Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκανα και εγω το πρωτο μου τεστ. Δε κρατήθηκα.. Δεν ειχα απ αυτα που δείχνει πιο νωρις.. Εκανα της clearblue που ειχα στο συρτάρι μου που ειναι γρηγορης ανιχνευσης αλλα ειναι γιαβτην ημερα καθυστερησης.. Εγω εχω αλλες 3 με 4 μερες για να πω οτι θα εχω καθυστέρηση.. Απογοητευτηκα λιγο.. Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω τα τεστ τα καινουρια τα φθηνα για να μην ξοδεύω τα καλα μου.. Δςν ξερω.. Ειχα προαίσθημα αυτον τον μηνα οτι κατι θα γίνει γιατι το πηγαμε χαλαρα.. Αλλα μαλλον οχιιι

Σε καταλαβαίνω κ εγώ γ αυτό το έκανα.. αν κ συνεχίζω να σκέφτομαι θετικά γ αυτό το μήνα... Έλα σε λίγες μέρες ξανακανουμε!!

Just now, Ellidr είπε:

Ναι ρε κορίτσι μου 

Το ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι 

Και εγώ περίπου στην ίδια φάση είμαι 

Αλλά να σου πω κάτι 

Μόνο αισιοδοξία τίποτα άλλο 

Αλλι ς δε πάμε πουθενά με το άγχος μας να ξέρεις

Σου στέλνω κορίτσι μου όλες τις θετικές μου σκέψεις... Θα πάνε όλα καλά!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *Vasoula είπε:

 

Αυτοί ακριβώς είναι οι κακοι κύκλοι....που δεν έχουμε ωαρια...σε αυτούς τους κύκλους παιζει μεγάλο ρόλο η fsh μας...οταν ειναι πολυ ανεβασμένη προμηνύει κακο κύκλο....

Οχι δυστηχως τις περισσότερες φορές δεν τον καταλαβαίνουμε τον κακό κύκλο καθώς γίνεται κανονικά ωορηξια απλα είναι άδειο και δεν απελευθερωνεται ωαριο...

Μονο αν κανεις μετα μια εξεταση προγεστερονης μπορείς να ξέρεις μεσες άκρες....

Συνήθως το κόστος διαφέρει ως εξής....αν πας και δεν βρουν ωοθηλακιο δεν πληρώνεις τίποτα....αν βρουν ωοθυλακιο αλλα δεν έχει μεσα ωάριο ειναι ας πούμε 150 ευρώ και αν βρουν ωάριο και προχωρήσουν 400...ανεξαρτήτως αν προχωρήσει η όχι αυτό δεν δίνεις αλλα λεφτα.....ηταν ετσι και σε εσένα @Arriel_83;;

Εγώ έχω κάνει τρεις φορές ηη τέσσερις προγεστερόνη δύο θυμάμαι πριν ένα δύο χρόνια 12 και 20,5 και τον προηγούμενο μήνα 15,5 άρα μάλλον ρίχνω κάνα ωαριο.το 20,5 ήταν με κλομιφαινη

Αντε βλακείες αυχωνομαστε.λοιπον..ειμαι μια ώριμη ωραία γυναίκα(αααχαχαχαχα)που θα παλέψει με ότι όπλα διαθέτει το κορμί της.και κορίτσια με πέταξε το youtube και είδα μια παπαδιά που έκανε μάλλον ηλικία μου το 11 παιδί της.αμαν αυτοί οι παπάδες.αν υπάρχει παπαδιά που να κάνει εξωσωματική παρακαλώ πολύ θα θελα να το μάθω.πως γίνεται αυτό ρε παιδί μου 800 παιδιά κάνουν;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

 

Αυτοί ακριβώς είναι οι κακοι κύκλοι....που δεν έχουμε ωαρια...σε αυτούς τους κύκλους παιζει μεγάλο ρόλο η fsh μας...οταν ειναι πολυ ανεβασμένη προμηνύει κακο κύκλο....

Οχι δυστηχως τις περισσότερες φορές δεν τον καταλαβαίνουμε τον κακό κύκλο καθώς γίνεται κανονικά ωορηξια απλα είναι άδειο και δεν απελευθερωνεται ωαριο...

Μονο αν κανεις μετα μια εξεταση προγεστερονης μπορείς να ξέρεις μεσες άκρες....

Συνήθως το κόστος διαφέρει ως εξής....αν πας και δεν βρουν ωοθηλακιο δεν πληρώνεις τίποτα....αν βρουν ωοθυλακιο αλλα δεν έχει μεσα ωάριο ειναι ας πούμε 150 ευρώ και αν βρουν ωάριο και προχωρήσουν 400...ανεξαρτήτως αν προχωρήσει η όχι αυτό δεν δίνεις αλλα λεφτα.....ηταν ετσι και σε εσένα @Arriel_83;;

Έτσι ναι. Στο embryogenesis αν βρουν ωάριο είναι 500. Χωρίς ωάριο είναι 250. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Απορία όμως γενικότερα τα συμπτώματα πότε ξεκινάνε; 

καμια εβδομαδα μετα την καθηστερηση. συνηθως ξεκιναει να ποναει πρωτο το στηθος λογο πριν την περιοδο κ μετα απο 10-15 μερες δηλαδη 7η-8η εβδομαδα ξεκινανε κ οι αναγουλες . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 said:

Απορία όμως γενικότερα τα συμπτώματα πότε ξεκινάνε; 

Δεν έχει συμπτώματα παρά μόνο αν δεις την περίοδο πιο βαριά από ότι συνήθως. Με εξετάσεις το αντιλαμβάνεσαι (την προγεστερόνη που είπαν παραπάνω) και το επιβεβαιώνεις με άτυχη ωοληψια. 

Μην τα σκέφτεσαι εσύ αυτά όμως. Είσαι μικρή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καμια εβδομαδα μετα την καθηστερηση. συνηθως ξεκιναει να ποναει πρωτο το στηθος λογο πριν την περιοδο κ μετα απο 10-15 μερες δηλαδη 7η-8η εβδομαδα ξεκινανε κ οι αναγουλες . 

Γιατί εμένα πρώτη φορά πρήστηκε στήθος 20 μέρες νωρίτερα Κ η αλήθεια είναι πως μου έκανε εντύπωση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

καμια εβδομαδα μετα την καθηστερηση. συνηθως ξεκιναει να ποναει πρωτο το στηθος λογο πριν την περιοδο κ μετα απο 10-15 μερες δηλαδη 7η-8η εβδομαδα ξεκινανε κ οι αναγουλες . 

Έχω μπερδευτεί για ποια συμπτωματα μιλάμε... χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Δεν έχει συμπτώματα παρά μόνο αν δεις την περίοδο πιο βαριά από ότι συνήθως. Με εξετάσεις το αντιλαμβάνεσαι (την προγεστερόνη που είπαν παραπάνω) και το επιβεβαιώνεις με άτυχη ωοληψια. 

Μην τα σκέφτεσαι εσύ αυτά όμως. Είσαι μικρή. 

Για συμπτώματα εγκυμοσύνης ρώτησα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κατερινα1992 said:

Για συμπτώματα εγκυμοσύνης ρώτησα 

A ok, νόμιζα συμπτώματα ανωρρηκτικού κύκλου.

Ε και αυτά πάλι ανάλογα την κάθε γυναίκα. Η αδελφή μου στην 1η εγκυμοσύνη είχε μετά το 2μηνο. Στην 2η εγκυμοσύνη είχε 2 εβδομάδες μετά την καθυστερήση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

A ok, νόμιζα συμπτώματα ανωρρηκτικού κύκλου.

Ε και αυτά πάλι ανάλογα την κάθε γυναίκα. Η αδελφή μου στην 1η εγκυμοσύνη είχε μετά το 2μηνο. Στην 2η εγκυμοσύνη είχε 2 εβδομάδες μετά την καθυστερήση. 

Εμένα μου έχει κάνει εντύπωση που έχει πρηστεί το το στήθος 20 μέρες νωρίτερα 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μπλέξει τα συμπτώματα σε αυτήν την ενότητα!χαχαχχαχαχα

Κοιτα Κατερινάκι μου για συμπτώματα εγκυμοσύνης οπως λέει και ο τίτλος πριν την περίοδο είναι κάπως δύσκολο να διακρίνεις καθώς τα ύπουλα μοιάζουν με την περίοδο...βεβαια κάποια κορίτσια λένε πως τον μηνα π έμειναν όντως είχαν παρατηρήσει κατι διαφορετικο....οποτε αυτο ψάχνουμε ακομα ολες!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Έχουμε μπλέξει τα συμπτώματα σε αυτήν την ενότητα!χαχαχχαχαχα

Κοιτα Κατερινάκι μου για συμπτώματα εγκυμοσύνης οπως λέει και ο τίτλος πριν την περίοδο είναι κάπως δύσκολο να διακρίνεις καθώς τα ύπουλα μοιάζουν με την περίοδο...βεβαια κάποια κορίτσια λένε πως τον μηνα π έμειναν όντως είχαν παρατηρήσει κατι διαφορετικο....οποτε αυτο ψάχνουμε ακομα ολες!!!!!

Συμφωνώ ακόμα όλες αυτό ψάχνουμε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερινα1992 είπε:

Γιατί εμένα πρώτη φορά πρήστηκε στήθος 20 μέρες νωρίτερα Κ η αλήθεια είναι πως μου έκανε εντύπωση 

κοιτα το στηθος πρηζετε καθε φορα μετα την ωορηξια αν εκανες λιγο πιο νωρις ωορηξια θα πρηστει πιο νωρις . αυτο που θα σε κανει να πεις οτι κατι ειναι διαφορετικο ειναι την μερα που περιμενεις περιοδο να ειναι ακομα εντονα πρησμενο. πριν την καθηστερηση οποια μερα κ να πρηστει δεν δειχνει κατι διαφορετικο μην δινεις σημασια σε ολα αυτα πριν την περιοδο γιατι με την σκεψη κ μονο ολα γινονται πιο εντονα κ μπερδευομαστε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...