετοιο πρήξιμο μιλαμε. Αλλα εφυγε.. Τωρα.. Θα περιμένω ακομη 2 μερουλες και αν δεν ερθει θα κανω ενα τεστακι.. Αν και νομιζω πως απλά με τα μπάνια τον ηλιο και ταξιδι απλα αλλαξε ο κυκλος μου. 

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Σας το εύχομαι κ εγώ ολόψυχα!!

Έχω τώρα περιμένω το πρώτο μου..είμαι 6.5 μηνών έγκυος..

Όμως έννοειται πέρασα τη φάση που λες κ εσύ..ακόμη κ 2 φορές πριν αρχίσουμε προσπάθειες που είχα μικρή καθυστέρηση 1-2 ημερών χτύπαγε η καρδιά μου κ περίμενα πως ίσως έστω τυχαία έμεινα..το ήθελα τόσο πολύ..

Έπειτα που αρχίσαμε κανονικά προσπάθεια με τον άντρα μου προσπαθούσα όπως εσύ,να μη σκέφτομαι τα συμπτώματα για να μην απογοητεύομαι κ μόνο 2 είχα διαφορετικά από τις περιόδου όταν όντως έμεινα έγκυος.

1.μια εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα ήδη πριστει τρέλα σκέψου δεν κουμπωναν τα στενά μου τζιν..

2. 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω το αγαπημένο μου γλυκάκι κ μου φάνηκε ανοστο σαν άχυρο..αυτό όταν το είδε κ άντρας μου μου λέει "είσαι έγκυος.." έλα καλέ του λέω "απλά δε το πέτυχαν μάλλον" δοκιμάζει κ εκείνος το γλυκό κ μου ξανά λέει πιο σίγουρος "είσαι έγκυος" κ όντως ήμουν..

Κατά τ αλλά είχα πόνους περιόδου κ τσιμπιματα που ακόμη εχω ενιοτιε όπως όλες οι εγκυουλες όπως έμαθα επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Με το καλο το μωρακι σου.  Να ειναι γερο και δυνατο.. ❤️❤️

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλή τύχη να έχουμε 

Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας

Στο ευχομαι ολόψυχα.... ❤️

9 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Μαζι θα μάθουμε τα νεα μας! Σε 8 εγω σε 9 εσυ! Καλή τύχη! 

Στο εύχομαι ολόψυχα κοριτσι μου.. ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσια μου.. Και εγω εχω καθυστέρηση 2 μερες. Αλλα και τον προηγούμενο μηνα ειχα και τελικα ηρθε..Αλλα δεν εχω κανένα συμπτωμα .. Ουτε πρήξιμο ουτε κραμπες ουτε τιποτα.. Προχτες μονο ειχε πρηστει παρα πολυ η κοιλια μου και επειδη ειμαι πολυ αδύνατη που βγηκα περίπατο μια γυναικα γνωστή μας με ρωτησε αν ειμαι εγκυος και της ειπα οχι. Για τετοιο πρήξιμο μιλαμε. Αλλα εφυγε.. Τωρα.. Θα περιμένω ακομη 2 μερουλες και αν δεν ερθει θα κανω ενα τεστακι.. Αν και νομιζω πως απλά με τα μπάνια τον ηλιο και ταξιδι απλα αλλαξε ο κυκλος μου. 

Με το καλο το μωρακι σου.  Να ειναι γερο και δυνατο.. ❤️❤️

Στο ευχομαι ολόψυχα.... ❤️

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου κ ανταποδθδω λέγοντας σου να σου έρθει γρήγορα ένα γερό μωράκι:x

Πολύ πιθανόν κοριτσάκι μου με τα μπάνια να επηρεάστηκε ο κύκλος σου αλλά ποτέ δε ξέρεις ;)

Προσπαθείτε καιρό??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

 

Κοριτσια μου.. Και εγω εχω καθυστέρηση 2 μερες. Αλλα και τον προηγούμενο μηνα ειχα και τελικα ηρθε..Αλλα δεν εχω κανένα συμπτωμα .. Ουτε πρήξιμο ουτε κραμπες ουτε τιποτα.. Προχτες μονο ειχε πρηστει παρα πολυ η κοιλια μου και επειδη ειμαι πολυ αδύνατη που βγηκα περίπατο μια γυναικα γνωστή μας με ρωτησε αν ειμαι εγκυος και της ειπα οχι. Για τετοιο πρήξιμο μιλαμε. Αλλα εφυγε.. Τωρα.. Θα περιμένω ακομη 2 μερουλες και αν δεν ερθει θα κανω ενα τεστακι.. Αν και νομιζω πως απλά με τα μπάνια τον ηλιο και ταξιδι απλα αλλαξε ο κυκλος μου

 

Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση 2 μέρες μπορείς να κανεις και αύριο το πρωί τεστ για να σου φυγει και το άγχος.. εύχομαι τα αποτελέσματα που επιθυμείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Iwanna16 είπε:

Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση 2 μέρες μπορείς να κανεις και αύριο το πρωί τεστ για να σου φυγει και το άγχος.. εύχομαι τα αποτελέσματα που επιθυμείς 

 

Just now, Iwanna16 είπε:

Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση 2 μέρες μπορείς να κανεις και αύριο το πρωί τεστ για να σου φυγει και το άγχος.. εύχομαι τα αποτελέσματα που επιθυμείς 

Κ εγώ με τη σειρά μου σου εύχομαι να είσαι έγκυος 

Κάνε το τεστ θα δείξει με δυο μέρες καθυστέρηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου κ ανταποδθδω λέγοντας σου να σου έρθει γρήγορα ένα γερό μωράκι:x

Πολύ πιθανόν κοριτσάκι μου με τα μπάνια να επηρεάστηκε ο κύκλος σου αλλά ποτέ δε ξέρεις ;)

Προσπαθείτε καιρό??

Αχχ σε ευχαριστώ παρα πολυ. Οχι δεν προσπαθούμε πολυ καιρο.. Ειναι ο δεύτερος μηνας.. Αν και τον προηγουμενο μηνα δεν προσπαθησαμε και κανονικα.. Αυτος ο μηνας ηταν οντως προσπάθεια για μπεμπακι.. Και βλέπουμε. Αν δεν. Δεν πειράζει.. Παμε δυναμικά.. Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη για αυτο το θεμα ακομη και αν δεν ερθει με την πρώτη.. Ειμαι αισιοδοξη.. Για ολες μας ειμαι.. Να σκεφτομαστε θετικα μονο.. ❤️

Just now, Iwanna16 είπε:

Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση 2 μέρες μπορείς να κανεις και αύριο το πρωί τεστ για να σου φυγει και το άγχος.. εύχομαι τα αποτελέσματα που επιθυμείς 

Θα κανω αυριο το πρωι.. Θα σας ενημερώσω.. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι από εμένα κορίτσια! Φρέσκο μέλος δηλώνω αν και παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις εδώ για να παιρνω δύναμη! θα ήθελα να ζητήσω τα «φώτα» σας καθώς είμαι κι εγώ σε διαδικασία απόκτησης μωρού. Το μήνα αυτό είχαμε τακτικές επαφές με τον άνδρα μου (και εντος γόνιμων) και περιμένω λογικά να (μην) αδιαθετήσω σήμερα-αύριο.. Ο κύκλος μου είναι 31-34 ημερες. Εχθές το πρωί (31η ημέρα) στην τουαλέτα ενώ σκουπίστηκα είδα διάφανα υγρα με ελάχιστο κόκκινο. Σκέφτηκα ότι θα έρχεται η περίοδος και έβαλα σερβιέτα. Από τότε ομως τίποτα..στήθος ελαφρά πρησμένο, αραιά λευκά και διάφανα υγρα και ελαχιστοι πόνοι περιόδου (όχι όμως στη μέση που έχω συνήθως όταν αδιαθετώ). Επίσης για 1 εβδομάδα μετά τις γόνιμες με πονούσαν οι θηλές μου αλλά όχι πια. Λέτε να είναι ο τυχερός μας μήνας;;;

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2020 at 2:10 ΠΜ, Ellidr είπε:

Εμ κοριτσια! Έκανα τεστάκι 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο γιατι ειχα πονακια χαμηλά και έδειξε ένα μεγάλο ++++++++++

Βεβαια το λυπηρό είναι πως απολύθηκα ενω ημουν εγκυος...αλλα τελος παντων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Maraki.s είπε:

Καλησπερα κι από εμένα κορίτσια! Φρέσκο μέλος δηλώνω αν και παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις εδώ για να παιρνω δύναμη! θα ήθελα να ζητήσω τα «φώτα» σας καθώς είμαι κι εγώ σε διαδικασία απόκτησης μωρού. Το μήνα αυτό είχαμε τακτικές επαφές με τον άνδρα μου (και εντος γόνιμων) και περιμένω λογικά να (μην) αδιαθετήσω σήμερα-αύριο.. Ο κύκλος μου είναι 31-34 ημερες. Εχθές το πρωί (31η ημέρα) στην τουαλέτα ενώ σκουπίστηκα είδα διάφανα υγρα με ελάχιστο κόκκινο. Σκέφτηκα ότι θα έρχεται η περίοδος και έβαλα σερβιέτα. Από τότε ομως τίποτα..στήθος ελαφρά πρησμένο, αραιά λευκά και διάφανα υγρα και ελαχιστοι πόνοι περιόδου (όχι όμως στη μέση που έχω συνήθως όταν αδιαθετώ). Επίσης για 1 εβδομάδα μετά τις γόνιμες με πονούσαν οι θηλές μου αλλά όχι πια. Λέτε να είναι ο τυχερός μας μήνας;;;

Μακάρι να είναι κορίτσι μου!!

Όταν κάνεις τεστακι πες μας:)

Μέχρι τότε τη θετική μου σκέψη!!!!

22 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Αχχ σε ευχαριστώ παρα πολυ. Οχι δεν προσπαθούμε πολυ καιρο.. Ειναι ο δεύτερος μηνας.. Αν και τον προηγουμενο μηνα δεν προσπαθησαμε και κανονικα.. Αυτος ο μηνας ηταν οντως προσπάθεια για μπεμπακι.. Και βλέπουμε. Αν δεν. Δεν πειράζει.. Παμε δυναμικά.. Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη για αυτο το θεμα ακομη και αν δεν ερθει με την πρώτη.. Ειμαι αισιοδοξη.. Για ολες μας ειμαι.. Να σκεφτομαστε θετικα μονο.. ❤️

Θα κανω αυριο το πρωι.. Θα σας ενημερώσω.. ❤️

Έκανες το τεστακι κορίτσι μου???:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...