Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr said:

Καλημέρα 

Τεστακι δεν έχεις κάνει; 

Δε θυμάμαι

Αν δεν έχεις κάνει, κάνε

 

Είχα κάνει και είχε βγει αρνητικό . Αλλά η χαζή πήγα και το έκανα και απόγευμα και στην 1η μέρα καθυστέρησης! Και πήρα και μονό τεστ :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mariangelap είπε:

Είχα κάνει και είχε βγει αρνητικό . Αλλά η χαζή πήγα και το έκανα και απόγευμα και στην 1η μέρα καθυστέρησης! Και πήρα και μονό τεστ :cry:

Μια εβδομάδα καθυστέρηση δεν το λες και λίγο.οκ δύο μέρες ακόμα και χοριακη.αργησε πολύ κορίτσι μου η περίοδος.νομιζω θα έχεις ευχάριστα.το αιματακι μπορεί να ήταν εμφύτευση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Μια εβδομάδα καθυστέρηση δεν το λες και λίγο.οκ δύο μέρες ακόμα και χοριακη.αργησε πολύ κορίτσι μου η περίοδος.νομιζω θα έχεις ευχάριστα.το αιματακι μπορεί να ήταν εμφύτευση.

Για τον δικο μου κυκλο ειναι παρατραβηγμενη παντως ! Σιγουρα δεν θα  υπαρχουν και αλλοι λογοι για μια τετοια καθυστερηση περα απο την εγκυμοσυνη ; Τι να πω δεν ξερω .... Αν δω αρνητικη χοριακη νομιζω οτι θα ξεσπασω πολυ ασχημα και αυτο ειναι που με τρομαζει περισσοτερο απο ολα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Για τον δικο μου κυκλο ειναι παρατραβηγμενη παντως ! Σιγουρα δεν θα  υπαρχουν και αλλοι λογοι για μια τετοια καθυστερηση περα απο την εγκυμοσυνη ; Τι να πω δεν ξερω .... Αν δω αρνητικη χοριακη νομιζω οτι θα ξεσπασω πολυ ασχημα και αυτο ειναι που με τρομαζει περισσοτερο απο ολα .. 

Γ αυτό σου λέω το τεστ είναι πιο ανώδυνο 

Πήγαινε πάρε και κάνε 

Άκου τι σου λέω 

Ξέρω εγώ 

Όλα καλά θα πάνε 

Βέβαια δυστυχώς υπάρχουν πολλοί λόγοι για να έχεις καθυστερηση εκτός από εγκυμοσύνη 

Αλλά εμείς κοιτάμε το καλό σενάριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και επίσημα μια βδομάδα καθυστέρηση! Εκτός από τα τσιμπήματα χαμηλά, "φούσκωμα" και την υπνηλία ( ακόμα και τώρα που σας γράφω,νυστάζω ενώ κοιμήθηκα ένα γεμάτο 7ωρο), δεν έχω κάτι άλλο. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι εκείνο το ροζ αίμα μήπως ήταν τίποτα άλλο και πρέπει να πάω στο γυναικολόγο . Περιμένω αυτή τη Πέμπτη να πληρωθώ να πάω να κάνω τη χοριακή βέβαια αλλά έχω απογοητευτεί. 

Θα κάνω μια χαζή ερώτηση , συγχωρέστε με είμαι μικρούλα ! Υπάρχει περίπτωση τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης να ταιριάζουν με αυτά όταν ήταν έγκυες οι μανάδες μας; 

 

 

ναι ,γενικα βλέπουμε όπως ήταν οι μαμάδες μας στις εγκυμοσυνες, κάπως έτσι θα είμαστε και εμείς ή απο το σόι της αντίστοιχα.

να κάνεις τεστ,το ροζ μπορει να ηταν εμφύτευση. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Μπράβο! Δείξε μας τον δρόμο να το κόψουμε και εμείς μια και καλή το ρημαδι! Πρώτα πρώτα για εμάς και μετά για την οικογένεια μας!

Εγώ έκανα συμβουλευτική διακοπής καπνίσματος μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες διακοπής και το πρόγραμμα ηταν με τη μέθοδο της μείωσης. Τώρα είμαι στα 7 τη μέρα και νιώθω ότι δε μπορώ να μειώσω αλλο. Εκει στα 7-8 πάντα κολλάω στη μείωση. Νομίζω πρέπει απλά να δοκιμάσω και εγώ (πάλι) μαχαίρι.

Εγώ από 23+ το έριξα την επόμενη μέρα στα 10 και μετά από 10μερες μαχαίρι από ότι φαίνεται ήταν να γινει γι'αυτό τόσο εύκολα!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

35η ημέρα του κύκλου και ακόμη να έρθει περίοδος. 1 εβδομάδα καθυστέρηση δηλαδή. Και το τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο. 

Όταν σου κάνει πλάκα η φυση δεν είναι καθόλου αστείο. Ο σύζυγος από την άλλη πιστεύει ότι μπορεί και να έχει γίνει το θαύμα. 

Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Έτσι πως τα λες είναι εκμετάλλευση, η μαμά μου πάντα το λεγε ο γιατρός που την παρακολουθουσε την έλεγε έχει θέματακια θα το πάμε για καισαρική μόνο και μόνο για να την βάλει σε ιδιωτική κλινική, μια χαρά έκανε δύο φυσιολογικές γέννες σε δημόσιο τελικά. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας εδώ εδώ να δεις τι συμπτώματα ψάχνουμε χεχε θα περάσεις καλά είναι η ψυχοθεραπεία μας εδώ κ μιλάμε ανοιχτά για πολλά θέματα!! Σου εύχομαι το πολυπόθητο να ρθει!! Αργά ή γρήγορα όλες μας θα το χουμε το πιστεύω!!! 

Πλάκα κάνεις εννοείται μακάρι μακάρι να μπορέσω και εγώ είναι το μεγαλύτερο μου άγχος, παρηγοριά στον άρρωστο είναι όσα λέω δηλαδή σε μένα αχαχαχ. Είναι πάρα πολύ σπουδαίο αυτό που κατάφερες!! 

Ωωωω εννοείται να κάνεις!!! Εγώ δύο έκανα απανωτά σε μια μέρα αχαχαχαχ, αχ με το καλό να μάθουμε τα ευχάριστα!!!! 

Χμμ ενδιαφέρον πολύ αυτό ακούγεται, Μπράβο σου και αυτό ακόμα σπουδαίος άθλος!!! 

Χαχαχχαχα εύχομαι να συνεχίσω έτσι....το μυρίζω ρε συ και μου βρωμάει λέω τρεις μέρες τόση διαφορά!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

35η ημέρα του κύκλου και ακόμη να έρθει περίοδος. 1 εβδομάδα καθυστέρηση δηλαδή. Και το τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο. 

Όταν σου κάνει πλάκα η φυση δεν είναι καθόλου αστείο. Ο σύζυγος από την άλλη πιστεύει ότι μπορεί και να έχει γίνει το θαύμα. 

Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρία? 

Δυστηχως κοριτσακι μου αν έχεις κάνει τεστ σε μια εβδομάδα καθυστέρησης και ειναι αρνητικό είναι πολυ δύσκολο να είναι λάθος....δε σου λέω αποκλείεται....αλλα κράτα μικρό καλάθι....καμια φορά μας παιζει άσχημα παιχνίδια η περίοδος όντως!!!!

@mariangelap και εγω κοριτσακι μου τεστ θα σου πρότεινα να κάνεις..ειναι λιγο οιο γρήγορο και λιγότερο ψυχοφθορο από την αναμονή της χοριακης.....

@Ellidr τι ώρα πας?περιμένω νέα σου!!!

Just now, Emilly είπε:

Σήμερα κορίτσια είδα όνειρο ότι ήμουν σε μαιευτήριο κ είδα όλη την γέννα μιας άλλης και το έζησα όλο αυτό λες και ήμουν μαμή μέχρι να κρατήσω το μωρό της για να πάει τουαλέτα.και έλεγα τώρα θα κλάψω ύστερα θα κλάψω.οκ αρχίζω να τα παίζω.λοιπον τι ψυχοφαρμακο να πάρω να μη βλέπω τα κωλοονειρα;;;;

Θα με περάσεις για τρελη το ξερω..εγω τωρα που δεν το βλέπω ούτε στα όνειρα μου και πολυ θα το ήθελα έστω καπου να συνέβαινε??ας ήταν και στον ύπνο μου!!!

πρίν από 31 λεπτά , Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς αρνητικό... Έχω μέρες ακόμα.. ελπίζω να τα καταφέρω!!! Αλλιώς ξανά τον άλλο μήνα...

Θα κρατήσουμε το καλύτερο σενάριο πως ηταν νωρίς απλα....ομως θα σου πρότεινα να μην κανεις αλλο μέχρι την μερα αναμονής της περιόδου.....για να είσαι και πιο σίγουρη...ξέρω ξέρω δύσκολο.....αλλα αν μπορείς νομίζω είναι το καλύτερο!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Δυστηχως κοριτσακι μου αν έχεις κάνει τεστ σε μια εβδομάδα καθυστέρησης και ειναι αρνητικό είναι πολυ δύσκολο να είναι λάθος....δε σου λέω αποκλείεται....αλλα κράτα μικρό καλάθι....καμια φορά μας παιζει άσχημα παιχνίδια η περίοδος όντως!!!!

@mariangelap και εγω κοριτσακι μου τεστ θα σου πρότεινα να κάνεις..ειναι λιγο οιο γρήγορο και λιγότερο ψυχοφθορο από την αναμονή της χοριακης.....

@Ellidr τι ώρα πας?περιμένω νέα σου!!!

Θα με περάσεις για τρελη το ξερω..εγω τωρα που δεν το βλέπω ούτε στα όνειρα μου και πολυ θα το ήθελα έστω καπου να συνέβαινε??ας ήταν και στον ύπνο μου!!!

Θα κρατήσουμε το καλύτερο σενάριο πως ηταν νωρίς απλα....ομως θα σου πρότεινα να μην κανεις αλλο μέχρι την μερα αναμονής της περιόδου.....για να είσαι και πιο σίγουρη...ξέρω ξέρω δύσκολο.....αλλα αν μπορείς νομίζω είναι το καλύτερο!!!

Αχ θα κλάψω βρε γλυκούλα μου τι μου είπες τώρα...ξέρεις τι αδικία είναι.εχω γειτονιά κοπέλα 38 χρονών είχε ένα αγοράκι κ έπιασε μετά δίδυμα καταλάθος.εβριζε μέσα στον υπέρηχο(όχι ρε π'""*"στη μου) όταν της δήλωσε ο γιατρός την εγκυμοσύνη.δηλωνει ότι δεν ήθελε παιδιά άντε ένα ήταν οκ αλλά τα δύο με τίποτα.τα ακούω όλη μέρα να κλαίνε.το χειρότερο όταν έβγαλα το πρώτο μου κ θρηνούσα τα άκουγα λεχουδια να ουρλιάζουμε όλη νύχτα κ να μην σηκώνεται κανένας κ κάποια στιγμή ακούω το εξής ( τον Χριστό σου την Παναγία σου κ'""*'λοπαιδο πάρτο γάλα.και δεν σου μιλάω για κοινωνικής ιδιαιτερότητας άτομα.ειμαστε σε καλή περιοχή.συγνωμη για κατεβατο αλλά μακάρι ο Θεός να σας στείλει μωράκια τώρα κιόλας εσάς που δεν έχετε κ τα αξίζετε όσο καμία.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Για τον δικο μου κυκλο ειναι παρατραβηγμενη παντως ! Σιγουρα δεν θα  υπαρχουν και αλλοι λογοι για μια τετοια καθυστερηση περα απο την εγκυμοσυνη ; Τι να πω δεν ξερω .... Αν δω αρνητικη χοριακη νομιζω οτι θα ξεσπασω πολυ ασχημα και αυτο ειναι που με τρομαζει περισσοτερο απο ολα .. 

Πιστεύω θα είναι κάτι καλό άντε να δούμε την πεμπτη

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

Τι 8 ;;;;αααα πολλά ρε φίλη.15 χιλιοστά αβγά είναι όνειρο.σε λίγες μέρες θα σκάσει ένα.με φυσικό κύκλο έβγαλες 8;;;;;ηη πήρες κάτι;;;το ενδομήτριο είναι λεπτό αυτή την στιγμή.αλλα θα παχύνει κ θα φτάσει 8 στην ωορηξια.αλλες φορές έτυχε να το μετρήσεις αναλογη μέρα;;;;;τα αβγά σκάνε 18 ως 22 χιλιοστά.οποτε τρεις μέρες ακόμα νομίζω.τι σου είπε ο δόκτωρ;;;;

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

Εγώ που έχω πάντα παχύ είχα 8 χιλιοστά 8 μέρα αλλά ωοθυλάκια είχα θυμάμαι ένα 15,5 χιλιοστά κ εγώ ένα στην μια κ ένα στην άλλη 13,5 πείτε τώρα κ εσείς γνώμες έπρεπε να είχα πιο πολλά ηηη μήπως αυτός δεν μου είπε τι υπόλοιπα είχα ανώριμα;;;;;;μια άλλη φορά που είχα πάει σε άλλον μετά από αποξεση είχα εφτά ωοθυλάκια κ εκεί με είχε ρωτήσει εκείνος αν έπαιρνα φάρμακα.κ ήταν όντως από την επίδραση της κλομιφαινης που είχα πάρει πριν τρεις μήνες κ συνέχιζε η υπερδιέγερση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Δυστηχως κοριτσακι μου αν έχεις κάνει τεστ σε μια εβδομάδα καθυστέρησης και ειναι αρνητικό είναι πολυ δύσκολο να είναι λάθος....δε σου λέω αποκλείεται....αλλα κράτα μικρό καλάθι....καμια φορά μας παιζει άσχημα παιχνίδια η περίοδος όντως!!!!

Ναι ναι ξέρω. Αύριο έχω ραντεβού με γυναικολόγο να δω τι μπορεί να παίζει. Εύχομαι μόνο να μην είναι καμία κύστη ή να μην ήρθε η εμμηνόπαυση γιατί δεν ξέρω αν θα το αντέξω. 

(Να πω εδώ ότι περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω εξωσωματική και είναι τρελό ότι μου κάνει τώρα αυτά τα παιχνίδια η φύση).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

1,5 εκατοστά είναι 15 χιλιοστά για να μην σε μπερδεύω με τα δικά μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πιστεύω θα είναι κάτι καλό άντε να δούμε την πεμπτη

Τι 8 ;;;;αααα πολλά ρε φίλη.15 χιλιοστά αβγά είναι όνειρο.σε λίγες μέρες θα σκάσει ένα.με φυσικό κύκλο έβγαλες 8;;;;;ηη πήρες κάτι;;;το ενδομήτριο είναι λεπτό αυτή την στιγμή.αλλα θα παχύνει κ θα φτάσει 8 στην ωορηξια.αλλες φορές έτυχε να το μετρήσεις αναλογη μέρα;;;;;τα αβγά σκάνε 18 ως 22 χιλιοστά.οποτε τρεις μέρες ακόμα νομίζω.τι σου είπε ο δόκτωρ;;;;

Εγώ που έχω πάντα παχύ είχα 8 χιλιοστά 8 μέρα αλλά ωοθυλάκια είχα θυμάμαι ένα 15,5 χιλιοστά κ εγώ ένα στην μια κ ένα στην άλλη 13,5 πείτε τώρα κ εσείς γνώμες έπρεπε να είχα πιο πολλά ηηη μήπως αυτός δεν μου είπε τι υπόλοιπα είχα ανώριμα;;;;;;

Πήρα τα femara

Ναι τη παρασκευή θα πάω πάλι ,να δούμε αν ωρίμασαν ,να πάνε τουλάχιστον στα 18 χιλιοστά 

Και να δούμε αν παχύνει και το ενδομήτριο

Ο Θεός βοηθός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...