Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Arriel_83 είπε:

Είσαι και μικρή (αν εισαι του 93), μην απογοητευσε καλέ. Ελεος... Τι να πούμε κι εμείς! Που σε όποιον γυναικολογο έχω πάει, βλέπει την ΑΜΗ μου, με κοιτάει με λύπηση (το έχω σιχαθεί αυτό το βλέμα πια) και μου λέει μέσες άκρες ότι μόνο με δανεικά έχω ελπίδες.

Τι εννοεις? εγώ έκανα και ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ! Τόση μανία και άγχος χαχαχαχα   (το οποίο βγήκε θετικό παρεπτιπτόντως... Θα με τρελάνει)

Ναι του 93 ειμαι.. Χαχαχα ξερω οτι ειμαι μικρη. Ο αρραβωνιαστικος μου ειναι πιο μεγαλος μου.. Εκεινος ειναι 33 χρονων και εγω 26.. Ακυρωθηκε ο γαμος λογω κορονοϊόυ και ειπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι. Αφου δεν τα βλεπουμε καλα τα πραγματα.. Αλλα ξερεις.. Στις αρχες νομίζεις οτι θα ερθει ευκολα οτι εισαι υγιής και οτι θα ερθει με την πρώτη αντε τημ δευτερη.. Εμεις ειμαστε στον 4ο μηνα ουσιαστικα ελευθερης προσπαθειας.. Αλλα στους 3 μηνες κανονικης προσπαθειας.. Τον πρωτο μηνα εφυγα να ερθω ελλαδα για 3 εβδομαδες οποτς δεν προλαβαμε τις σημαντικες μερες.. Χαχχα.. Θα ερθει.. Καποια στιγμη θα ερθει.. Δεν πτοούμαι.. Το εχουμε παρει χαλαρα και οι δυο.. Γιατι τρεχουμε πολυ με τις δουλειες μας και αγχωνομαστε σε εκεινο το κομματι της δουλειάς οποτε σκεφτομαι οτι ισως παιζει ρολο και το στρες που εχουμε γενικα στην ζωη μας και την κουραση.. Ολα μαζι νομιζω επηρεάζουν.. Παντωςμια κοπελα εδω αν θυμαμαι καλα πριν λιγο καιρο ειζς κανει τεστ ωορρηξίας γιατι δεν ςιχε τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικό και μετα εκανε εγκυμοσυνης και ηταν και εκεινο θετικο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 said:

Ναι του 93 ειμαι.. Χαχαχα ξερω οτι ειμαι μικρη. Ο αρραβωνιαστικος μου ειναι πιο μεγαλος μου.. Εκεινος ειναι 33 χρονων και εγω 26.. Ακυρωθηκε ο γαμος λογω κορονοϊόυ και ειπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι. Αφου δεν τα βλεπουμε καλα τα πραγματα.. Αλλα ξερεις.. Στις αρχες νομίζεις οτι θα ερθει ευκολα οτι εισαι υγιής και οτι θα ερθει με την πρώτη αντε τημ δευτερη.. Εμεις ειμαστε στον 4ο μηνα ουσιαστικα ελευθερης προσπαθειας.. Αλλα στους 3 μηνες κανονικης προσπαθειας.. Τον πρωτο μηνα εφυγα να ερθω ελλαδα για 3 εβδομαδες οποτς δεν προλαβαμε τις σημαντικες μερες.. Χαχχα.. Θα ερθει.. Καποια στιγμη θα ερθει.. Δεν πτοούμαι.. Το εχουμε παρει χαλαρα και οι δυο.. Γιατι τρεχουμε πολυ με τις δουλειες μας και αγχωνομαστε σε εκεινο το κομματι της δουλειάς οποτε σκεφτομαι οτι ισως παιζει ρολο και το στρες που εχουμε γενικα στην ζωη μας και την κουραση.. Ολα μαζι νομιζω επηρεάζουν.. Παντωςμια κοπελα εδω αν θυμαμαι καλα πριν λιγο καιρο ειζς κανει τεστ ωορρηξίας γιατι δεν ςιχε τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικό και μετα εκανε εγκυμοσυνης και ηταν και εκεινο θετικο.. 

Ναι εγώ έκανα τεστ ωορηξίας και βγήκε θετικό και μετά εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό.. .Άστα..

Καλά κάνεις και το παίρνεις χαλάρα. Απλά συμβουλή. Πάρε kits (τις φθηνές τεστ ταινίες) να παρακολουθείς ωορηξία, παράλληλα με τις αλλαγές στο σώμα σου. Γιατί είναι κι αυτή μυστήρια. Εκεί που νομίζεις ότι κάνεις την 14η ημέρα πχ, ξαφνικά βλέπεις ότι μπορεί να κάνεις την 12η ή την 18η.. Και θα πρότεινα και βιταμίνες αφού λες πως τρέχετε με δουλειά. Ω3 & D σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι του 93 ειμαι.. Χαχαχα ξερω οτι ειμαι μικρη. Ο αρραβωνιαστικος μου ειναι πιο μεγαλος μου.. Εκεινος ειναι 33 χρονων και εγω 26.. Ακυρωθηκε ο γαμος λογω κορονοϊόυ και ειπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι. Αφου δεν τα βλεπουμε καλα τα πραγματα.. Αλλα ξερεις.. Στις αρχες νομίζεις οτι θα ερθει ευκολα οτι εισαι υγιής και οτι θα ερθει με την πρώτη αντε τημ δευτερη.. Εμεις ειμαστε στον 4ο μηνα ουσιαστικα ελευθερης προσπαθειας.. Αλλα στους 3 μηνες κανονικης προσπαθειας.. Τον πρωτο μηνα εφυγα να ερθω ελλαδα για 3 εβδομαδες οποτς δεν προλαβαμε τις σημαντικες μερες.. Χαχχα.. Θα ερθει.. Καποια στιγμη θα ερθει.. Δεν πτοούμαι.. Το εχουμε παρει χαλαρα και οι δυο.. Γιατι τρεχουμε πολυ με τις δουλειες μας και αγχωνομαστε σε εκεινο το κομματι της δουλειάς οποτε σκεφτομαι οτι ισως παιζει ρολο και το στρες που εχουμε γενικα στην ζωη μας και την κουραση.. Ολα μαζι νομιζω επηρεάζουν 

Αρχικά έκανες το τεστ νωρίς. Μόνο αυτά που λένε ότι είναι για λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση δείχνουν. Οπότε ακόμα κ γι'αυτο το μήνα έχεις ελπίδα! Λίγο υπομονή μέχρι τις μέρες που περιμένεις! Εμείς την προηγούμενη φορά πιάσαμε με την πρώτη (η εγκυμοσύνη βέβαια δεν προχώρησε) κ λέω ωραία έτσι θα γίνει πάλι! Αμ δε!! Τους πρώτους μήνες ήμουν σε φάση τρέλας κ τρομερή απογοήτευση. Τώρα φυσικά κ το σκέφτομαι, αλλά λέω εντάξει δεν είναι απαραίτητο να γίνει τώρα! Οπότε αφού είσαι κ μικρούλα, πάρτο λίγο πιο χαλαρά! Για να είσαι εσύ καλά! 

Just now, Arriel_83 είπε:

Ναι εγώ έκανα τεστ ωορηξίας και βγήκε θετικό και μετά εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό.. .Άστα..

Καλά κάνεις και το παίρνεις χαλάρα. Απλά συμβουλή. Πάρε kits (τις φθηνές τεστ ταινίες) να παρακολουθείς ωορηξία, παράλληλα με τις αλλαγές στο σώμα σου. Γιατί είναι κι αυτή μυστήρια. Εκεί που νομίζεις ότι κάνεις την 14η ημέρα πχ, ξαφνικά βλέπεις ότι μπορεί να κάνεις την 12η ή την 18η.. Και θα πρότεινα και βιταμίνες αφού λες πως τρέχετε με δουλειά. Ω3 & D σίγουρα. 

Κ ηταν το επομενο που ήθελα να ρωτήσω! Σκεφτομαι κ εγω να παρω τεστακια ωορηξίας αυτο το μήνα αφου αδιαθετησω (τοσο σιγουρη ειμαι πως δεν είμαι! Χαχαχα) Λες της hometest? Βοηθάνε κ ειναι αξιόπιστα? Μετα την αποξεση δεν καταλαβαίνω την ωορρηξία μου ενω πάντα την καταλάβαινα. Κ λεω μηπως τα τεστ βοηθήσουν.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Κ ηταν το επομενο που ήθελα να ρωτήσω! Σκεφτομαι κ εγω να παρω τεστακια ωορρηξίας αυτο το μήνα αφου αδιαθετησω (τοσο σιγουρη ειμαι πως δεν είμαι! Χαχαχα) Λες της hometest? Βοηθάνε κ ειναι αξιόπιστα? Μετα την αποξεση δεν καταλαβαίνω την ωορρηξία μου ενω πάντα την καταλάβαινα. Κ λεω μηπως τα τεστ βοηθήσουν.

Αυτά της hometest ναι. Ε κοίτα, όλα τα τεστ μετράνε την ορμόνη. Αξιόπιστο είναι μόνο το υπερηχογράφημα, που κι αυτό ωοηθάλκια βλέπει. Δεν βλέπει αν υπάρχουν ωάρια μέσα. Κατάλαβες. :-P

Μην σε τρελάνω όμως. Καλά είναι για να έχεις ένα μπούσουλα. Και όπως είπα παρακολουθείς και το σώμα. Κοντά στην ωορρηξία έχεις λίγο πιο υψηλή θερμοκρασία, μερικές κραμπίτσες και υγρά εκεί κάτω.. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Ναι εγώ έκανα τεστ ωορηξίας και βγήκε θετικό και μετά εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό.. .Άστα..

Καλά κάνεις και το παίρνεις χαλάρα. Απλά συμβουλή. Πάρε kits (τις φθηνές τεστ ταινίες) να παρακολουθείς ωορηξία, παράλληλα με τις αλλαγές στο σώμα σου. Γιατί είναι κι αυτή μυστήρια. Εκεί που νομίζεις ότι κάνεις την 14η ημέρα πχ, ξαφνικά βλέπεις ότι μπορεί να κάνεις την 12η ή την 18η.. Και θα πρότεινα και βιταμίνες αφού λες πως τρέχετε με δουλειά. Ω3 & D σίγουρα. 

 Βιταμίνες παιρνω εδω και 6 μηνες γιατι μου ειπε ο γιατρος μου 3 μηνες πριν ξεκινησουμε προσπαθειες καλο ειναι να παιρνω φυλλικο οξυ.. Και επειδη επαιρνα και σίδηρο ειπα να παρω μια πολύ βιταμίνη. Πηρα αυτες τις pregnacare. Την ωορρηξία μουτηνκαταλαβαινω πολυ εντονα. Ποναω πολυ.. Αλλα ναι εκανα και τεστ τους προηγουμενους μηνες.. Θα δουμε.. Δςν θα το βαλω κατω.. ❤️❤️❤️Σε ευχαριστώ πολυυυ. Ευχομαι ολες μας θετικα αποτελεσματα συντομΑ

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Είμαι 37. Και έχω καλά ωοθηλάκια. Ειδικά αυτό όταν είχαμε κάνει την ωοληψία 22 χιλιοστά παρακαλώ. Απλά ήταν άδειο... χχαχαχαχ  

Άδειο;;;;;;;;;;σοκ έπαθα.μαθαινω πράγματα που δεν είχα φανταστεί.δεν ήξερα ότι οι φουσκιτσες παίζει να είναι άδειες.αχ απελπιστηκα.κλαμα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άδειο;;;;;;;;;;σοκ έπαθα.μαθαινω πράγματα που δεν είχα φανταστεί.δεν ήξερα ότι οι φουσκιτσες παίζει να είναι άδειες.αχ απελπιστηκα.κλαμα

Εγώ το ήξερα 

Απλά όσο πιο πολλά κάνεις τόσο πιο πιθανό είναι  κάποια να έχουνε μέσα ωάρια

Τώρα η Παναγία μαζί μας

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, *Vasoula said:

Δυστηχως κοριτσακι μου αν έχεις κάνει τεστ σε μια εβδομάδα καθυστέρησης και ειναι αρνητικό είναι πολυ δύσκολο να είναι λάθος....δε σου λέω αποκλείεται....αλλα κράτα μικρό καλάθι....καμια φορά μας παιζει άσχημα παιχνίδια η περίοδος όντως!!!!

@mariangelap και εγω κοριτσακι μου τεστ θα σου πρότεινα να κάνεις..ειναι λιγο οιο γρήγορο και λιγότερο ψυχοφθορο από την αναμονή της χοριακης.....

@Ellidr τι ώρα πας?περιμένω νέα σου!!!

Θα με περάσεις για τρελη το ξερω..εγω τωρα που δεν το βλέπω ούτε στα όνειρα μου και πολυ θα το ήθελα έστω καπου να συνέβαινε??ας ήταν και στον ύπνο μου!!!

Θα κρατήσουμε το καλύτερο σενάριο πως ηταν νωρίς απλα....ομως θα σου πρότεινα να μην κανεις αλλο μέχρι την μερα αναμονής της περιόδου.....για να είσαι και πιο σίγουρη...ξέρω ξέρω δύσκολο.....αλλα αν μπορείς νομίζω είναι το καλύτερο!!!

Από τη μια για αυτό θέλω το τεστ για να γλιτώσω την αναμονή από την άλλη αν υπάρχουν πιθανότητες να δείξει λάθος ; Βέβαια λίγο δύσκολο με 9 μέρες καθυστέρηση αλλά το μυαλό παίζει παιχνίδια και θα συνεχίσω να έχω ελπίδες ενώ μπορεί να μην είμαι.. αχχ τον άντρα μου λυπάμαι, με βλέπει που είμαι στη κοσμαρα μου όλη την ώρα και προσπαθεί να μου φτιάχνει τη διάθεση . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ουφφ σε ευχαριστώ πολύ, ψιλοχεστηκα πάνω μου χαχαχαχ

Και εγώ αυτό δεν έπαθα κ σας τρέλανα;;;;;όχι καφε...μια σταγόνα καφέ και μετά τίποτα να μην κατεβαίνει μια μέρα αφού είπα εγκυμοσύνη είναι κ εμφύτευση.μαλλον θα κατέβει η άτιμη κορίτσι

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ το ήξερα 

Απλά όσο πιο πολλά κάνεις τόσο πιο πιθανό είναι  κάποια να έχουνε μέσα ωάρια

Τώρα η Παναγία μαζί μας

 

Θα σου πω όμως κάτι που ειπε ένας εξωσωματικος δεν θυμάμαι ποιος.αν με την πρόκληση βγουν πολλά ωοθυλάκια είναι καλό προγνωστικό.( Την φουλ διέγερση) αν είναι κάτω από τρία δεν τους αρέσει.αρα καλά είσαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Άδειο;;;;;;;;;;σοκ έπαθα.μαθαινω πράγματα που δεν είχα φανταστεί.δεν ήξερα ότι οι φουσκιτσες παίζει να είναι άδειες.αχ απελπιστηκα.κλαμα

@Ellidr  Ναι και εγώ το είχα ακούσει αλλά δεν περίμενα να μου συμβεί. Ο γιατρός και οι μαίες όλες εκεί ήταν ψύχραιμες. Συμβαίνει λέει. Δεν είναι όλοι οι κύκλοι με ωάριο. Εγώ έκλαιγα. 

Για την κούραση που τελικά κατέληξε σε 0 και για τα χαμένα λεφτά με 0 αποτέλεσμα. 

Τώρα όπως είπα και παραπάνω πάμε για ήπια διέγερση να δούμε εκεί πόσα θα βγουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Arriel_83 είπε:

@Ellidr  Ναι και εγώ το είχα ακούσει αλλά δεν περίμενα να μου συμβεί. Ο γιατρός και οι μαίες όλες εκεί ήταν ψύχραιμες. Συμβαίνει λέει. Δεν είναι όλοι οι κύκλοι με ωάριο. Εγώ έκλαιγα. 

Για την κούραση που τελικά κατέληξε σε 0 και για τα χαμένα λεφτά με 0 αποτέλεσμα. 

Τώρα όπως είπα και παραπάνω πάμε για ήπια διέγερση να δούμε εκεί πόσα θα βγουν. 

Ναι ρε κορίτσι μου 

Το ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι 

Και εγώ περίπου στην ίδια φάση είμαι 

Αλλά να σου πω κάτι 

Μόνο αισιοδοξία τίποτα άλλο 

Αλλι ς δε πάμε πουθενά με το άγχος μας να ξέρεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

@Ellidr  Ναι και εγώ το είχα ακούσει αλλά δεν περίμενα να μου συμβεί. Ο γιατρός και οι μαίες όλες εκεί ήταν ψύχραιμες. Συμβαίνει λέει. Δεν είναι όλοι οι κύκλοι με ωάριο. Εγώ έκλαιγα. 

Για την κούραση που τελικά κατέληξε σε 0 και για τα χαμένα λεφτά με 0 αποτέλεσμα. 

Τώρα όπως είπα και παραπάνω πάμε για ήπια διέγερση να δούμε εκεί πόσα θα βγουν. 

Ξέρουμε ας πούμε πόσοι περίπου από τους 12 κύκλους μπορεί να είναι χωρίς ωάριο;;;;δηλαδή στα 37 με 40 ας πούμε έχουμε τέσσερις κύκλους χωρίς ωάριο ηηη δύο σε όλο τον χρόνο με ωάριο;;;;;δηλαδή μπορεί να κάνουμε ωορηξια καλή μόνο μια φορά τον χρόνο;;;;;;;;;

Επίσης κύκλος με άδειο ωοθυλακιο,τον καταλαβαίνουμε;;;;κυστικό άρρηκτο ωοθυλακιο καθυστέρηση κλπ;;;;ηηη χαμπάρι δεν θα παρουμε.;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

@Ellidr  Ναι και εγώ το είχα ακούσει αλλά δεν περίμενα να μου συμβεί. Ο γιατρός και οι μαίες όλες εκεί ήταν ψύχραιμες. Συμβαίνει λέει. Δεν είναι όλοι οι κύκλοι με ωάριο. Εγώ έκλαιγα. 

Για την κούραση που τελικά κατέληξε σε 0 και για τα χαμένα λεφτά με 0 αποτέλεσμα. 

Τώρα όπως είπα και παραπάνω πάμε για ήπια διέγερση να δούμε εκεί πόσα θα βγουν. 

Καλησπερα,

Σε φυσικο σε πηγε? Καλα το κοστος δεν ειναι ταδε ποσον που αφορα ταδε ωοληψιες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ξέρουμε ας πούμε πόσοι περίπου από τους 12 κύκλους μπορεί να είναι χωρίς ωάριο;;;;δηλαδή στα 37 με 40 ας πούμε έχουμε τέσσερις κύκλους χωρίς ωάριο ηηη δύο σε όλο τον χρόνο με ωάριο;;;;;δηλαδή μπορεί να κάνουμε ωορηξια καλή μόνο μια φορά τον χρόνο;;;;;;;;;

Επίσης κύκλος με άδειο ωοθυλακιο,τον καταλαβαίνουμε;;;;κυστικό άρρηκτο ωοθυλακιο καθυστέρηση κλπ;;;;ηηη χαμπάρι δεν θα παρουμε.;;

Θα σου πω... Θεωρητικά και στατιστικώς ξέρουν με βάση την ηλικία και την ΑΜΗ. Τώρα , στο σώμα ναι καταλαβαίνεις όταν ένας κύκλος είναι ανωρρηκτικός από την περίοδο. Θα είναι πιο βαριά, θα έρθει νωρίτερα κτλ. Είναι γιατί η προγεστερόνη είναι αρκετά χαμηλή (λόγω του ότι δεν υπήρξε ωάριο). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ξέρουμε ας πούμε πόσοι περίπου από τους 12 κύκλους μπορεί να είναι χωρίς ωάριο;;;;δηλαδή στα 37 με 40 ας πούμε έχουμε τέσσερις κύκλους χωρίς ωάριο ηηη δύο σε όλο τον χρόνο με ωάριο;;;;;δηλαδή μπορεί να κάνουμε ωορηξια καλή μόνο μια φορά τον χρόνο;;;;;;;;;

Επίσης κύκλος με άδειο ωοθυλακιο,τον καταλαβαίνουμε;;;;κυστικό άρρηκτο ωοθυλακιο καθυστέρηση κλπ;;;;ηηη χαμπάρι δεν θα παρουμε.;;

 

Just now, Emilly είπε:

Άδειο;;;;;;;;;;σοκ έπαθα.μαθαινω πράγματα που δεν είχα φανταστεί.δεν ήξερα ότι οι φουσκιτσες παίζει να είναι άδειες.αχ απελπιστηκα.κλαμα

Αυτοί ακριβώς είναι οι κακοι κύκλοι....που δεν έχουμε ωαρια...σε αυτούς τους κύκλους παιζει μεγάλο ρόλο η fsh μας...οταν ειναι πολυ ανεβασμένη προμηνύει κακο κύκλο....

Οχι δυστηχως τις περισσότερες φορές δεν τον καταλαβαίνουμε τον κακό κύκλο καθώς γίνεται κανονικά ωορηξια απλα είναι άδειο και δεν απελευθερωνεται ωαριο...

Μονο αν κανεις μετα μια εξεταση προγεστερονης μπορείς να ξέρεις μεσες άκρες....

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα,

Σε φυσικο σε πηγε? Καλα το κοστος δεν ειναι ταδε ποσον που αφορα ταδε ωοληψιες?

Συνήθως το κόστος διαφέρει ως εξής....αν πας και δεν βρουν ωοθηλακιο δεν πληρώνεις τίποτα....αν βρουν ωοθυλακιο αλλα δεν έχει μεσα ωάριο ειναι ας πούμε 150 ευρώ και αν βρουν ωάριο και προχωρήσουν 400...ανεξαρτήτως αν προχωρήσει η όχι αυτό δεν δίνεις αλλα λεφτα.....ηταν ετσι και σε εσένα @Arriel_83;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...